NT screening v Prenatálu v Brně

mariv
3. bře 2009

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jakou máte zkušenost s Prenatálem v Brně na Veveří? Je mi jasné, že pokud jste byly u MUDr. Vlašina, tak pějete jen samou chválu, ale mě by spíše zajímalo jestli máte zkušenost s jinými doktory. Já jsem byla u doktorky Vondráčkové a ta byla tak nepříjemná, že mi zkazila celý zážitek a vlastně jsem se vůbec nic nedozvěděla. Je mi z toho úplně zle, obzvláště když slyším, jak to probíhalo u doktora Vlašina, protože to se s tím naším vyšetřením nedá srovnat. Nejradši bych to reklamovala! Člověk zaplatí patnáct stovek za deset minut a ještě se k němu chovají, že otravuje, fakt jsem znechucená! Ještě, že aspoň mimi je v pořádku! Díky za názory.

decra
14. črc 2015

@terry1512 děkuji za info, pro mamku to bude super zážitek i skvělý dárek k narozeninám..už ted lituji doktora, co nás bude vyšetřovat...postavit se dotazům mamky a manžela,to chce velkou trpělivost :D

bara_doc
14. črc 2015

@decra

Určitě to nebude problém.Hodně chodí i rodiny s dětma. Navíc jsem tam viděla i víc židlí 🙂

moncaskipi
4. zář 2015

Ahoj holky, taky jsme byli včera v Prenatalu na NT ve 13.tt. Chytli jsme celkem příjemnou doktorku Vondráčkovou, která nám krásně vyfotila kulihráška jak nám mává 🙂 Ale opravdu to tam jede jak na běžícím páse, když jsme tam s manželem došli, bylo tam tak 15 maminek s rodinkama, takže nás tam bylo opravdu hodně, ale ani tak neměli zkluz víc jak 10 minut. Krev byla rychlovka a pak šup na vyšetření. Rychle projet kulihráška, ukázat srdíčko, vyfotit a můžete mazat. Ale i tak to byl nádherný zážitek, manžel díky tomu nemohl ani usnout, jak ho/ji viděl. :D

terkaz
4. zář 2015

@moncaskipi
Tak to jste meli stesti, ze mela dobrou naladu. Na nas byla celkem neprijemna i manzel se nad tim pozastavil...
Vysetreni byla rychlovka, priznam se, kdyz jsem videla jak ji to obtezuje, ani jsem nemela chut se na neco ptat 😒

moncaskipi
4. zář 2015

@terkaz
vyšetření to byla rychlovka, nebyli jsme tam ani 5 minut. No a jediný co jsem se stihla zeptat, jestli už náhodou nepozná jestli je to kluk nebo holčina, na 3 vteřiny se zastavila u kulihráška dole a řekla nám, že pindíka nevidí, tak nemůže říct. To bylo všechno. Srdíčko jsme slyšeli taky jen tak 5 vteřin, prostě rychlovka..Přemýšlím, že možná příště půjdu jinam, jen vymyslet kam...

netanel
18. zář 2015

Ahoj holky, já jdu k Vlašínovi koncem října. Jen jsem se chtěla ujistit, nemusím být nalačno a ultrazvuk se dělá klasickej vnější, ne ten vnitřní, že? Já jen abych na to případně připravila manžela a oholila se😀

moncaskipi
21. zář 2015

@netanel Normálně se najez 🙂 Na lačno opravdu jít nemusíš a utrazvuk se dělá klasickej ;)

radakabra
27. pro 2015

Je toto vyšetření hrazeno z prostředků všeobecného zdravotního pojištění?

Toto vyšetření je dle doporučení České gyn. por. společnosti považováno za nadstandardní a není hrazeno ze zdravotního pojištění . Některé zdravotní pojišťovny na toto vyšetření přispívají. K příspěvku je nutné předložit stvrzenku o zaplacení.

ZP 111,201 bez příspěvku

ZP 211 800,- Kč

ZP 213 1000,- Kč

ZP 207 1450,- Kč

ZP 205 1000,- Kč

to sem teď našla na jejich stránkách i když mi můj doktor řekl že mi pojišťovna nic neproplatí...

pauline30
27. pro 2015

@radakabra ahoj,pokud budes mit s sebou zadanku od sveho gynekologa k tomuto vysetreni,tak nic neplatis. Ale jestli tam jdes na zaklade sveho rozhodnuti,tak si na miste zaplatis 1.450 kc a pojistovna ti na to cast proplati (pokud jsi u nektere z uvedenych poj.,ktere cast hradi).

radakabra
28. pro 2015

@pauline30 tak nevim jake ma muj doktor moznosti a jak je informovany,protoze mi rekl at se objednam a dal mi letacek s tim ze to pojistovna nehradi a ze je to 1450.

bajana
28. pro 2015

@radakabra tvoj lekár určite nemá prehľad o tom, čo všetko preplácajú tehotným ich poisťovne....VZP na základe dokladu o zaplatení vrati 500,- Kc

pauline30
28. pro 2015

@radakabra co doktor,to jiny nazor atd.,nekteri pacientkam o tomto vysetreni nereknou vubec,nekteri ho nabidnou a v ojedinelych pripadech ho pisemne doporuci (napr. me kamaradce,ktera mela sestru s downovym syndromem - a tim padem nic neplatila,protoze mela doporuceni), vetsina dr.ti to proste nabidne a je pouze na tobe,jestli na toto vysetreni pujdes nebo ne. Skoro vsechny pojistovny na to prisivaji nejakou castku.
Ale za sebe muzu toto vysetreni jen doporucit,je rozhodne presnejsi nez tripl testy v 16 tt a uvidis na velke obrazovce nadherne miminko 🙂

radakabra
28. pro 2015

Sem tehotna poprve a tak se chci nejak zorientovat co je ,,nutne,, a co jen doporuceni. Kazdopadne objednana uz su 🙂

ipkh
29. pro 2015

@pauline30 Já jsem doporučení měla právě kvůli mým zdrav.problémům s mutací genů a krvi a stejně jsem platila...

lady_giraffe
29. pro 2015

@radakabra tenhle "ceník" není tak úplně pravda. Mám OZP, tedy 207, ta proplatí po předložení stvrzenky pouze tolik, kolik máš nasbíráno v kreditech, musíš mít jejich internetovou službu, kde se ty kredity sbírají a pochybuju, že jich někdo nahrabe tolik, aby mu to pokrylo celou tu částku...

radakabra
30. pro 2015

@lady_giraffe to mel takhle prenatal na strankach,jen sem to zkopirovala.

radakabra
30. pro 2015

Nemam problem cokoliv zaplatit,jen pokud je moznost to nejak proplatit,tak bych to rada vyuzila 🙂

lady_giraffe
30. pro 2015

@radakabra já vím, taky mě to zmátlo, proto upřesňuju 😉

helenkao
18. led 2016

@lady_giraffe
Ano, to je pravda, taky mi řekli, že mi proplatí celou částku 1450 Kč, ale mám tam kreditů tak max. na půlku a to jsem jim tam vyplnila, co šlo 🙂

A ještě k tomu Prenatalu, je to tam opravdu jako na běžícím páse, byla jsem u dr. Vondráčkové a velké zklamání, seděla tam se mnou kamarádka a měla z ní stejný pocit. Byla odměřená, nic moc nevysvětlila, když jsem se jí na něco zeptala, tak mi odsekla... Než jsem odcházela, tak jsem se jí celá zmatená ptala, jestli je tedy všechno v pořádku a ona mi jen odsekla, že to vypadá, že jo a už jsme mazali pryč... navíc si napsali špatně moje jméno a pak i tel. číslo, takže mi vůbec nevolali výsledky, musela jsem si tam volat další týden sama... Doufám, že příště natrefíme na příjemnější doktorku, když se budu objednávat, tak rovnou řeknu, že k dr. Vondráčkové určitě jít nechci...

evulinka27
16. bře 2016

Holky, já jsem z toho taky taková nesvá..
Kamarádka před rokem a půl tam byla a říkala, že to byl největší a nejhezčí zážitek z celého těhotenství, ať se těšíme a užijeme si to..
Já se zase těšila, že to naše malé uvidí poprvé tatínek.
No...
Paní mudr. Drábková asi neměla svůj den. Byla jsem ve 12tt a první co ze sebe dostala, tak jak je to hrozné a na nic, co s tím má jako dělat, že je malý a proč nás tak ty recepční blbě objednávají. Pak zase mlčela a něco si tam klikala, nic k tomu neříkala, pak zase že je to nanic..
Něco si tam furt klikala, nic neříkala, když už něco, tak jen sestřičce, pak bez řeči pustila tep miminka asi na 3s, zase to nahlásila pouze sestřičce..
Na konci řekla, že na to jak je malé, tak je čiloučké. Chyběla druhá nosní kůstka, tak že přijdu ještě v 16tt, pokud budou výsledky ok.
No a sestřička mi teda vracela kartičku a říkala, že teda se uvidíme v tom 16tt a já jí odkyvovala a v tom říkám, jéé a to se mám pak objednat, nebo mi zavoláte?
A víte co ta doktorka Drábková?!!
Zaječela na mě, jestli umím poslouchat a jestli neslyším, že mě sestřička teď jasně řekla, že mi zavolají.. manžel přikyvoval, že opravdu to řekla. a doktorka na mě dál, že to teda nejsem jediná co neslyší a tak hnusně a odměřeně..
No.. pro mě zážitek katastrofa.. opravdu. Manžel říkal, že mu to tolik nepřišlo, že asi prý byla naštvaná, že moc neviděla...
Mě to mrzí za to, že je to placená služba..
Chápu ji z lidského faktoru, lidí tam bylo dost, tak ne pokaždé může být člověk ve formě, ale jsem zklamaná. Pocit nám ještě víc zkazilo to, že mi volali, že mám riziko Downa 1:73 a zítra tam jedem zas.. Teď už se jen modlím, ať je malé zdravé!!!

texetka
25. bře 2016

@evulinka27 Držím palce at je mimčo ok .
Já jdu až 19.4.2016 a přímo k Vlašínovi . Zdůraznovala jsem to dvakrát . Budu už v 14 tt, tak snad mne objednali dobře

elinkal
25. bře 2016

Taky jsme byli u Drabkove a mam z toho trauma do ted. Nebyl to rozhodne hezky zazitek. Manzel byl nadseny, kdyz se mimi objevilo na obrazovce a rika mi "podivej jak hybe rucickou" a doktorka na nej vyjela at laskave mlci, aby se mohla soustredit na praci 😳. Pak brblala ze by mimco mohlo byt tak laskave a spolupracovat, aby chytla tep. Hruza, vymajzli jsme co nejrychleji to slo a vubec se netesim na dalsi screening.

evulinka27
25. bře 2016

@elinkal Aha, tak to asi neměla jen blbý den u mě 🙂
to vypadá, že kdo je spokojený, tak chytil možná jen její světlé chvilky 😀
Jak říkám, taky furt brblala a hulázňala, že nic pořádně nevidí.. přitom je prcek o týden starší, potvrdila dřívější termín porodu stejně jako můj mudr.. a co jsem četla ostatní holky co už na screeningu byly, tak byly ve stejném termínu a nikdo z doktorů si nestěžoval..

xtina_13
29. bře 2016

@radakabra VZP mi proplatila 1000 Kč za první screening. Ty další už se neplatí. Ten první je nadstandard... Já jdu zítra na druhý velký screening a mám plánu, že neodejdu, dokud mi neřeknou pohlaví! Takže doufám, že chytnu někoho schopného a ochotného se tím po 22tt zabývat! 😀 Z prvního jsem měla dobrý pociit. Paní Dr. byla příjemná a vysvětlila všechno. Tam to kompenzovala sestřička, která mě sjela v první minutě, že si mám vyndat piercing z pupíku a už nikdy ho tam nemám dávat 😀 Jinak jsme byli spokojení, jen jsme si od toho slibovali i zjištění pohlaví. Tehdy se nekonalo.

radakabra
29. bře 2016

@xtina_13 me teda neproplatí nikdo nic,protože sem platila kartou. A pojišťovna to neuznává jako potvrzení o zaplacení a v prenatalu mi řekli že sem měla platit v hotovosti že moje minus že mi jiné potvrzení nedají že aspoň budu pro příště vědět.

terry1512
29. bře 2016

@radakabra to je mi teda novinka.Mě jasně zdůrazňovala že platbu kartou nepřijímají. Pouze hotovost.

evulinka27
29. bře 2016

@radakabra tak si nech proplatit něco jiného.. ono ten příspěvěk není jen na screening, ale třeba i na odsávačku a já nevím co všechno s účtenkou.. zajdi si, nebo zavolej na pojišťovnu. Máš prostě určitou částku co proplácí a je na tobě, na co si to necháš uplatnit.

radakabra
29. bře 2016

@evulinka27 jo aj cvičení proplácí vím vím ;) děkuji

radakabra
29. bře 2016

@terry1512 neměli s tím problém ,měli terminál jak mi brali krev.

terry1512
29. bře 2016

@radakabra netvrdim že to nejde.Jen říkám co mě říkala sestra při objednání.A od té platby ti přece taky museli dát stvrzenku.Přes to by to mělo jít.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru