Nešly jste na screening vývojových vad v 1. trimestru?

mische
10. bře 2011

MUDr. mi nic nesdělil a sestra mě tam posílá ..... názorů je plno .... tak nevím, jak se rozhodnout ..... Triple testy - na ty mě pošlou povinně. Sestra mi to podala jako novinku, placenou, s lobby za doktora, se kterým spolupracují. Je mezi Vámi někdo, kdo na screening nešel a nic se nestalo? 😉

zabinka88
3. kvě 2011

Tak já jsem v prvním těhu nebyla a teď to opět nemám v plánu.Radši mimískovi něco za těch 1500 koupím 😎

jasanka7
3. kvě 2011

já jsem nebyla... doktor řikal že je sve v pořádku a kdyýž jsem vyzvídala jestli me posle tak řikal že nevidí duvod a podle vsech tabulek je vse jak má... taky jsem byla prekvapená, pac už nejsem nejmladsí ale musím zaklepat vse je v pořádku. 🙂 🙂

sorini2
3. kvě 2011

já v prvním těhotenství nešla a pak jsem litovala, předčasný porod ve 22tt kvůli VV a nebyla to žádná sláva, 4injekce na vyvolání a 6tablet... a u druhého těhotenství jsem šla a nelituji, alespoň mám klid, že jsem nic nezanedbala. Já bych šla, tobě a ani dítěti to neublíží..Ale rozhodnutí je jen na tobě, určitě se rozhodneš dobře 🙂 A pokud jde o peníze tak ty bych neřešila, my jsme u české průmyslové a ti mají na tento rok balíček pro maminky v hodnotě 2000kč a proplatí ti i tento screening.. takže o penízky nepříjdeš.

dafenka
5. kvě 2011

Já jsem byla, hrazeno pojišťovnou v Olomouci 🙂 . Bohužel klidu mi to nepřidalo, 2 dny před Vánocemi (byly to ty nejhorší Vánoce v mém životě) jsme tam jeli a kazilo se vše, co se zrovna kazit mělo. Krev špatná 😲 (opravdu záleží na délce těhotenství v týdnech a dnech), šíjové projasnění velké 😲 (u holčiček se to prý někdy stává), nosní kůstka nenalezena 😲 (prostě se Klárka nechtěla ukazovat, to jí vydrželo dodnes) a délka stehenní kosti malá (prostě zrovna nechtěla růst, no). Jedno s druhým riziko na Downa 1:62 !!!! Byla jsem na odběru plodové vody a vše bylo naštěstí v pořádku a teď mi v postýce řádí skoro 10 měsíční čertice 🙂 Myslím, že to nejsou zbytečně vyhozené peníze, ale taky to není stoprocentní. Určitě bych příště šla zase.

bertica.h
5. kvě 2011

samozrejme že som išla..koli pocit,u,že je všekto ok to bolo pre mna doležité.radšej by som kupila o 1500kč menej výbavičku..

levandule_vanilkova
5. kvě 2011

Vyšetření vývojových vad v 1. trimestru je to nejdůležitější... já na něm nebyla v prvním trimestru, protože jsem dlouho sháněla doktora, kvůli stěhování a tak - to by bylo na dlouho 🙂 nakonec když jsem se zaregistrovala u nového gyndaře tak mě tam poslal ve 25. týdnu a řekl mi že vyšetření sice lze provést, ale pokud se nalezne nějaká vážná vada už nebude možné ho podle zákona přerušit...měla jsem ohromný strach, ale vyšetřující lékař který mi toto vyšetření prováděl mě hned na začátku uklidnil, že vzhledem k mému věku (20 let) je vysoce nepravděpodobné, že by tam nějaká vada vznikla....riziko je největší po té 30-ítce...každopádně i tak by jsi ho měla podstoupit, děláš to přece pro své miminko 😉

fiallinka
5. kvě 2011

Záleží, jaký máš na to názor - pokud by sis nechala dítě i s postižením, tak tam vůbec nemá cenu chodit, ale pak nemá smysl ani triple test a případná amniocentéza

Pokud je pro tebe zjištění případných problémů důležité, tak tam běž už teď, je to nejpřesnější, stojí to i za ty prachy.

janneke
5. kvě 2011

Ani screening, ani tripple testy, ani amnio .. pouze velký UT ve 20 tt.
Žádný test není 100% záruka na zdravé dítě.

lucininek
9. dub 2015

V lednu 2011 jsem porodila syna a v prvním trimestru mi gynekolog dal dokonce na vyber zda chci na ultrazvuk a krev do okresní nemocnice nebo zda chci do Prahy-Podolí,zvolila jsem prahu a neplatila jsem za screenening ani korunu, nyny čekám druhé a dost me dnes zaskočil gynekolog (kterého jsem musela změnit kvůli stěhování) který mi rovnou vypsal papír do okresní nemocnice na ultrazvuk i krev s tím ze si mam připravit 1000kc protoze to sice stoji 2000,- ale 1000,- mi platí pojišťovna.... S tím ze 500 mi doplati jeste dodatecne ale za podmínky ze se pridam do jakéhosi "klubu zdraví"...
Tak změnil se zákon,pojištění nebo je to tím dontorem? Jaktoze v roce 2010 jsem nic neplatila???

pavlakosec
9. dub 2015

Byli jsme minulý týden a zaplatili 1500Kč, z toho nám pojišťovna vrátila 1000Kč. Bohužel nám vyšlo riziko 1:20 a šli jsme na cvs. Nelituju. Alespoň mám klid, když vím, že mimi nebude postižené. Bohužel to byla hrozná zkušenost z jedné soukromé kliniky, kterou nám nikdo nevyvrátí. Ve FNOL nám ale pomohli a bylo to úplně jiné. V některých státních nemocnicích se ani za toto vyšetření neplatí, musíte se optat v okolí.

tehulka12
10. dub 2015

Nejspi na to tenkrat v Podoli meli nejaky grant nebo neco takoveho.Normalne se za to plati.

tereza1612
9. kvě 2016

Byla jsem v Podolí a i když mi doktor vypsal žádanku, chtěli 1500kč. Takže asi opravdu zálěží kam se jde. Ale určitě jít! Jistota je jistota 🙂

andreaandrejka
9. kvě 2016

Pro mě bylo toto vyšetření hodně důležité a vůbec mě nenapadlo, že bych na něj nešla. Naopak, těšila jsem se. Těšila jsem se,až uvidím miminko a co se dozvím. Že má správně vyvinuté orgány, že má všechny prstíky atd. Měla jsem jistotu,že je zdravé a domu jsem odcházela s pocitem,že ted už se fakt tolik nemusím bát.
Neplatila jsem nic, ale i kdyby po mě chtěli třeba 2000,- tak mi to za to stojí.

Nešla bych na to pouze v případě, když bych byla rozhodnutá,že si nechám postižené miminko. Pak by pro mě takové vyšetření ztratilo význam. Můj názor.

terezapetrova
9. kvě 2016

U žádného Screenu neni jistota 100% ;)

lenka.han82
5. čer 2016

Take o tom do budoucna premyslim.Jestli to jeste nekdy budu absolvovat. Ted jsem ve ctvrtrk byla na sijovem projadneni a doktor me nejspis zbytecne vyplasil. Mam hodnotu NT 2,8, coz je podle nej hranicni. Nekde je hranice 2,5 nekde 3.Vse ostatni jev poradku a stejne me posila na genetiku. Kdybych to neabsolvovala, treba bych byla vic v klidu... Tezko rict. Kdyz vyjde vse ok, na jine testy bych asi uz nesla, je to fajn. Ja spis premyslim o tom, jestli vsechny tyhle testy zbytecne maminky neplasi...

pavly
5. čer 2016

Je otázka, zda chceš nebo nechceš vědět o případném problému s miminkem. Kdo ví, že je mu vše jedno a dítě chce tak či tak-tak ať nikam nechodí a je to.
Nějak mi přijde divná otázka,kdo nebyl a nic se nestalo, snad ve většině případů se nic nestane......

Kdo ale ( jako já) doufá, že by se mohl třeba jinak rozhodnout (třeba VV neslučitelné se životem), tak pak je podle mě 1. sc. naprosto super a velmi důležitý.
Mj. 1) proto,že je hodně bzry a třeba po triplech bych se rozhodovala hůř, že je mi plod starší.....
2) je zde možnost měřit to projasnění, což je jeden z nej faktorů v tomto stádiu

Já jsem třeba dle věku měla jít už na plodovku, (triply jsem odmítla okamžitě) a sama si platila raději tento 1. screen..... vzhledem k tomu, že neprokázal nic zásadního, odmítla jsem i plodovku a mám zdravého kluka. Jinak bych se ale bála..... Já osobně jsem o případné nemoci či postižení vědět chtěla.

pakra
5. čer 2016

Byla pro svůj klid i když vím, že to nikdy není 100%. Byla jsem i na prenatalsafe, tomu věřím daleko víc než těmhle testům, kde se mohou přehlídnout o pár mm a hned je "problém" i krev může ovlivnit plno věcí..

micaella23
5. čer 2016

Kazdy normalni doktor to rekne, ze triple testy jsou jen prezitek anje to jen tahani penez k nicemu, tyden/dva na to, se stejne dela 1.screening kde ty vady zjisti s vetsi presnosti.. Triple testy jsem neresila z toho duvodu, ze tu stejne kazdy psal v diskuzich, jak jim to ukazalo vadu a pritom je dite podle utz zdrave... Stresovat se pak do dalsiho utz je desny.. Takze za me jen utz, a hlavne je super tam videt, slyset prtouse🙂

packaf
15. črc 2016

Ahoj všem, mě moje MUDr. poslala na placené vyšetření a to jse se ohradila, že nevidím důvod to platit 1.000,-, když si platím ZP, zjistla jsem, že je to dost o vychytralosti doktora! Velké nemocnice si za toto nechají pěkně zaplatit s tvrzením, že jde o nehrazené vyšetření. Pokud na toto vyšetření odešle pacientku nějaký gynekolog, věřím, že za to má od nemocnice pěkné provize. Pokud má ale jakýkoliv lékař akreditaci a certifikát k takovému vyšetření, stačí si zajít kdekoliv jinde. Ti kterým nejde jen o to, tahat peníze z kapes maminek a straší je vrozenými vadami dítěte (určitě chcete mít dítě zdravé, co je proti tomu 1.000,- ), tak si to vykážou jako běžný odběr krve a běžný ultrazvuk! Peníze dostanou přibližně stejné jako je doplatek od mamínky, jen od pojišťovny. Takže se nenechte holky oblafnout, že to pojišťovna neplatí. Chce to jen si najít doktora. Koho by zajímalo, kdo toto vyšetření dělá ze ZP v okrese Nový Jičín, nechť mě kontaktuje, napíšu do zprávy. Mě doktorka málem vyhrožovala, co si dovoluji změnit kliniku, když mě jasně poslala do FN Ostrava, kde je akreditované pracoviště. Takže to pěkně slízla ode mě, že určitě nebudu nic hradit ze svého, když to lze ze ZP, které si platím v dostatečné výši ze své výplaty!

evikulda
5. pro 2016

@mische ahoj jsem ve 13 tydnu a nesla jsem tam bohužel mi to rodinné problémy s rodicema nedovolili časově tak jsem tam nesla mrzi me to ale rikam si ze.mezi nami je.plno holek ktery tam nebyli a.maji vse v poradku bohužel sem tam nebyla ale.u dr vse.v pořádku

kachenkaa
5. pro 2016

Hlavně je třeba si uvědomit, že se při screeningu vyšetřují i vvv neslučitelné se životem.. Takže je sice hezké, že je někdo rozhodnutý, že si případně postižené dítě nechá, ale některé děti po narození nemají šanci.. Hlavně bych se zaměřila na dr, který vyš.dělá (recenze, odbornost atd.).. Já totiž screening absolvovala s výsledkem negativní a přesto jsem musela ve 23.tt podstoupit ukončení těhu, důvodem právě byla vvv neslučitelná se životem.. Na genetice mi pak řekli, že to zanedbal dr, který screening dělal..

odettaela
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru