NT screening v Prenatálu v Brně

mariv
3. bře 2009

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jakou máte zkušenost s Prenatálem v Brně na Veveří? Je mi jasné, že pokud jste byly u MUDr. Vlašina, tak pějete jen samou chválu, ale mě by spíše zajímalo jestli máte zkušenost s jinými doktory. Já jsem byla u doktorky Vondráčkové a ta byla tak nepříjemná, že mi zkazila celý zážitek a vlastně jsem se vůbec nic nedozvěděla. Je mi z toho úplně zle, obzvláště když slyším, jak to probíhalo u doktora Vlašina, protože to se s tím naším vyšetřením nedá srovnat. Nejradši bych to reklamovala! Člověk zaplatí patnáct stovek za deset minut a ještě se k němu chovají, že otravuje, fakt jsem znechucená! Ještě, že aspoň mimi je v pořádku! Díky za názory.

mika251
25. dub 2016

@moncatapka Požiadajú ťa, aby si si ich stiahla až na stehná - UTZ je cez brucho, ale musia sa dostať dosť nízko, až k hranici ochlpenia. Spodné prádlo potom už len trošku potiahneš dolu.
Inak partnera hlásiť dopredu nemusíš, sú tam na to zvyknutí 🙂

moncatapka
25. dub 2016

@mika251 Jééé, děkuji moc za odpověď 🙂

slunicko156
3. kvě 2016

Ahoj holky, byla jste některá u doktora Beneše? Měla bych k němu jít ted na 2 screening

simsamsim
25. čer 2016

Ahoj, mam dotaz- nikde sem to presne nevycetla, na ten NT screening v 1.trimestru se u nich objednava dvakrat? Myslim tim nejprve krev a pak za tyden dva ten UZ? Nebo je to ve stejny den?? Mam v tom gulas :/ dekuji

esmischellka
25. čer 2016

@simsamsim Všechno ve stejný den....

safarikovag
25. čer 2016

slunicko156 : Ahoj, ja u nej byla na e.ultrazvuku a parada 🙂 Byla jsem nejspokojenejsi ze vsech navstev, byl moc ochotny a mily. Chteli jsme barevnou fotku za 200Kc, jako delali vzdycky (proste klasicka z ultrazvuku akorat na fotopapire a barevna), ale on nam to prepnul do 3D a jeste udelal nekolik variant, abysme si vybrali 🙂 A byla taky za 200Kc, byla jsem nadsena!

ruzena90
30. čer 2016

Ahoj, prosím jak je to tam s parkováním? Dá se zaparkovat přímo u budovy nebo jste parkovali jinde? Moc děkuji 🙂

sofie2015
30. čer 2016

Ahoj musis hledat....parkovani je vsude okolo....ale my vzdy jezdime i 20 minut nez nekde zaparkujeme...my jdeme zitra...

ruzena90
30. čer 2016

@sofie2015 děkuji 🙂 jsme si myslela, že to nebude tak jednoduché :(

ruzena90
30. čer 2016

@safarikovag Ahoj, u prvního UTZ si musíme říct o fotku sami nebo nám ji udělají automaticky? A platí se taky 200kč? Moc děkuji za odpověď

zandi
30. čer 2016

@ruzena90 Téměř naproti je Albert a tam se da parkovat, hodinka myslim za 20 Kc. Horkotezko zaparkujete nekde v ulici, nam se to ze 7 navstev podarilo jen jednou.

ruzena90
30. čer 2016

@zandi moc děkuji 🙂

sofie2015
30. čer 2016

Ano u Alberta se vetsinou da, ale nam se zatim vzdy povedlo zaparkovat mimo albert...a to uz tam pujdu po 9 🙂

ruzena90
30. čer 2016

@sofie2015 aha, no uvdíme nějak to dopadne 🙂

safarikovag
30. čer 2016

@ruzena90 O fotku si musis rict (myslim, my si rikali vzdycky), barevna stoji tech 200Kc, cernobila min, tusim kolem 50Kc 🙂

ruzena90
30. čer 2016

Mockrát děkuji 🙂

radu1905
1. črc 2016

@ruzena90 pokud jdeš na prvotrimestrální screening, tak si ho platíš a v ceně máš fotečku (černobílou), já ji dostala automaticky, ani jsem si nemusela říkat .. 🙂 u dalších, které jsou hrazené už se platí a musíš si říct .. Mají to i přímo na stránkách: "Všechny maminky u nás dostanou jako pozornost k vyšetření i obrázek svého miminka a podrobnou zprávu o vyšetření , včetně našeho dalšího doporučení. " http://www.prenatal.cz/index.php?id=57

ruzena90
1. črc 2016

@radu1905 ano jdu právě v 1. trimestru. Tak to je bezva, že ji dostaneme. Díky moc 🙂

simsamsim
4. črc 2016

Tak jsem se objednala na 1.screening po telefonu a chtela sem vyslovne Dr. Vlasina, pani rekla ano a dal pokracovala s dotazy, rekly sme si datum a ja pro jistotu znovu zopakovala termin cas a ze teda Dr. Vlasin a ona najednou-no to Vam zatim nemohu slibit, je to slozitejsi, vysvetlim vam to osobne na recepci az prijdete... tak ted sem z toho tak nejak mimo... :/ kdo tam je jeste opravdu dobry krom Vlasina?? Kdyby nahodou tam nebyl...

baluci
13. říj 2016

Ahojte holky, ja se musim priklonit bohuzel taky k negativni zkusenosti...ted me ceka druhy screening a mam hruzu, vubec se mi tam nechce. Pani doktorka byla arogantni, neprijemna..vyrazy typu:,, to decko je blbe otocene!!" A podobne. Hruza!

zandi
13. říj 2016

@simsamsim Hele dobrý jsou tam úplně všichni. Vlašín není výhra. Jak jsem psala, šíleně jsem se na něj těšila, protože jsem slyšela samé dobré zkušenosti. Přišel arogantní doktor, který neuměl ani odpovědět na pozdrav. A asi je fakt dobrej, nicméně mě diagnostikoval něco co se nakonec šílenýma vyšetřeními nepotvrdilo a podotýkám, že můj nový obyč.gyndař se pak na mě díval a vůbec nechápal co tam doktor našel. Podstoupila jsem plodovku, mag.rezonanci, jen na popud pana doktora Vlašína...Jsou to opravdu asi fakt odborníci, nicméně přístup nulový a v přístím těhotenství tam už nepůjdu. Ono taky chodit přes vedra někam, kde je vedro v čekárně, pravidelně zpoždění min. 30 minut i déle...měli by si uvědomit, že tam chodí těhotný a ty mají být v klidu, ne se někde potit jak čuńata a rozhodně by měli změnit chování...uf, jsem se rozčílila 🙂

simsamsim
13. říj 2016

@zandi hehe, tak to je dobrý... nakonec sem byla jak na 1.screeningu tak i 2. u něj... byl super ! všecko nám popisoval, co kde vidíme, že má všecko, vysvětloval co má mít a pak to ukázal že to má, poprvé nám řekl kluka - pak ho za 3 měsíce potvrdil, byl slušnej milej a ochotnej, ještě se ptal jestli máme nějaké otázky a dělal srandičky... takže já sem jedině ráda, že sem u něj byla 🙂

zandi
13. říj 2016

@simsamsim oni ho všichni chválí, ale já bohužel nemůžu...a to nejsem cimprlich náročnej 🙂

chimneysweeper1
13. říj 2016

@zandi my jsme z něj byli též nadšení, moc příjemný doktor, vše krásně vysvětlil, dokázal i odlehčit vtípkem, nemůžeme proti němu říct ani ň. Čekali jsme asi jen 10 minut, takže všechno na jedničku 🙂

lenny.cz
13. říj 2016

Vlašín je asi dle toho jak se vyspí. Byla jsem u něj jednou a stačilo mi to. V čekárně narváno, čekali jsme dobrou hodinu a pak když jdete natěšeně dovnitř, tak doktor celou dobu mlčel, prohlížel, zkoumal a nic neříkal. Bylo to strašný, když ležíte a nevíte proč nemluví, zda je to ok a nebo dumá nad nějakým problémem? Až skončil, tak stroze řekl, že co mohl zjistit z UTZ, tak je v pořádku a jestli chci fotku. Byla jsem tak znechucená, že jsem ji odmítla. S druhým prckem už jsem do Brna nešla.

sofie2015
13. říj 2016

Holky já u něj byla 4X dvakrát u prvního dvakrát u druhého...a vždy byl v pohodě vše vysvětlil a i vtípky dělal....Ono asi záleží na tom v kolik tam jdete jestli na začátku nebo na konci ordinace.....už má svá léta app 4 hodinách ultrazvuku toho má asi dost....

lenny.cz
13. říj 2016

@sofie2015 těžko říct co mu je, ale já tam byla dopoledne o půl 10, takové střídání nálad není příliš profi...

baluci
14. říj 2016

Doktor je doktor, pokud ho prace nebavi at jde delat treba s rohlikama..vzdyt ma peknou praci. Me zavolali a rekly mi ze maly ma roziko M.Down a ze mi doporucuji Clarigo, ktere bohuzel pojistovna neplati a ze stoji 11 tis.. a polozila mi telefon..opravdu pristup no comment:-/ maly je v poradku, ale je to moje prvni tehotenstvi, a takovy pristup jsem nezazila nikde. Sama pracuji jako zdravotni sestra, takze chapu i druhou stranu zdravotniku,ale priste me do Brna nedostanou.

zandi
15. říj 2016

@baluci Ja u nej byla rano, takze jeho "zhnuseni" po celym dnu to bylo tezko. Nicmene ja se po 15 minutach ticha dozvedela, ze asi me dite skonci ve stacionari. Na me otazky o co se konkrétně jedna mi bylo kradne zodpovezeno at to ted neresim, ze uvidime po plodovce... opravdu 14 dni klidu 😉 konecny vysledek jsem si sama zjistila na netu, pritom meli i volat (resilo se toho vic) a volali? Ne... hlavne, ze tehotny maj byt v klidu. Verim, ze jsou tam odbornici...ale velky ALE..Me tam taky nikdo nedotahne, pujdu jinam.

kejtyna
15. říj 2016

U Vlasina hodne zalezi na na nalade. sledoval me od pulky tehotenstvi pravidelne, nekdy byl skvely, nekdy mi opravdu rekl za celou kontrolu jen dve slova. nicmene na dcerinu vadu neprisel, nasli mi ji nahodou jinde. on ji pak uz potvrdil a sledoval. takze ja pujdu priste taky uz jinam.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru