NT screening v Prenatálu v Brně

mariv
3. bře 2009

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jakou máte zkušenost s Prenatálem v Brně na Veveří? Je mi jasné, že pokud jste byly u MUDr. Vlašina, tak pějete jen samou chválu, ale mě by spíše zajímalo jestli máte zkušenost s jinými doktory. Já jsem byla u doktorky Vondráčkové a ta byla tak nepříjemná, že mi zkazila celý zážitek a vlastně jsem se vůbec nic nedozvěděla. Je mi z toho úplně zle, obzvláště když slyším, jak to probíhalo u doktora Vlašina, protože to se s tím naším vyšetřením nedá srovnat. Nejradši bych to reklamovala! Člověk zaplatí patnáct stovek za deset minut a ještě se k němu chovají, že otravuje, fakt jsem znechucená! Ještě, že aspoň mimi je v pořádku! Díky za názory.

kalerat
3. bře 2009

Mariv to mě mrzí, že jsi nespokojená. Já jsem tam měla štěstí na dobré dr. Ale byla jsem i na genetické konzultaci a tam ta genetička byla pěkná kráva 😠 😠
Hlavní je, že je miminko v pořádku i když chápu, že ti to ta dr. zkazila ☹

mariv
autor
3. bře 2009

Já jen nechápu, jak se někdo může chovat hnusně k nastávající mamině, obzvláště, když se nejedná o státní zdravotnictví, ale platí za to vcelku velký prachy:( Jsem zvědavá, jestli bude mít ještě někdo podbnou zkušenost tady s tou doktorkou, protože si myslím, že s jejím přístupem nemá na takovém místě co dělat. Mrzí mě, že jsem neposlechla kamarádku a nezjistila si, ke komu jsem objednaná a když tak se přeobjednala. Doufala jsem, že budeme mít štěstí na doktora Vlašina a takhle jsme dopadli :( Místo abych slzela dojetím, tak jsem málem slzela nas....

janula2008
6. bře 2009

Mariv, já měla to štěstí, že byla u Vlašína a byla jsem fakt spokojená, je to kapacita,už v 11-12týdnu mi řekl, že to bude holka a hezky mi vše popovídal. Takže k Vondráčkové ti nic neřeknu, možná je jen škoda, že jsi u objednání telefonicky nezmínila, že chceš jít přímo k němu. Každopádně si vybavuju nasupenou starou tlustou rašpli, která tam chodila jak mistryně světa a moc bych za to nedala, že to byla Vondráčková nebo ne? 😉 Jinak mě taky mrzí, že ti ultrazvuk zkazila, určitě je to jinak moc hezký (i slzička mi tam ukápla 😅 ),ale nenech si to zkazit, třeba budeš mít příště štěstí na někoho jinýho. Já tam byla pak ještě i u jiné doktorky kromě Vlašína a ta byla taky moc příjemná.

katy.v
6. bře 2009

Ahoj holky, já jsem objednaná na Veveří asi někdy za měsíc a když to tady čtu, tak jsem ráda, že jsem dala na doporučení ségry a objednala se k Vlašínovi 🙂
Jani, to ti fakt už tak brzo řekl, že budete mít holčičku??? To jsi mě teď úplně dostala... 😀 To je bezva!

teessa
6. bře 2009

já teda taky nevím u koho sem byla ale všechno v pohode. Jinak známá co tam byla tak z pracovních důvodů nemohla přijít přesně v tom týdnu kdy měla - přišla asi o 10 dní později (přeobjednaná) a ňáká Dr tam na ní prý docela křičela že je kráva že tím ohrožuje to dítě a že teď bude postižený pře je nezodpovědná - "normální" člověk si řekne že dr je kráva, ale ono když tam deš s obavama jestli je vše ok 😖 nic moc ...- brečela jak malá holka a byla z toho několik dní celkem v háji. Nechápu jak si tohle může někdo dovolit 😠

katy.v
6. bře 2009

Tak to je teda síla!! Je vidět, že je to hlavně o lidech, někteří se nedokážou absolutně chovat na profesionální úrovni.

labell
6. bře 2009

Ahojky,
já byla na tom genetickém pohovoru u mudr. Leznarové a myslela jsem, že k tomu bude mít nějaký názor, ale ne..jen ten, že když si zaplatíme dva litry budeme výsledky vědět už ten den. Plodovku mě brala mudra která taky nebyla zrovna milá a pohlaví naší berunky nám vzdělila: no je to holka. 😒 Ale byly tam moc hodné sestry..

teessa
6. bře 2009

myslim že určení pohlaví nezáleží jen na doktorovi - třeba mě to na 100% nikdo neřek doteď

katy.v
6. bře 2009

Labell a tobě to taky řekli už někdy v tom 12.-13. týdnu??
Teessa, asi záleží jak je mimuško otočené a jestli je to vidět, ne?

labell
6. bře 2009

katy: nene až když mě vyšly blbě tripl testy a já musela kolem toho 20 tt na plodovku

katy.v
6. bře 2009

Aha, tak hlavně, že pak bylo všechno dobrý a máš krásnou zdravou hočičku 😵

labell
6. bře 2009

Jojo!! 🙂 😉

elitera
6. bře 2009

Tak to je síla... já jsem se tam objednávala asi před 14 dny na začátek dubna. Naštěstí mě napadlo ještě jednou říct, že opravdu CHCI k MUDr. Vlašínovi (musela jsem to říct dvakrát, aby to objednávající sestřička vzala v potaz). Vzala si pak moje číslo, že by mi případně zavolala, kdyby to k němu nemělo vyjít, ale jak vás tak sleduju, tak si tam asi radši zavolam sama... 😅
Mimochodem je velice vtipné, že snad nikde jinde v republice se za klasickej utz ve 12tt (nemluvím teď o NT) neplatí 🙄

katy.v
6. bře 2009

Jejda, já jsem to řekla jen tak na začátku hovoru, ale pak už jsem jí to víc nezdůrazňovala, tak nevím, jestli si tam radši taky ještě zavolat...?? Je fakt, že když mi našla termín, tak jsme si jen potvrdili hodinu, ale z její strany jméno MUDr. Vlašín nezaznělo ani jednou... 😒

motol
6. bře 2009

Ahojky,já sem jak ve 12.tt,tak i v 20.tt měla doktorku jméno si nepamatuji,ale vše mi ktomu řekla ukazala kde má nožičky atd, akorát mě zklamalo,když sme chtěly vědět pohlaví,tak řekla kluk a jela dál,jako by se nechumelilo 🙂

lucy.l
6. bře 2009

Ahojky, já měla ve 13tt doktorku E. Juránkovou, byla hrozně milá, všechno vysvětlila, troufla si i tipnout pohlaví, dala nám dvě fotečky, super !!!!

janula2008
6. bře 2009

Lucy, jo tak po druhé jsem taky myslím měla dr. Juránkovou, dokonce nám dala myslím i jednu fotečku zadarmo, byla taky dobrá 😉 Katy, řekl mi to už v tom 12.týdnu, prý většinou jen co to rozsvítí tak už pozná, ale moc jsem mu stejně nevěřila 😀 tak jsem se za několik týdnů ptala znova a ještě mě ,,zprdl" že už nemám růžovou výbavičku a nevěřím mu 😀 😀 vlastně jsem tam byla 3x za dobu do porodu když si to uvědomím, 12, pak myslím kolem 20 a 32týd. Nakonec jsem měla tu doktorku.

mariv
autor
25. bře 2009

Tak jak tak koukám,tak jsem měla asi opravdu smůlu na doktorku. Třeba tam jen zastupovala a jájsem na ní trefila:( Jo a taky furt nechápu, jaktože někdo za ten screening platí a někdo ne. Jsem z toho už jelen. Já jsem myslela, že ten ultrazvuk ve 12 týdnu, co hradí pojišťovna, je ten kliasickej vnitřní ultrazvuk co mi dělal doktor. Ale pak mi švagrová říkala, že ne, že to je normální velkej ultrazvuk na zjištění těch vrozených vad a že ona nic neplatila. Že ji teda řekli, že pokud jim zapaltí tisícovku, tak ji udělají ještě nějaký vyšetření anvíc, jenže to byly vyšetření, kvůli kterým tam vlastně šla, takže jim řekla, že jim nic nedá a oni ji to udělali tak i tak. Byla někde v Plzni myslím. Fakt to nechápu a přijde mi teda dost nefér, že někdo platí 15 stovek a někdo nic.

broucina
25. bře 2009

mariv, kámoška taky narazila na dost blbou doktorku...už si bohužel nepamatuju jméno...a byla docela naštvaná, protože jí nechtěla dát ani obrázek...já si nemůžu stěžovat, protože jsem zatím pokaždé natrefila na Vlašína, akorát jsme tam minule čekali docela šíleně dlouho, víc jak hodinu, protože tam nějakou maminku fakt dlouho vyšetřoval...a i když měl skluz, tak všechno důkladně prohlídl...

k.ate
25. bře 2009

mariv -podle mě, pokud jdeš vyloženě jen na ten NT screening musíš si to platit, protože je to vyšetření navíc a pojišťovna ho nehradí... Já teda na NT screeningu nebyla, ale na UZ, co mi dělala moje dr. vypadalo všechno v pořádku, koukala se na něm právě i na to šíjový projasnění (na konci 13tt)... Na základě toho mi řekla, že jí u mě přijde zbytečný vyhazování peněz tam jít...

musko
26. bře 2009

Za NT screening v 12 tt sa platí myslím všade. Za UTZ v 12 tt by sa platiť nemalo - ja som bola opakovane v prenatale a nič nechceli - ale ten v 12 tt nie je na klas VVCH, ale hlavne na meranie nuchálnej riasy a veľké deformity plodu. UTZ na VVCH je ten v 20 - 22 tt.
Inak možem potvrdiť Dr. Vlašín výborný, ale vždy, keď som si tam volala tak som prosila sestričku, že chcem ís´t k nemu, lebo ma už vyšetroval a bola som spokojná a doverujem mu.... Akurát teda amnicent mi robila nejaká iná p. dr - nebola zlá, chovala sa pekne, ale prišla mi "neistá". No, všetko, vďaka Bohu dobre dopadlo.
Ale ak tam máte ísť a objednávate sa, tak si požiadajte o Dr. Vlašína, ak chcete k nemu. Snažia sa vyhovieť. 🙂

hanule
26. bře 2009

Ahoj holky,já jsem byla v úterý u své doktorky,která mi potvrdila,že jsem v 10 tt.Mám trombofilii (zvýšené riziko srážení krve),ale na to vyšetření do Brna o kterém mluvíte mě neposlala.Můžu tam jít i bez doporučení?Pořád se rozhoduji jestli tam jít nebo ne.Jo a ještě jden dotaz,může tam u toho vyšetření být otec dítěte?

minonka24
26. bře 2009

Ahoj všem,
měla bych takový dotaz, jak probíhá NT screening (na zjišťování vývojových vad) v 12 tt? Dělá se to vnitřním ultrazvukem, nebo přes břicho? Jsem ted´v 8 tt a Dr. mi doporučila, abych se na něj objednala. Díky za odpovědi. 🙂

mariv
autor
26. bře 2009

to k.ate - no mne praveze muj gynekolog rekl, at jdu rovnou na tu Veveri na ten NT screening a nerekl mi, ze muzu nejprve i na obyc. ultrazvuk, ktery hradi pojistovna. Tak jsem to proste brala, ze to tak je a hotovo. A pak mi prave kamosky rekly, ze jim kontrolovala to sijovy projasneni jejich doktorka a ze na to NT nemuseli, pokud jim nenasla nejake podezreni, ze by mimi neco mohlo byt. TAkze pokud jim doktorka zjistovala i to sijove projasneni, coz je vlastne hlavnim cilem toho NT, tak furt nevidim ten rozdil :(

to hanule: na to NT se muzes objednat sama. Normalne si najdi na strankach Prenatalu cislo a zavolej si tam, rekni, ze se chces objednat na NT screening a radsi rovnou rekni, ze chces k MUDr. Vlasinovi, at nedopadnes jako ja a nemas zkazeny jinak nadherny zazitek. A tatku samozrejme vem s sebou. Mozna uz vam reknou i pohlavi, pokud to tedy chcete vedet. Nam to tedy ta doktorka nerekla, ale Vlasin to pry vetsinou pozna.

to Minika24 pri NT ti nejdrive vezmou krev a pak jdes na ten ultrazvuk, ktery se dela pres bricho. Trva to cca 10 min. Lezis na luzku a koukas na obrazovku nad tebou, kde je krasne videt tvoje mimi🙂 Pak ti daji fotecku a jeste ten vecer ti zavolaji vysledky, takze nemusis treba tyden stresovat.

k.ate
26. bře 2009

mariv - rozdíl je podle mě v tom, že v tom Prenatalu ti vezmou i tu krev a pak to pokombinujou se vsim, co je potreba a z toho vypocitaj to riziko DS... Proto se za to (podle mě) platí jako za vyšetření navíc, protože neplatíš jen za ten UZ, ale právě i za vyšetření té krve a za vypočítání té pravděpodobnosti, že mimču něco bude... Takže tam je ještě "něco navíc" krom jen toho samotnýho šíjovýho projasnění, který nevím, jestli se třeba na starších a hůř zobrazujících ultrazvucích dá vůbec udělat... 😕
U mě se prostě dr. jen při kontrolování celýho mimča na uz (hlavičky, mozku, nosních kůstek, páteře a tak) koukla i na to šíjový projasnění, který bylo v pořádku...

helulicek
26. bře 2009

Čau holky, tak já jsem byla tazím na prenatálu na Veveří spokojená 😉 Ve 13tt mi dělali i to NT z krve, bylo u mě podezření na akutní toxo, tak jsem to radši nechala udělat, naštěstí vše v poho 😵 😵 platí se zato myslím 1200 nebo tak nějak. Při tomto vyšetření je větší procento pro zjištění vývojové vady a DS než v tom 16tt kdy se dělá tripple test.
Jinak jsem byla napoprvý na UZ u Dr. Vondráčkové (ani jsem to nevěděla, musela jsem se kouknout do papírů 😕 ) a nemůžu si stěžovat. Všechno nám krásně ukázala, popsala, udělala foto zadarmo.....
Podruhé u Dr. Vlašína, samo tam taky v poho, jen tam měl takovou starou bábu za sestřičku, taková zlváštní paní ☹ a foto jsme platili 🙄 V dubnu máme jít na třetí, tak snad můj dobrej dojem nic nepokazí 😎 Pokaždé jsem měla žádanku od mé gynekoložky a nikdy nic po mě nechtěli, krom teda toho NT. to žádná pojišťovna nehradí 😢

katerinka.kr
26. bře 2009

Ahoj,

já taky byla na Veveří, ale nebyla jsem u Mudr. Vlašina, byla jsem u doktorky, jméno si moc nepamatuju, ale Vondráčková to nebyla.

Byla jsem tam moc spokojená. Ale kdybych nebyla spokojená, tak bych se určitě ozvala, no co, chcou za to prachy, a ne malý, tak aspon nejaka profesionalita by mohla byt, ale jak říkám, já tam byla hodně spokojená, tak jsem neměla nejmenší důvod si stěžovat.

katerinka.kr
26. bře 2009

No, teda tak zpět, šla jsem se podívat na zprávu a byla to MUDr. Vondráčková, a mě přišla příjemná, a to jsem joo citlivka, asi neměla den, nebo fakt nevím, na nás byla hrozně milá.

mariv
autor
26. bře 2009

Tak to teda cumim, to ja teda extra citlivka nejsem, ale kdyz tam na me nekdo steka jak na psa, tak to se mi taky nelibi:( Ale zase jsem posera na to, abych neco rekla. Nam teda nic nepopsala, byla nervozni, ze mimi ji porad strka ruce k hlavicce a nemuze ho vyfotit a od toho se to asi odvijelo. Nepopsala nam nic a kdyz uz neco rekla, tak jsem ji stejne nerozumela, protoze ta masina mi hucela u ucha, ze jsem to jeji kunkani neslysela. A kdyz uz nam ukazala aspon nos a ja ji nerozumela co to je a zeptala se, tak na me vystekla NOS!! No a kdyz jsem ji rekla, at se nezlobi, ze masina huci a ja tam nic neslysim, tak mi jen odpovedela, no ja vim, ze to tam neni slyset! COz teda nechapu, kdyz to vi, tak proc nemluvi srozumitelneji. No a pak uz jsem se radsi na nic neptala. Fotku nam sice dala zadara, ale to maji napsany i na netu,ze pri tom dostanes fotku zdarma, takze to musela🙂 Asi opavdu nemela svuj den, treba se spatne vyspala nebo ji nekdo vytocil a schytala jsem to ja. Ale co uz. Ted jsem se objednala na ultrazvuk ve 20. tydnu k Vlasinovi, tak doufam, ze se ten den spatne nevyspi i on 🙂 Jsem rada, ze Vam ten krasny zazitek nezkazila.

katerinka.kr
26. bře 2009

Mariv - tak příště to bude už určitě lepší, ted to horší už máš za sebou. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru