NB hodnota. Co znamená? Je to nosní kůstka?

lili121
19. srp 2009

Ahoj Holky, prosim Vás může mi někdo z vás vysvětlit co to je NB hodnota ... myslím si správně, že je to nosní kůstka a jestli je možné aby měla 4,4mm? Díky za každou odpověď.

cazadora
19. srp 2009

nemá to být NT hodnota? to je pak šíjové projasnění a více zde
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

lili121
autor
19. srp 2009

Ne ne NT - šíjové projasnění máme 1,6mm - to by mělo být ok, toto je NB - nosní kůstka, mam tam hodnotu + a hodnotu 4,4mm ... ale podle toho co jsem zatím kde vyčetla to vypadá, že je to v pořádku, protože je přítomna 🙂. Ještě by mě zajímalo ... hodnoty NT a NB měřil můj gynekolog sám, myslíte, že o tom möhu pochybovat ... všude se píše, že se na tato vyšetření posílá do speciálních pracovišt ... ???

wacinka
19. srp 2009

mně také vše měřil můj pan doktor. a v 18tt jsme byli na genetickém, ulterazvuku v Brně a tam jeho měření potvrdili, takže bych mu věřila 😉 Pokud je nosní kůstka, tak je to nejdůležitější nic nenasvědčuje tomu že by miminko mohlo mít downův syndrom 😉

lili121
autor
19. srp 2009

wacinko, moc díky ... uklidnila jsi mě ... 🙂na genetický UTZ jdu ve 20tt tzn. za 14 dní¨, tak snad to bude ok ... jsem hrozná hysterka a někdy až moc plašim ...

martiska
19. srp 2009

Já bych mu taky věřila - mě NT měřil můj Dr. a na genetiku posílal jen krev s údajem o měření (za to jsem zaplatila 1000,-, za UTZ nic). NB mi jen řekl, že je přítomná, už jí neměřil... Důležité je, že NT máš OK a NB+ 😵 . Brali ti krev???

lili121
autor
19. srp 2009

Ano, krev mi brali, taky jí poslali na genetiku - už minulé pondělí a tohle pondělí jsem tam volala, jestli jsou výsledky a pořád nic ☹ ... tak čekám a jsem z toho nervozní ... o placení mi nikdo nic neříkal ? tak nevím

wacinka
19. srp 2009

lili121 nemáš vůbec za co a hysterka nejsi, jen máš o miminko strach a to je přirozené 😉

misicka455
19. srp 2009

NB je nosní kůstka a když tam máš plus tak to znamená , že je přitomna a to je dobře 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru