NT screening v Prenatálu v Brně

mariv
3. bře 2009

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jakou máte zkušenost s Prenatálem v Brně na Veveří? Je mi jasné, že pokud jste byly u MUDr. Vlašina, tak pějete jen samou chválu, ale mě by spíše zajímalo jestli máte zkušenost s jinými doktory. Já jsem byla u doktorky Vondráčkové a ta byla tak nepříjemná, že mi zkazila celý zážitek a vlastně jsem se vůbec nic nedozvěděla. Je mi z toho úplně zle, obzvláště když slyším, jak to probíhalo u doktora Vlašina, protože to se s tím naším vyšetřením nedá srovnat. Nejradši bych to reklamovala! Člověk zaplatí patnáct stovek za deset minut a ještě se k němu chovají, že otravuje, fakt jsem znechucená! Ještě, že aspoň mimi je v pořádku! Díky za názory.

monaberuska1
17. únor 2010

jo takhle, ale neublizi to miminku nejak jo??ja jsem podle ultrazvuku ted 9+5 a podle ms 11+3 prave vis??ale dr. rikala at reknu na tenhle screening ze jsem podle ultrazvuku 9+5 tak sme tam dneska volala a jsem objednana na 9.3.2010 podle toho ultrazvuku bych byla 12+3 to je dobry ale podle ms bych byla o dvy tydny napred prave...ale tak dr asi vi proc se ridit podle ultrazvuku ze??🙂

termin porodu mi dala ale zas podle MS 😀 a v průkazce mám ted napsano 11+2 včera sem byla na kontrole..tak sem ztoho cela jelen prave...

eloana
17. únor 2010

Ahoj-mona🙂
chce-to-se-orientovat-dle-utz.
me-v-gennetu-pozvali-v-10tt-aby-presne-urcili-stari-plodu--je-o-tyden-napred-nez-dle-ms
a-dle-toho-me-objednali-na-screening

monaberuska1
17. únor 2010

elona tak dobre, podle ultrazvuku jsme ted 9+5 tak to vychazi na 12+3 tak to je dobry 🙂

kalerat
18. únor 2010

Mona je to dobře, mě tam taky objednávali dle termínu z UTZ 😉

monaberuska1
28. únor 2010

prosím mohla bych s evás zeptat za týden jedeme na ten nt-screening do Brna Veveří, mám 2 roky starou dcerku a nemám hlídání, jedmee tedy já manžel a dcerka, pustí nás s malou do ordinace???manželk chce taky videt miminko ..nevíte nekdo????

prcekpet
28. únor 2010

manaberuska - kdyz jsem cekala maleho, tak standartne do ordinace sla cela rodina i s ditetem. Prece dcerku neutopis 😉 byla jsem u toho, kdyz do ordinace sla cela romska familie, fakt zazitek 😀
takze neboj, manzel i dcerka vse uvidi
jinak ja tam jdu taky, ted v utery 2.3. 😉 at nam to vsem dobre dopadne 😉

kalerat
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
monaberuska1
28. únor 2010

prcekpet- moc děkuji 😀 😀 teda napsali jsi to pěkně že se chtám za břicho 😀 😀 😀 tak paráda, moc děkuji 🙂 😉 jé tak to jdeš dřív, já jdu 9.3 🙂 😉 držím pěstičky, a urco to vsem dobře dopadne 🙂 😉

pazhitka
1. bře 2010

mono- taky jsme byli uvnitr i se starsim synem /tehdy mel neco pres rok/, berou to celkem jako samozrejmost...

prcekpet
2. bře 2010

holky, tak dnesni kontrola OK, jeste cekam na telefon jak dopadla krev, NT hodnota 0,96mm, nosni kustka nadherna, srdicko super pracovalo a ma vse, co ma mit. A mela jsem stesti jak svina, byla jsem primo u pana dr. Vlasina 😀 a to jsem se objednala jen tak. Ted mi volali z prenatalu, riziko je 1:4800 mam radost, ale jednu hodnotu jsem tam mela hranicni, dr. me uklidnovala, ze celkove posouzeni je v poradku...ufff 😉

motylek
12. bře 2010

Tak já byla tento týden u mudr. drábkové a byla jsem znechucená, pinda na entou. Příserně mě to nasralo 😀 😀 😀

monaberuska1
12. bře 2010

ahojky holky, tak já byla u paní doktorky Drábkové, byla moc milá hodná, no super, usměvavá, s mojí malou si aji pokecala 🙂 já s manželem jsme s paní drábkovou byli moc spokojení, opravdu moc hodná amoc milá paní doktorka 🙂 😉 a vše máme oukej, a řekla nám že to vypadá na holčičku 😀 😀

zlucie
10. dub 2010

Ahojky......zjistila jsem,že pojišťovna Metal aliance přispívá na screening v 1.trimestru 🙂
http://www.zpma.cz/pojistenec/preventivni-prisp...

len_ja
14. dub 2010

ja byla take u pani doktorky Drábkové, dokonce 2X a nemuzu si ji vynachvalit, stejne jako kamaradka ktera je tehotna o mesic dele nez ja, uz u ni byla rovnez vicekrat a rada by ji mela i u porodu.. popravde tedy nevim co by mi lekar musel provest abych se tady vyjadrovala podobne jako ,,Motylek,, mozna ma ke sve vulgarite nake duvody, nedovedu si vsak predstavit jake by to v pripade pani doktorky mohly byt...

misula29
30. dub 2010

Ahoj, já byla u p. Drábkové včera a byla jsem s ní moc spokojená.

antoaneta
20. kvě 2010

Ahoj holky,
Chci se zeptat. Včera jsem se objednala na ten ultrazvuk v 20tým týdnu a sestra mě objednala na 25.6. No a pak jsem počítala, protože si mi to zdálo za moc dlouho a vyšlo mi, že mi to vychází, že v té době budu už 22týden podle jejich ultrazvuku, podle ultrazvuku mýho gynekologa 21+4. Tak nevím. Co myslíte. Nevadíto? Když to má být ultrazvuk v 20tým? Myslíte, že ta sestra to ví a nevadí to? Já se bojím jestli to nespočítala blbě, nebo jestli se nespletla. CO? Nemám si tam radši zavolat znovu?
A prosím bere se před ním znovu taky krev? Děkuji

apollo11
20. kvě 2010

antoaneta, myslím, že to vůbec nevadí, já tam byla až v 22+0 tt (jak mě objednali) a všechno bylo krásně vidět 😉 těch pár dní už asi nehraje roli. Jinak krev už se teď nebere, je to tzv. morfologický ultrazvuk, kdy se kontroluje hlavně vývoj miminka 🙂

milhauz
14. črc 2010

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat jak v Pronatalu probíhá NT screening ve 12tt? Nejdřív vezmou krev a pak dělají UTZ? A jak dlouho to celé trvá?
Výsledky posílají Dr nebo si je tam můžu vyzvednout sama?

hamika
14. črc 2010

@milhauz nevím, zda je to takto standardně, ale mně nejdříve dělali ultrazvuk (cca 15 minut) a potom brali krev. Záleží, jestli nebudou v časovém skluzu, ale pokud pojedou podle časovek, tak to celé netrvá více než 30 minut. Výsledky z UTZ vkládají do těhot. průkazky a celkové výsledky i s krví posílají Dr., ale přidělují heslo, takže se na ně jde podívat i na internetu.

milhauz
16. črc 2010

Ještě by mě zajímalo jak je to s fotkou? Musím si o ni říct a zaplatit těch 50Kč? Nebo mi ji dají automaticky a bez placení? Dívala jsem se na ty jejich stránky, ale nějak se v tom nevyznám.

hamika
17. črc 2010

@milhauz my jsme fotku nechtěli a nikdo se nás na to ani neptal, takže neporadím ... Nejlepší bude zeptat se jich přímo tam při vyšetření.

motylek
17. črc 2010

Milhauz, pokud si platíš NT za těch 1450 nebo kolik , tak tam fotka je v ceně a dají ti ji automaticky, v tom 20tt pokud tě tam mudr. pošle už si ji za 50 musíš zaplatit.

147258
18. srp 2010

Byli jsme u paní doktorky Pavkové, na vyšetření ve 12.týdnu a byl to opravdu zážitek! Strávili jsme tam asi 15min., protože maličké se nechtělo správně natočit. Celou dobu nám povídala, takže jsme se ani nemuseli na nic ptát a všechno jsme viděli a vše se dozvěděli. Fotku jsme dostali automaticky. Myslím, že je super vzít budoucího taťku, jsou tam na to zvyklí a myslím, že je to pro ně velký zážitek.

henelu
18. srp 2010

ahoj 🙂 ... my byli dneska u paní dr. Drábkové, ačkoliv jsem při objednávání žádala o dr. Vlašína... sestra se strašně divila, proč chci právě jeho 😝 no nakonec mi bylo řečeno, že pan doktor bude mít v té době dovolenou, tak že nás bude mít dr. Čapková, která nás stejně neměla... mimochodem dr. Vlašína jsme tam potkali a na dovolenou v erárním oblečení opravdu nevypadal 😝

dr. Drábková nebyla teda moc výřečná... po 7minutách mlčení nám jen oznámila, že to vypadá dobře... na to jsem byla opravdu překvapená, když mi volali výsledky krve a bylo mi sděleno, že screening je sice negativní, ale máme přijet na kontrolní UTZ v 16tt kvůli té drobné nosní kůstce 😨 ... o které nám samozřejmě dr. Drábková vůbec nic neřekla 🙄

naštěstí nám v tom 16tt bude dělat UTZ už dr. Vlašín, tak už očekávám profesionální přístup!

sovicka_
25. zář 2010

chtěla bych se zeptat, s jakým předstihem je potřeba se objednat na NT screening v Prenatalu 🙂
A dá se spolehnout na telefonickou domluvu, když chci dr. Vlašína? 🙂

babyblue2
29. zář 2010

ahoj,tak mám dneska za sebou vyšetření v Prenatalu a jsem neskutečně zklamaná.Byla jsem u Dr. Vondráčkové a její přístup,choování a celkově všechno bylo hrozivé.Nic mi neřekla,po 10minutách mě seřvala,že se mám jít projít,protože potřebuje,aby se "děcko" správně uložilo (jako bych za to mohla). Pak mě teda vzala znovu,ale nekomentovala vůbec nic,jen pak řekla,že teda to vypadá asi dobře,že má dvě ruce (což šlo vidět) a dvě nohy,asi a to bylo vše.Myslím,že když si to člověk hradí sám,tak by za to měl dostat adekvátní služby,ale tohle bylo strašné.Takže se raději obejdnávejte k Dr.Vlašínovi

madelen
29. zář 2010

@sovicka_ - možná už jsi informovaná ale objednat je třeba aspoň se 14ti denním předstihem, lepší i déle. Já se objednávala celkem na 3 vyšetření a pokaždé jsem chtěla k Vlašínovi a celkem ochotně mě objednali k němu.

@babyblue2 - já četla v některých příspěvcích, že Vlašín je taky takový nemluva .....ale přesto jsem u něj byla a musím říct, že je to profík. I když opravdu toho nenapovídá ale vše podstatné řekne a na otázky odpoví. Doporučuju, je to super doktor. Tak jsi měla smůlu, že jsi byla u takové baby nepříjemné, jestli tam půjdeš ještě na nějaké vyšetření, tak jdi k Vlašínovi. Já když tam byla, tak malého musel i požďuchovat rukou přes břicho, protože se mu taky moc nechtělo pózovat 😀 ale pak se umoudřil 🙂 .

sovicka_
30. zář 2010

@madelen díky, zrovna včera jsem se k němu objednala 🙂 jdu za 4 týdny. Hlavně že práci rozumí, to je důležité. Ani nevím na co bych se ho měla ptát. Na pohlaví a pak zda tam není patrná nějaká vada, ale to řekne sám 🙂

sovicka_
30. zář 2010

@madelen ještě jsem se chtěla zeptat - ta krev kterou berou, tu berou ve stejný den, že? Já jsem kdesi na internetu četla, že by se to mělo brát v 10-11.tt, je to v pořádku, když jí vezmou až v ten 13tt? Je to to vyšetření PAPP-A?

madelen
30. zář 2010

@sovicka_ já u něj byla tak vyjukaná, že mě napřed zajímalo to, jestli mimčo žije, protože se zrovna nehýbalo a na UZ jsem neviděla srdíčko. TAk má první otázka byla, jestli žije. A pak to šílené napětí, než mi odpověděl, protože se soustředil a pak začal ukazovat nosní kůstku, to mě začalo uklidňovat a pak najel na srdíčko a už jsem byla OK. JInak mě pak zajímal taky jen závěr a jeho názor. Pohlaví už jsem věděla ze 13tt tak jsem se pak jen před samotným odběrem plodovky zeptala, jestli platí, že je to kluk 🙂 Ve 20tt na UZ a vše pěkně okomentoval, spočítal, prohlídnul a ukázal 🙂 . Ať Ti to dobře dopadne 🙂 .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru