NT screening nebo tripple testy? Chodí se na oboje?

janazzz
22. led 2013

Čekám první miminko, jsem v 9tt, zatím moc informací nemám, ale četla jsem, že existuje NT screening v 1. trimestru a tripple testy, které se dělají asi v 16tt nebo 20 tt, ted nevím přesně. Chci se zeptat, zda se chodí na oboje tyto testy nebo které jsou spolehlivější? Můj lékař mluvil jen o tripple testech, když jsem se ho zeptala na NT screening, který se provádí dřiv, tak říkal, že mi tedy napíše NT screening, ale nešla bych už na tripple testy. To se tak dělá nebo se chodí na obojí? Má obojí stejnou vypovídací hodnotu? I z NT screeningu jde už jakékoliv vady jako u tripplů poznat? Děkuji za odpovědi.

dasenecka
20. kvě 2013

@krista1 už si nepamatuju, kolik to stálo, ale nějak do 800kč. Pojišťovna mi to proplatila 😉 😉

krista1
21. kvě 2013

@dasenecka díky 🙂

cermij
21. kvě 2013

@speedygon Mě doktor o tom taky vůbec nic neřekl :( Takže jsme trošku v nervu, co mám dělat, zdali si to zařídit někde jinde? Nebo když mi dělali krev, tak že nevyšla špatně a usoudili že to nepotřebuju... vůbec nevim :( Snad něco nezanedbáme... Jsem dneska v 13+1

paracka
21. kvě 2013

Ahoj, já byla s malym na NT i tripple, obojí negativní. Ty tripply vycházejí někdy falešné pozitivně. Jinak za NT jsem platila 1000 Kč a tam mi doktorka potvrdila pohlaví jak jsem si myslela 🙂

betelgeuzz
21. kvě 2013

Já dala přednost NT screeningu, je přesnější, tripl test vychází dost špatně, někteří dr ho už ani nedoporučují. S oběma holkama jsem byla na NT ve Zlíně, můj dr to nedělá (někteří gynekologové ano, ale je otázka, jestli na to mají certifikaci. Kamarádce to dělal její dr, ale z toho,co popisovala, to odflákl). Vyšetření jsem si zařídila sama, stačilo zavolat a domluvit se. Ve Zlíně v nemocnici to dělají pod nějakým grantem, tak je to zdarma.

betelgeuzz
21. kvě 2013

@cermij to se obávám, že už je docela pozdě. ☹ To musíš posoudit sama, jestli tohle vyšetření chceš. Pokud ano, raději bych hned zavolala někam, kde to dělají a zeptala se, jestli to jde ještě udělat.

cermij
21. kvě 2013

@betelgeuzz No asi bych to chtěla, ale kdybych se to teď nedočetla, tak ani nevím, že se to dělá. Doktorka mi k tomu vůbec nic neřekla, jen že 10.6 jdu na genetiku. Tak jsem to nechala být, že ok. Ale o tom, že se chodí na tohle vůbec nevím ☹

cermij
21. kvě 2013

@betelgeuzz A neni třeba možné, že když vyšla dobře krev co mi dělali odběr, že to třeba neni zapotřebí?

betelgeuzz
21. kvě 2013

@cermij celý NT screening se skládá z vyšetření krve a měření nosní kůstky a šíjového projasnění. Z krve nějaké hodnoty výjdou, ale v podstatě je to jen část, není to celý NT. A na tu genetiku jdeš proč? Nějaké problémy v rodině? Protože jestli dobře počítám, to budeš asi v 18. tt a to mi nevychází ani na NT ani na velký UZV (ten se dělá asi 20 - 22 tt).
Jinak moje zkušenost je taková, že dr moc o věcech navíc neinformují, člověk se musí zajímat sám (a to nejen v těhotenství, ale i kolem porodu, kojení a zdraví dítěte).

cermij
21. kvě 2013

@betelgeuzz No jestli ta genetika neni nějaký ten trojtý test nebo jak se to jmenuje. Budu v 16týdnu teprve. Achjo... se picnu

speedygon
21. kvě 2013

@cermij nevím, jaké vyšetření se u Tebe neřeší, ale na NT+screening už je pozdě....ten se dělá nejpozději ve 16.tt a ty jsi už na začátku 14.tt....

speedygon
21. kvě 2013

@cermij triple testy se zase dělají o něco později, až tak v tom 16.tt....

cermij
21. kvě 2013

@speedygon nejpozději v 16.tt? Ve 13tt ne? Řeším, že NT screening... mě vůbec nikdo neinformoval o tom, že by s ena to mělo jít a že jsem objednaná až na 10.6. na genetiku ( řečeno z úst doktorky takto). Takže nevím co mám dělat :/

betelgeuzz
21. kvě 2013

@cermij V 16. tt se dělá odběr na tripple test, ale to je jen odběr, ten dělává dr v ordinaci, kvůli tomu se nikam neposílá.

betelgeuzz
21. kvě 2013

@cermij ale na NT screening není potřeba jít, je to jen tvoje rozhodnutí, jestli chceš, nebo nechceš.

speedygon
21. kvě 2013

oprava:NT+screening nejpozději ve 13.tt samozřejmě...omlouvám se

cermij
21. kvě 2013

@betelgeuzz Já vím že doktor. Tak to je nejbližší věc na co jsme objednaná. Ale o nt screeningu mi nikdo nic prostě neřekl. Ani že to existuje prostě nu :( A to si myslím, že by prostě informovat měli... co a jak.

cermij
21. kvě 2013

@speedygon v poho ;) rozumíme si

cermij
21. kvě 2013

@betelgeuzz neni potřeba, ale asi je to lepší. A kdyby mi o tom doktorka řekla, ta půjdu. Ale když o otm vlastně nevíš, tak ej to pak těžký ☹ Zkusím si zavolat do Podolí, zdali by mě na to třeba na rychlo nevzali.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru