NT screening v Prenatálu v Brně

mariv
3. bře 2009

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jakou máte zkušenost s Prenatálem v Brně na Veveří? Je mi jasné, že pokud jste byly u MUDr. Vlašina, tak pějete jen samou chválu, ale mě by spíše zajímalo jestli máte zkušenost s jinými doktory. Já jsem byla u doktorky Vondráčkové a ta byla tak nepříjemná, že mi zkazila celý zážitek a vlastně jsem se vůbec nic nedozvěděla. Je mi z toho úplně zle, obzvláště když slyším, jak to probíhalo u doktora Vlašina, protože to se s tím naším vyšetřením nedá srovnat. Nejradši bych to reklamovala! Člověk zaplatí patnáct stovek za deset minut a ještě se k němu chovají, že otravuje, fakt jsem znechucená! Ještě, že aspoň mimi je v pořádku! Díky za názory.

147258
2. lis 2010

no já jdu na tan 3/4D utz příští pátek, tak pak sem písnu, jak jsem byla spokojená. Přišla mi dlouhá doba mezi 20. a 30. týdnem, tak jsem si to proložila placeným utz a doufám, že to bude super 🙂

veverka_
9. lis 2010

také jsme měli paní Vondráčkovou - opravdu úsečnější jednání, Mudr, Vlaším sympaťák

katzi
10. lis 2010

My jsme měli u dcery v 12tt, i v 20tt Vlašína a musím říct, že je určitě odborník a rozhodně nebyl nepříjemnej. Jen na mě působil tak nějak jako člověk se syndromem vyhoření, bez energie, bez nálady, bez nějakých komentářů,...celkově jsem z něj měla dost rozpačitý pocit. S druhým mimi jsme tam byli v 12tt teď zase a opět u Vlašína. Přišel mi snad ještě víc vyčerpanější a otrávenější než v prvním těhu, ale opět nemůžu říct, že by byl nějak neprofesionální. Jdem tam ještě za měsíc ve 20tt, tak jsem zvědavá, koho budeme mít 🙂

elzal
11. lis 2010

Ahojky! Včera jsme byla na vyšetření ve 12. týdnu u dr. Čuprové. No nic moc...Nic nám při ultrazvuku neříkala, jen prohodila pár slov, že miminko nejde dobře změřit, že mám vpředu placentu. Tlačila mi na břicho 10 minut a bylo to dost nepříjemné. Nosní kůstku nemohla najít, my s manželem jsme tam neviděli skoro vůbec nic, jen páteř a pak srdíčko. NT mi změřila 2,8..takže mě hned objednala na další ultrazvk v 16. týdnu a rovnou i na genetiku.
Výsedk ykrve mám negativní a riziko 1/1200
Jak to genetické vyšetření probíhá? Platí se za to ?Jsem z toho nějak vynervovaná ☹

147258
16. lis 2010

3D na Veveří byl pěkný zážitek, malá spolupracovala, tak máme nějaké fotky i video. Paní doktorka Pavková nám ji pěkně ukázala i přeměřila a dala nám dost času na kochání, takže já můžu jen doporučit 🙂

sunny83
22. lis 2010

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli to video nahrají na flashku nebo jen CD? Díky

sunny83
23. lis 2010

Ahoj, tak jsem dnes byla u dr. Drábkové a bylo to úplně v pohodě, byla příjemná.

elzal
3. pro 2010

Ahoj! Tak máme po kontrole, výsledky stále stejné, tak jsem si nechala udělat odběr plodové vody. Byla jsem u paní dokrorky Čuprové a tentokrát byla moc příjemná a moc mi u toho vyšetření pomohla abych se nebála. Dneska večer nebo během zítřka mi zavolají výsledky, Tak snad to bude OK ☹

elzal
4. pro 2010

Tak hlásím , že je to v pořádku (: 13,18,21, X a Y chromosom je v pořádku, takže žádné takové poškození náše miminko nemá. Zbytek výsledků testu bude 15.12.2010

147258
6. pro 2010

@elzal to je fajn, že jsou výsledky v pořádku, teď už jen mimčo v klidu donosit 😉

katzi
10. pro 2010

Ahojte, tak přidávám čerstvou zkušenost - dnes jsme byli na UTZ ve 20tt u Dr. Drábkové a byla fajn. Přišla mi oproti dřívějším zkušenostem s Dr. Vlašínem daleko komunikativnější a taková svěžejší 😀 Je ale fakt, že jsme tam taky byli na osmou hodinu ráno 😀

luckysun
11. pro 2010

Ahoj všem, také přidám zkušenost s Mudr. Vlašínem. Byli jsme u něj ve 12t a příští pátek odpo jdeme opět k němu. Šli jsme k němu po přečtení komentářů několika diskuzí a musím říct, že jsme se nespletli. Pan doktor je sice ne přehnaně temperamentní, ale je příjemný a pohodový. Tentokrát mi ho doporučil můj lékař. 🙂

sovicka_
30. pro 2010

ahoj holky, tak se zase hlásím 🙂 Rozhodla jsem se jít přeci jen na ten 3D/4D ultrazvuk a bude to prý dělat paní doktorka Pavková. Doufám, že to bude zážitek - Vlašín to teď prý nedělá a nebylo možné se k němu přihlásit. Nenašla jsem tu na tu doktorku žádnou špatnou referenci, tak věřím, že to bude ok 🙂

147258
31. pro 2010

@sovicka_ byla jsem u ní na oba utz a byla moc fajn, měla tam i příjemno sestřičku 🙂

sovicka_
31. pro 2010

@147258 dík 🙂 Já myslím, že budu spokojená.
Co se tam vlastně dělá? Předpokládám, že se obě miminka prohlídnou a tím pádem se celá nafilmují a ten film mi pak dají. Ale nic speciálního tam asi neprobíhá, že? 😀

kackaberuska
9. bře 2011

ahoj, taky přidám svoji čerstvou zkušenost...
My myli u mladé paní Doubkové a bylo to moc fajn. Manžel byl dojatý a paní doktorka vše hezky ukázala, řekla proč se na to dívá a co by to mohlo znanenat...vše pečlivě prohlédla "od hlavy až k patě" v několika pohledech a to se mimčo pořád hýbalo, přesto si dala záležet. Pustila nám i srdíčko a sledovala barevně zobrazené proudění krve... Prý vypadá vše OK. Výsledky dle krve, protože jsme tam byli až večer, nám zavolají zítra a dají na net. Mějte se a ať přibývají jen hezké zážitky!

kachorka
22. bře 2011

Ahoj, ahoj! Musím se taky pochlubit. Byli jsme na NT+ u Dr. Vlašina, když se miminko nehýbalo, šla jsem se projít na chodbu. Pak se nám krásně ukázalo, pan doktor řekl, že máme hezké miminko, dokonce tipl, že to bude kluk 🙂 Výsledky vyšly krásně, 1:33000. Podle ultrazvuku jsme byli 12+0tt.

madormi
22. bře 2011

taky přidávám svou zkušenost, ve 13 tt jsem byla u paní doktroky Doubové a bylo to moc fajn, je moc milá, vše pečlivě zkoumala a vysvětlovala mi co a jak. Za mě můžu jen doporučit. Ve 21 tt se tam chystám znova

zira83
24. bře 2011

Ahoj holky, chodim na gynekologii na Orli 10 a za par tydnu bych chtela jit na NT screening. Moje doktorka me doporucila dr. Jancu, ale co tady ctu, tak Prenatal pusobi dost lakave a profesionalne.
Nevim, jak se rozhodnout - zda dr. Janca na Orli nebo Prenatal. Co myslite? A nenastve se moje doktorka, ze jsem sla na vysetreni jinam? Mate sveho gynekologa primo na Veveri nebo taky chodite jinam a samy se objednavate na Prenatal?
Dekuji za odpovedi.

misav
24. bře 2011

Ahoj holky, ja byla ve 13. tt na NT+ u doktorky Drabkove a byla jsem spokojena. Kdyz se muj gynekolog dival na vysledky a vsiml si, ze jsem byla u MUDr. Drabkove, rekl mi, ze jsme meli stesti na pani doktorku...

Pro ziru83: Kdyz mi muj gynekolog (ma ordinaci na Ceske) rekl o vysetreni NT+, dal mi kontakt primo na Veveri. Tam jsem se objednavala sama bez zadanky. Kdyz uz si to vysetreni musis zaplatit (v rijnu me to na Veveri stalo 1450,-), tak urcite muzes jit kam uznas za vhodne.

zira83
25. bře 2011

Nejen pro misav: dekuji za zpravu. Tak jsem se ted objednala do Prenatalu k dr. Vlasinovi (dle doporuceni, co jsem tady cetla) a po Velikonocich tam jdu. Jsem zvedava. Mejte se a at se dari. Pa

abecedka
14. dub 2011

Byla jsem u Vlašína v Prenatalu. Velká spokojenost, vůbec mi nepřišel nemluvný nebo nepříjemný. Je to doktor, který to dělá douhá léta a nebude u každé nožičky či srdíčka jásat. Zdá se mi že snad je i klinika jeho.
Pohlaví mi řekl u dvojčat, ale moc se mu s ním nechtělo. Prý je to španě vidět. Říkal holky, tak uvidíme.

Jinak já jsem u pojištovnay Metal Aliance a ta na tento sreening přispívá 1000 Kč. 😵

usounek25
17. čer 2011

Ahoj, chtěla jsem se zeptat - holky která jste teď poslední dobou byly v Prenatalu na ultrazvuku - nevyšetřovala vás taková mladší paní nebo slečna doktorka?? Vyšší postava, tak kolem 35 let, blond vlasy, moc příjemná. Měla jsem ji na ultrazvuk u syna a byla jsem s ní moc spokojená, byla strašně milá, vše nám vysvětlila a ukázala a jelikož věděla, že moje první těhu neodpadlo dobře, dokonce si nás objednala ještě v 24. tt na jeden kontrolní ultrazvuk a přitom nemusela, ale aby jsme měli jistotu, že je vše o.k. Plete se mi jméno Juránková, ale nejsem si jistá a také je možné, že už tam není. Příští týden jdu na gyndu, tak se chci podívat do karty na papíry z minulých ultrazvuků, tam to její jméno určitě je, ale kdyby jste si některá vzpoměly. Děkuji moc.

sylvia_p
10. črc 2011

Před pár dny jsme byli na NT screen. v Prenatalu u MUDr. Vondráčkové. Byla celkem příjemná, nicméně nekomunikativní. Představovala bych si, že bude během vyšetření více popisovat a vysvětlovat, co dělá, vyšetřuje, atd.

jancip
3. srp 2011

Dneska jsem byla na NT u Dr. Čuprové. Pročítala jsem si tady celou diskusi, protože nevím, co si mám myslet. Zkušenost mám podobnou jako všichni ostatní. Nic mi neříkala, jen že se mám dívat na obrazovku, že tam vše uvidím a suše diktovala hodnoty sestře. Asi 2x nebo 3x jsem se dovolila zeptat, co to slovo znamená, ale cítila jsem se hrozně provinile, že obtěžuji. Závěr žádný. Nyní čekám, až mi zavolají výsledky. Je to fakt blbý pocit. Nevím, zda nic neříkala proto, že to bylo blbý a chtěla počkat ještě na krev anebo že to bylo dobrý, tak neměla potřebu nic sdělovat.

usounek25
4. srp 2011

ahoj, tak já byla včera v Prenatalu na NT u paní doktorky Doubkové a byla jsem moc spokojená. Moc příjemná, vše mi popisovala co viděla na ultrazvuku, ptala se i jestli chceme vědět pohlaví apod. Takže to bylo super. Na výše zmiňovanou paní Dr. Čuprovou jsem už tady četla pár negativních reakcí, takže jsem byla ráda, že jsem k ní nešla. Ale zase to berte tak, že je mimi v pořádku, víc člověk vědet nepotřebuje. Ale zase za ty prachy......, mohla by být trošku snaha 🙂 .

sudina
12. srp 2011

Ahojte, holky, tak já byla na Veveří v Brně na NT ve 13. týdnu u paní doktorky Doubkové - s tou jsme byli spokojení, příjemná paní. A dneska v 21. týdnu u pí. Dr. Drábkové a s tou jsme byli spokojení ještě více. Hezky nám povyprávěla, říkala, že miminko vypadá pěkně, že je vše v pořádku, i jsme se zasmáli, líbilo se jí jméno pro holčičku, co jsme vybrali. Byla prostě milá. Takže já s doktory v prenatálu spokojená moc. 🙂

usounek25
14. srp 2011

@sudina ahoj, taky jsme byli u paní dr. Doubkové, moc příjemná osoba. Při první těhu jsem byla taky u moc milé dr., ale bohužel si už nepamatuju, jak se jmenovala. Ale věřím některým holkám, že když se dostanou k dr., která nic moc k ultrazvuku neřekne a je celkově nehovorná, že jsou zklamané - přece jen je to zážitek, člověk se těší a hlavně taky má obavy aby bylo vše o.k., teda aspoň já to tak mám před každou návštěvou gyndy nebo Prenatalu, takže když dr. mlčí a nic neříká a jen kouká na tu obrazovku, tak je to taky dost blbý. A nevíš prosímtě jestli se dá objednata v Prenatalu přímo ke konkrétnímu doktorovi, když tam voláš. Já bych tam chtěla jít zase ve 20. tt na velký ultrazvuk a říkala jsem si, že bych se objednala třeba k dr. Doubkové, když už jsem u ní byla. Díky

sylvia_p
14. srp 2011

@usounek25 Ahoj, dá se objednat ke konkrétnímu dr. Pokud bude mít volný termín, tak Tě k ní objednají.

usounek25
14. srp 2011

@sylvia_p děkuji, budu na to pamatovat a objednám se přímo k té u které jsem už byla 🙂 .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru