Na kolik ultrazvuků se chodí a ve kterých týdnech?

milchovaa
10. kvě 2012

AHoj, chtěla bych vědět na kolik UTZ se chodí a ve kterých týdnech? Jsem 17+2 a byla jsem zatím na 2 Utz u svého doktora (6+2 a 10+2) a pak jen na OSCARU a od té doby nic. Dneska jsem byla totiž u doktora a UTZ žádný, tak já nevím.

kamino
10. kvě 2012

Já byla pak ve 20 a 30 týdnu. Bylo mi vysvětleno,ze pokud je vše v poradku,tak víc UTZ pojišťovny nehradi. Ale pokud bys hořela nedockavosti,myslím,ze muzes požádat jako samoplatce..

pajav
10. kvě 2012

já byla na velkém UZ ve 12tt a pak ve 21tt, klasický UZ u Dr. jen ze začátku těhu, potom už ne, až ted ve 32tt mi dělal Dr. UZ přes bříško.

milchovaa
autor
10. kvě 2012

Já jsem si totiž právě myslela, že při každé návštěvě doktora se UTZ dělá, no tak si budu muset počkat na velký UTZ, který mě čeká za tři týdny 😉

pajav
10. kvě 2012

@milchovaa nene,nedělá..ted nevím přesně,ale správně máš nárok jen na nějaké 4 ultrazvuky za celé těhu, někteří doktoři jsou tak pečliví,že jej dělají pokaždé ale nemusí.

palomitacheca
10. kvě 2012

Záleží na doktorovi. Pojišťovny proplácí 3 UTZ za celé těhotenství, ale mně ho doktor stejně dělá každou poradnu. Dělal mi ho i při preventivních prohlídkách. Asi si říká, že když už ho v té ordinaci má, tak proč ho nepoužít, a já jsem za to ráda.

martinakl
10. kvě 2012

Ahoj. Mne dela dr ultrazvuk pokazde. Hlavne asi proto, ze jsem po dvou neuspesnych tehu, tak me dost hlida. Ale hned na zacatku mi rekl, ze opravdu pojistovna plati pouze 3 UZ v tehotenstvi (prvni potvrzovaci, velky UZ v 20. tydnu a pak nejaky kolem 30t). A jestli ty mezitim budou zdarma a jestli budou vubec, to je na tvem dr. U meho stoji UZ 400Kc. Upozornil me na to a pokazde se pta, jestli s UZ souhlasim. A ja vzdy souhlasim 🙂 Radsi si priplatim, abych videla prcka, ze je v poradku. A to ze jinde byvaji UZ zdarma, to me netrapi. Svemu dr naprosto verim a nemenila bych.

milchovaa
autor
10. kvě 2012

Já jen aby bylo vše v pořádku, sice nemám žádné problémy, ale tak byla na tom i moje kamarádka a pak zjistili, že miminko neroste ☹

palomitacheca
10. kvě 2012

@milchovaa Jak už tu někdo psal, tak by sis mohla utz vyžádat, ale ten je pak placený. Já si připlácela jen za 3D ultrazvuk a chtěla bych jít ještě jednou.

milchovaa
autor
12. kvě 2012

A ten 3D ultrazvuk je automatický ve 20.tt? Nebo se musím předem objednat. Na velký UTZ objednaná jsem ale to asi bude normální, ne?

kamino
12. kvě 2012

@milchovaa 3D automaticky neni, na ten se musis z pravidla objednat a zaplatit. Ovsem jsou i vyjimky,dobre vybaveni a vstricni lekari😉

ludmilad
13. kvě 2012

Placené jsou 3UTZ - přibližně 10, 20 a 30. týden. Ve 20tt je orgánový UTZ, ale ten není 3D, je obyč., 3D je placený.

orlando
20. črc 2012

pojišťovna platí celkem 3 UTZ -
1. potvrdí se, že mimi je tam, kde být má a vyvíjí se
2. kolem 20tt - má všechny orgány a je zdravé
3. kolem 32tt - jak roste a zda má všechno, co mít má
Tak mi to vysvětloval můj doktor. Navíc jsem ještě platila za 1.screening ve 12tt, jestli nemá Downa nebo jiný ošklivý věci. Jinak si ho můžu zaplatit kdykolik, když tam jsem. Mezi tím 20 a 32tt vždycky poslouchá srdíčko takovým "udělátkem (jako bys chtěla poslouchat sousedy přes stěnu😀 Jednou jsem byla v čekárně sama a on byl zvědavej, jestli řekl holčičku správně, tak sám pro sebe udělal UTZ neplacený. No a 3D je naprostý nadstandart.

alyssa.anna
8. led 2013

Já mělala 1. UTZ na potvrzení těhu a srdíčka 7+2tt, pak 12+4tt mnou hrazený v Gennetu a teď čekám na další Gennet v 20tt - takže od gyndařky mám zatím jediný Nebýt toho samoplacenýho tak do 20tt mam jediný

ajikralova
20. led 2013

@milchovaa jsme na tom asi stejně já jsem 17+6....a měla jsem ultrazvuk na 6+1....9+1....12+1....ale vím, že to není běžné...to muj gyne je užasnej...lepšího bych nenašla...ted jsem byla na kontrole v 16+4 a to už mi ho nedělal....ale u předchozích těho vím, že pak už ho dělá jen po 20tém tt a někdy po 30tém tt....kdyby bylo na mě...chtěla bych ho pokaždý...protože není nad klid....mám přesně taky kamarádku, která po 20tém tt zjistila, že mimi je mrtvé ☹ tak přeju hodně štěstíčka...a ať je vše...jak má být 🙂

sendoska
23. led 2013

@ajikralova To je zajímavé,.. u nás doktor dělá ultrazvuk úplně při každé poradně.... vždy se podívá zda bije srdíčko, a dá na požádání fotku .. a ve 20 tt a 30tt dělá ultrazvuk podrobnější a měří rozměry mimča... Já jsme si myslela, že by to mělo být všude stejné ☹

anetmili
27. led 2013

Ahoj, u nas se taky delaji jen 4 ultrazvuky, má ale doktor v nabídce, že si můžeš zaplatit těhotenský balíček, já platila 2400,- a tak mi při každé poradně již od začátku co 3 týdny dělá ultrazvuk, tiskne fotku a přeměření (hlavička, nožičky, váha .....). Jiné holky se i ale divily, nebo ty za to nic neplatily u sveho doktora a taky jim to tak dělal, kromě teda těch fotek, ty si musely připlácet. Tak asi u každého dr.jinak.

logon
18. kvě 2014

dobry den chci vaší pomoct..nevíte za jak dlouho se dela ultrazvuk odprvního dnu v tehotenství???a gynekolog mi da hned naky papír že jsem tehotna nebo to az díl??v jakym mesici?? tehotensky test mi vyšel.. 🙂

logon
18. kvě 2014

a chci se zeptat je tu nekdo tehotní??první tremestru??
😉

schwarzova4
29. zář 2014

@logon Ahojky, jsem 🙂

schwarzova4
29. zář 2014

Ahojky holky, já si byla těhu dnes u dr potvrdit, a taky jsem se prvně těšila, že uvidím fazolku, a ono prdlajs... Jsem 6 a půl týdne těhu, dle MS. Když jsem se zeptala paní dr, kdy bude první UZ, řekla mi, že až ve 12 týdnu, že je to jen ,,viděcí,, metoda, ale nic a že stejně není nic vidět ( čemuž teda moc nevěřím..) Na jednu stranu se s tím snažím nějak smířit, ale na druhou stranu, pokud by bylo něco špatně a přišli na tom až ve 12 týdnu, tak se asi zblázním...Kamarádka když šla těhu si potvrdit, tak jí hned udělal UZ a byla někdy v 7 týdnu.. Ale příští týden bych měla jít na první kontrolu a měla bych dostat i průkazku,tak moc nechápu, většinou jí dávají až na 12 týdnu.. Co myslíte, s paní doktorkou jsem spokojená, vlastní UZ nemá.Nemám jít k jiné? Mám obavy, abych nepřešla k jiné a ta mi neřekla to samé, prý to není potřeba, pokud jsem zdravá a nemám komplikace.Ale to že tam je ,,fazolka,, mi řekla jen dle prohmatu-prohlíkdy a poslední MS. Co myslíte ??

petrusew
29. zář 2014

já měla první utz na potvrzení těhotenství, druhý jestli je srdíčko a ted budu mít hrazený mnou ve 13tt (ten nt) pak je myslím ve 20tt, pokud jsou srdeční vady v rodině, tak pak ještě utz srdce. Potom myslím okolo 30tt a pak mi dělala utz až v porodnici 🙂

annielok
2. říj 2014

@petrusew je rozdíl velký ultrazvuk jako je screen nebo běžné UTZ vyšetření. Já žila v čechách rok a neměla jsem tam ještě své doktory a nečekaně jsem otěhotněla a během dvou tydnů mi paní doktorka i bez nutnosti zavedení do její kartotéky udělala bez problémů ultrazvuk. tehdá 5 a 7tt když jsem se konečně vrátila na moravu a šla jsem ke svému gynekologovi, okamžitě dělal ultrazvuk a celý první trimestr jsem chodila po 3 týdnech na kontroly aultrazvuk. ve 13tt jsem prodělala screen a od té doby chodím co dva týdny na kontrolu a pravidelně mi dělá doktor už přes bříško ultrazvuk. Bohužel mám leidenskou mutaci krve, která si vyžaduje kontroly co 14ct dní a distopickou ledvinu- je uložená na břiše místo obvyklého místa. Teď jdu ve 22 tt na druhý screen, což je ten druhý velký UTZ.. Přiznávám, že mě si můj doktor hlídá neboť mě před rokem a půl operoval a odebíral vaječníky a sám se divil, že jsem se během roku dala do kopy a podařil se nám i takový zázrak jako je zdravé těhotenství. Původně mi tvrdil, že to bude velký problém. Takže i on je sám za sebe rád a mrňouska bere jako zázrak (to my taky :D ).
@schwarzova4 ahoj, být tebou změnu lékaře udělám hned, hlavně v prvním trimestru je potřeba mrňousky hlídat kvůli tzv zamlklému těhotenství, ale to určitě víš co je. To se bohužel jinak než UTZ a krví nezjistí, ovšem ani krev není 100% spolehlivý způsob. Jedině UTZ, kterým zjistí, že srdíčko přestalo bít nebo že se miminko nevyvíjí. Průkazku dávají někteří dr až ve 12 tt právě kvůli možnosti potratu nebo zamlklého těhu. jiní dříve. Já ji dostala v 8 tt.. kdyby jsi chtěla něco vědět, písni mi 🙂

petrusew
2. říj 2014

@annielok A to je moc dobře, že si to uvědomuje a bere to jako naprostý zázrak! Hlídá tě a podle mě je to jenom dobře. Ví jaké máš komplikace a myslím, že ta ledvina je jeden z hlavních důvodů, proč tě kontroluje utz takto často 🙂

smardik
2. říj 2014

@petrusew my srdeční vadu v rodině neměli, na UTZ srdce můj dr. posílá všechny a stejně vadu srdíčka nenašli, zjistila se až ve 3měsících života

p3tulkaa
2. říj 2014

Já chodím na všechny ultrazvuky ke svému doktorovi, moc nerozumím těm UTZ, velkým UTZ a screening, ale vždy vidím miminko, dokonce i ve 3D .... byla jsem v 7. týdnu potvrzení, 13. týden, 16. týden a teď půjdu 20. týden, dál ještě nevím co mě čeká 🙂

schwarzova4
2. říj 2014

@annielok Ahojky, děkuji moc za opověď. Mezitím mi to nedalo a založila jsem si tu diksuzi na téma 1.UZ až ve 12 týdnu... Nu holky můžu Vám říct, že jsem ráda, jak to nakonec dopadlo.. Hned druhý den jsem si volala k jinému lékaři, ke kterému jsem občas šla, když moje dr měla dovču nebo tak. A proto že jsem s ním měla dobrou zkušenost, tak jsem se na něj obrátila, zda by mě mohl prohlédnou UZ, že jsem asi těhu, ale moje dr mě jen vyšetřila bez UZ. Tak mi řekl, ať hned přijdu a že mi ho udělá. Tak jsem tam jela, prohlédnul mě, udělal mi UZ, teď má nově svůj v ordinaci, což je super a potvrdil, že mimi je v děloze a už bylo vidět, že je snad i srdeční akce, takže se mi ulevilo a byla jsem ráda.Nu tak se mě pak sestra ptala, jestli chci teda chodit k nim, tak jsem kývla že ano.Doktor s vyptal na vše potřebné, vypsal mi žádanku do GENETU, za což jsem hrozně ráda-moje dr o tom ani nepípla a prý tam ani neposílá, když výsledky u ní z krve dopadnou dobře. Sestřička mi už hned vypsala těhu průkazku, sice je to brzy, ale hold pokud se něco má stát tak se stane a kdybych jí dostala až ve 12 týdnu, tak to stejně neznamená, že se už nic stát nemůže.. Ale alespoň vidím, že se doktor stará, což je lepší.Teď jsem dle poslední MS v 7+1tt, dle UZ mezi 5-6 týdnem.A ta 3 týdny mám přijít na první kontrolu, kde mi budou brát krev atd.. O zamlk.těhu vím a právě proto jsem se tolik zděsila, když mi dr řekla, že je to JEN zobrazovací metoda!!!... No tak zůstanu u tohoto dr, ještě včera jsem váhala, ale je u něj i kamarádka, taky těhulka a vše v pořádku s dr, takže není důvod proč bych se měla teď vracet..Tak jsem nakonec šťastná, že to je zatím takto, bylo mi líto ,,opustit ,, dr protože jsem ji měla ráda a vždy byla bez problémů, ale tohle se mi fakt nelíbilo..

petrusew
2. říj 2014

@smardik jj on mi doktor říkal, že to není na 100%, odhalí to prý vady, které mohou ohrozit miminko např. těsně po porodu, nebo neslučitelné se životem.

smardik
2. říj 2014

@petrusew jo no, já jsem ted už i ráda že jsme to nevěděli, akorát bych se do konce těhotenství jen strachovala, hlavní je že se na to pak přišlo-náhodou a syn je po operaci v pořádku, jen chodíme ted už co 3měsíce na kardiolgii na kontrolu

petrusew
2. říj 2014

@smardik to máš pravdu, důležité je, že je všechno ok!

uzivatelkalucie
3. říj 2014

Můj doktor mi dělá ultrazvuk každou návštěvu. Vždycky jen krátce mrkneme ze zvědavosti. Jinak jsem absolvovala jeden velký ultrazvuk a druhý mě čeká ve 32. týdnu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru