NT screening v Prenatálu v Brně

mariv
3. bře 2009

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jakou máte zkušenost s Prenatálem v Brně na Veveří? Je mi jasné, že pokud jste byly u MUDr. Vlašina, tak pějete jen samou chválu, ale mě by spíše zajímalo jestli máte zkušenost s jinými doktory. Já jsem byla u doktorky Vondráčkové a ta byla tak nepříjemná, že mi zkazila celý zážitek a vlastně jsem se vůbec nic nedozvěděla. Je mi z toho úplně zle, obzvláště když slyším, jak to probíhalo u doktora Vlašina, protože to se s tím naším vyšetřením nedá srovnat. Nejradši bych to reklamovala! Člověk zaplatí patnáct stovek za deset minut a ještě se k němu chovají, že otravuje, fakt jsem znechucená! Ještě, že aspoň mimi je v pořádku! Díky za názory.

syll.
15. říj 2016

@kejtyna no on je takový hodně zvláštní, já teď byla 1x u Drabkove a 1x Pavková a obě byly moc fajn, Pavková asi lepší. On je takový morous.

kejtyna
15. říj 2016

@syll. Pavkova mi delala myslim posledni vysetreni, ta byla fajn..

bbibianca
15. říj 2016

Holky na gynde jsem se dozvedela ze nas dr. Posila tehulky prave do prenatalu bez doporuceni. Ale prej mi rekne na kdy se mam objednat az priste to bude v patek a budu 8+6 tt. Nebude to pozde? Zvazovala jsem ze bych se objednala uz ted, ale zase mam strach abych neco nezakrikla a bylo vse ok. Mam za sebou par neuspesnych tehotenstvi. Jak dlouho tam trva objednaci lhuta?

lenny.cz
15. říj 2016

@bbibianca Klidně tam zavolej a sestřička ti to vypočítá a objedná tě na ten správný týden 🙂

lenny.cz
15. říj 2016

@kejtyna
@syll. Já jsem byla u Pavkové s prvním i druhým synem a max. spokojenost. Slyšela jsem, že je i dobrá na určení pohlaví ve 13. tt, nám u obou řekla, že to bude kluk a je 🙂
Akorát jsem u ní nebyla v Brně, ale ve Znojmě a byl tam klídek oproti Prenatalu.

bbibianca
15. říj 2016

@lenny.cz no ja s prvnim jsem byla ve fn brno bohunice, pac jsem chodila do rizikove poradny. Toto tehu bych vsak radsi chodila ke svemu. Potrebne leky mam, tak nezbyva nez se modlit aby bylo vse ok. Jen ted jak to tu ctu nevim jestli to je spravna volba. Slysela jsem od kamaradky, ze je tam snad nejaka velka televize a dr. Vse komentuje a je to super. V Bohunicich taky dobry ale jak ktery doktor s jak ktera ordinace. Nikdy clovek nevim ke komu a kam jde. A nekteri nejsou zase tak moc ukecani. Nesnasim mlceni. Treba si vzpominam jak mu poxitala prsty jestli ma vsechny. Vim, ze to mimco muze byt spatne natocene, ale byla jsem hodne napnuta, nakonec jsme se dozvedeli, ze ma vsechny. Fakt nevim v Bohunicixh jsem i rodila a vhci zase. Chodila jsem tam do poradny a kazdou poradnu mi delali i ultrazvuk, byla jsem moc rada, ale ted s ditetem jezdit porad do Brna se mi yz nechce. Mame to 50 km daleko a navic jezdim do Brna jen vlakem, tak nevim jak se rozhodnout.

netshe
15. pro 2016

tak prispeju i ja se svymi zkusenostmi, prvne jsem byla na NT screeningu ve 13tt u dr. Drabkove, ktera me na scrennigu rozbrecela, tak ze jsem vlastne z toho ze jsem prvne poradne videla miminko vubec nic nemela a rozhodilo me to, do zpravy napsala , ze mam jit jeste jednou v 16.tt pri objednani jsem si nepamatovala jmeno doktorky, takze jsem se napodruhe dostala primo k Vlasinovi, ackoli taky neni zrovna ukecany z tohoto UZ jsem byla nadsena ukazal vse podstatne a rekl nam i pohlavi, takze si diky druhe navsteve u me Prenatal napravil reputaci

bledulka84
23. pro 2016

@netshe a muzu se zeptat, cim Te rozbrecela, co byl za problem?

zuzanaval25
30. pro 2016

@kalerat ahojky, prosím o radu🙂 včera jsem byla na vyšetření u dr. Vlasina a screening nám vyšel výborne. Doktor nám řekl že máme pěkný děcko:Da že je vše v pořádku. Večer.mi volali výsledky krve a ze tam mám nějaké posuvy a musím znovu na krev:(docela mě to rozhodilo..Říkala že ultrazvuk je výborný ale že na tu krev musím raději znovu..A jít na genetiku kde mi to vysvětlí..A mám strach..Co mi tam sdělí..Je mi 25 a zda mě neposlou na tu plodovku?Neboli to moc? A ještě bych se chtěla zeptat zda se při tom druhém odběru krve na genetice znovu platí. Děkuji moc moc

blahova_andrea
30. pro 2016

@zuzanaval25 s druhým odběrem zkušenost nemám, ale dr. vlašínovi plně důvěřuji, je to fakt vyhlášený odborník na utz. určitě to bude nějaká chybka s tou krví a po druhém odběru se to vysvětlí. jít na genetiku byla pro nás ztráta času. je to v podstatě jen strašení a "nenápadné" tahání dalších peněz z vystrašených rodičů. plodovku doporučují pomalu stádově každému 30+ každopádně nikdo tě nikam nemůže poslat proti tvé vůli. jestli na plodovku půjdeš nebo ne, je čistě tvoje volba. já odmítla. strach, stres a samotný odběr by pro mě byl mnohem horší riziko než co mi vyšlo v testech vyhodnocovaných podle tabulek. po třicítce už berou všechny tak nějak rizikově 😝 já vím, že ty jsi mladší, možná o to víc se bojíš. já třeba věděla, že na plodovku bych nešla. na prenascan jsme neměli. dnes už je i nějaká jiná metoda, prý se dá vyšetřit geneticky čistě krev matky, kde oddělení dna matky a dítěte a poznají z toho pohlaví a downa, možná víc, nevím, už se mě to netýká, tak jsem nezkoumala. prý by to i měla hradit pojišťovna. jestli jsi rozhodnutá při horším výsledku krve jít na nějaké testy, tak si raději sama zjisti jaké jsou možnosti, za jakých podmínek a ceny. na genetice moc osvícení nečekej. jedou svoji plodovku a ostatní vůbec nenabídnou nebo rovnou zrazují.

blahova_andrea
30. pro 2016

@netshe mě dr. drábková taky nesedla. nebyla zlá, ale prostě taková strohá, odměřená, nic moc neukázala, nepopsala. prostě rutina, žádná empatie vůči rodičům. na pohlaví se dokonce odmítla podívat úplně. na dr. vlašína nedám dopustit 🙂

luccien
4. led 2017

Taky jsem byla u Vondráčkové a taky příšerný zážitek. Byla jsem moc ráda, že jsem měla manžela s sebou. Místo pozdravu jestli prej půjdu na genetiku, když jsem řekla že ne (věk 38), tak si mě zaškatulkovala mezi potížisty. Začala slovy "na nic se mě neptejte, musím si děcko důkladně prohlídnout, pak se můžete ptát". Pak mě sprdla, že "děcko je špatně otočené" (zásadně říkala "děcko" nebo "fetus"), ať se jdu na čtvrt hodiny projít a pak se vrátím. Když jsem se pokusila vtipkovat, že mu zkusím domluvit, tak mě jenom sjela pohledem, že jsem jako děsně trapná... Pohlaví mi neřekla - prý to mám z toho, že je blbě otočený a není nic vidět. Už takhle byly hnusní a to bylo mimi v pořádku, nedovedu si představit, jak by reagovala, kdyby byl nějaký problém a já nedej Bože nechtěla jít automaticky na potrat. Na podruhé jsem se objednala cíleně k Vlašínovi, ten byl v pohodě... Třetí ultrazvuk mi dělala doktorka přímo v ordinaci. Jinak taky jsem si to zaplatila i s chlupama...

chimneysweeper1
4. led 2017

@luccien to je hrozné, jak tam taková doktorka může vůbec pracovat? Já měla od své sestry zásadně doporučeno se objednávat jen k Vlašínovi a na toho opravdu nemohu říct křivé slovo, vždy byl příjemný, profesionální, povzbudil, zavtipkoval. Teď jsme tam byli na 3D utz a měla nás mladá doktorka a také byla moc příjemná, jméno bohužel nevím.

lucinka58
16. led 2017

@chimnezsweeper1 pokud to byla tmavovláska s kudrnatými vlasy, tak to byla paní doktorka Grosmannová. Je hrozně milá 🙂 Dělala dřív v Reprofitu screeningy a 3D ultrazvuky 🙂 Jinak já i u prvního, teď i u druhého šla automaticky k Vlašínovi. Plně mu důvěřuji 🙂

bledulka84
16. led 2017

Taky jsem byla ve čtvrtek u Vondráčkové, podle komentářů jsem to trošku čekala, takže mě nerozhodila, ale je to fakt příšerná čůza (přemýšlela jsem jaké použít slovo, abych nebyla sprostá, ale přitom neurazila dané slovo). Na druhý UTZ se objednám výslovně k někomu jinému.

syll.
16. led 2017

@bledulka84 no o ní jsem taky slyšela hrůzy, mě se líbila Pavková 🙂 a Vlašín

93nalla
16. led 2017

@lenny.cz já jsem byla taky na první screeningu ve 13tt u paní Pávkové a řekla nám docela jistě že čekáme slečnu...pak jsem byla ve 21tt u paní Doubkové také v prenatalu a ta nám zase řekla, že je to 100% kluk..další UTZ příští pondělí, tak jsme s manželem fakt zvědaví 😀 no ale vzhledem k tomu že ve 21tt je to pohlaví už utvořené a jde líp vidět..tak soudím, že se paní Pávková tentokrát netrefila 😀

krj
1. únor 2017

no já byla včera u France a jsem pěkně naštvaná, pohlaví nám oznámil stylem jako že zítra bude středa a to se ho nikdo na nic neptal, těšila jsme se na překvapení a mám prd.....doporučuji hlásit dopředu...mě teda ani nenapadlo že nám to řekne sám od sebe, myslím že na tohle nemá právo😠

katulinka07
19. bře 2017

A vite o nejakem jinem/lepsim centru? Ja mam jit az v dubnu a docela jsem se tesila, ze vsechno spolu s tatinkem poprve uvidime, ale ted mam strach na koho narazim, na recepci mi nerekli ke komu ne objednali...

chimneysweeper1
19. bře 2017

@katulinka07 Tak tam zavolej znovu a objednej se přímo k Vlašínovi. Já to tak vždy udělala a ujistila jsem se, že jdu určitě k němu. Vždy byl perfektní, podrobně nám všechno popsal, i jako naprostým laikům nám bylo vše jasné, určitě nebudete zklamaní. Navíc s námi žertoval, pochválil miminko, prostě příjemný doktor a navíc odborník.

katulinka07
20. bře 2017

@chimneysweeper1 dekuju 🙂 no zavolam tam a poptam se, kam me priradili 🙂

chimneysweeper1
20. bře 2017

@katulinka07 jinak v Brně NT screening dělá v Heliosu dr. Texl. Je moc příjemný a určitě to u něj bude taky super, já ale nakonec dostala žádanku od gyndy do toho Prenatalu, tak jsem do Heliosu nakonec nešla.

katulinka07
20. bře 2017

@chimneysweeper1 tak mi napsali, ze jsem objednama k dokotru Vlasinovi, tak jsem stestim bez sebe 🙂

pajushak
20. bře 2017

Já jsem objednaná na 6.4.a moje dr. mi vypsala asi 4 doktory, kteří jsou tam "hodní", ale při objednávání se mě nikdo neptal.. takže kdo ví, u koho skončím.

chimneysweeper1
20. bře 2017

@katulinka07 super!

katulinka07
20. bře 2017

@pajushak ja jdu az 25.4. tam pak urcite napis, jak to probehlo 🙂 jinak pokud te to zajima, napis tam email ke komu te objednali, me ochotne odepsali 🙂

pajushak
21. bře 2017

@katulinka07 Dík za radu, tak mi odepsali, že jdu k Vondráčkové 😒 jak to tak čtu, máme se na co těšit 😅

katulinka07
21. bře 2017

@pajushak jej to me mrzi...ale treba bude mit zrovna dobrou naladu ;) musime k tom prostupovat pozitivne 🙂 nebo se preobjednej ;)

pajushak
21. bře 2017

@katulinka07 Tak jsem to zkonzultovala s manželem a radši jsem tam napsala, jestli mě nemůžou přeobjednat.. tak uvidím..

absintka19
21. bře 2017

@krj vzdy se hkasi dopredu ze pohlavi nechces vedet 🙂 to proto, ze maminek co to vedet nechteji je malo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru