Negativní Rh faktor u matky. Jaká vyšetření jsou třeba?

zany
13. zář 2006

Ahoj holky,

chtěla jsem se zeptat zda máte některá nagativní Rh faktor a co všechno jste musely podstoupit za vyšetření?
Já jsem totiž Rh- a u manžela krevní skupinu a Rh faktor nezjišťovali a berou ho automaticky jako že má Rh+. Ale on si myslí, že je Rh- jako já... Někde jsem slyšela, že v takovém případě se pak dítěti vyměňuje krev, ale nikde na netu jsem to nenašla.
Díky za rady!

nikitazak
12. črc 2007

ahoj, jestli jsi byla po prvnim porodu preockovana ( a urcite byla), tak se nemusis niceho bat.

lienkal
12. črc 2007

ahoj, tak já jsem už výše psala příspěvek, tak nyní mám zdravého syna, a komplikace nakonec nebyly komplikace, protože mi v nemocnici vysvětlii, že zvýšené protilátky mám po injekci, kterou jsem dostala po amniocentéze, tužíš nějaký čas tyto látky v těle zůstávají, během několika týdnů mi protilátky zmizely a konec těhotensví proběhl v naprostém pořádku..ale díky tomuto problému jsem objevjila Koníka 😀

andreis
12. črc 2007

Díky tomu problému jse taky zavítala za vámi 🙂 .Když jsem byla rodit,tak mě jenom dali kapačku"kdyby náhodou",ale nic mě určitě nepíchli-byl tam se mnou manžel,takže opravdu nic.Fakt!!

lienkal
12. črc 2007

Fakt ne, ono se to má píchnout do 72hodin od porodu, dali mi i krabičku od toho léku, přišli vždy druhej den po porodu a dali mi pigáro do zadku...tak to zjisti u doktora, co se s tím dá dělat..

nikitazak
13. črc 2007

andreis: me ji dali po porodu a jeste jednu za pul roku po porodu. Loni na podzim jsem musela na revizi delohy po zamlklem teh. v 10tt, tak mi tu injekci dali. Jmenuje se to: partobulin . Mozna by ses mela jit zeptat do te porosdnice, kde jsi rodila, nebo sveho gynekologa.

andreis
13. črc 2007

No to určitě budu muset zjistit,protože jsem fakt nic nedostala.No,jenže já roidla před 4roky a nic.Hmmm,tak to abych se začala bát ☹ ☹

kasli
13. črc 2007

Holky já jsem také Rh- a u manžela Rh nezjišťovali. Jen jsme byla upozorněná že po porodu mi dají nějakou injekci,aby u dalšího dítěte bylo vše v pohodě.
Moje mamka měla stejný problém s Rh-,akorát že tenkrát to asi ještě neměli tak vymakané, takže zjišťovali i krevní skupinu taťky a pak mamce říkali, že může nastat ten problém s výměnou krve u mimča.
Podle mě dneska už je tohle pro porodníky brnkačka a řeší se to malou injekcí 😉

andreis
13. črc 2007

Tak to budu muset zjistit,protože já si toho nejsem vědoma,ale museli mě upozornit přece.4roky nejsou tak moc abych si to přece nepamatovala,????§§....hmm,musím si pokecat s kamoškou(porodní asistentka).. 😒

nikitazak
13. črc 2007

ja rodila pred 13 lety a specialne na tohle me upozornovali. dostala jsem i potvrzeni, kde je napsano, cim jsem byla naockovana. Ale myslim, ze ti to urcite dali, ale jak to tak byva, tak nepovazovali za dulezite ti to rict.

iza
13. črc 2007

andreis: určitě si lék dostala,ale možná tě na to výslovně neupozornili a tak sis toho třeba v tom rozrušení a rychlosti ani nevšimla..
jinak výměna krve a pohlaví s tímhle nemá nic společného 😉

andreis
13. črc 2007

iza:hmm,tak krev a výměna krve a na pohlaví určitě záleží,protože můj otec vypočítak hodně lidem pohlaví dítěte podle toho a sekl se jen jednou a to proto,že mu ženská neřekla,že potratila.Ale to je jedno,to je určitě věc názoru.Hmmm,tak to by mě zajímalo,kdy mě to píchli,přece mě to musí říct,ne? 😲 ....Nevím,nechápu,ale snad to bude ok!!!

andreis
13. črc 2007

nikitazak....hmmmm,asi možná proto,že to dělal kamoška,ale přece bych o tom musela vědět,když ne já,tak aspon manžel...nechápu to,ale určitě to zjistím a dám vědět 😅

listicka77
13. črc 2007

andreis: to přece musíš mít ve zdravotní dokumentaci! Tak se zeptej doktorky.

katze
13. črc 2007

Andreis: opravdu bych si az tak velke starosti nedelala. Doktori rh negativni matky maji podchycene.
S tou vymenou krvi, ktera ma mit vliv na pohlavi, to je jen dalsi babska povidacka. 😉 Jeste znam par dalsich "zarucenych" navodu, jak zpolodit bud kluka nebo holku - postaveni mesice v dobe poceti, strava ovlivnuje pohlavi, sexualni polohy, styl zivota.... 🙂

andreis
13. črc 2007

listicka77:jo musím to zjistit,nejde mě to do hlavy!

andreis
13. črc 2007

katze:jj,no,starosti si dělám,ale snad ta medicína bude při mě!taky jsem o tom četla.je víc metod na početí,určitě,ale chce to i štěstí a náhodu.Samozřejmě nic není na 100pro,že?

iza
14. črc 2007

andreis : já myslela že Rh - není nijak spojenej s pohlavím... 😉 nějak jsem asi nepochopila tvůj příspěvek,jsem myslela, že dáváš do souvislostí problém Rh- a výměnu krve atd 😉
jinak já jsem taky Rh-a fakt mě sledujou od začátku...dělají navíc testy na protilátky atd a to je moje první těhotenství..tzn neměl by být problém...a ani nezjiš´tovali krev manžela..dle dr je stejně otec vždy nejistý a tak o berou jako by byl automaticky Rh+......
listicka :někde jsem četla v jiný diskuzi, že ses taky ptala na Rh-a psala si tam , že myslíš že manžel je stejně + neb je celá jeho rodina +...no asi bude, ale jen pro zajímavost..oba moji rodiče jsou + a já jsem - 😀 😀

listicka77
14. črc 2007

Iza: Vím, jak funguje dědičnost Rh, jen jsem konstatovala, že to asi není moc pravděpodobné. Jinak mi přijde, že to je vážně pošahané, že zcela ignorují Rh manžela. Snad víme, s kým to máme, ne? Takže doufám, že to u doktora prosadím (fakt mi přijde ujeté, aby mi celé těhu testovali protilátky, pokud by byl manžel -).
U mé známé to dokonce proběhlo tak, že nejen nezkoumali manžela, ale prý po porodu ani nezkoumali dítě a automaticky píchli tu injekci. To mi přijde jednak úplně zcestné a jednak jako pěkné plýtvání (jako se vším v našem zdravotnictví).

iza
14. črc 2007

lišti noto chápu..mětaky docela štve že mého manžela netestovali 😒

ina.b
15. črc 2007
andreis
16. črc 2007

jj,je divný,že chlapa netestují.Já to měla jednoduchý,mám dárce doma,tak vím určitě co má za skupinu....Je to fakt divný,já si nic nepamatuji,to vyzjistím a doufám,že se dopátrám kladných odpovědí 😎 ...díky za informace,papa 🙂

makelka
16. črc 2007

Ahoj, taky mám Rh- a porod proběhl v pořádku, v těhu mě jenom víc sledovali a brali mi krev snad v každé poradně, po porodu jsem dostala kapačku a zatím je vše OK, tak bych se toho nebála, dneska tohle všechno hlídají. Ale mě se na manželovu skupinu ptali, dokonce jsem musela donýst dárcovský průkaz a nebo bych ho vzala sebou a sestřička by mu vzala krev, takže se divím, že to pokaždé dělají jinak. Přeji hodně štěstíčka 😉

kjj
16. črc 2007

milé maminky, jsem soukromá porodní asistentka a nabízím Vám své služby. Asistuji při porodu v kterékoliv porodnici, poradím s kojením a provedu Vás teoreticky se zvyklostmi porodnic.Přeji všem hodně zdraví a štěstí. Katka Svobodová-606785907

andreis
20. črc 2007
ava
20. črc 2007

teoretický dotaz - když je žena Rh+ a muž Rh-, existují nějaká rizika při otěhotnění?

iza
20. črc 2007

andreis : ???? 😕
ava : tak je to v pohodě

mikula
20. črc 2007

Ahoj holky,přidávám se k vám.Taky mám negat.Rh faktor ale musím říct,že to teda doktorka zatím neřešila.Tak nevím,jestli se jí mám na to při příští kontrole zeptat 😅 .Zatím o tom vůbec nemluvila...tak nevím 😒

ina.b
21. črc 2007

Pro mikulu: Mně o tom doktorka také moc neřekla, jen že mi budou brát častěji krev a zkoumat protilátky. Krev mi berou přibližně každé 3 měsíce... 😵

mikula
21. črc 2007

Ina:Hmm tak to nevím,mě teda zatím brali krev jen jednou a ted podruhé na trippl testy.Příště se jí zeptám 😉 díky

iza
21. črc 2007

holky tu krev na protilátky berou 3x..už jsem to tady někde psala..je to kolem 12,30 a 36tt..nebo tak nějak

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru