NT screening v Prenatálu v Brně

mariv
3. bře 2009

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jakou máte zkušenost s Prenatálem v Brně na Veveří? Je mi jasné, že pokud jste byly u MUDr. Vlašina, tak pějete jen samou chválu, ale mě by spíše zajímalo jestli máte zkušenost s jinými doktory. Já jsem byla u doktorky Vondráčkové a ta byla tak nepříjemná, že mi zkazila celý zážitek a vlastně jsem se vůbec nic nedozvěděla. Je mi z toho úplně zle, obzvláště když slyším, jak to probíhalo u doktora Vlašina, protože to se s tím naším vyšetřením nedá srovnat. Nejradši bych to reklamovala! Člověk zaplatí patnáct stovek za deset minut a ještě se k němu chovají, že otravuje, fakt jsem znechucená! Ještě, že aspoň mimi je v pořádku! Díky za názory.

147258
30. zář 2010

Ty jo, tak to mě vůbec nenapadlo, zeptat se tak brzo na pohlaví. Čekám na 20tt, že už se to konečně dozvím. Jinak mě taky zajímalo jediné, jestli je mimčo ok, netušila jsem na co všechno bych se mohla zeptat, ale Mudr. Pavková bylá vážně skvělá, ráda bych k ní znovu, ale už nejdu na Veveří, moje doktorka si to chce dělat sama, tak uvidíme 🙂 .

madelen
30. zář 2010

@sovicka_ mě brali krev a UZ v jeden den ( u mého dr. ) a byla jsem na tom ve 13tt. A někde jsem četla, že berou napřed krev a pak se chodí na UZ - tož nevím, asi oba postupy budou správné...

pec
5. říj 2010

Ahoj holky, moc prosím, mám na Vás otázku. Nejedná se o NT, to už mám za sebou, ale dnes jsem se objednávala v Prenatalu na 3. utz v 32tt. Vždycky jsem chodila k Vlašínovi, ale tentokrát mě k němu objednat nechtěli, že dělá přednostně 1. a 2. utz. No a tak mě objednali k nějaké doktorce Doubkové. Nevíte náhodou, jaká je? Nebyla jste u ní některá. Ať vím, na co se připravit... 😅

ofelieee
5. říj 2010

Ahojte, pec, bohužel nevím, zkušenost tam mám jen s Drábkovou a byla jsem teda nespokojená, byl to 13 tt. Ale brečela jsem jen asi půl dne 🙂
Dneska jsem tam ale volala, abych si znova poslechla komentář k tý zprávě, co mi vystavili, protože tehdy mě tím telefonem probudili a tak jsem moc nevnímala, a rozčílila mě paní recepční, neochotná jak želva k převrácení na záda a dolovala ze mě, o co mi přesně jde (nestačilo, že o spojení s Dr. Kučerovou) a když jsem se uřekla, tak mi začala dělat přednášku, že to je děsný, jak ty chytrý maminy dneska podlíhaj mýtům a zvažujou AMC, i když jim to přece paní dokorka doporučí. Zůstala jsem na sluchátko dost čučet, psychopřednášku od recepční jsem vážně nepotřebovala 🙂
To středisko u mě teda fakt moc nevede...

147258
8. říj 2010

Tak taky nemám zkušenost. Je fakt, že Vlašín to nedělá, kamarádka se taky náhodou dostala k němu, ale na ten třetí ultrazvuk už jde za jinou doktorkou, taky jí bylo řečeno, že to nedělá. Mě už moje doktorka tam neposlala a měřila si to všechno sama. Trošku jsem se tam rozmazila tou velkou obrazovkou a pak mi to nebylo dost dobré u mé lékařky 😀 , ale důležité je, že malá je ok a tak radost nebyla o nic menší.

stanny
8. říj 2010

No, tak já přidávám zkušenost z Prenatalu...mám roční dcerku a už s ní jsem tam chodila na NT i velké UTZ ..bylo všechno v pohodě, profesionální..vážně jsem byla spokojená. Nyní jsem v 13tt byla na NT+ ..šla jsem k paní doktorce Čuprové a musím vám říct...katastrofální zážitek, nebyla jsem vystrašená jen já, manžel..ale i všechny chudiny maminky co čekaly v čekárně. Po 15 min tichu, kdy jsem se dívala na miminko co si cucá prstíček mi řekla odměřeným hlasem, že to vypadá špatně..že projasnění je vysoké ..což jsem měla 2,7 (do 3 prý zvýšené, ale ok) a i nosní kůstka je malá....že má buď nějakou genetickou poruchu, nebo srdeční poruchu nebo nějakou infekci..jestli jsem ochotna jít na plodovku. Toť vše..začaly mi samozřejmě téct slzy, že co čekat...nic pozitivního mi neřekla. A pak mi po zase 5 min řekla, že to může být, ale všechno ok..vylezla z ordinace, že chce aby se na mě podíval dr Vlašín, aby vše bylo 100% . Moji situaci probírala v čekárně, což všechny maminky uši nastraženy, normální reakce.. Já vytřepaná šla k Vlašínovi a ten mi říká..nosní kůstka v pořádku, srdíčko v pořádku a kdyby bylo něco špatně ukáže se to v krvi, NT je zvýšené ale do 3 se to bere. S krví mi NT hodnota vyšla 1:600 vzhledem k věku, což je výsledek dobrý..ale kvůli té kravce jdu stejně ještě na genetickou poradnu a asi odběr plodovky, uvidíme. Nevím teda co si teď mám myslet 😒

ofelieee
15. říj 2010

stanny soucítím, měla jsem asi podobný pocity. Já to nakonec vyřešila tak, že jsem to důkladně probrala se svojí doktorkou (ta je v Pardubicích) a odhlásila se od nich, protože i tak, oni mě objednali na tu genetiku a AMC v 15 týdnu a ta moja mi tvrdí, že se to dělá v 16-18tt a že ona se přiklání spíš k tomu, aby se to dělalo spíš dýl, že riziko se snižuje v podstatě každym dnem... Nu zkrátka fakt ztratili moji důvěru, už jsem zabředla do takovejch úvah že jako soukromníci co si za to nechaj zaplatit málem 2000 jsou samozřejmě spokojený, když tím proženou co nejvíc mamin...
půjdu jinam a dost se mi ulevilo...

sovicka_
27. říj 2010

Prosím o takovou rychlou radu, dnes jsem byla na NT, výsledek prý mají zavolat ale zatím nic, opravdu zavolají ? 🙂 v kolik asi volali vám ? Díky !

lojzina
27. říj 2010

@sovicka_ volaji urcite,...a rikali ti ze jeste dnes?ja tam byla kolem poledne a ten den teda volali,,muzou klidne i navecer,sou tam do 18

sovicka_
27. říj 2010

@lojzina já byla ráno. Je fakt, že jsem kecala teď půl hodiny s mámou a měla jsem obsazeno, ale snad by to zkoušeli 🙂 no snad se dočkám.

lojzina
27. říj 2010

@sovicka_ ja myslim ze zavolaji 😉

salomme
27. říj 2010

Taky přidám svoji zkušenost. Byla jsem na NT a to u Dr. Čuprové. Čekala jsem, že nám miminko ukáže a popíše, řekne na co se právě kouká atd. Nebyla nepříjemná, ale ani nám toho moc neřekla. Odvykládala nám jen nějaké naučené věty o NT a nosní kůstce, což bylo prezentováno tak, že pokud ji dítě má, je to špatně, kdybych si o tom už dopředu něco nečetla, tak mě přesvědčí jako manžela, který byl z toho jelen. Když si prohlížela srdce nebo tu nosní kůstku, tak o tom ani nemluvila, jen říkala údaje sestře, aby mohla dělat poznámky. Na konci nebylo žádné zhodnocení, jestli naměřené hodnoty jsou OK a nebo podezřelé, řekla jen, že mi odpoledne někdo zavolá a sdělí výsledky. Byla jsem z toho docela rozladěná, čekala jsem holt jiný přístup...

sovicka_
27. říj 2010

@lojzina díky za reakci - nakonec jsem volala v 17:50 na recepci, kde mi milá paní (opravdu milá, není to ironie) řekla, že paní doktorka mi určitě zavolá, že toho mají moc, a v 17:55 volali 😀

Takže můj dojem:
přišli jsme, paní na recepci trochu divná, ale hned se nás ujala velmi příjemná sestřička, zapsala si údaje, nabrala krev, odkázala nás na čekárnu. K Vlašínovi čekaly před námi ještě 2 páry, takže měl nakonec asi 20 min zdržení, nic hrozného. Pan doktor opravdu suchar, jak jsem se už dočetla, ale já tyhle věci neřeším. Nijak nevtipkoval, což vůbec nevadilo, protože od počátku pečlivě a poctivě zkontroloval každé z miminek: spočítal ručičky, nožičky (vše ukazoval), ukázal kůstky, změřil NT, ukázal žaludek, močový měchýř a že funguje, ukázal srdce, poslechl si tlukot, ukázal proudění tekutin, změřil velikost. Vše nahlas komentoval, vůbec jsem se nemusela ozvat a na něco se zeptat. Totéž provedl s druhým miminkem. Manžel byl na UTZ poprvé v životě, byla naprosto konsternován 🙂, celou dobu jsme si drtili ruce, byl to ohromný zážitek (vždycky v napínavém okamžiku, třeba při prohlášení "Tady je jedna noha a druhá.... tady je jedna ruka.... (ticho asi minutu, kdy už jsem si představovala postižené dítě).... a tady je druhá ruka" to byl zážitek ještě ohromnější, vskutku 😀), byli jsme plní dojmů celou cestu domů. Dostali jsme fotku a nashledanou, zase takovým suchým způsobem, ale co... Na telefonát jsem si počkala do osmnácté hodiny, výsledek je negativní, riziko 1:20tis., takže super 🙂 Chválím, chválím, chválím.

lojzina
28. říj 2010
luciasek1984
28. říj 2010

Ahojky, tak já jsem byla v 12.tt na NT + u MUDr. Vondráčkové. Čekali jsme asi 20 minut než jsme se k ní dostali. Přístup profesionální, chování normální, ani milá, ani protivná. Ukázala nám vše, řekla, že mimi je úplně v pořádku, že má vše a dokonce nám řekla i pohlaví, ale říkala, že to bude jisté až v tom 20. tt, že to máme brát s rezervou. Musím říci, že přístup byl dobrý. O MUDr. Vlašínovi jsem slyšela spoustu negativních i pozitivních věcí. Prostě to bere jako na běžícím pásu a žádný milý přístup nemá. Bere to prostě jako práci a hotovo.

sovicka_
29. říj 2010

@luciasek1984 je to přesně tak - bere to jako práci a hotovo. Na druhou stranu, viděla jsem ho poprvé a asi i naposled, k čemu milý přístup? Já vím, nervózní maminku to může uklidnit a pokud jsou zprávy špatné, tak přístup doktora je moc důležitý a udělá to svoje. Ale já to beru tak, že jsem se tam přišla dozvědět, jak je to s miminky, a přesně to jsem se dozvěděla - až nadstandartně, podrobně, profesionálně. A to jsem za ty peníze chtěla. Raději ať je doktor odborník suchar, než milého doktora, který mi řekne "jo jo jo, všechno v pohodě" - a to je celé 🙂

Já slyšela na Vlašína negativní reakce ve stylu, že je suchar a bere to jako profesi a nic víc. Ale pozitivní reakce se vždy týkaly jeho zkušeností, profesionality, odbornosti, tomu, co mamince nahlas řekne k miminku. A to je podle mě to důležité 🙂

pec
30. říj 2010

Ahoj holky, tak přidávám i já svou zkušenost. V prvním těhotenství jsem byla v 12tt u dr. Čuprové, no bylo to strašné a nerada na to vzpomínám (a to nejsem žádná citlivka). Ale samozřejmě nervózní jsem byla.. Doktorka mi jezdila hrozně dlouho ultrazvukem po břichu, nic neříkala, už i na manželovi jsem viděla, že je z toho špatný, čekali jsme nejhorší.. A ona po chvíli říká, že je to hrozný, protože se mimi hrozně hýbe a ona ho nemůže zaměřit. (My s manžou jsem to samozřejmě z obrazovky nepoznali.. ). Jinak nám vůbec nic neřekla, jen že je to v pořádku a výsledky krve nám zavolají. Celkově to proběhlo hrozně rychle, informace žádné a zážitek fakt nic moc.. 😖
V nynějším těhu jsem byla ve 12tt u Vlašína a naprosto úžasný!!! Je to profík, fakt veliká spokojenost. Úplně jsem byla v šoku, jak nám všechno popisoval, ukazoval, vysvětlil. Dokonce nám řekl i pohlaví, které se ve 20tt potvrdilo. 🙂 No prostě oproti Čuprové obrovský rozdíl. Teď na poslední utz v 32tt jdu v úterý k nějaké doktorce Doubkové, tak jsem zvědavá, bohužel k Vlašínovi mě objednat nechtěli.. ☹ (že se právě specializuje spíše na utz v 12tt a 20tt). Tak jsem zvědavá, co mě čeká... 😒

sovicka_
1. lis 2010

Zajímalo by mě, jak je to s těmi utz ve 20tt a později - proč se chodí také do Prenatalu, proč je to lepší tam? Můj gynekolog (na Orlí, Unzeitig) utz v ordinaci má, takže to bude dělat on, nebo se to dělá jinde?

madelen
1. lis 2010

@sovicka_ Já chodím taky na Orlí ( k Jančovi ). UZ se dělají přímo u nich a nikam se nemusí. Já např. do Prenatalu musela na AMC a pak jsem měla možnost i ve 20tt na UZ. Protože měl můj dr. dovolenou, tak jsem to využila a šla k Vlašínovi a nelituju......Ve 30tt už dělal UZ Janča a bylo to šup šup a než jsem se rozkoukala,bylo hotovo 😀 . Jak jsi na Orlí celkově spokojená ?

sovicka_
1. lis 2010

@madelen A tento utz hradí pojišťovna? Samozřejmě bych byla ráda, kdyby to opět udělal Vlašín, protože jeho práce byla oparvdu profesionální. Přijde mi jen zvláštní, že bych si mohla jít takto kam chci 🙂 ale byla bych radši. I když je Unzeitig fajn a profík, tak přeci jen, ten UTZ má víc v malíku asi Vlašín 🙂

martiska36
1. lis 2010

sovicka : ze zkušenosti ( byla jsem u Vlašína minulou středu na UTZ ve 20 týdnu) vím, že i když má gynekolog na pracovišti UTZ, kvůli možným vývojovým vadám hlavně srdíčka posílají na Prenatal. Moje lékařka mi napsala doporučení, je to pak plně hrazené pojišťovnou. Sama UZT má, ale na vrozené a vývojové vady posílá na Prenatal.

madelen
1. lis 2010

@sovicka_ - přesně jak píše martiska36 - Pokud budeš mít doporučení od svého dr., hradí to pojišťvna. Pokud ale Tvůj dr. neshledal nějaké " závady " na mimču, stačí UZ od něj. Příp. se s Unzeit. domluv, jestli Tě tam pošle. Jinak se to platí. Ale pokud plánuješ 3D UZ, ten dělá Vlašín, tak Ti mimčo taky dokonale zkontroluje ( aspoň to tak bylo u mně ). Ale tam se chodí až, tuším, od 22 nebo 24tt do 26tt. Pokud jsi u Vlašína byla na NT screeningu, tak buď klidná, mělo by to být v poho.

sovicka_
1. lis 2010

@martiska36 @madelen díky holky. Tak já se na to doktora zeptám příští týden, to už budu 15tt, tak bude stejně čas to řešit. Vady mi žádné nezjistili, takže nevím nevím - no ale poptám se. O 3D moc zájem nemám, mně se ty záběry a fotky moc nelíbí, takže pro mě to jsou vyhozené peníze 🙂

madelen
1. lis 2010

@sovicka_ já taky původně na 3D nechtěla ale pak jsem si říkala, proč nevyužít moderní metody. A mrkni do mého alba, mě zrovna vyšla fotečka moc hezky, je tam krásně vidět obličejík. I když zpočátku protestoval 🙂 . A navíc mi ještě mimčo celé překontroloval a přeměřil - hlavně srdíčko a orgány, hlavičku. Takže Jančův UZ ve 30tt už jsem ani moc neřešila. 😀 Na 3D jsem byla ve 26tt.

sovicka_
1. lis 2010

@madelen a kolik to stálo?
Mně se ty fotky fakt moc nelíbí, ty jí máš, pravda, z těch hezčích, ale i tak - nevím, vadí mi tam ty stěny placenty a podobně 😀

madelen
1. lis 2010

@sovicka_ no jo, ono to není to "pravé ořechové" , kde je vše dokonale vidět. S tím jsem ani nepočítala, že budu mít krásnou fotku dokonalého mimina. Já tam šla hlavně kvůli tomu kvalitnímu UZ překontrolování. A pak by mě časem mrzelo, že jsem na to nešla. Stálo to 1200Kč. Není to levná záležitost alej á si to šla užít, protože další mimčo už v plánu nemáme. Přepnul to i do reálného času, takže bylo vidět ksichtíky a pohyby mimina. Pak už jsem musela říct, že mi to stačí, sám Vlašín říkal, že je mimi krásně vidět a prcek se mu líbil. Prý, kde se tak hezké děti pořizují 😀 Byla jsem tam dobrých 20 minut a kdybych to neutla, asi by to trvalo dýl. Ale mě šlo právě o překontrolování a o tu fotečku abych pak mohla známým mimčo ukázat. A všichni teda zatím byli překvapení nad modrerní technikou 😀 . Však máš ještě času na rozmyšlenou dost. Třeba Ti to taky nedá.... 😉 Hodně záleží na tom,jak bude mimčo pózovat.

sovicka_
1. lis 2010

@madelen no musím říct, že jsem meganalomená 😀 😀

terak
1. lis 2010

@sovicka_ Doporucuji si tam zajit. Ja jsem nechtela, pak jsem pod vlivem hormonu chtela, ale uz to nevyslo, takze jsem byla hoooodne zklamana. A nakonec se to samo vyvrbilo, protoze jsem tam byla na UTZ ve 30tt a doktorka to jen tak zkusila prepnout na 3D. A vyslo to. Ale bez az v te pozdejsi fazi, protoze miminko uz nebude vypadat jako vetrelec, ale jako miminko 🙂

Jinak v prenatalu maji hodne ferovy pristup. Jak to nevyslo, tak po nas za to nic nechteli. Maly nespolupracoval, mel ruce i nohy pred oblicejem a byl blbe natoceny.

madelen
2. lis 2010

@sovicka_ Tak pokud se rozhodneš a půjdeš, určitě dej vědět jak jsi byla spokojená. A hlavně se pochlub s fotečkou. Je jasný, že v děloze to není tak pěkný jako v pokojíčku nebo v postýlce ale to neva 🙂 .A pokud Ti bude mimčo dobře pózovat, bude se Ti to líbit. A taky doporučuju jít spíše později, aby už to bylo mimino a ne mimozemšťan 😀 A objednávají cca 3 týdny předem.

sovicka_
2. lis 2010

aha, tak to je dobré, že když je mimino blbě natočené, tak se nic neplatí 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru