Nechci znát pohlaví mimi

lorrelai
30. kvě 2014

Maminky, je mezi váma některá, která nechcete znát pohlaví svého miminka než se narodí..?? Pořád všude čtu jak to všichni ví, ale s manželem to vědět nechceme! 🤐 myslíte že de nějak i v Brně na Veveří uhlídat, aby mi to neřekli....??? 🙂 Mě se prostě to říkání předem nelíbí.... 😉 Díky moc.

lucinacka
30. kvě 2014

My se taky chteli nechat prekvapit, ale nepodarilo se🙂 zahledla jsem to ve zprave, co si doktor psal

dolda
30. kvě 2014

@lorrelai my to nevíme i u dcery to bylo tak, když to nahlasis hned, jak vlezes na Veveri do ordinace, tak ti to neřeknou, nejkrásnější je to překvapení na porodnim sále.

ninive211
30. kvě 2014

@lorrelai V klidu, my jsme si o pohlaví museli přímo říct, aby nám řekla tip, jestli něco vidí, do té doby byla Dr. tajemná jako hrad v Karpatech a mluvila neutrálně - "vidíme, srdíčko, tady máme močový měchýř..." a tak. Uvidíme, jak to bude teď v tom 21. týdnu na velkém UTZ.

blahova_andrea
30. kvě 2014

@lorrelai na veveří jsem se ještě nesetkala s tím, že by to sami od sebe řekli. já to vědět chtěla, tak jsem mezi dveřmi nehlásila, že nemají nic říkat, ale stejně bylo ticho, celé vyšetření proběhlo a na konci jsem je poprosila jestli by se mohli podívat i na pohlaví miminka, tak to teprve udělali. jinak sami od sebe se vůbec nedívali. ani jednou a to jsem tam byla už xkrát 😉 takže stačí říct a vyhoví ti bez problémů 🙂

jana_12
30. kvě 2014

Já jsem ve 28 týdnu a zatím nám to nikto neřekl. Vždy ale když vstupuju do ordinace tak to připomínám 🙂

hanulkapal
30. kvě 2014

Taky bych to řešila jako jana_12, při vstupu bych hned křičela, ať mi rozhodně nic neříkají 😀 Ale jinak myslím, že je ještě docela dost maminek, které pohlaví miminka nechtějí dopředu znát 🙂 Já to asi taky nebudu chtít vědět, od začátku mám svůj tajný tip, ale neříkám ho 🙂 Taky bych chtěla mít na porodním sále překvapení 🙂

lorrelai
autor
30. kvě 2014

Jo tak to je fajn 😉 To su ráda. Ono totiž mojí švagrové Dr. řekla ,,malá se nám pěkně otočila" pak se zarazila a optala se, jestli zná pohlaví 😀 ona to naštěstí věděla.... ale tak, snad to byla jen taková náhoda. No uvidíme, v úterý tam du poprvé v 12+6tt, takže snad bude vše v pohodě 😉 Díky holky

mysonek
30. kvě 2014

Já pohlaví nevěděla. Vždycky se ptali jestli chci vědět, odpověděla jsem že ne a nikdo mi to neřekl. Takže jsme měli překvapení až do porodu. 🙂

edeltraut
30. kvě 2014

Já jsem nevěděla ani jednoho... tedy u druhého těhu pořád manžel chtěl vědět co tam je, ale mimi bylo pořád bokem, tak asi až v 35.tt mi doktor řekl "vypadá to, že tam máte holku" - no věřte tomu 😀 a já jsem věděla, že ta holka tam je už dááávno 😀

ined77
30. kvě 2014

Nás se ve Zlíně přímo ptali ještě před vyšetřením, jestli máme zájem znát pohlaví miminka. Myslím, že sami od sebe pohlaví hlásat nebudou, ale jistila bych se hned při vstupu do ordinace, že prostě nemáte zájem 😉 .
U synka jsme nechtěně nevěděli pohlaví až do posledního dne před (plánovaným) porodem, u dcerky to bylo jasné brzy. Já jsem baba zvědavá, sice by se mi líbilo mít na sále překvapení, ale asi bych to čekání nevydržela 😀 .

majka07
30. kvě 2014

@lorrelai My měli překvápko u všech, znát jsme nechtěli, ale já tušila co to bude v obou případech a nespletla jsem se 🙂

vanule
30. kvě 2014

@lorrelai taky jsme nechtěli dopředu vědět co to bude, a na každém utz se předem doktor ptal

71victoria
30. kvě 2014

Já bych to nevydržela. Nemám ráda překvapení. Čekáme druhou holčičku a ze začátku jsme trochu doufali, že budeme mít kluka, ale nakonec jsme moc rádi za holku 🙂 Obdivuju spíše ty, kteří to vydrží nevědět! 😝

aluskacz
30. kvě 2014

Byla jsem na Veveří v pondělí a pohlaví šlo krásně vidět. MUDr mi to ani nemusel říkat, poznala jsem to sama. Jedině ho zkus poprosit, aby když tam bude pohlaví aby tě upozornil, že to nechcete vědět 🙂

aluskacz
30. kvě 2014

Ještě taky záleží na tom, jestli se to vaše mimi bude stydět 🙂 Ten náš prcek se teda rozhodně nestyděl, nožky měl roztažené, že nám toho pindíka prostě musel ukázat 😀

partyzanka91
1. čer 2014

@lorrelai My jsme si to nedali říct až do konce, jen je třeba doktory upozorňovat než dělají UZ aby neříkali. Není to běžné takžeje lepší na to upozornit pokaždý. Já jsem teď hrozně vděčná za to že jsem to vydržela. Porod nakonec vůbec nebyl podle mých představ (2 dny vyvolávání, pak císař a ještě jsem při něm ztratila vědomí). To když jsem se probrala a oznámili mě že mám holčičku bylo to nejkrásnější překvapení. Ani nevím jaké by to bylo kdybych to věděla dopředu, ale tohle byl prostě ten nejkrásnější a nejsilnější zážitek a pak samozřejmě ještě když jsem jí viděla poprvé.

lenynka
1. čer 2014

Ja jsem se u druheho taky chtela nechat prekvapit. Bohuzel jsem to nerekla dr. A tak pri jedne kontrole jen tak prohodila k synovi, ze to vypada, ze bude mit sestricku.
Takze pokud to nechcete vedet, tak pri kazde kontrole radsi hlasit predem 🙂

golla
1. čer 2014

mám týden do porodu a taky pohlaví nevíme, nechtěli jsme. Jen hlásím při každé kontrole, ať mi to neříkají, že se chceme nechat překvapit. Dokonce i na velkém utz si doktor dával pozor, aby na intimních partiích nešlo nic vidět a taky, že nešlo. ;o) I fotky dělají neutrální.

zzuzinda
2. čer 2014

My si to nenechali říct ani u jednoho prcka 🙂 Vždycky jsme už od dveří hlásili, že nechceme vědět, co čekáme. U Adama jsem si musela dávat pozor, dělala jsem si ultrazvuky sama v práci, tak jsem musela dávat pozor, abych něco nezahlídla 😉

slunicko707
Autor odpověď smazal
Zobraz
lorrelai
autor
4. čer 2014

Čauky mamče....Tak super 😉 Včera sem byla na tom Veveří a musím říct, že jsem byla velice spokojená 😉 Na odběrech a ,,vstupním" pohovoru jsem byla u Dr. Vondráčkové. Byla perfektní a její sestřička taky-moc příjemná a všechno pěkně vysvětlily. Na UZ jsem šla k Dr. Vlašinovi, takže taky perfektní 🙂 . Hned po ulehnutí jsem hlásila že nechci znát pohlaví a on se úplně divil-prej jsem jedna z mála 😀 😀 Miminko je v naprostém pořádku, má 12 cm a vše jak má být. no konečně jsem začala ve 13tt věřit, že jsem těhotná 😀 až jsem viděla jak ten mimíšek skáče v děloze 😀 je to naprosto úžasný pocit a všem ho přeju ;)

ninive211
4. čer 2014

@blahova_andrea Mám podobnou zkušenost z Veveří...taky jsem se raději dopředu ptala, jestli se podíváme i mezi nožky. Na prvním utz jsem byla u Dr. Drábkové, na druhém u Vlašína, Vlašín ještě míň výřečný, jen popisoval, kde co vidíme za orgány a tak, ale musela jsem se zeptat i na tu orientační váhu miminka.

blahova_andrea
4. čer 2014

@ninive211 já mám tedy s vlašínem jen nejlepší zkušenosti. velice příjemnej a na chlapa právě ukecanej a vtipnej 😅 u obou těhu. no jako o doktorkách ženách tam raději pomlčím. jsem ráda, že už tam nikdy nepůjdu a nebudu se třást ke komu mě zase napsali 😅 vlašín teda pohlaví sám od sebe rozhodně neříká, to je pravda. u syna se na konci utz ptal jestli mám nějaké otázky...celou dobu vše krásně popisoval, tak jsem nepochopila, že by už tom 12tt mohlo jít o pohlaví. tak jsem řekla, že ne. asi poznal, že nevím která bije, protože se mě zeptal jestli pohlaví teda chceme nevědět a to jsem mu zas řekla, že mě nenapadlo, že už je to poznat a že v tom případě, pokud něco viděl, ať se podělí, že vědět chceme. teď jsem u něj byla až na velkém utz ve 20tt a to jsem se na konci sama zeptala jestli by se mohl podívat na pohlaví, tak nastavil utz tak přesně, že jsem to viděla sama a nebylo co řešit 😀 on jen prohlásil, že máme začít vybírat náušničky 😀

lvicek2000
4. čer 2014

Taky to nechci vědět a dodneška nevim a jsem všude téměř za exota 😀 A při utz hned hlásim, minule už to málem dr práskla, ale včas jsem ji zarazila 😉

ninive211
4. čer 2014

@blahova_andrea Jako docela příjemnej byl, to jo, ale ukecanej teda rozhodně ne...byli jsme tam zrovna včera, čekárna plná lidí, původně jsem byla objednaná na 11, přijdu tam, sestra na příjmu hlásí, že jdu v 11:20 a mám si počkat...no tak OK...no...před námi šlo asi ještě min. další 5 párů, naštěstí to šlo docela jak na běžícím pásu, nikdo tam nebyl dýl jak 10 minut, ale i tak jsme se dostali na řadu asi v 11:50. Manžel přišel přesně na tu 11, uvolnil se na propustku z práce a nejpozději před jednou musel být zpět, že tam nechal v kanclu praktikantku s klíčema, takže byl celej nervózní, že musíme čekat, do toho furt vyvolávali tcháni, i když jsem manželovi říkala, ať si vypne mobil (nebo aspoň zvuk), tak ne a volali asi 2x rovnou do vyšetření, fakt trapas (típl to, zavolali znovu...jako u blbejch...šlo o to, že nám vezli jahody a čekali na nás s nima na Grohové v autě!) Tak jsem ho ccelá červená potichu vyhnala na chodbu, ať to s nima laskavě vyřídí, ještě že tam byla tma, jak jsem se styděla, fakt (mmch. mně se pokoušeli dovolat taky, naštěstí jsem si logicky vypla zvuk!)

blahova_andrea
4. čer 2014

@ninive211 tam to tak bohužel je. my když jsme tam s přítelem šli poprvé, tak jsem tam čekali skoro 3h než nás vezmou, zrovna byly šílený pařáky, tam vydýcháno, vzduch se nehnul, my sebou žádný pití... ☹ jako já jsem ráda, že tyhle utz existují, ale také jsem moc ráda, že už tam snad nikdy nemusím 😅

ninive211
4. čer 2014

@blahova_andrea No my když jsme tam byli v tom 13.tt na NT, tak jsem byla objednaná na 8:20, 8:23 nás vzala sestra, kde mi vzala krev a skásla o těch 1400, pár minut po půl už jsme byli v ordinaci u doktorky. takže to byla pohoda, skoro jsme nečekali, ale asi proto, že to bylo ráno a ještě nestihli mít skluz.
A jinak já si teda pití s sebou vzala, normálně ho nenosím, ale čekala jsem, že čekat klidně můžu.

blahova_andrea
4. čer 2014

@ninive211 jj, je lepší se tam objednávat na ráno, protože to ty časy ještě docela sedí 😉

ninive211
4. čer 2014

@blahova_andrea Nj, já se vždycky hlásila přes net a na určitý čas mě objednala ta jejich asistentka. Já vždy jen do formuláře napsala, že preferuji dopoledne.

clare01
11. čer 2014

MUDr. Vlašín je naprosto skvělej doktor a člověk, k nikomu jinýmu bych nešla. Je vyhlášenej jako nejlepší v Brně.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru