Negativní Rh faktor u matky. Jaká vyšetření jsou třeba?

zany
13. zář 2006

Ahoj holky,

chtěla jsem se zeptat zda máte některá nagativní Rh faktor a co všechno jste musely podstoupit za vyšetření?
Já jsem totiž Rh- a u manžela krevní skupinu a Rh faktor nezjišťovali a berou ho automaticky jako že má Rh+. Ale on si myslí, že je Rh- jako já... Někde jsem slyšela, že v takovém případě se pak dítěti vyměňuje krev, ale nikde na netu jsem to nenašla.
Díky za rady!

myky
5. lis 2008

Petreva děkuji.
Já nevím jaký má manžel, ale půjde na krev do laborky. Sice si to zaplatí, ale kdyby měl Rh-, tak by mě to hodně uklidnilo 🙂 . My neotěhotníme jen tak lehce, takže mě docela děsí, jak tu holky píšou o potratech, kvůli protilátkám 😨 .

myky
5. lis 2008

Marcel držím palce, aby to dobře dopadlo. Snad když jsi vždy potratila dřív, tak už ve 12tt ty protilátky budou ok, né? 😵

andreahrbacova
5. lis 2008

ahojky holky jak jsem taky rh negativní a přítel teprve na odběry půjde.Tak jsem zvědavá

iza
5. lis 2008

ahoj holky,
možná jsem to tady už někde i psala, já jsem RH- a vůbec to se mnou nijak neřešili neb se jednalo o první těhu a tam je to v pohodě...problémy jsou až pak u druhého mimi,ale i to se řeší píchnutím protilátek a je to 😉

andreahrbacova
6. lis 2008

izi ale i tak partner musí jít na odběry?

kacenka_82
6. lis 2008

Ahojky, já jsem taky rh - a mažel si musel zajít k doktorce, aby mu potvrdila jeho rh.Udělala mu krevní testy a je bohužel rh+.Příští týden mi budou brát krev na vytvoření protilátek a celkově mo o tom řekli asi vše.Taky jsem si dost našla na netu.Tak přeju všem maminám, aby to proběhlo v poho. 😀

andreahrbacova
6. lis 2008

no přítele to teprve čeká,já se v zítra dozvím výsledky,naštěstí má moje mamka známou sestru v nemocncici tak ta nám vždycky dobře poradí.

beranek
6. lis 2008

Když má matka RH-, tak partner nemusí jít na odběry, pokud matce vycházejí dobře testy na protilátky. Já sama jsem Rh- a partner Rh+, ale nevěděli jsme to vůbec dokud se nenarodila dcera, která má po něm Rh+, takže naprosto nejhorší kombinace, ale zcela bez problémů 😉

beranek
6. lis 2008

Jo, a po porodu mi píchli nějaké protilátky, aby nebyly problémy u druhého mimča, to je vše 🙂

andreahrbacova
6. lis 2008

no s těmi protilátkami se to dovám zítra,tak pak písnu jak sjem dopadla.

myky
6. lis 2008

Ahoj, tak já zjistila, že manžel je Rh+ 😢 . Jsem si tak přála, aby byl Rh-.

Beranek proč, když dcera je Rh+ je to ta nejhorší kombinace? To se dělí na kluky a holky?

mihul
12. lis 2008

Ahoj, zajimalo by me, jestli jste nekdo mely problem s prvnim otehotnenim. Nevite, jestli je treba mozne, ze uz clovek Rh- ma v sobe ty protilatky uz od sveho narozeni? Diky.

andreahrbacova
12. lis 2008

ahoj mihul,to je moje první těhotenství,jsem rh - a moje protilátky jsou úplně v normě,takže nemám v tom žádný problém

mihul
12. lis 2008

Ahoj, díky, takže s otěhotněním jsi problém neměla? Tak ať se daří i nadále😉

andreahrbacova
12. lis 2008

ne vůbec,a slyšela jsem názory vždy stejné a to že při prvním těhotenství tam problém není,to potom po porodu,ti píchnou injekci,kdyby jsi chtěla mít druhé bejbátko.Ať i tobě se daří.Pa

mihul
12. lis 2008

Bezva, díky, tos mě uklidnila😉 Měj se pěkně.

luccii
22. lis 2008

ahoj holky, mam dotaz - ja mam krevni skupinu O-
znamena to, ze mam Rh faktor negativni?

mirka755
3. kvě 2009

luccii - sice odepisuji pozdě, ale ano jsi negativní. Já mám A rh-, manželovu nevím - ani on sám neví. Teď mi brali krev a ještě 2x budou, jsem zvědavá jak to dopadne. Při Anetě jsem neměla žádné problémy, tak snad to bude bezproblémové i nyní

terezt
21. kvě 2010

Cau holky, ja mam 0 negativni. Manzel nevime... Nevite, od kdy se davaji ty protilatky? U prvniho ditete byla moje krev v pohode, ale s kazdym dalsim tehotenstvim je to pry horsi...

kveta
21. kvě 2010

Neviem odkedy, ale viem, že sa dávajú pri krvácaní počas tehotenstva, pri amniocentéze, odbere z klkov a iných udalostiach, kedy mohlo dôjsť k zmiešaniu krvi. Prečo nevyšetríte manželovu krv?

terezt
21. kvě 2010

Bylo mi receno, ze to uz se u nas nedela... 😒 Ze pry zjisti z matciny krve, jestli je vse v poradku a pokud ne, automaticky matka bere protilatky....

zoza
22. kvě 2010

ahoj, taky jsem 0 RH-. Terezt pokud jsi v 1. těhotenství nevytvářela proti mimi protilátky a to doktoři zjišťují z odběru krve, tak se nemusíš bát, že je to s každým dalším těhotenstvím horší. Nejspíš má tvůj chlapeček taky rh faktor negativní. Pokud by měl rh faktor pozitivní tak by ti píchli hned po porodu injekci. Otce u nás taky neřešili. Nevím jestli jsem to napsala srozumitelně 😅
hezký víkend

martaska78
24. kvě 2010

Ahojky já jsem B-, a před 9 lety ještě manžu řešili a ten má A+, naštěstí se protilátky neudělaly a po porodu zjistili, že malý má rh +, tak mi píchli nějakou injekci a vše ok. A teď s malou mě jen brali odběry (myslím 3x) a po porodu zjistili, že má - po mě. Tak mě ani nepíchali. Ahojky a hlavně klííííd 😅

terezt
24. kvě 2010

Holky, dik za uklidneni. Ja jsem slysela od kamosky zase nejaky povesti, ze s tim byvaji problemy... treba predcasny porod apod. To uz bych po druhy riskovat nechtela... Ale hlavni je se nestresovat, ja vim... 😉

akdar1
15. čer 2010

Ahoj. Cim vice to tu procitam, tim vice se do toho zamotavam... Chapu princip Rh + a -, ale nevim, jak mam nalozit s informaci, ze se mi v tele tvori protilatky!?! Mam Rh - a manzel +. Prvni potomek ma krevni skupinu po otci a vse bylo relativne v poradku. Pri druhem tehotenstvi jsem potratila brzy na zacatku a nyni jsem ve 3. tehu a 2. trimestru (cca v 9. tt jsem mirne spinila, ale od te doby dobre...tuk, tuk) a lekar mi znovu narychlo odebiral krev, pry pro zjisteni stavu protilatek, ktere se mi zacaly vytvaret... Je tu nekatera maminka, ktera se s timto osobne setkala? Jak s Vami "nakladali", co se delo a jak to vse dopadlo?! Prozatim jasne vysledky nemam, ale asi jako vsem jinym mi vrta hlavou, co kdyby, z neznalosti... Predem dekuji 🙂

andelka
21. čer 2010

@akdar1 ahoj, já mám taky Rh - a manžel Rh +. Byla jsem těhotná poprvé, takže protilátky se netvořily. Malý má krevní skupinu i Rh po mně, takže je vše OK, injekci jsem nedostala. Kdyby podědil po manželovi, dali by mi ji do 72hodin od porodu. Tobě ji po prvním porodu nedali? Pokud ne, tak asi proto teď vytváříš protilátky proti mimču, které má Rh jiné než ty. Po potratu ti tu injekci taky nedali? To by se právě mělo, aby se předešlo vytváření protilátek u dalšího těhu. Ale neboj se nic, doktor tě bude sledovat průběžně a kdyby něco, dá se to řešit, v krajním případě dřívějším porodem nebo transfuzí ještě v bříšku.

akdar1
22. čer 2010

andelka: Dekuji za info. Bohuzel me prvni dite ma taktez Rh+ po tatinkovi. Overovala jsem si, ze po porodu i potratu jsem injekci dostala - takze to by melo byt relativne v poho... Ve ctvrtek jdu na kontrolu, tak se snad neco dozvim...

akdar1
25. čer 2010

Máte někdo již zkušenosti s protilátkami díky odlišnému Rh faktoru???? V průkazce mám uveden údaj: pozitivní sut. D+C 1 : 8. Prý je to hraniční a měsíčně mi budou brát krev na zjišťování stavu... Máte někdo podobnou zkušenost?

akdar1
26. črc 2010

Nebyla jste nektera v Praze na specializovanem pracovisti U Apolinare na vysetreni vysoke hladiny protilatek?! kvuli odlisnemu Rh faktoru? Nevim, co me ceka a za zkusenosti bych byla vdecna! Predem dekuji!

baja1
2. pro 2010

Ahoj holky....

dnes jsem byla u doktora a sdělil mi,že mám Rh faktor - ted je třeba zjistit rh faktor u otce....dočetla jsem, se že je problém je-li otec Rh+ (dítě je pak Rh +) a co když je otec také Rh - (jaké bude mít Rh dítě??) bude pak nějaký problém??? trošku jsem dnes znervozněla ☹
Díííkyza odpovědi.B. ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru