NT screening v Prenatálu v Brně

mariv
3. bře 2009

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jakou máte zkušenost s Prenatálem v Brně na Veveří? Je mi jasné, že pokud jste byly u MUDr. Vlašina, tak pějete jen samou chválu, ale mě by spíše zajímalo jestli máte zkušenost s jinými doktory. Já jsem byla u doktorky Vondráčkové a ta byla tak nepříjemná, že mi zkazila celý zážitek a vlastně jsem se vůbec nic nedozvěděla. Je mi z toho úplně zle, obzvláště když slyším, jak to probíhalo u doktora Vlašina, protože to se s tím naším vyšetřením nedá srovnat. Nejradši bych to reklamovala! Člověk zaplatí patnáct stovek za deset minut a ještě se k němu chovají, že otravuje, fakt jsem znechucená! Ještě, že aspoň mimi je v pořádku! Díky za názory.

lucielucie64
29. bře 2016

Dobrý večer,také se s vámi ráda podělím o zkušenost z Prenatalu,byla už jsem tam na všech třech UTZ,na první jsem šla dobrovolně po domluvě s dr. sama řekla,že by byla rádá kdybych šla,ale nenutila mě a samozřejmě jen doporučila a řekla at si zjistím zda moje pjištovna něco hradí,pokud ne at se připravím na to že budou chtít peníze 500-1500 kč a vyberu si kam chci,pokud ano že mi sestry dají žádanku,souhlasila jsem...první screening jsem schytala dr.Vondráčkovou za mě p* nejvetší nepřijemná protivná a odmeřená babizna,opravdu mě těch 1450 kč bylo líto ☹ naštestí me pojistovna 1000kč vrítila,jsem u prumyslové,radši jsem se ani na nic neptala,ani na pohlavi ktere me samozrejme hodne zajimalo,čekám první miminko.Přítel ani nedutal a to jsem oba držky 😀 opravdu z ní šel strach...zklamaní ale dostali jsem krásnou fotku tak aspon neco!!!Oba jsem se shodli ze pokud ji chytnu i další UTZ odmítnu a řeknu si o jineho doktora,přece jen je to specializovane pracoviště kde berou nemale penize a pracuji s lidmi(maminkami s prkama v bříšku) tak by se podle toho meli chovat!!Druhý UTZ jsem naštěstí byla poslaná k paní doktorce Doubkové,mladší,skvělá,příjemná a ochotná prostě takhle by se měli chovat všechny,řekla nám pohlaví a že je vše v pořádku,vše podrobně popsala a nakonci dala opet krásnou fotku 🙂 Na třetí UTZ mě dr poslala taky do Brna pro jistotu,že když už tam chodím at jedu tam,že to je stejne hrazene jako ten druhy pojistovnou.Při objednání po telefonu sestry ne uplne prijemné a nebylo ji vubec rozumet v telefonu mi přislo že hovoří s vice lidmi naraz,neresila jsem zapsala cas co jsem slysela a datum,podotykam ze jsem se jeste dvakrat bakala jestli jsem slysela dobre.Samozřejme jsme s pritelem a sestrou dojeli na UTZ (máme to 60 km,žádný kousek) a na reccepci na me cumeli jak na debila co tam delám ze na ten den nejsem objednana a že rozhodne ve 30 tt az 34tt neobjednavaji na dopolední hodiny.Začala jsem být opravdu nepříjemná a říkam že pri objednani v telefonu nebylo porádne rozumet a ze nemuzu za to ze mluvi s vice maminkama naraz,vyjeli na me ze me urcite rekli at vydrzim na telefonu a kdesi co si,to mi teda urcite nerekli a ze nejsem prvni co tam nemam byt(UZ JEN PROTO BYCH SI NA TO DALA JAKO SESTRA KTERA PRIJIMA TELEFONY A OBJEDNAVA MAMINKY POZOR A NEBO TY TELEFONY RESILA NEJAK JINAK KDYZ VI ZE MAMINKY NEROZUMI A POTOM SI ZAPISI JINY TERMIN KDYZ MAJI NA DRATE TREBA TRI ), po optani dvakrat na termin me bylo sdelenov telefonu toho a toho..coz jsem si zapsala a dostavila se.Chvili koukali,neco si domlouvali,videli ze jsem fakt vytocena tak rekli at se posadim a pockam si,ale ze to bude trvat ze je tam hodne lidi,ze slusnosti jsem podekovala a rekla ze si pockam.Určite bych nejela domu i kdyby me poslali..to by neco zazili 😅 po dlouhem čekani jsem šla k dr.Drábkové,stežovat si nebudu,ale přislo mi to odflakle jen rychlovka koukla,zmerila,zvazila a smala se ze malinkej ma nafucenou pusu ,pritom zapomnela na prutoky a to nejdulezitejsi takze kdyz jsem byla skoro oblíkla rekla ze se musime jeste na neco podívat,to bylo cely, uvnitr semnou byla sestra i pritel a nikdo nemel zadny probem aspon že tak.Za mě shrnuti krasné fotky,zažitek taky jelikož cekam prvni miminko..ale nad chovaním nekterych pracovnic,sester a dr by se tam meli hodne zamyslet 😔 jen pro zajimavost setsra jezdi na UTZ do Trebice neplatila ani prvni nepovinej screening za ktery se jinde plati a venuji se vam tam 15 minut,pristup super..jedina nevyhoda nemaji tak kvalitni UTZ takze podle toho i ty fotky stoji za nic... 🙂

texetka
30. bře 2016

@lucielucie64 Hmm, takže se vyplatí si tam ještě jednou zavolat s tím, zda fakt jdu ten a ten termín ...
Je pravda, že když mi sestra volala, tak taky komunikovala ještě s někým. Tak to zkusím si to ještě ověřit. Pro jistotu.
Jsem objednaná na 19.4. k Vlašínovi.

simbrno
30. bře 2016

Holky, vy mě teda děsíte ☹ Jsem objednaná na 20. dubna k MUDr. Čuprové. To jméno jsem tady zatím nikde nezaznamenala. Začínám se bát a být předem trošku zklamaná. Je to moje první mimi a člověk má strach a zároveň se těší... Ten přístup, co tady občas popisujete, je hrozný a úplně mě to zaráží, že se tak chovají ☹

lucielucie64
30. bře 2016

@texetka určitě si pro jistotu zavolejte,at nedopadnete jako ja 🙂 přesně takhle se mi to tam taky ozyvalo a vypadalo že mluví semnou a dalšíma dvěma děs 😖

texetka
30. bře 2016

@lucielucie64 Děkuji, to je opravdu děsné ale ☹

xtina_13
31. bře 2016

@lucielucie64 @texetka @simbrno
Já jen doplnín svoji zkušenost, ať holky nejsou úplně vyděšené. Běžně se to snad nestává, že vás apomenou zapsat do kalendáře (alespoň mně se to zatím nestalo), ale když už by se to stalo, tak by vás určitě vzali tak jako tak. Mně přijde zbytečné volat. Zrovna včera jsem byla na druhém velkém screeningu a moje zkušenosti, jsou takové, že sestře na recepci, se prostě netrhne telefon a chudák vyřizuje jeden za druhým, do toho jí tam chodí se nahlašovat maminky, otravují ji mezi tím lékařky a tatínci, kteří kupují svým ženám vody a má toho až nad hlavu. Včera zrovna říkala, že se jí už stalo, že položila telefon a hned jí zvonil druhý a zapomněla si to napsat, ale že když už paní přišla, tak jí samozřejmě vzali. Nesedí tam robot, ale člověk a lidský faktor je sice krizový, ale buďme za něj rádi.
Jinak poprvé jsem chytla paní doktorku naprosto v pohodě. Ale přiznám se, že její jméno mě ani nezajímalo. Byla hodná (protivnost kompenzovala její sestřička, která vypadala a tvářila se jako sušená švestka), vysvětlila všechno co jsme viděli, udělala fotku, jen pohlaví nezjistila.
Při včerejším druhém už nám šla fotka udělat hůře, protože se malá vrtěla. Každopádně paní doktorka Bayerová byla super. Ukázala nám vše, ze všech stran a naprosto důkladně. Malou si rukou popostrkovala kam potřebovala, aby na naše přání zjistila pohlaví. Byla jsem rozhodnutá, že neodejdu, dokud nám to neřeknou. Naprosto přesně věděla co a proč dělá. Probrali jsme i plánované jména a bylo to s takovou malou poradnou. Bylo to super. Celou dobu opakovala, že jsme jí sympatičtí. Nevím, jestli to hraje nějakou roli v jejím přístupu, každopádně za sebe můžu říct, že 100% práce.
3D a 4D ultrazvuk nechceme, ale kdyby jo, určitě pojedeme tam.

bajana
31. bře 2016

@simbrno posudzovanie chovania ľudí veľmi závisí od osobnosti pozorovateľa...ja nie som žiadna citlivka, ktorá by vyžadovala extra spôsoby, lekárov (hlavne diagnostikov v Prenatale) beriem ako odborníkov, platim im za to, aby mi skontrolovali dieťa a iné neriešim...jediný"problém" bol počas 1.tehotenstva a prvého screeningu, kedy sme boli s mm nadšení z pohľadu na dieťa, hovorili sme jeden cez druhého, smiala som sa...tak na nás dr.škaredo pozrela, že nám všetko ukáže a nech sa nehýbem...tak sme stíchli a sledovali...jedna zo 4dr bola aj dr.Cuprova, určite to nebolo nič hrozné, ak si ju nepamätám....
A sama uvidíš tie davy žien, čo tam chodia. Určite má niekto aj zlú skúsenosť a tie ženy potom "kričia" na fórach hlasnejšie než tie spokojné 😉

evulinka27
31. bře 2016

@bajana určitě s tím názorem souhlasím. Není cílem tady ostatní stresovat, že tam dělají samí šílenci protivní 😀 😀 😀
Taky to beru tak, že jsou to jenom lidé, mají tam toho nad hlavu a prostě se jim nemusí den povést.. takže ono ta negativní zkušenost prostě frčí mnohem rychleji, než ta pozitivní. Ale třeba pro kamošku to byl nejkrásnější zážitek v tom Prenatalu za celé těhotenství, tak jsem se tím nechala taky asi unést.. Kdybych tam šla jako jen na kontrolu, tak bych to možná brala víc v pohodě, než když jsem tam šla a čekala zážitek..

texetka
31. bře 2016

@xtina_13 Díky za report.
Chápu, že když toho mají hodně, tak se může stát. Jenže jde o to, že chce jít se mnou i manžel a ten to musí v práci hlásit předem a musí říci od kdy do kdy bude pryč ( kvůli plánování výroby ) . Proto kdybychom tam čekali třeba hodinu , když bychom došli na jiný čas nebo termín, tak by se mohlo stát, že bude muset odejít a malé neuvidí.
Proto si raději asi fakt zavolám at je to v klidu 🙂

skvisha
31. bře 2016

Za mne muzu Brno doporučit, i mně se stalo, že doktorka asi neměla den, ale jde hlavně o to, aby mimco dobře zkontrolovali. Když jsou k tomu nějaký cukrbliky, tak je to příjemný bonus, ale nevyzaduju to, hlavně když se doktor soustredi na svou práci. Chodila jsem během prvního těhotenství a chodim i ted, chytla jsem pokaždé jiného doktora a bylo od těch supersympatickych az po ty odmerenejsi. Naposledy nabrali takový zpoždění, že jsme odcházeli az po půl desátý a objednana jsem byla před sedmou večer. Ale snažili se, mimco nechtělo ukázat nos, dávalo ruce před obličej, už nás mohli objednat na jindy, ale dali nám ještě čas, aby se otočilo a zkoušeli znova a mne by se fakt znova jet do Brna moc nechtělo. Prostě v tom množství lidi, kteří tam chodi, je to organizacne desny, je tam spousta faktorů, ktere oni vůbec ovlivnit nemůžou, taky jsou to jen lidé, neschvaluji nějaký blby poznámky, ale chápu, že někdy toho mají nad hlavu. Ale zážitek to je, když ten čas mají a úžasný 🙂. Stejne je ale nejvíc, když odchazite z dobře provedeného vyšetření a je tam, že ten prcek je zdravy ;)

simbrno
31. bře 2016

@bajana Děkuji za odpověď a určitě souhlasím 🙂 Je to tak, že člověk na internetu ventiluje spíš ty špatné zkušenosti. Když je vše v pořádku, nemá potřebu to dále řešit. Já sama jsem typ člověka, který se snaží s každým vycházet, takže i když na mě byla třeba sestřička v nemocnici nepříjemná, usmála jsem se, omluvila se, že ruším, a že mě mrzí, že má těžký den, ale že něco potřebuji... Její chování se najednou změnilo o 180 stupňů. Stejně se už toho ultrazvuku nemůžu dočkat a určitě zde potom napíšu své dojmy 🙂 Vám všem holky přeji hlavně zdravá miminka a bezproblémové těhotenství!

lucielucie64
31. bře 2016

samozřejmě tím jsem nechtěla nikoho odradit a podobne,jak píšete výše každy to bere jinak a pro každeho je chovaní ostatnich vnimane jinak ,jen jsem napsala jak mi to přislo a koho jsem tam z dr zažila,a taky nemuzu rict ze bych byla naka rypalka nebo schvalne psala negativne,pokud musim resit nejaky problem nebo je mi nekoho chovani nepríjemne snazim se to resit hned,nejvice jde o zdravi miminka a zda je vše v poradku to je jasne 🙂

esmischellka
31. bře 2016

Taky jsme objednaní k doktoru Vlašínovi...jen jsem se chtěla zeptat, jestli se tam ty testy dělají přes břicho nebo vaginálně...děkuji za odpověď

zandi
1. dub 2016

@simbrno Ja u ni byla vcera 🙂. Neni neprijemna, spis mene sdilna, hodnoty suse diktuje sestre, clovek ma pocit, ze se nema radsi na nic ptat. Pro me bylo dulezity aby mi nakonci rekla, ze je vse ok 🙂

zandi
1. dub 2016

@esmischellka od 13 tt uz pres bricho...

zandi
1. dub 2016

@texetka Jenze to zpoždění muze nastat i v cekarne. My prisli vcas, ale maminka co byla objednana hodinu pred nami prisla pozde kvuli vlaku...no a vsichni co jsme byli objednani az po pani jsme se posunuli...takze jsme sli skoro o hodinku později...

mika251
1. dub 2016

@zandi presne tak, by sme boli na screening v 13tt objednaní na ráno - 8.50 a už vtedy mali skluz a prišli sme na radu až skoro o pol desiatej. Oni tam tých pacientov majú naobjednaných fakt hodne, takže sa to može stať.
V 20tt sme šli hneď na osmu a tam sme čakali len pár minút.

Inak, ja som bola dva krát u doktora Vlašína, objednávala som sa cielene k nemu. Na prvotrimestrálnom bol super, všetko pekne popísal, vysvetlil, ukázall.
Na tom druhom v 20 tt to bolo všetko hr hr, síce tak isto všetko pekne popísal, ale nedozvedela som sa ani váhu, ani délku, a bol celkovo taký zamlklý. Asi sa špatne vyspal. Ale našťastie je s bábätkom všetko v poriadku, tak si nemám na čo sťažovať.
Len že i u stejného doktora to može byť raz super a podruhé nič moc.

texetka
1. dub 2016

@zandi hmm, budu doufat, že k tomu nedojde ☹ Mrzelo by nás to . Ale tohle člověk moc neovlivní

xtina_13
1. dub 2016

@texetka Zkuste přijít dříve, pokud je to možné. My to máme 60km a vždycky jsme si na cestu dávali rezervu, ve výsledku jsme přijeli asi o 20 minut dřív. Poprvé nás vzali na krev ještě před objednaným časem což bylo v 10:00. Ve výsledku jsem měla v 10:15 už i odebranou krev a po screeningu. Podruhé jsme čekali asi 20-25 minut, ale pokud si vyhradíte hodinu, tak se určitě trefíte 🙂

texetka
1. dub 2016

@xtina_13 Super, děkuji za zkušenost . Snad nám to vyjde a manžel uvidí prcka . Moc se na to těší.

evulinka27
1. dub 2016

Hlavně ještě upozorním, že pokud jedete autem, tak ho nechte v dostatečné vzdálenosti, nebo na nějakém parkovišti. Nedá se absolutně nikde zaparkovat. 20min jsme objížděli plné bloky a manžel už šílel 🙂 Podruhé jsme nechali auto u Tesca a přišli tam pěšky přes Svoboďák. Je to hned za Českou, takže pohoda 🙂

mika251
1. dub 2016

@evulinka27 parkovať sa dá na parkovišti u Albertu, je to síce spoplatnené, ale je to asi 20 Kč na hodinu, čo je v pohode. Albert je hneď naproti Prenatalu.

evulinka27
1. dub 2016

@mika251 a bývá tam místo? mrknem na to, protože tam jedu příští pátek na plodovku, tak jsem si říkala, kde by jsme to auto nechali blízko..

mika251
1. dub 2016

@evulinka27 je celkom rozľahlé, takže by som sa na to kľudne spoľahla. My sme boli vždycky ráno, tak neviem, ako je to v priebehu dňa, ale myslím,, že to nebude problém.

simbrno
3. dub 2016

@zandi Ahoj Zandi. Děkuji Ti moc za informace. Mi bude stačit, když uslyším, že je miminko zdravé, to je úplně nejdůležitější 🙂 Já asi sama nebudu vědět, na co všechno se vůbec zeptat 🙂 Ať se vám s miminkem nadále i dobře daří!

kec4lka
22. dub 2016

Holky, jak dlouho dopředu se objednává na NT+?

terry1512
22. dub 2016

@kec4lka Já se objednávala asi měsíc dopředu.Mají prý teď celkm nával tak aby ti vyšel dobrej termín podle týdnu těhotenství.

evulinka27
22. dub 2016

@kec4lka já se objednávala v 10tt a vzali mě na 12tt.

kec4lka
23. dub 2016

Diky

moncatapka
25. dub 2016

Chci se jen zeptat 😉 Když tam půjdu normal v riflích, je to nějaký problém? Tam se nevyslíkám už, ne? A hlásili jste přítele/manžela dopředu? Díky za odpověď 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru