NT screening v Praze - odborné pracoviště nebo lékař?

kophana
30. říj 2012

Chtěla bych se poradit ohledně NT screeningu v I.trimestru. Jak moc se důležité, aby měl lékař certifikaci? Můj lékař mi nabídl toto vyšetření ve 14tt (pro klid mé duše dost pozdě, ale plod prý má o 2tt méně - i tak mi vrtá hlavou, proč tedy i termín porodu neposunul, ale to je asi dotaz jinam..), ale nenašla jsem ho na webu fetal medicíny, takže bude možná jedním z těch, kteří vyšetření provádí (možná i kvalitně, to nedokážu posoudit), ale nemá na to ten "papír" co např. Gennet nebo Apolinář. Díky tomu jsem dost na vážkách, jestli raději nejít jinam - screening chci určo absolvovat. Teď mám sice svůj termín u doktora jistý, krev prý mi budou brát tentýž den (na vyšetření jdu večer), ale výsledky budou až za týden!! Tzn. až 15tt! Myslíte, že je možné, že je někam ještě posílá? Standard je snad do druhého dne, ne? Tohle všechno ve mě vyvolává pochyby, ale doktor nemusí být špatný - bohužel nemám moc zkušeností, jsem v ordinaci poměrně nová.... a jít na screening 2x (k němu a někam do nemocnice je asi blbost...)

evaviki
31. říj 2012

@kophana aj ja som mala vysledky za tyzden.. TP by sa mal upravit dle utz v 12tt, ale nie vzdy to robia.. Ak nebude mat nejake podozrenie, tak si myslim, ze nemusis ist inam..

palomitacheca
31. říj 2012

@kophana Tak já byla v Gennetu a super, ale myslím si, že už tě teď stejně asi neobjednají... Když jsem se objednávala na poslední chvíli, tak mě vzali jen díky tomu, že mi to domluvil příbuzný... Tou dobou jsem byla asi v polovině 12.týdne podle UTZ, podle MS byl prcek o týden větší.
Můžeš se ještě zkusit někam objednat a když to nevyjde, tak si nechat screening udělat u svého doktora

drozdnet
15. led 2013

Ahoj, můžu se zeptat, jak jsi to vyřešila?
Řeším teď něco podobného. Objednala jsem se na screening k Apolináři a mezitím jsem šla ke své doktorce na kontrolu. Objednala mě na další návštěvu a jen tak mimochodem mi řekla, že bude kontrolovat nosní kůstku atd. prostě udělá screening.
Na seznamu certifikovaných není, proto bych radši absolvovala vyšetření u Apolináře. Ale teď váhám, jestli jí mám zavolat a říct, že nechci, aby mi vyšetření dělala, nebo to nechat být a podstoupit ho 2x 🙂
A mimochodem když mě posílala na krev, tak mi nechala udělat i ten screeningový rozbor.
Díky

rory_g
15. led 2013

@drozdnet ahojky, já jsem byla objednaná do Gennetu, protože jsem tam chodila do CARu a moje mudra mi prý musela ten samý utz udělat také (nechápu dodnes proč), takže jsem měla dva za sebou (ten v Gennetu jsem rozhodně nechtěla rušit a mudra se nedala). Mudra mi udělala klasický utz s tím, že je vše v pořádku a mimčo odpovídá, podrobnosti a krev mi udělali v Gennetu...takže za mně - šla bych spíš tam, kde se tím vyloženě zabývají a pokudr Tvůj dr mermomocí chce taky, tak co..

janazzz
22. led 2013

Jak dlouho dopředu jste se u Apolináře objednávali na NT screening? A hradí ho pojišťovna?

lauranosi
18. únor 2015

Certifikace FMF pro NT screening (tady je seznam ceritifikovaných lékařů: https://courses.fetalmedicine.com/lists?course=1) je naprosto nezbytná, bez ní nemá lékař k dispozici správný software pro výpočet a výsledek tak nemůže být validní. Dá se to považovat v podstatě za podvod, zvlášť pokud si za to lékař nechá zaplatit. Při klasickém NT screeningu se krev odebírá už v 10. a 11. týdnu, UTZ pak asi o dva týdny později. U Apolináře se myslím stále neplatí, objednává se po zjištění srdeční akce. VZP například nabízí na tento screening příspěvek až 500 Kč.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru