NT screening v Prenatálu v Brně

mariv
3. bře 2009

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jakou máte zkušenost s Prenatálem v Brně na Veveří? Je mi jasné, že pokud jste byly u MUDr. Vlašina, tak pějete jen samou chválu, ale mě by spíše zajímalo jestli máte zkušenost s jinými doktory. Já jsem byla u doktorky Vondráčkové a ta byla tak nepříjemná, že mi zkazila celý zážitek a vlastně jsem se vůbec nic nedozvěděla. Je mi z toho úplně zle, obzvláště když slyším, jak to probíhalo u doktora Vlašina, protože to se s tím naším vyšetřením nedá srovnat. Nejradši bych to reklamovala! Člověk zaplatí patnáct stovek za deset minut a ještě se k němu chovají, že otravuje, fakt jsem znechucená! Ještě, že aspoň mimi je v pořádku! Díky za názory.

ivulka1
18. srp 2011

aho holky, já byla ve 12.týdnu u MUDr. Doubkové, velice milá, příjemná paní. UTZ vyšel dobře, ale měli jsme sníženou hodnotu PAPP hormonu, takže doporučili genetickou konzultaci. Tu jsme absolvovali minulý čt u MUDr. Leznarové - nemůžu říct, že by byla nepříjemná, ale měla jsem z celé konzulatace pocit, že jim jde hlavně o to, abych šla na plodovku, protože jedině tam budu mít 100% jistotu a hlavně oni peníze od pojišťovny. Celý postup byl trochu divný ..... z 12. týdne mě vyšlo rziko 1:262, z výsledků, co došly mé gynekoložce, jsem se dnes dozvěděla, že riziko vypsali na 1:980 a MUDr. Leznarová po konzultaci přepsala riziko na 1:193 - a to nemáme v rodině žádné onemocnění, nic. Trošku divný postup. Na plodovku jsem nakonec šla, protože to jisotu mít chci (nevím, jestli bych zvládla postižené mimi), odběr dělal MUDr. Vlašína, vše bylo OK, nemůžu si stěžovat. Ale při prvním těhu mi dělal UTZ ve 20. týdnu a nepoznal rozštěp rtu - takže taky si myslím svoje. Prostě nikdo nejsme neomylní..... Tak teď doufám, že výsledky amnia vyjdou OK 😉

kristynaw
1. zář 2011

ahoj holky, tak dnes jsem mela NT< vcera vecer jsem si to tady procitala a docela jsem byla vystresovana, protoze jsem vubec nevedela , s kym me objednali. Volala jsem v utery, objednali me na ctvrtek. Cekala jsem dlouho,ale jen proto,ze jsem prisla moc brzy 😀 na krev me vzali presne v dobe objednani a pak hned na ultrazvuk. Mela jsem Pana dr. Vlasina, a super. nejdriv vubec nemluvil,soustredil se a pak zacal vysvetlovat co a jak kde vidime atd. Vse je v poradku, pak skoncil a rika: "nejake dotazy nebo pripominky?" a ja rikam,na pohlavi je asi brzo ze? a on rika,no musite mi rict, j anevim,jestli to chcete vedet a usmival se a pak se teda koukl a ukazal mi,jak tam miminku neco pekne trci 🙂 nechala jsem si to nahrat i na dvdcko, za extra 500kc (pro manzela,ktery ta nemohl byt se mnou a na pamatku). Takze celkove jsemm moc spokojena. Byla jsem tam rano, ted mi volali asi pred pul hodinou s vysledkama a jsou i na netu. Moc spokojena.

neovo
4. lis 2011

Tak já jsem byla na NT včera, měla mě MUDr. Vondráčková. Tak nevím, co ostatní, ale já si nemohu stěžovat. byla super, milá, i jsme se zasmály....akorát odlitek (pracovní název mimina) moc nespolupracoval, tak to trvalo déle, byla jsem se projít na chodbě, a pak už to bylo dobrý. Paní doktorka se soustředila na vyšetření, ukázala nám ruce, nohy, nosní kůstku, srdce. Nebylo potřeba nic mluvit, ono je pravda že vidíte to samé co doktor a je to vštšinou poznat🙂 Podle mě je paní doktorka úplne v pohodě. Pravda je, že když jsem vstupovala do místnosti, tak jsem se na ní usmála, zkuste to, lidé se pak na Vás také smějí a jsou vstřícní. Chápu některé maminky, že jsou před vyšetřením nervozní...také jsem byla.
Tak a ť vám dopadnou výsledky dobře, ten pocit potom je super.

pumuckl
22. kvě 2012

Večer jdeme na druhý pokus na 3D do Prenatalu k mudr.Vondráčkové. Před týdnem jsem byla u nějakýho mudr. a ten byl celkem v pohodě. Prcek si dal obě ručičky před obličej a ukázal nám jen nos 😠 tak nám mudr. řekl, že to necháme dneska být a ať přijdeme jindy. Dostali jsme 2 fotky zdarma a jdeme dneska znovu. Jen ta sestra (starší paní) byla celkem protivná. Přehazovala jsem si kabelku a zapomněla průkazku, tak jsem měla přednášku, že to tak nejde. Nejspíš nás pro ni chtěla vrátit (aby získala čas), protože tam bylo zpoždění (nějaká paní inženýrka se procházela po čekárně a doufala v přetočení dítěte a do ordinace ji volali v náš čas) a my jsme na vyšetření čekali půl hodiny. Až jsem se ohradila, že jdu na placenou službu a průkazku jí teda nejsem povinná předkládat, tak jí došlo, že to na mě nemá vůbec zkoušet a uklidnila se.
Má někdo čerstvou zkušenost s mudr.Vondráčkovou???

soleilll
12. črc 2012

Dnes jsem absolvovala NT+ screening u MUDr.Vlašína a vůbec se nechoval jako "suhar", jak jsem se v různých diskuzích dočetla. Všechno pečlivě prohlídl a popsal, dokonce několikrát zavtipkoval. Řekl nám i předpokládaný pohlaví (i když se na oko bránil, ať máme překvapení). Z celýho vyšetření mám příjemný pocit, i když jsem čelala 45 minut od času objednání do skutečnýho vkročení do ordinace.

daisyjane
17. črc 2012

Ahoj. Tak po přečtení této diskuze jsem se chtěla objednat na NT+ k Vlašínovi, ale slečna na telefonu, mi řekla, že zrovna má v tom týdnu dovču. Tak nevím, může to být pavda, ale podle informací tady, i nemusí ☹ jdu k Dr. Drábkove, tak doufám, že to bude OK. Pro partnera to bude první UTZ, který uvidí nejen na papíře, snad to bude pěkný zážitek. Pak dodám info.

kalipso
19. črc 2012

@daisyjane Drábková je příjemná, určitě to bude pěkný zážitek 🙂

daisyjane
31. črc 2012

@kalipso tak jsem se musela přeobjednat kvůli tomu, že se teď miminko tvářilo trošku starší, abychom šli ve správném termínu. Budu nakonec u paní Doubkové. Takže zase nám Vlašín "nevyšel", ale věřím, že i tak proběhne vyšetření v pohodové atmosféře a budu v rukou odbornice 🙂 Už se moc těším, až maličké zase uvidím 😉

kalipso
31. črc 2012

@daisyjane u Doubkové jsem na NTčku byla a byla moc příjemná. Hlavně miminko pořádně prohlídla, všechno zkontrolovala. 😉 Pohlaví nám neřekla, ale o to tam taky nejde, malá se hrozně vrtěla.

daisyjane
31. črc 2012

@kalipso Děkuju za povzbuzení. Je fajn, že si s ní byla spokojená 😉 Na pohlaví jsem zvědavá, ale není to to hlavní 😉

simei
31. črc 2012

Dr. Doubková byla moc příjemná, byli jsem u ni na NT.. dneska jsem se objednávala na UZ v 20tt,tak jdu k Dr. Drábkové... tak doufám, že budeme spokojeni stejně jako s NT... jinak co se týká Vlašina u něj jsem byla v prvním těhu kvůlu srdíčku a celkem to šlo ani nadšená ani zklamaná... 🙂

daisyjane
14. srp 2012

@kalipso @simei Tak to máme za sebou a Doubkovou mohu jen doporučit! Byla opravdu příjemná, jak píšete 🙂 Všechno nám popsala - srdíčko, mozek, žaludek, nosní kůstku a šíjové projasnění. Tipla i pohlaví. Uvidíme, jestli se prokáže, ale mi to tam s přítelem taky viděli 😀

fretecka
21. srp 2012

Ahoj tak jsem dnes byla na screeningu,mé pocity,prostě hrůza. Měla jsem mudr Drápkovou a byla nepříjemná od první minuty,co jsem vlezla do ordinace,o staré sestře, která tam byla s ní ani nemluvě,fakt hrůza.

simei
23. srp 2012

@fretecka vážně ? já byla taky u Drábkové 21.8 a byla v pohodě... měla u sebe ale mladou sestru

vera_vila
23. srp 2012

my jsme byli u dr. Pavkové někdy v dubnu 2012 a nemůžu si vůbec stěžovat... taky to byl manželův první UZ... vše nám krásně vysvětlila, popsala, ukázala, zeptala se, jestli chceme znát pohlaví a pak nám ho i ukázala... můžu jen doporučit...

fretecka
24. srp 2012

@simei Hned mezi dveřmi mě sprdla,že jsem silná,pak se jen rozčilovala,že se malý nechtěl přetočit a vůbec nic mi nevysvětlila,neřekla co dělá a na závěr mi řekla at si dojdu v 16.týdnu na kontrolní Uz,že nespolupracoval. Včera jsem se objednala a jdu k panu doktorovi Vlašínovi.

fretecka
24. srp 2012

kecala bych ukázala mi ručičky a nožičky a srdíčko,kde řekla že komory tam jsou 😉

simei
24. srp 2012

aha tak já taky nejsem žádněj drobek, ale nic neřekla a malá spolupracovala, takže v pohodě... měla asi blbou chvílu ☹ je to teda škoda, mohla by si svoje pocity nechat pro sebe a neštěkat po maminkách ☹
@fretecka

fretecka
24. srp 2012

@simei třeba měla špatný den,ale mě tím pokazila chvilku na kterou jsem se strašně těšila,možná kdyby byl semnou můj chlap tak by si to nedovolila,ale já v tu chvili držela slzičky

soleilll
24. srp 2012

@fretecka Asi neměla svůj den (nebo naopak...? 😀 ) Vlašín je super, ten prosvítí i mimčo otočený zádama a koukne na to, co potřebuje. Jsem pěknej kus a neřekl ani slovo, ani pochodovat po chodbě jsem nemusela, jen mi trochu víc tlačil ultrazvuk do břicha. Je to o šikovnosti, ochotě a asi i odbornosti doktora. Příště bude líp, uvidíš.

soleilll
19. zář 2012

Přidávám novou zkušenost s Dr. Drábkovou. Po hodinovém čekání od času objednání k Dr. Vlašínovi mi sestra nabídla, jestli nechci jít na UZ k jinému lékaři, ať už nečekám. Souhlasila jsem a dostala se do ordinace Dr. Drábkové. Celou prohlídku mlčela a nakonec konstatovala, že dítě je špatně otočené, že se mám jít na chodbu projít. Mezitím vzala další 2 páry a pak šla na svačinu. Čekala jsem dobrou půlhodinu, než si mě zavolala znovu, ale dítě bylo prý zase špatně. Zeptala jsem se tedy, jestli je v pořádku alespoň to, co viděla. Docela nepříjemně mě usadila tvrzením, že jsme se během vyšetření s mužem bavili (což nebyla pravda, bylo naprosté ticho) a ona že neskáče lidem do řeči. Nicméně projela mi břicho znova a popsala, co vidí. Aby se dostala i na srdce, opět chtěla, abych šla na chodbu, ale vzhledem k tomu, že jsem v Prenatalu byla už 3 hodiny a musela jsem zpět do práce, odmítla jsem. Objednala mě tedy za další 2 pracovní dny k Vlašínovi. Tomu se podařilo vše prohlídnout hned a taky celou prohlídku pro laiky komentoval. Příště jedině k němu, i kdybych měla strávit celý den v čekárně.

segafredo
2. říj 2012

Holky-zlíňačky a okolí - vyšetření NT+ neboli OSCAR v 12.tt dělají vBaťově nemocnici a je zdarma-platí se pouze regulační poplatek 30 kč a fotky z ultrazvuku. Na klinice PREDIKO to smaé vyšetření stojí 1400, Prenatal v Brně chce 1200.

krmv
4. říj 2012

Ahojky, můžu se zeptat jak probíhá vyšetření ve 13tt v Brně na veveří v Prenatalu? Platíme si to sami a sestra rikala cca 1400kč. Jinak se chci zeptat na prubeh. Pry me vemou krev a vysledek budu vedet kdy? a na ultrazvuk se jde ten den? Ja abych vedla kvuli ultrazvuku zda manzel si ma brat dovolenou aby byl u ultrazvuku. dekuji moc

kalipso
4. říj 2012

@krmv vezmou ti krev a jdeš hned potom na ultrazvuk, takže ve stejný den. Výsledky jsou ten den odpoledne na internetu (+ volá výsledky i lékařka).

peta62
8. lis 2012

Ahojky,

mám takový dotaz na maminky, co byly na ultrazvuku v 20 tt v Prenatalu. Jde mi o to, kde si mám domluvit a zaplatit fotečku z UZ? Zda přímo na recepci, či si mě zavolá nějaká sestřička ještě před samotným vyšetřením, jako tomu bylo při NT screeningu? A ještě jsem se chtěla zeptat, zda nevíte, jestli potvrdí manželovi propustku do práce?
Moc děkuji za odpověď 🙂

floress
9. únor 2013

Holky berou krev dopredu, nebo ve stejny den?

dezyre
9. únor 2013

@floress Vezmou ti ji ve stejný den 😉 Normálně tam přijdeš, nahlásíš se na recepci, odevzdáš těhotenskou průkazku, pak si tě zavolají sestřičky, kde ti vezmou krev, potom se vrátíš zpět do čekárny na chvíli a následuje vyšetření ultrazvukem 😉

dezyre
9. únor 2013

@floress Počkej teď koukám, že se na svým blogu ptáš na Helios a já ti odpovídám tady na Prenatal 😉

floress
9. únor 2013

@dezyre
moc dekuji za odpoved. A myslis ze mi vys udelaji i bez prukajdy? Ja mam totiz asi blbyho gynekologa a on mi toto vys nedoporucil a prukazku mi da az za 3tydny... Tak jestli mi tam neco zaznamenaji?

floress
9. únor 2013

@dezyre
Jojo ptam se i na Helios, tady na prenatal se da najit spousta info, ale na helios nic.. Ja totiz cetla ze krev se ma odebirat 10tt a ulz delat 12tt..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru