• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

NT screening nebo tripple testy? Chodí se na oboje?

21. května 2013 
@krista1 už si nepamatuju, kolik to stálo, ale nějak do 800kč. Pojišťovna mi to proplatila :wink: :wink:
20. kvě 2013 ve 22:44  • Odpověz  • To se mi líbí
21. kvě 2013 v 07:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@speedygon Mě doktor o tom taky vůbec nic neřekl :( Takže jsme trošku v nervu, co mám dělat, zdali si to zařídit někde jinde? Nebo když mi dělali krev, tak že nevyšla špatně a usoudili že to nepotřebuju... vůbec nevim :( Snad něco nezanedbáme... Jsem dneska v 13+1
21. kvě 2013 v 11:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, já byla s malym na NT i tripple, obojí negativní. Ty tripply vycházejí někdy falešné pozitivně. Jinak za NT jsem platila 1000 Kč a tam mi doktorka potvrdila pohlaví jak jsem si myslela :slight_smile:
21. kvě 2013 v 11:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Já dala přednost NT screeningu, je přesnější, tripl test vychází dost špatně, někteří dr ho už ani nedoporučují. S oběma holkama jsem byla na NT ve Zlíně, můj dr to nedělá (někteří gynekologové ano, ale je otázka, jestli na to mají certifikaci. Kamarádce to dělal její dr, ale z toho,co popisovala, to odflákl). Vyšetření jsem si zařídila sama, stačilo zavolat a domluvit se. Ve Zlíně v nemocnici to dělají pod nějakým grantem, tak je to zdarma.
21. kvě 2013 v 11:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@cermij to se obávám, že už je docela pozdě. :frowning2: To musíš posoudit sama, jestli tohle vyšetření chceš. Pokud ano, raději bych hned zavolala někam, kde to dělají a zeptala se, jestli to jde ještě udělat.
21. kvě 2013 v 11:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@betelgeuzz No asi bych to chtěla, ale kdybych se to teď nedočetla, tak ani nevím, že se to dělá. Doktorka mi k tomu vůbec nic neřekla, jen že 10.6 jdu na genetiku. Tak jsem to nechala být, že ok. Ale o tom, že se chodí na tohle vůbec nevím :frowning2:
21. kvě 2013 v 11:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@betelgeuzz A neni třeba možné, že když vyšla dobře krev co mi dělali odběr, že to třeba neni zapotřebí?
21. kvě 2013 v 11:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@cermij celý NT screening se skládá z vyšetření krve a měření nosní kůstky a šíjového projasnění. Z krve nějaké hodnoty výjdou, ale v podstatě je to jen část, není to celý NT. A na tu genetiku jdeš proč? Nějaké problémy v rodině? Protože jestli dobře počítám, to budeš asi v 18. tt a to mi nevychází ani na NT ani na velký UZV (ten se dělá asi 20 - 22 tt).
Jinak moje zkušenost je taková, že dr moc o věcech navíc neinformují, člověk se musí zajímat sám (a to nejen v těhotenství, ale i kolem porodu, kojení a zdraví dítěte).
21. kvě 2013 v 11:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@betelgeuzz No jestli ta genetika neni nějaký ten trojtý test nebo jak se to jmenuje. Budu v 16týdnu teprve. Achjo... se picnu
21. kvě 2013 v 11:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@cermij nevím, jaké vyšetření se u Tebe neřeší, ale na NT+screening už je pozdě....ten se dělá nejpozději ve 16.tt a ty jsi už na začátku 14.tt....
21. kvě 2013 v 11:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@cermij triple testy se zase dělají o něco později, až tak v tom 16.tt....
21. kvě 2013 v 11:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@speedygon nejpozději v 16.tt? Ve 13tt ne? Řeším, že NT screening... mě vůbec nikdo neinformoval o tom, že by s ena to mělo jít a že jsem objednaná až na 10.6. na genetiku ( řečeno z úst doktorky takto). Takže nevím co mám dělat :/
21. kvě 2013 v 11:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@cermij V 16. tt se dělá odběr na tripple test, ale to je jen odběr, ten dělává dr v ordinaci, kvůli tomu se nikam neposílá.
21. kvě 2013 v 11:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@cermij ale na NT screening není potřeba jít, je to jen tvoje rozhodnutí, jestli chceš, nebo nechceš.
21. kvě 2013 v 11:54  • Odpověz  • To se mi líbí
oprava:NT+screening nejpozději ve 13.tt samozřejmě...omlouvám se
21. kvě 2013 v 11:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@betelgeuzz Já vím že doktor. Tak to je nejbližší věc na co jsme objednaná. Ale o nt screeningu mi nikdo nic prostě neřekl. Ani že to existuje prostě nu :( A to si myslím, že by prostě informovat měli... co a jak.
21. kvě 2013 v 11:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@speedygon v poho ;) rozumíme si
21. kvě 2013 v 11:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@betelgeuzz neni potřeba, ale asi je to lepší. A kdyby mi o tom doktorka řekla, ta půjdu. Ale když o otm vlastně nevíš, tak ej to pak těžký :frowning2: Zkusím si zavolat do Podolí, zdali by mě na to třeba na rychlo nevzali.
21. kvě 2013 ve 12:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek