Neštovice v rodině a těhotenství. Mám se obávat?

terrysek
14. dub 2007

Zdravím Vás, mám dotaz mám malého syna a ten teď onemocněl neštovicema.
Já jsem v 18 týdnu.Ale už jsem neštovice jako malá měla.
nevíte zda to na mě nebude mít nějaký vliv?
A navíc jdu na amniocentezu a infekční inkubační doba při neštovicích je 5 týdnů, nevíte zda by mě to nemohlo ohrozit při samotném odběru, když ta infekce je všude kolem mě?
Holky děkuju.

ciernovlaska
28. dub 2009

Krista, ja som na teba myslela a drzala palce, aby vsetko dobre dopadlo a babenko bolo zdrave. Tak sa s tebou tesim! Vsetko zle je uz za tebou a mozes si uzivat tehotenstvo.

donia
28. dub 2009

Ahoj Krista,
nahodou jsem zavitala na tuto diskuzi, tak gratuluji k tak dobremu vysledku 🙂
Doufam, ze i tobe uz je lepe.
Ja mela taky trable s nestovicemi, asi mesic pred porodem je mely postupne obe male deti od me sestry, se kterou jsme se samozrejme navstevovaly, aniz bych tusila, ze uz jsou deti infekcni ☹ Dr. nas take ujistoval, ze ke konci tehotenstvi to neni tak hrozne a hlavne jsem je jako mala prodelala.
No, ale co cert nechtel, muj starsi syn je chytil den pred porodem druheho ditete. Tedy to se uz zacinal osypavat, takze bylo jasne, ze infekcni byl uz i o neco drive. ☹
Mala se narodila v poradku, ale druhy den po porodu mela problemy, tak meli podezreni na infekci, takze ji mj. delali testy prave i na ty nestovice - nastesti se u ni nepotvrdily 😉
I pres to byla chuderka 16 dni na JIP v Praze, ale to uz je zase na jinou diskuzi....

takze preji hlavne hodne zdravicka 😉

lada82
22. kvě 2009

ahoj holky, Krista a spol...
tak pridavam dodatek, co nas pri nasi smule potkalo... ackoli nikam mezi deti nechodime, a vyhybame se moznemu riziku nakazy nestovic, dostali jsme se do kontaktu s ditetem s nestovicemi v nakazlivem obdobi - u lekare v cekarne, prestoze jsme byli jen na kontrole a dotycna matka se mela objednat na jiny cas... nic mi v cekarne nerekla (ikdyz jsem se ptala) a nechala sveho potomka hrat si s Davidkem, prskat na nej atd....nasledne vyslo najevo, ze ma nestovice a pediatr usoudil,ze je Davidek do 3 tydnu pravdepodobne chyti a ze ja i mimi v brisku jsme v ohrozeni ...

me odeslali okamzite (jsem skoro 34.tt) na infekcni kliniku, kde mi nakonec tu krev na protilatky vzali, zdarma...¨
v utery budou vysledky - pokud protilatky nemam, dostanu az do porodu leky, pokud mam, tak pohoda - akorat ten Davidek si to chudacek asi prozije uz takhle malinkej

dodam info, jak jsme dopadli

krista
23. kvě 2009

Ahojky holky 🙂

Ani nevím kolik týdnů už jsem po neštovicích (asi 6 ne-li dýl) no flekatá jsem pořád, díry v obličeji mi asi zůstanou hezký, dcera jich taky pár má, ale už jsme opravdu fit 🙂 a vesele chodíme ven, ten měsíc doma byl šílenej!!!

Donia jsem ráda, že malinká je nakonec nechytla, asi si prožila dost na té JIP chuděrka, doufám, že jste už zdravoučký!

Lado tak to je hrozný, nechápu takový žencký do prčic, tak když ví že její dítě neni v pořádku to jí to neni blbý?! 😠 Kamarádka mi říkala, že byla na vítání občánků a byla tam pani a obě děti měla taky opatlaný pudrem, že měli neštovice, to jsem koukala, to neni prostě možný jak ostatní uvažujou!!!!!!!!!!!! Já jsem k doktorce jen zavolala a oznámila jí to, přijde mi to sobecký jít a nakazit další lidi, ještě tebe jako těhotnou a před tím porodem ☹ Jestli tě nakazili, tak by bylo snad nejlepší aby si přenášela. Věřím že to dobře dopadne, držím moooooooc palce! Davídek to zvládne neboj, malá byla nervní, bolel jí obličej, stejně jako mě, ale jinak byla statečná.

donia
23. kvě 2009

Lado,
drzim palce at je to vse v poradku a urcite se ozvi....

Kristo,
mas pravdu, tech 16 dni bylo hodne tezkych, nepreju to nikomu, kdyz se to pomalu lepsi a pak najednou zase prudke zhorseni, ze i dr. se divili ☹ Ale tuk, tuk, tuk, nastesti je velka bojovnice a vse zvladla moc hezky. Nemeli jsme pak ani zadny spec. rezim, kontroly, nic. A za par dni oslavi sve 1. narozeniny - leti to 🙂

lada82
28. kvě 2009

ahoj,
tak testy se bohuzel nepovedly, a musela jsem na novy odber... vysledek bude az ve stredu 3.6., to uz snad ani nema cenu, jestli se do te doby osypeme... nejak se na nas lepi smula 😢
tak dam vedet ve stredu, co se mnou bude - kazdopadne s jakymkoli vysledkem mam hned padit k Apolinari, tak jsem zvedava, zatim se mejte!

donia
31. kvě 2009

Lado,
tak to me mrzi ☹ , je to k vzteku 😠 vid, kdyz uz to clovek vydrzi a pak zjistis, ze musis znovu na odbery...
Tak drzim palce a dej vedet 😉

konja
1. čer 2009

Syn dostal neštovice když jsem byla v 6tt. Ptala jsem se na to a pravděpodobnost nákazy plodu je minimální. Pokud matka nákazu prodělala v dětství (nebo před těhu) tak se není čeho bát.

lada82
2. čer 2009

konja: ja je nikdy nemela, proto to musime resit :( zitra snad budou vysledky protilatek...
mimochodem, mrnous ma dnes od rana nejakou koprivku na obliceji, tak se zacinam desit, ale na telicku nic nema, tak uvidime

lada82
3. čer 2009

Holky, tak ja mam doźivotni protilatky !!!! Jupiiiiiiii !!!! 😀
Tak je po stresu. Jestli je malej chytil (ale pupinky zase zmizely), tak to nejak zvladneme!
Diky moc za podporu!

donia
3. čer 2009

Ahoj Lado,
tak to moc gratuluji !!! To je urcite dnes ta nejlepsi zprava, vid? 😉

krista
8. čer 2009

Ahojky,

nějakej čas jsem tady nebyla 🙂

Lado jééé tak to je super s těma protilátkama, to ti závidím, paráda!!! 😵 A co malej ještě se osypává?? Držím palce ať to nějak zvládnete 🙂

Konja mě by hnali na potrat kdybych byla v 6tt (bohužel i já jsem je v dětství neměla, tak jsem si je prodělala od 17tt...).

snezenka123
28. črc 2009

Ahojky,tak i já se přidávám. Sce nevím,zda jsem neštovice prodělala v dětsví(moje maminka už bohužel nežije abych se jí zeptala)tak zítra budu volat k mému dr.jestli mi to řekne po telefonu...Jde o tom,že malá před cca 10 dny prodělala 6 nemoc...Všimla jsme si dvou pupínků na ručičce,myslela jsem si,že je to od komárů,a neřešila jsme to,pak jsem to ukazovala tchýni a ta mi řekla,že to je k té 6 nemoci ať jsme v klidu,to jsem byla asi tak v 9 tt,no a pupíky se jí rozšířili,ale né moc ze dvou,asi ak na 6-7,pak jakoby zbělali,nevím jak to popsat a teď se jakoy ztácejí..dnes byla u mě na návštěvě kamarádka,která je děts.sestra a ta říkala,že to byli na 70% neštovice... ☹ Já jsem teda žádné pupínky neobjevila,jen jsem měla trochu vyrážku na břiše a ukazovala jsem to minulý týden gyndařovi a ten říkal,že hlavně aby to nebyli zarděnky(o neštovicích jsem se nezmiňovala-jen o té 6 nemoci)Tak jdu zítra s malou k dr.a uvidíme co nám řekne...jen doufám,že je nechytnu a nebo pokud jsem je prodělala,tak snad to nebude mít vliv na mimi...Včera jsem byla na UTZ,ve 11+2 a dle dr.je miminko v pořádku tak snad to bude ok...Držte palečky.Díky

krista
28. črc 2009

Snezenko, tak jsem si četla popis těch pupínků, já si nevybavuju že by neštovice zbělaly... Měla z toho krusty? Za jak dlouho jí to zmizelo nebo jak dlouho to celkově trvá? Myslím si, že u neštovic by si si byla jistá ať už by měla lepší průběh či horší, to prostě poznáš a doběla jsem ještě neslyšela že by šly.... jinak pokud by si je od ní chytla po 12tt, tak je malá pravděpodobnost že by to miminku ublížilo. Ty zarděnky jsou opravdu horší, ale to ti nepovím jak se projevují 😖 držím moc palce, abyste byli všichni v pořádku 😵

snezenka123
28. črc 2009

Kristo,moc děkuji za reakci...no ona ty pupínky měla jako červené štípance od komárů a pak se jakoby nalili vodou trošku...ale ona si je nešrkábala,takže je nemá popraskané,krvavé ani strupy,nic.Noa první pupínek se jí objevil tak nějak jako s tou 6 nemocí,což je teď 14 dní...a teď se jí jakoby vstřebávají,už nejsou červené...no dneska jak u mě byla ta kamarádka tak koukla a hned řekla,že malá prodělala neštovice,dělá v nemocncii na dětském,takže asi už jich pár viděla...no snad to dopadne dobře,pokud je chytím,za pár dní už budu mít ukončený 12tt a snad to bude ok. díky že drřžím palečky. A jak se cítíš ty? jak zvládáš ty vedra?

krista
28. črc 2009

Snězenko tak to máš pravdu, to na neštovice vypadá když se nalily vodou, buď ráda že to nejsou nebo nebyly ty zarděnky... a nemáš u MUDr. kartu kde by si měla údaje s dětství? Bylo by dobré zjistit nějakým způsobem jestli jsi je už měla ať se nestresuješ, můžeš je dostat třeba až za 20 dní po malé. Já se cítím OK, děkuju 🙂

ined77
8. dub 2014

Dobrý den maminky a těhulky 🙂 ,
do naší Wiki knihovničky byl přidán nový článek Neštovice v těhotenství https://www.modrykonik.cz/nestovice-v-tehotenstvi/.
Budu moc ráda, pokud najdete chviličku a napíšete i Vy své zkušenosti s touto nemocí. Vaše rady, tipy a zkušenosti jistě ocení i ostatní těhulky, které třeba zrovna teď přišly do kontaktu s neštovicemi a hledají informace a zkušenosti.
Vaše příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s...".
Mockrát Vám děkuji za Váš čas a také za to, že pomáháte Wiki knihovničku tvořit a rozšiřovat 🙂.
Krásný den všem.

Denisa

@krista @monik76 @roasha @chaala @julka.n @majkeela @dadulka2000 @4a @natalie77 @snezenka123
@donia @lada82 @ciernovlaska ... a další 🙂 .

majka1niky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru