Negativní Rh faktor u matky. Jaká vyšetření jsou třeba?

zany
13. zář 2006

Ahoj holky,

chtěla jsem se zeptat zda máte některá nagativní Rh faktor a co všechno jste musely podstoupit za vyšetření?
Já jsem totiž Rh- a u manžela krevní skupinu a Rh faktor nezjišťovali a berou ho automaticky jako že má Rh+. Ale on si myslí, že je Rh- jako já... Někde jsem slyšela, že v takovém případě se pak dítěti vyměňuje krev, ale nikde na netu jsem to nenašla.
Díky za rady!

kinsli
20. lis 2007

Ahojky holky, chtěla jsem se zeptat, může být důvod falešných tripple testů to, že je matka Rh - a otec Rh +.
Dnes mi volala moje dr. zítra mám jet do nemocnice na genetiku. Vyšlo mi zvýšené riziko na down. choroby. 1:240 ( věk 25 let ) šly by jste na amnio nebo ho odmítly??? Myslím, že je to zbytečné. Screaning v 12tt byl naprosto v pořádku 0,9 mm.

lukin
20. lis 2007

Na triply nehleď, jsou na nic a úplně zbytečné.

listicka77
20. lis 2007

Kinsli, koukni ještě do diskuze o triplech, pokud se rozhoduješ. Na tvém místě bych se spolehla na screening ve 12tt a nikam nešla, protože ty triply jsou opravdu hodně nepřesné. Ale jinak si myslím, že to s Rh faktorem nemůže mít vůbec žádnou souvislost, nikdy jsem nikde nečetla, že by Rh faktor ovlivňoval hladinu těch hormonů, co se zjišťují.

vikvik
20. lis 2007

makinkar> nejsi nejmladsi a bude ti 29? :o)))))))))))0 to me fakt pobavilo. vem si priklad z tech mamin, co cekaji prvni dite po 40ce a jsou presvedcene, ze je to akorat!
jeden potrat zadny potrat! ja potratila 2x a ted je vsechno v poradku... byly to jen blbe nahody a bunky do sebe nezapadly jako spravne puzzle. uvidis, ze to priste bude ok.

kinsli na amnio bych nesla... 1:240 neni tak vysoke riziko!

makinkar
20. lis 2007

Vikvik : ok, mas pravdu....ted jdu prave od doktora po tydenni kontrole po zakroku, rikal, z eje vse v naprostem poradku, dokonce rikal, ze uz muzu sexovat a po 3 mesicich znova zkusit otehotnet...i kdyz pry optimalni by bylo az po pul roce.....mas pravdu, priste uz urcite zapadnou tak jak maji.... 🙂 😉 Dekuji

vikvik
20. lis 2007

makinko ja jsem otehotnela asi pul roku po revizi... ale ja dlouho po ni nedostavala MS, prvni dorazila asi az za 9-10tydnu, tak mi chvilku trvalo, nez jsem se vratila do zabehanych koleji...
se sexem jsme teda pockali az prave po te prvni MS, radsi.
tak hodne stesti a drz se! starobo :o)))

makinkar
20. lis 2007

Ja si taky myslim,ze to neni normalni tyden po zakroku sexovat....tak ted nevim....ale mozna asi pomalinku pokldne to zkusime...... 😉 🙂 Jinak samozrejme ze s otehotnenim pockam a hlavne jestli vubec dorazi MS 😉 😲

vikvik
20. lis 2007

sexovat ti asi neublizi, ale pozor na hygienu...at se do delohy nedostane nic, co tam nepatri a nezpusobi infekci!

makinkar
20. lis 2007

Jojo, pokusim se....pomalinku polehoucku......aspon neco ted...musim rict, ze mi neni zrovna psychicky nejlepe a tohle je prvni svetly okamzik od zakroku 😀 🙂 Diky vikvik a tobe drzim palecky at je vse v poradku!

andrejak
2. pro 2007

ahoj holky, ja jsem také RH negativní a tatinek je RH pozitivní.Řekli me že me začnou dělat krevní testy od 20tt.Ale jedna věc me zaráží, prodělala jsem před rokem a pul potrat a nejsem si vědoma že bych dostala nějakou injekci s protilátkou, může to způsobit velké komplikace? 😒

seri
12. pro 2007

Ahoj holky, mám ten samý problém jako andrejak. Mám 0-, manžel A+. V lednu jsme prodělala potrat a nevím o tom, že by mi dali nějakou injekci. Teď jsem ve 30 tt. V září jsem byla na odběru plodovky a po ní mi píchli injekci (Partobulin). Během těhu jsem byla už dvakrát na odběru krve na protilátky - poprvé na začátku - výsledek negativní, podruhé před cca měsícem - pozitivní (mohlo být způsobeno injekcí po AC), dnes jsem byla opět na krvi a jsem strachy bez sebe, jak dopadnou výsledky. Pokud budou opět pozitivní, tak je to v pytli... ☹ .
Nestalo se vám některé, že byste měly protilátky zvýšené i ke konci těhu a musel být porod vyvolán?

mishandbaby
21. pro 2007

SERI- asi mame velmi podobny problem... 😔 ☹
Ja jsem ted ve 36tt (35tt podle noveho terminu + - 5dni), cekame holcicku, vsechno slo jako po masle, az... jsem RH negativni, muj je positivni...ve 12tt jsem krvacela (jen jeden den, ale na pohotovosti mi dali preventivne R-gam injekci), ted kolem 30tt jsem dostala dalsi (jak se ma delat), ale po krevnich testech , jestli injekce zabira mi nasli zvysenou hladinu protilatek..ted mne testovali znovu, jestli se hladiny nesnizi, chce mi udelat amnio (odber pl. vody) a potom vyvolat porod...neni trochu pozde na amnio?? krom toho vysledky na Down syndrom byly negativni atd., dela se odber pl. vody i kvulu RH faktoru??? nevis nahodou?

seri
29. pro 2007

mishandbaby - IP

eriapatri
10. čer 2008

Ahojky,potřebovala bych radu ohledně RH faktoru neg. Před půl rokem jsem byla na interupci v 10 týdnu těhotenství. Jelikož jsem strašně moc litovala, přáli jsme si miminko znovu. Povedlo se, jsem v 5-6týdnu ale až minulý týden jsem si přečetla, že po prodělané interupci po osmém týdnu se musí aplikovat také injekce. Ptala jsem se mého doktora zda mi ji aplikovali a on odpověděl, že to není tak moc rizikové, že je tísíce faktorů které mohou poškodit plod. Ale kdybych si prý o tu injekci řekla dali by mi ji. Ale já v té době, vůbec o tom nevěděla. Jsem maminka dvou dětí a hrozně ráda bych jim na svět přivedla ještě jednoho sourozence. Prosím poraďte.

kacka787
12. čer 2008

Rh faktor:
Ahoj, nevím, ale asi jsem divná, ale jsem A+ a přítel B+ a dneska mi sdělili výsledky testů a mám protilátky pozitivní, tak nechápu jak je to možné. Setkal se s tím někdo, co to znamená a proč???

vlasta23
14. čer 2008

kacko setkal, mozna Tvuj pritel neni tatinek 😀

palenda
14. čer 2008

kacko - mně se to zda divný - protilátky se můžou tvorit jen u žen Rh- , pokud je žena Rh+, neměl by být problém bez ohledu na Rh faktor otce 😒

xsuzzi
14. čer 2008

kacka vy jste naprosto v pořádku,problémy jsou jen s negativním RH u matky🙂

dixi
28. čer 2008

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat mám taky RH negativní a otec mimča má RH pozitivní, nevíte jak je to s přenášením? Někde jsem četla, že se v těchto případech nenechává přenášet a porod se vyvolává v termínu....nevíte něco o tom? 😔

janina7
28. čer 2008

Kacko...je to možné,já jsem taky Rh + a měla jsem pozitivní protilátky v prvním odběru,ani Dr. to nechápal a říkal mi ,že už jsem třetí případ.Šla jsem na kontrolní odběry a ty byly v pořádku,Dr. mi na to řekl,že se stala asi chyba v laboratoři 😒

vlasta23
29. čer 2008

ahoj holky, mam male dilema. V 5tt si mysleli, ze potracim, tak me dali injekci. ja ale nepotratila a mimi je OK. Co dal, muze to uskodit?

katzi
21. črc 2008

holky, nevíte někdo, kdy a kolikrát se během těhu mají dělat testy na protilátky u Rh negativních matek? Já jsem RH -, zatím mi je dělali jen v 8tt a pak 23tt - byly v pořádku. Raději to hlídám, aby na to moje Dr. třeba nezapomněla.

lukin
22. črc 2008

katzi: A otec dítěte má mínus či plus?

mirka755
22. črc 2008

ahoj holky, já jsem A rh- a vše dopadlo dobře. Nic mi nepíchali, prý kdyby malá byla opačně tak by se to pak muselo řešit

artuse
22. črc 2008

katzi: já jsem Rh negativní a v těhu mi krev na protilátky brali 3x (poslední tuším ve 30tt.), ale ono taky záleží, jak který Dr., někteří berou častěji...jinak dcera je Rh pozitivní po manželovi, v porodnici jsem dostala injekci, ale až třetí den po porodu, tak snad je to ok

katzi
24. črc 2008

Llukin, nevím jaký Rh faktor má otec dítěte. Teda vím, kdo je otec - je to manžel 🙂 , ale moje doktorka mi řekla, že to u otce nezjišťují, že se to automaticky bere jakože otec je vždy nejistý a budou ke mě přistupovat jako že je Rh+ a kontrolovat mě častěji.

Artuse: tak to bych ještě jednou měla jít - připomenu se raději teď na kontrole.

vlasta23
31. říj 2008

Co se stane, kdyz vam zjisti pozitivni protilatky a uz jste jednu injekci dostali?

myky
4. lis 2008

Ahoj holky 🙂 ,
prosim Vás, jak to je, když já mám Rh- a otec taky Rh-? Můžu mít ty protilátky? Díky moc za radu

petreva
5. lis 2008

Myky, když jste oba - tak je vše v pohodě, miminko bude mít taky - takže není proč by se protilátky tvořili 😉

marcelapetrikova
5. lis 2008

ahoj holkytak já jsem rh- a přítel rh+a po porodu u malého mi pichali protilátky do 72 hodin a za pul roku na kontrolní odběry,v unoru 2006 jsem měla potrat a nicmi po něm nepíchli prej že pokud měl plod 10 tt tak by to píchli ale byla jsme v 7tt tak jsem nic nedostala no a letos jsem měla další potrat v 8 tt a už mi píchli protilátky a ted jsem v tom 😀 a zatím tuk tuk všechno v pohodě 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru