NT screening v Prenatálu v Brně

mariv
3. bře 2009

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jakou máte zkušenost s Prenatálem v Brně na Veveří? Je mi jasné, že pokud jste byly u MUDr. Vlašina, tak pějete jen samou chválu, ale mě by spíše zajímalo jestli máte zkušenost s jinými doktory. Já jsem byla u doktorky Vondráčkové a ta byla tak nepříjemná, že mi zkazila celý zážitek a vlastně jsem se vůbec nic nedozvěděla. Je mi z toho úplně zle, obzvláště když slyším, jak to probíhalo u doktora Vlašina, protože to se s tím naším vyšetřením nedá srovnat. Nejradši bych to reklamovala! Člověk zaplatí patnáct stovek za deset minut a ještě se k němu chovají, že otravuje, fakt jsem znechucená! Ještě, že aspoň mimi je v pořádku! Díky za názory.

dezyre
9. únor 2013

@floress To máš asi opravdu blbýho gynekologa 😝 😝 😝 Právěže většina gynekologů upřednostňuje NT ve 13tt před tripple testama ve 20tt. Jelikož NT je spolehlivější, kdežto tripl testy vycházejí často falešně pozitivní. Jinak s tou průkazkou je to taky docela síla. Ale stejně, musíš se tam objednat, takže se s paní na recepci domluv. Bohužel já když jsem se objednávala tak mě automaticky řekla, že si mám s sebou donést těhu průkazku a kartičku pojišťovny. Ještě mě napadá: Ty jsi teď v 9tt, za tři týdny kdy dostaneš průkajdu budeš ve 12tt a NT screening se dělá do 13+6tt. Já tam byla taky přesně ve 13+1, takže si tam zavolej a nech se objednat až po datu, kdy budeš mít poradnu a dostaneš průkazku. A s doktorem nic neřeš. Do průkazky ti v Prenatalu nic nezaznamenají, ale výsledky screeningu automaticky posílají gynekologovi. Je to tvoje rozhodnutí jestli tam půjdeš. Já byla v obou těhotenství. Sice si to zaplatíš, ale za ten klid to stojí a plus bonus - dozvíš se už i pohlaví 😀 😀 😀 😀

dezyre
9. únor 2013

@floress Mě dělali vše v tom 13+1 😉

floress
9. únor 2013

@dezyre
Díky moc za podporu. Ja jsem doted byla s doktorem spokojena, ale ted jsem nestastna, na konci 9tt mi nedal prukazku a rekl ze az za 3tydny rekne jestli jsem oficialne tehotna. At nesedim na netu - tiim myslel ten ULZ... Ja ho chci. Jediny stesti je ze se to plati, tak to je na kazdym jestli chce jit ci ne. Presne jak to pises - chci se objednat tak, ze uz budu mit prukazku, ale kdyby se brala krev v tom 10tt tak ji mit nebudu. Moc diky za rychlou reakci!!

dezyre
9. únor 2013

@floress Není vůbec zač - určitě si tě nebudou zvlášť zvát na krev a zvlášť na ultrazvuk. Kdyby tě chtěli objednat třeba přesně ve 12tt, kdy ještě průkazku mít nebudeš, tak té paní prostě řekni, že budeš mít průkazku až tolikátýho a tolikátýho, že ti ji doktor ještě nevystavil. Samozřejmě, že je to na tobě, platíš si to, žádanku nepotřebuješ, tak co..

dezyre
9. únor 2013

@floress Ale nechápu teda ten přístup, že ti až za tři týdny řekne, zda si ofiko těhotná..

floress
9. únor 2013

@dezyre
ja tam hned v pondeli zavolam a optam se co a jak. a budu zatim hledat novyho doktora... ach jo... 😒

rendulka007
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
galaxy
22. únor 2013

Kočky chystám sa v 13 týždni do centra prenatálni diagnostiky - v brne. čo všetko mi vedia v tomto týždni povedať??? ďakujem moc za odpovede

lamm
5. čer 2013

Prenatal Brno. Před třemi lety krásný zážitek s milými lidmi na recepci, skvělou lékařkou i sestrou.
Dnes mne totálně rozbrečela už arogantní recepční. CO si to do háje dovolují?

zimka
5. čer 2013

A nebály jste se rizika potratu?

zuzamik
24. čer 2013

Ahojky, já se na vyšetření teprve chystám- jdeme na to 9.7. a docela se těším 🙂 Objednat jsem se byla osobně přímo na recepci a první dojmy mám dobré- paní recepční byla moc milá a ochotná 🙂 Bylo tam ten den dost rušno- plno maminek čekajících na vyšetření a mezi nimi "poletující" personál, ale vše na mě působilo přátelsky... Tak uvidíme, za ty dva týdny 😀

zuzamik
9. črc 2013

Ahojky, tak jsem dneska absolvovala vyšetření- byla jsem u pana doktora Vlašína. Všichni byli vstřícní a milí, pan doktor nám všechno hezky popsal a vysvětlil, dokonce vtipkoval, že je tam podoba na tatínka 😉 Sice jsme po odběru krve dobu čekali, než jsme se dostali na ultrazvuk, ale vůbec mi to nevadilo, byl to úžasný zážitek!

ellar
15. črc 2013

Ahoj, nám zase Dr.Vlašín řekl, že neví, co nám z toho vyroste v 15., ale že teď je to hezké miminko 😀

janinha
15. črc 2013

Holky, teda jak to tady čtu,tak se modlím, aby mi to taky vyšlo k Vlašínovi 🙂 Když jsem se dneska na screening objednávala,tak jsem se nestačila divit, jak "milé"sestřičky jsou tam zaměstnané. Nakonec jsem se teda domluvila,ale byla to hrůza,volala jsem tam 2x a pokaždé mi to zvedl někdo jiný,ovšem stejně "příjemný"!! Už jsem měla chu´t říct, že jsem taky sestra a vyřizuji denně tisíc hovorů s příbuznýma a kdybych byla příjemná jako ony, tak by mi to obouchali o hlavu ☹ právě se docela bojím,co tam bude za zaměstnance dál...

zuzamik
17. črc 2013

@janinha Jej, třeba ses "jen" trefila do blbého dne, já mám fakt zkušenost dobrou... I když jsem tu četla různé věci, tak asi záleží, jak se kdo vyspí, zda jsou erupce na Slunci apod. 😉 Samozřejmě ale přeji, aby vše proběhlo v pohodě a výsledky vyšetření byly dobré- na tom jediném nakonec záleží 😉

ellar
17. črc 2013

Taky se mi úplně nelíbilo objednávání přes telefon. Moc milá nebyla.. Na klinice ale bylo vše fajn a sestřičky byly moc milé 🙂

zuzamik
6. zář 2013

Tak dnes jsem byla v Prenatalu podruhé a opět si nemůžu na nic stěžovat- utz mi dělala mudr Pavková a bylo to úžasné: všechno nám popsala a vysvětlila, všichni na nás byli milí. Takže za sebe Prenatal jen doporučuji!

pejsanek
20. zář 2013

Já si můžu Prenatal jen pochvalovat. Objednání po telefonu bez problémů. Vyšetřovala mne MUDr. Drábková, moc příjemná paní doktorka, která nám vše vysvětlila a navíc řekla, že čekáme holčičku 🙂 Naše holčička nechtěla spolupracovat, tak jsem byla odeslána na chodbu, abych se procházela. Za čtvrt hodiny jsem byla pozvána znova dovnitř a už bez problémů proběhlo zbývající vyšetření. Takže rozhodně mohu doporučit 😀

iwuska19
12. kvě 2014

Trošku oživím diskuzi,já dobrou zkušenost nemám NT screening pozitivní,ale za to nikdo nemůže jen mi ve výsledku chybí důležitá čísla jako NT-šíjové projasnění a CRL-velikost plodu.Nic mi na screeningu neukázali a to jsem byla u Vlašína.Dnes jdu na odběr plodové vody a modlím se aby to už bylo za mnou.Arogantní jednání je už to poslední.Nelidskost a vidina peněz je hlavním problémem tohoto centra tedy aspoň za mě.Jsou dobří to ano,ale proto se k nastávajícím maminkám nemusí chovat jako ke stádu ovcí......

ninive211
12. kvě 2014

Já se objednávala přes internet, na můj mail mi pak došel termín objednání, poprvé se mi to zdálo moc pozdě, že to sestřička špatně spočítala, tak jsem se pro jistotu ozvala a bez problémů mě ihned ořesunula o týden dříve. Byla jsem v 13.týdnu u MUDr. Drábkové a spokojenost, suverénně odhadla pohlaví (zda správně, uvidíme teď na tom dalším UTZ), za pár týdnů mě čeká velký ultrazvuk v 21.týdnu přímo u MUDr. Vlašína, k němu mě taky zapsai automaticky, nemusela jsem se k němu tlačit objednávat, takže když jsem zjistila, že jsem nahlášená u něj, tak jsem spokojená a doufám, že nám jen potvrdí tu holčičku, kterou tam viděla MUDr. Drábková.

mrkvous
23. kvě 2014

Dobrý den všem,
chtěla jsem se zeptat jak moc dopředu se musí člověk objednat na NT + na Veveří v Brně (když bych tedy chtěla jít k MUDr. Vlašínovi). jsem teprve na začátku, 6tt+3 a nevím, zda stačí se třeba objednat až v 10.,11. tydnu,...?

jancip
23. kvě 2014

@mrkvous Pokud chceš k Vlašínovi, objednávala bych se hned, jak budeš mít těhotenství potvrzeno z gyndy. Je poměrně hodně vytížen.

dandala
28. kvě 2014

@mrkvous Já se objednávala hned v 8 týdnu přes internet a do poznámky jsem uvedla, že chci Mudr Vlašína. Byla jsem u něho včera. Vše dopadlo výborně a čekáme chlapečka 😉

lorrelai
29. kvě 2014

Holky jste tady některá, která nechtěla vědět pohlaví miminka??? Já du do Brna na Veveří v úterý, ale s manželem nechceme vědět zda je to holčička nebo chlapeček.... 😉 Myslíte že to pujde nějak tak, aby jsme to neviděli...??? Díky moc

piduska
30. kvě 2014

@lorrelai Já jsem byla v Prenatalu a dr se mě ptala jestli pohlaví chceme znát nebo ne. Ale lepší je hned na začátku říct, že to nechcete vědět a doktor tam pak ani nebude zajíždět.

joannah13
17. čer 2014

Ahoj holky.. asi za dva tydny jedu taky do brna do prenatalu. Udelaji mi na pozadani pri privotrimestralnim screeningu nejake fotecky, 3D nebo 4D nebo se musim objednat zvlast????

monasek84
17. čer 2014

@joannah13 dostanes jednu obyc fotku z UTZ, video a 3D fotky jsou na vyzadani (a samozrejme k priplaceni)

joannah13
17. čer 2014

@monasek84 to chapu, to je jasne, ze mi to nedaji zadarmo. Ale kdyz si primo reknu, ze chcu treba vic pohledu na mimi, jestli mi to udelaji, jasne, ze zaplatim pak 🙂

kalipso
17. čer 2014

@joannah13 ano, udělají. Jen si myslím, že takhle brzo 3D nemá smysl, nebude to nic moc 😉 S 3D počkej po 20. týdnu, pak je to miminko vidět o dost lépe.

monasek84
17. čer 2014

@joannah13 udelji, protoze ti budou prcka stejne prohlizet ze vsech stran 😉 ale jak pise @kalipso , 3D v tuto dobu bude asi nic moc. Kazdopadne ale tento 1.NT se mi libil ze vsech nejvic, jak se pocitaji prstiky atd... proste na tomto uvidite opravdu vsechno.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru