NT screening v Královéhradeckém kraji, kde ho provádí?

larinka21
7. lis 2013

Ahoj, aktuálně jsem začala 11.týden těhotenství. 2 těhotenství už mám za sebou, ale v předchozích jsem toto vyšetření neabsolvovala (jen klasický UTZ okolo 12.týdne a okolo 16.týdne, triple testy). Podařilo se mi na netu dohledat info o tom, že NT screening provádí klinika Sanus v HK, ale na jejich stránkách nikde není uvedena cena a na mnou položený dotaz začátkem tohoto týdne mi zatím neodpověděli. Do poradny ke své dr.jedu zítra, tak se poptám, ale ráda bych zjistila i zkušenosti mamin, které toto vyšetření absolvovaly. Opravdu ho provádí jen na této klinice a jaká je jeho cena?Moc všem děkuji za případné reakce 🙂

anitram18
7. lis 2013

@larinka21 Ahoj, já jsem z HK a byla jsem na screening u vyhlášené dr. Musilové...dělá tyto screeningy v ordinaci doc. Rešlové. Mohu ji jen doporučit. Platila jsem cca 1500Kč. Nevím ale, zda je možné udělat toto vyšetření i pacientce, která není přímo pac. doc. Rešlové (poliklinika Slezské Předměstí)....jinak si myslím, že ho určitě budou dělat i přímo ve FNHK...např. dr. Hodík...ale to nevím jistě...

mantaray
7. lis 2013

@larinka21 Ahoj můj gynekolog posílá ho nemocnice v HK, a platila jsem 900 Kč u něj za odběr a 770 Kč v HK po screeningu.

paaajka
7. lis 2013

Ahojda, já jsem absolvovala screening v Sanusu, ale bohužel si nepamatuju, kolik tohle vyšetření stálo... 😀 počítej od 1000-1500 Kč, Jinak co vím, tak některé maminky chodí na tyhle ultrazvuky i do fakultní nemocnice, ale nemám k tomu žádné bližší info, zkus se poptat i na fakultku ;)

anitram18
7. lis 2013

@larinka21 jinak ta cena 1500Kč byla za krev i UTZ...

paaajka
7. lis 2013

@larinka21 takže spíš 1500 Kč 🙂

larinka21
autor
7. lis 2013

Díky, mě překvapuje, že to cenový rozpětí je tak obrovský, protože na netu se uvádí ceny právě od 600 do 2000 Kč ☹

marhulinka
7. lis 2013

Screening se provádí v HK,dále pak Arleta v Kostelci - zjistěte si u své pojišťovně,některé proplácí.-)

mantaray
7. lis 2013

@larinka21 a to to někde i proplácejí! strašnej rozdíl... ale těch peněz rozhodně nelituju

larinka21
autor
7. lis 2013

Koukala jsem na Arletu a tam píšou 1500 za vyhodnocení screeningu. Moje pojišťovna MV snad i něco přizpívá,ale vzhledem k tomu, že se blíží konec roku, musím vyzjistit, jestli to stále platí a nebo to už utli.

vendy01
7. lis 2013

@larinka21 V Arletě se platí 1500,-, chodím tam a také mám pojišťovnu MV. Ten příspěvek asi bohužel žádný není... 😒

larinka21
autor
7. lis 2013

Tak pojišťovna MV přispívá 800Kč-příspěvek pro těhotné a kojící je možný využít i na tohle vyšetření,tak tím líp 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru