Na jaký ultrazvuk se chodí dobrovolně ve 12-13tt?

radusberus
12. zář 2012

Holky prosím Vás na jaký ultrazvuk s to chodí dobrovolně v tom 12-13tt? Doktor mi řkl ž do příští kontroly se mám rozhodnout jstli tam budu chtít jít, že je to dobrovolné a nhradí to pojištovna..... co je to prosim za ultrazvuk? Mam jit do brna, kde to tam delaji a kolik to stoji a co tam vse zjisti? diky za odpovedi

palomitacheca
12. zář 2012

@radusberus je to NT screening, podle kterého se dají odhalit vývojové vady plodu. Navíc se podle něj dá přesněji zjistit délka těhotenství. Měli by ti odebrat krev na testy a udělat UTZ vyšetření 🙂

radusberus
autor
13. zář 2012

jo díky a nevís kolik se za nej plati?

novina
13. zář 2012

@radusberus V Brně v Prenatalu se platí 1.450,- Jakou máš pojišťovnu? Já jsem u 205 ČPZP a ti mi to celé proplatili 🙂

evikj33
13. zář 2012

@radusberus Já jsem u revírní 213 a ta mně přispěla 1000kč(stálo mně to 1000 v Porubě)Je to přesnější než tripl testy okolo 15tt z krve,někteří dr.po tomto vyšetření už tripl.ani nedělají pokud je na screningu vše v pořádku a jako bonus se někdo doví už i pravděpodobné pohlaví. 😉

palomitacheca
13. zář 2012

@radusberus Já byla v Gennetu na Letné, cenu tam mají asi 1400Kč, ale neplatila jsem nic asi kvůli žádance od doktora. Jinak Metal Aliance přispívá myslím 1000Kč.
Jinak v Gennetu mi dělali i triple test, aby výsledek zkombinovali s výsledky NT screeningu. Jinak samostatný triple test v 16.tt vychází dost často falešně pozitivní.

ivaanka
13. zář 2012

V Havířově 300 🙂

radusberus
autor
13. zář 2012

mám VZP nevím jestli něco proplácí, al zajdu s zeptat mám to kousk od baráku 🙂

bakrma
24. dub 2013

Zdravím těhu....zítra jdu právě na Ultrazvuk, odběr krve mám za sebou...Začínám 13 tt, jsem u VZP, odběry za 750 a ultrazvuk za 850....nic se neproplácí, pojišťovna bohužel nehradí.....

klllarinka01
31. kvě 2019

Za nt (sijove projasneni) jsem.platila 500 a do 14 dnu mi to pojistovna poslala na ucet..

gruyerre
31. kvě 2019

@radusberus ten prvotrimestralni screening je podle mého úplně nejdůležitější vyšetření, takže určitě doporučuji jít. Pojistovna ti to proplati, viz
https://www.vzp.cz/pojistenci/vyhody-a-prispevk...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru