Nebyla jsem na pořádném těhotenském vyšetření

zuziik
28. srp 2007

Ahoj všichni,
mam problem o který se potřebuju s někym podělit. Minuly tyden jsem byla na pravidelne kontrole v 19tt. Jenže po přeměření prcka mi bylo řečeno že je maly a že to vypada že jsem teprve v 16tt. Ale žádná zmínka o tom že bych měla podstoupit nové genetické testy, jelikož ty v 16tt byly tedy v 13tt....na kontrolu mam jit opet za 3 tydny.....od stredy jsem nespala a jsem nervozni jestli je vse v poradku..nemam se jit kam zeptat.....a to nemluvim o tom ze jsem nebyla na zadnem poradnem vysetreni.....pokud k tomuto nekdo neco mate budu rada o rady....jinak jsem si potrebovala vylyt myslenky....Děkuju

zuziik
autor
28. srp 2007

A jeste mam otazku.....uz citim pohyby malyho....vsichni rikaji ze je to brzo....ale uz je to citit i kdyz si dam ruku na bricho.....jak to tedy je??

kasli
28. srp 2007

Zuzíku pohyby se můžou cítít už od 16tt, to je ale většinou u druhorodiček. U těhulek co čekají 1. dítko se prý pohyby dají vypozorovat od 18-19tt. Já je např. cítila zhruba od toho 18tt, každá těhulka je jiná! Ale ty jsi už ve 21tt tak, to že cítíš pohyby je v pohodě 😉
A to, že je mimi malé, no pokud to Dr. nijak neřešil, tak si nedělej starosti, oni vědí co dělají a mimčo má ještě dost času na to, aby ten skluz dohnalo 😉

lenkazdenek
28. srp 2007

Zuzík,ty pohyby jsou normální,já je měla od 18tt. a ještě mi to připadalo pozdě 😉 Jinak si nedělej zbytečný starosti,doktor by ti určitě řekl kdyby bylo něco v nepořádku. A pokud tě to uklidní mi taky nejsme žádní obři 😉

kalo
28. srp 2007

Podle toho, co čekáš..holčičky se prý vrtí dřív, už kolem 18tt...

Ale s tou velikosti miminka si zatím nedělej hlavu. Moje malá byla menší od toho 20tt taky o 2 týdny až do konce těhu...teda podle UTZ. Doktor koumal proč. Chodila jsem i na kontroly průtoku krve pupečníkem, jestli je mímo dobře živené a vše bylo v pořádku. Před porodem mi podle UTZ.malou změřili, že má jen 2,10kg...EHMM...malá nakonec měla 2,70,takže se pěkně sekli...Bylo to dáno prostě geneticky. Já jsem malá a drobná a můj muž je střední výšky, tak je jasné, že nemáme žádného hromotluka. Hlavně se narodila naprosto zralá a v pořádku, jen je to drobek i teď 🙂

Zuzik: a kolik si vážila ty (a tvůj muž), kdyz ses narodila? Protože jestli tě třeba taky pošlou na nějaké vyšetření a bude vše v pořádku, tak je to také třeba dáno geneticky...

zuziik
autor
28. srp 2007

No trochu jste me uklidnily.......ale ja nevim proc se nervuju...v patek jdu na nakej velkej utz tak snad to tam dopadne v poradku...

kasli
28. srp 2007

Zuziiku určitě, oni Dr. někdy plaší zbytečně a neuvědomují si, jak to na nás, co čekáme 1. mimi působí. Mě např. řekli na posledním UZ, ze malý má větší bříško a hlavičku! Ze začátku jsme se lekla, ale vzhledem k tomu, že to Dr. neřešil, tak to beru jako že je to v pohodě. Ale první šok to tedy byl. Holt máme malého somálce 😝

zuziik
autor
28. srp 2007

Kalo: ja nevim kolik jsem mela kdyz jsem se narodila......nema mi to kdo rict. ☹ ale nejsem moc velka a pritel neni taky moc velkej.......tak asi vazne bude vse v poradku..... 😒

zuziik
autor
28. srp 2007

Všem Vám děkuji za podporu...jsem rada ze v tom nejsem sama...

vivian
28. srp 2007

Já jsem cítila hejbání v děloze už někdy ve 13. týdnu... A moje ségra taky tak nějak. Myslím, že to je individuální a že těhotenství prostě nemusí probíhat přesně podle knížek 🙂

chechta
28. srp 2007

zuzik - kdbyb bylo něco v nepořádku tak ti to dr. řekne a jeslti jedeš v pátek na velký UZ v 21tt tak tam tě taky budou přeměřovat, koukat se na srdíčko, na pupečník, zkontrolují VVV apod... takže zase budeš chtyřejší 😉 a to, že je mimi menší nemusí nic znamenat. a to že cítíš pohyby je vpořádku. Já citila pohyby od 18tt a to ne nějaký šimrání,a le pořádný kopance

kalo no nevím já čekám malýho divocha( pohyby od 18tt) a čekáme kluka - takže ani podle toho se určit určitě pohlaví neda 😉

zuziik
autor
28. srp 2007

Pravda .......uvidime v patek......je fakt ze uz mam i pekne brisko.....roste jako z vody.....

zusma
28. srp 2007

Zuziik: já pohyby cítila až ve 20tt a to ne nějak extra. Postupně se to zvyšuje a u tebe to bude taky tak. Někde v knihách dokonce píší, že prvorodičky je můžou klidně cítit až ve 22tt.
A vyčkej si na pátek na ten velký utz. Oni ti mimčo změří apod a uvidíš...Nenervuj se zbytečně, třeba bude vše ok 😉 A každý miminko určitě nemůže být přesně dle tabulek.

sisstin
28. srp 2007

holky..už mě docela ti doktoři štvou..vypustí takovou blbost..že mimi je ve 20tt na 16tt..přece každé dítko je jiné..někdo jsme malej..někdo vysokej..a máme k tomu dispozice...každej nemůže bejt podle tabulek 😠

sisstin
28. srp 2007

neříkám, že ty UZV vyšetření jsou zlá..určitě je to dobré..ale podle mě to už přehánějí s tím vším..naše mamky taky nevěděly, jestli náhodou nejsme ve 20tt velké pouza na 16tt..a byly v klidu 😎 😎

zuziik
autor
28. srp 2007

sisstin: tak to mas pravdu....je pravda ze co ctu co vsechno tehotny nesmej a smej tak je to prehnany.......mozna kvuli tomu potom nektery (stresovky jako ja) silej ze neni neco v poradku.....

sisstin
28. srp 2007

zuziik: fakt na to kašli..jestli jedinej problém bylo to, že je menší..já měla taky ve 20tt menší dítko než ostatní..a vůbec jsem to neřešila..sama jsem mrně 😉

zusma
28. srp 2007

To je fakt holky-naše maminy o nás v bříšku netušily vůbec nic a taky jsme většina zdravých, normálních a někdo je prostě menší,někdo větší,tlustší apod. Našim maminám kontrolovaly v poradně prý jen moč,tlak a váhu a taky to ta miminka "přežila".

zuziik
autor
28. srp 2007

OK.......tak jsem rada ze to je v pohode....uz tyden mi pracujou nervy jestli se neco nedeje......no ale uvidime v patek na utz uz se na nej

zuziik
autor
28. srp 2007

tesim az zase prcka uvidim jak tam radi....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru