NT screening v Prenatálu v Brně

mariv
3. bře 2009

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jakou máte zkušenost s Prenatálem v Brně na Veveří? Je mi jasné, že pokud jste byly u MUDr. Vlašina, tak pějete jen samou chválu, ale mě by spíše zajímalo jestli máte zkušenost s jinými doktory. Já jsem byla u doktorky Vondráčkové a ta byla tak nepříjemná, že mi zkazila celý zážitek a vlastně jsem se vůbec nic nedozvěděla. Je mi z toho úplně zle, obzvláště když slyším, jak to probíhalo u doktora Vlašina, protože to se s tím naším vyšetřením nedá srovnat. Nejradši bych to reklamovala! Člověk zaplatí patnáct stovek za deset minut a ještě se k němu chovají, že otravuje, fakt jsem znechucená! Ještě, že aspoň mimi je v pořádku! Díky za názory.

helulicek
26. bře 2009

To ani nevím, že má být foto z UZ zadarmo?!! že by ta bába neměla na kafé 😀

mariv
autor
26. bře 2009

Díky katerinka.kr, ja verim, ze tentokrat uz to bude OK.
Helulicek - fotka je zadarmo, řekli mi to při odběru krve, že dostanu fotku miminka, že ta je v ceně (ještě aby ne 🙂 ). Myslím, že jsem to i někde četla, asi na jeiich stránkách, ale nejsem si jistá. Ale kamoška co tam byla před rokem ještě za tu fotku platila. Tak to teď mají asi novinku 🙂

helulicek
26. bře 2009

Mám tam jít po velikonocích, tak snad tu třetí platit zas nebudu. Je fakt, že 50 kč nám zato stojí mít vyfocené mimi, ale zas proč platit, když nemusíme.....tak pak poreferuju 😉

katerinka.kr
26. bře 2009

Já si taky matně vzpomínám, že jsme tam štrachaly prachy, a že za fotku jsme ještě platili. 😕 😕

mariv
autor
26. bře 2009

No ono je to možná tak, že při tom NT screeningu je to v ceně, ale pokud jdete na normální ultrazvuk, který platí pojišťovna, tak tam se to bohužel asi platí. Ale to už budiž, ale když člověk zaplatí 1.450 za NT a ještě by po něm chtěli 50,- za fotku, tak to už je hooodně blbý si myslím.

sacvi
26. bře 2009

Holky já sem dostala při NT fotečky i dvě 😵 a zvlášť sem je neplatila

sacvi
26. bře 2009

Jak čtu tak sem měla štěstí..tento týden jsem tam byla podruhé..tentokráte na utz ve 20tt a pokaždé jsem byla u MUDr. Vlašiny..asi štěstí a velká spokojenosti.. 7.4.tam jdu na 3D utz

helulicek
29. bře 2009

Ne že by mi bylo líto těch 50kč, ale jak je to teda s tím placením? byl tam teď někdo?

charlie1
29. bře 2009

Tak já byla na NTéčku ve 12tt, platila jsem 1450Kč, foto "zdarma". Myslím si, že NT stojí 1400 Kč + 50 Kč vyberou automaticky navíc 😉
Sami si mě objednali znovu ve 14tt kvůli vyšetření růstu plodu, fotku jsem si už zaplatila sama, ale vyšetření jako takové už naštěstí ne 😉 V obou případech jsem byla u paní doktorky, už ani nevím, jestli u té stejné, ale vím, že se jmenovala Čápková. Nemůžu si na nic stěžovat. Pokaždý tam byli všichni v pohodě. Je fakt, že jednou jsme tam taky strašně dlouho čekali - přes hodinu, no hnus 😉
No a ve 20tt jsem tam šla na uz a byl tam dr. Vlašín - bylo to fajn, rozhodně lepší než ty dr.předtím.
Tak trošku jsem byla zvědavá, proč na tohoto doktora pějou všichni takovou slávu, tak jsem cinkla své spolužačce - je to její tatínek a nahlásila jsem jí, jestli tam bude, že by si mě mohl vzít pod křídlo 😀 Vyplatilo se 😵

hanule
7. dub 2009

Ahoj holky,tak já jsem byla na NT v pátek a byla jsem u dr. Vlašína.Byla jsem s ním moc spokojená,všechno nám ukázal a vysvětlil,dokonce jsme se i zasmáli.Nakonec nám dal 2 fotečky a nic navíc jsem za to neplatila.Na výsledek krve jsem ale čekala až do pondělí,kdy mi zavolala nějaká dr. Kučerová a řekla,že je vše v pořádku.Byla jsem tam i s manželem a stálo to za to,byl z toho celý na měkko,když viděl mimi.

barborecha
22. čer 2009

ahoj holky.....ve ZLÍNĚ v nemocnici T.BATĚ...se za NT SCREENING v 1.trimestru naplatí ... je to zadarmo.....

bsik
24. čer 2009

Ahoj holky, tak musím dát za pravdu Maariv.......byla jsem u Vondráčkové a byla protivná jak bolavej zub. Už když jsem přišla do ordinace, tak mě místo pozdravu objednala na AMC, protože je mi v době porodu 40 let a to toho našeho drobka ještě ani neviděla a už vůbec nevěděla jak nám dopadne biochem. screening. No budiš.
UZ podle mýho dělala poctivě, ale opravdu k tomu neřekla nic na co jsme se jí přímo nezeptali. A zdála se mi hrozně oměřená. Chápu, že s naším pocitem štěstí asi nemá pochopení, ale mohla by ho alespoň předstírat, když už pracuje v takovým zařízení. A na závěr......UZ vyšel výborně, ale v souvislosti s krví a věkem mi vyšlo riziko 1:190 - a když mi to tahle "milá " Dr. zavolala, tak mi do telefonu zdělila stučně a jasně "Tak máte to pozitivní na DS, a uvidíme se na té AMC.Naschledanou. Vůbec mi ani nenaznačila, že by to miminko mělo ještě nějakou šanci být v pořádku. Doufám, že už ji tam neuvidím. Nevíte o někom příjemným, kdo tam dělá AMC?

kelly1983
24. čer 2009

Ahojky holky, taky jsem tam byla minulý týden a neplatila jsem nic, akorát za fotečku 3D jsem zaplatila 200Kč.

mariv
autor
5. črc 2009

To bsik. Tak to jsem rada (i kdyz to samozrejme nikomu nepreji!) ze ma nekdo stejny nazor jako ja, uz jsem si pripadala jako, ze jsem si to snad vymyslela.Nechapu jak muze s takovym pristupem delat takovou praci. Priste se objednej primo k Vlasinovi a mas klid. Ja u nej byla ve 20tt a bylo to sto a jedna. Tak hlavne at je vse v poradku - ale urco bude! Drzim palecky!
to kelly1983 - to jsi ale asi byla na klasickym ultrazvuku ve 20 tt ne? Tam uz se nic neplati, mela jsem doporuceni od doktora a mohla jsem se objednat kam jsem chtela, plati to pojistovna. Ted ve 30tt jsem byla pro zmenu v Heliosu, tam byla mila pani doktorka, takze spokojenost.

majdula
5. črc 2009

Tak moje zkusenosti z Prenatalu:

NT screening - dr. Drabkova, vyborna, prijemna, dostali jsme 3D fotku gratis, mela jsem dojem ze s nama sdili to nadseni, fakt fajn zazitek

20tt - dr. Vondrackova, odmerena, ale ne neprijemna, sama hned rekla, at se nedivime ze na nas nemluvi, ze to neznamena ze je neco spatne, ale ze se proste soustredi na vysetreni... nakonec nam i sama nabidla, zda chceme vedet pohlavi. Sice zadna euforie, ale urcite nebyla zla nebo tak neco...

30tt - byla jsem tam objednana, ale kvuli hospitalizaci na Obilnaku jsem to musela zrusit a delali mi velkej UTZ primo tam na ambulanci a byl uplne ze vsech nejlepsi 😉 dr. se mi venovala dloooouho, hledala ten nejlepsi zaber na fotku, proste vyborna a chapajici mlada baba 🙂

Jinak v Prenatalu sestricky prijemne, zvlast pri tom NT (bodejt, kdyz to platime 😀 ) na odberu krve vse vysvetlily, celkove prima pristup.

evanek77
5. črc 2009

Ahoj holky,
jsem narazila náhodou na tuhle diskuzi a přidám se:
loni jsem byla u MUDr. Vlašína, to už jsme věděli, že nám malý umírá, měla jsem z něj výborný pocit, pokud to v té chvíli šlo, i když moc nemluvil. Ale vše, co jsem chtěla vědět, perfektně zodpověděl.
Po tom, co jsme o malého přišlli, jsem je na Veveří požádala, zda bych mohla chodit k nim, vzala si mne Mudr. Vondráčková a já ji jen a jen chválím, snad jediné co, že je problém sladit termín tak, aby se mnou mohl jít manžel, prostě oznámí termín a zaříďte se. Ale profesně mi od začátku moc moc pomáhala a vždycky na mne byla zlatá, opravdu ji mám ráda a stojím si za ní. 😉 🙂
Na plodovce jsem 2x byla u Mudr. Juránkové, je to moje spolužačka ze ZŠ, takže asi neposoudím objektivně, protože opět mohu jen chválit, hlavně loni, když mi před amniem jako první řekla, že náš chlapeček umírá. klobouk dolů, říct něco tak strašného tak citlivě (my jsme to nečekali, NT vyšlo blbě, ale že je až tak zle, to jsme nečekali), jsem moc ráda za to, že jsem to mohla slyšet od ní a né nějáké cynické krávy.
Na genetiku chodím k MUDr. Grochové a tam jsem moc vděčná, že mi vysvětlila hodně věcí, o kterých se se mnou v Bohunicích v genetické poradně nechtěli bavit. V porodnici to totiž bylo dost drsné, když jsem se loni úplně na dně ptala, kdy můj chlapeček při vyvolání porodu přestane dýchat a trápit se, tak mi hodně drsně řekla Mudr. Račanská, která tam má i genetickou poradnu: podepsala jste souhlas, ta nepátrejte.... že by někdo akceptoval, že malého nechci po porodu vidět, kdepak, vyžer si to holka až do konce.... takže ho do smrti budu mít před očima...
Takže celkově, když srovnám Obilňák, kde jsem byla s mimoděložním, Bohunice, kde jsem byla porodit našeho umírajícího chlapečka a Veveří, tak bych na Veveří měla donést velkou kytku, za to jak jsou skvělí a citliví.
Já osobně je všechny moc chválím, od sestřiček, přes recepci po doktory, mají můj obdiv a dík 🙂

bsik
5. črc 2009

Tak tu plodovku mám za sebou a byla jsem u Dr. Juránkové. Byla skvělá!!!!! Zažila jsem ji na Obi kde jsem chodila do CARu a už tam mi byla hrozně příjemná.

evanek77
6. črc 2009

bsik,
tak moc držím palce, ať plodovka dobře dopadne 🙂

bsik
6. črc 2009

evanek,díky. Večer nám volali,že DS zatím vyloučili. I když ostatní výsledky budou až příští týden, tak už jsme trochu klidnější.

serenka
6. črc 2009

Evánku, uf, to je ale příběh, smutný. Teď jsi zase těhu?

evanek77
6. črc 2009

serenko,
čekám zdravého chlapečka, tak jsem šťastná budoucí mamka 😉 🙂

mariv
autor
8. črc 2009

to bsik: gratuluji, jsem moc rada, ze je mimi v poradku a preji uz jen a jen prijemne doktory
to evanek: tak to je teda silna storka! Tu doktorku v Bohunicich bych asi zabila po tom co ti rekla! A to tam chci jit rodit! Jsem rada, ze nakonec se vse v dobre obratilo a ze budes stastna maminka! Co se Veveri tyce, tak u pana doktora Vlasina jsem taky byla moc spokojena, ale bohuzel poprve u doktorky Vondrackove fakt ne, ale treba jen nemela svuj den nebo jsem se ji nelibila 🙂 Ale fakt nejsem zadna citlivka a na nic se zbytecne neptam (vzdycky je mi spis blby se na neco zeptat, i kdyz by nemelo), takze nemela duvod se chovat jak se chovala. Taky jsem narozdil od ni slusne pozdravila 🙂 Ale ted uz je to fuk, mala je v poradku a to je hlavni!

evanek77
9. črc 2009

mariv,
to mne právě překvapuje, já ji takhle neznám, řebas i v čekárně když jde okolo, tak zastaví a řekne, že jsem rozkvetla a sluší mi to...
já chci v Bohunicích rodit také, třeba pan doktor Kříž co mne příjmal, byl úplně zlatej, MUDr. Gerychová, kterou jsem zažila na obilňáku i tam také... 🙂
a určitě prostředí bohunic je na tom mnohem líp jak obilňák, ten budou do dvou let rušit a přesouvat do bohunic, takže i když ten mám na dojití pěšky, chci rodit v bohunicích.
mariv, tak se s malou opatrujte a třeba se potkáme v porodnici 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

orchidie
16. únor 2010

musim si tady bohuzel taky postezovat na mudr. Vondráčkovou, neprijemna, usecna, odmerena, ale vysetrila miminko asi dobre. Vsechno co mela zmerila, ale byl to celkem fofr, asi tak 10minut... Byla neprijemna a odsekavala me, abych nemluvila a byla zticha, jinak ze se nemuze soustredit... Nedoporucuji ji.

janulal
16. únor 2010

Ahoj holky,
tak my jsme byli taky na NT+ u Dr. Vlašína, to jsem ještě nevěděla, že je lepší se objednat přímo k němu, ale měli jsme štěstí. 🙂 Byl fakt super, důkladně nám mimi prohlédl, uklidnil, že je úplně zdravé, dostali jsme krásnou fotečku, krev nám taky vyšla dobře, tak jsme byli moc spokojený. Škoda, že tam nejsou takový dobří doktoři všichni, ale hlavně, že máte mimi zdravý. 😉
Nám teď bohužel vyšel hůř triple test, tak jsme museli na genetickou konzultaci a včera na amnio na Obilňáku, ale byli tam taky moc fajn, tak snad nám to dobře dopadne.

monaberuska1
16. únor 2010

bavíte se o vyšetření..centrum prenatální diagnostiky?? plati se 1450kč
vyšetření NT-plus
biochemický screening v 1. trimestru????

já sem podle MS 11+2 a podle ultrazvuku 9+4 tak jdu podle ultrazvuku na toto, zitra tam budu volat a objednavat se.

albyses
16. únor 2010

No my jsme byli s manželem na NT vyšetření na doporučení mojí gynekoložky - platili jsme 1450 a bez nějakých zvl. požadavků jsme šli k dr. Vlašínovi. Na moje gusto je trochu méně mluvný, ale vyštření prováděl profesionálně. Bohužel nám DS vyšel 1:2 v závislosti na velikosti NT - takže zážitek a výsledek otřesný. Naštěstí všechny pozdější vyšetření (amnio, srdce, velký morfologický UTZ ve 20+ žádnou VVV nepotvrdil)
Na plodové vodě jsme byli u dvou doktorek - dr. Bayerová (hodně příjemná) a druhá doktorka hodně nesympatická, ale pouze asistovala, takže nás to ani tak neznechutila.
Jinak přeji všem co na vyšetření jdou, ať už je doktor jakýkoliv - hlavně ať jsou dobré výsledky a zdravá miminka. Nikomu nepřeji te pocit, kdy se vám během chvilky obrátí život o 180°, v závislosti na špatném výsledku.

monaberuska1
16. únor 2010

no teda koukám a čtu, že hodně josu tam nesympatický že??☹no tak se mám asi na co těšit???co?????no tak at si sou neprijemne hlavne ze vysledky budou dore... 😉

monaberuska1
17. únor 2010

holky co by se jeste stalo kdyby tam sel nekdo dyl treba ve 14tt a nebo 15tt???

kalerat
17. únor 2010

Moni NT vyšetření se dělá do 13+6, později už není výsledek brán jako průkazný.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru