Na první ultrazvuk s manželem. Je to běžné?

holly1
12. bře 2008

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda je ok, aby se mnou na první ultrazvuk šel manžel, resp. jestli je to běžné.

makak21
12. bře 2008

Holly, někdo sebou manžu bere pořád a někdo ne...nemyslím, že to je něco divného...🙂

dzej
12. bře 2008

holly určitě ať jde s tebou, je to naprosto běžný, spíš naopak kdyby tam nebyl, tak by to bylo smutný 😅

fim
12. bře 2008

Holly, já mám jen trochu obavy, aby už bylo něco vidět. 😉 Já osobně bych ho vzala na utz později. Přeci jen na každý utz můj manža nemá čas se mnou chodit. 😀

dzej
12. bře 2008

jasně, záleží, kdy na ten UTZ půjdeš... já byla na prvním v 12tt a to už bylo krásně vidět a oba jsme měli krásnej zážitek

sylvka
12. bře 2008

Ahoj holly,u mě ještě v 6TT nebylo nic vidět a byla jsem z toho smutná.Vzala bych manžela až na další.čus

mausi
12. bře 2008

Holly, se mnou chodil (a chodi) manzel z vlastniho zajmu na vsechny UTZ, tedy pokud mu to prace dovolovala. Tak proc ne i na ten prvni ? Myslim, ze bezne to je. Vzdyt miminko bude mit rodice dva. 🙂

holly1
autor
12. bře 2008

Ahoj, díky za příspěvky. No popravdě bych ho tam chtěla mít spíš pro svoji podporu, než pro jeho potěšení. Máme za sebou jednu špatnou zkušenost, kdy vůbec nezačalo bít srdíčko, bylo to asi v 9 tt, i když poprvé jsem byla tenkrát taky v 6 tt, plod byl tenkrát sice vidět, ale srdíčko nee. Tenkrát jsem chodila sama. Já myslím, že v 6 tt už by mělo být něco vidět, dokonce už i srdeční akce. Jdu zítra a mám strašný strach, že bude zase problém s tím srdíčkem. Už minule jsem se tam skoro zhroutila, teď se snažím být na to připravená, ale strach prostě je.

mausi
12. bře 2008

Ahoj holly, to je mi moc lito, ale prave tim spis by mel jit manzel ted s tebou. Bude to urcite v poradku !!!!

uci
12. bře 2008

ahoj holly, ja len ze aby si sa nestresovala ak v 6tt este neuvidis srdiecko, podla mna je to moc skoro este, ja som v 6tt mala este len taku pol centimetrovu machulku a srdiecko nebolo este ani v 7tt ale az v 8tt, a urcite to nebolo tym, ze by bolo tehu mladsie ako podla poslednej mrchy, lebo potom v dalsich tyzdnoch praveze mrnus tak rychlo narastol, ze to skor vyzera, ze sme dokonca o par dni este vacsi ako by sme mali byt,
takze ziadny stres a manzu kludne so sebou zober, je to len vasa vec 😉

zdina
12. bře 2008

Holly je mi to moc lito, ale v tomto pripade by opravdu mel jit s tebou. Ale sest tydnu je jeste brzy i presto drzim pesticky at to tentokrat vyjde.
Muj pritel chodil se mnou (pokud mohl) na vsechny ultrazvuky i na vsechny prohlidky. Ja v tom nevidim nic zvlastniho a je pouze na tobe zda ho chces mit pri sobe. Co si o tom mysli ostatni je jejich problem. Napriklad muj dr. kdyz mi daval termin na dalsi konrtrolu, rikal priteli "zvu i vas budeme delat velky ultrazvuk"

holly1
autor
13. bře 2008

holky, díky, asi půjdeme oba, taky si teď myslím, že asi nic moc vidět nebude a budu muset čekat dál.

luciask1986
13. bře 2008

ahoj tak to mas pravdu mi sme boli spolu na usg v 20t a vsetko pekne vydel

kacka.va
13. bře 2008

holly: v 6. týdnu ještě srdíčko být vidět nemusí, někde se uvádí, že je vidět až v 7-8 týdnu, záleží, jaký má doktor UTZ. Jééé, teď koukám, že už to za mně napsala Uci 😉.
Já vzala manžela až na ultrazvuk později, když už se tam malá vrtěla a bylo všechno krásně vidět.

anta
13. bře 2008

Ty myslíš na ten úplně první? No tak to nešel, protože tam zatím nic vidět nebylo, ale přinesla jsem mu domu fotečku, aby to taky viděl, co je to tam za pěknou fazolku.
Ale na další ultrazvuk se mnou manžel tedy rozhodně šel, to víš, byl zvědavý, jak to naše malý vypadá, co mi to vlastně provedl. Byl z toho naprosto vyjukaný, chudák malej 🙂 Vem si ho s sebou, ať má k tvému těhotenství ten nejlepší vztah 🙂

holly1
autor
13. bře 2008

no, on k němu určitě velmi pozitivní vztah má, ale trošku se bojíme mít radost, minule to byla o to větší bolest.

kristi
13. bře 2008

muj na prvnim nebyl, ten mi delal na prvni prohlidce. Byl az na druhym, cca ve 13tt a pak jeste v 21tt,kdy nam rikali, ze to je vysnena holka

kacak
13. bře 2008

Ahoj, na první jsem ho taky nebrala, bylo to v 7tt a kromě ťukajících 2mm, což bylo srdíčko, nebylo nic vidět. Ale od dalšího chodí se mnou na každý, je vždycky hrozně zvědavej a má na dr. spoustu otázek 🙂 je fajn vidět ty jeho rozzářený oči, když si prohlíží toho mrňouse. O to bych ho určitě neochudila. 😀 Každopádně držím palce, ať Vám to dopadne!

kalo
13. bře 2008

Můj muž se mnou byl na 2 UTZ a byl z toho úplně vedle 🙂 🙂 Krásný zážitek...

jabber
13. bře 2008

Ahoj, já jsem ze začátku manžela na UZ nebrala, vzala jsem ho až v 16. týdnu na AMC a potom na ty dva velké, ve 20. a 30. týdnu. Ale jestli ho chceš jako podporu už ze začátku, tak ho tam vezmi, proč by ne, maximálně ho tam dr nepustí a počká venku 😉 anebo tam zavolej a zeptej se, jestli ho už můžeš vzít s sebou. Popravdě řečeno, nevím jestli ho k tomu vaginálnímu UZ pustí... 😖 . Držím ti palce! 😉

holly1
autor
14. bře 2008

Ahoj, tak mám první ultrazvuk za sebou, manžel mě tam doprovodil, ale dovnitř se jít styděl. Jsem teprve v 5 tt., takže byl vidět opravdu jen hrášek. Odkdy se provádí ultrazvuk přes břišní stěnu? Je pravda, že k tomu vaginálnímu je to trošku "divné",

uci
14. bře 2008

gratulujem holy k malemu hrasku 😉 a drzim palce nech pekne rastie na poriadny melonik 😀
ja som toho svojho zobrala na ten 1. velky UTZ v 12tt - myslela som ze bude uz cez brusko ale bol este vaginalny, ale vobec nam to nebolo nikomu divne, lebo ako sme uvideli mrnusa na obrazovke, tak uz sa nikto inam ani nepozeral 🙂 takze tie cez brusko sa robia asi az v tom 20tt a 30tt

beruska2x
14. bře 2008

no me Dr rekla ze muze prijit kdykoliv ale pujde se mnou az ted na ten ve 20t, taky jsem zvedava jak to na nej zap 😉 usobi

holly1
autor
14. bře 2008

uci, díky, taky doufám, že z něj bude melounek 😀 😀

jabber
14. bře 2008

holly1 - mě dělali poprvé přes břišní stěnu při AMC, takže nějaký 17. týden

uci - to ne, že by to bylo někomu divné, ale jsi první od koho slyším, že k vaginálnímu UZ dr manžela vzala 🙂

Holky přeju vám hodně štěstí a držím palce 😉

uci
17. bře 2008

jabber - no ja som ho povodne brala k tomu cez brusko (aspon som si to tak myslela), ale vyvrbilo sa to inak 🙂 ale co, sak to tam aj tak pozna, no nie? 😀

zdina
17. bře 2008

holly me se dr. sam zeptal zda nechci pritele zavolat, at se taky podiva. A bylo to pri vaginalnim - stanoveni tehu. U nas je to normalni, ze chlap zenskou doprovazi i do ordinace. 😉

ceeruti
17. bře 2008

Tak semnou byl manžel od prvního UTZ 5+1tt(po IVF,vaginalně a bylo videt i srdicko,což ho dostalo 😉 ) na všech.Nikomu to neprislo divné a Dr se me i na to ptal,jestli nechci vzit manžela.Pokažde byl strasně na mekko,byl i u cvs-to bych bez nej nezvladla,nehlede na to,že to bolelo jako čert.JA BYCH MANŽU URCITĚ S SEBOU BRALA.Ten muj nevynechal ani jedno vysetreni a kdyby mohl,tak by šel i na transfer 😀

janeyzelvicka
18. bře 2008

holly: mě dělali utz přes břišní stěnu už v 10tt a všechno šlo super vidět. Záleží asi na tom jak dobrý má utz a jestli je těhule hubená nebo spíš prostorově výraznější... Ale já mám na břiše tunu špeků a šlo to 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru