NT screening v Prenatálu v Brně

mariv
3. bře 2009

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jakou máte zkušenost s Prenatálem v Brně na Veveří? Je mi jasné, že pokud jste byly u MUDr. Vlašina, tak pějete jen samou chválu, ale mě by spíše zajímalo jestli máte zkušenost s jinými doktory. Já jsem byla u doktorky Vondráčkové a ta byla tak nepříjemná, že mi zkazila celý zážitek a vlastně jsem se vůbec nic nedozvěděla. Je mi z toho úplně zle, obzvláště když slyším, jak to probíhalo u doktora Vlašina, protože to se s tím naším vyšetřením nedá srovnat. Nejradši bych to reklamovala! Člověk zaplatí patnáct stovek za deset minut a ještě se k němu chovají, že otravuje, fakt jsem znechucená! Ještě, že aspoň mimi je v pořádku! Díky za názory.

nikitaguza
2. pro 2014

@krikra3 Ano ano ,měla jsem to úplně stejně jako ty,zjišťovala jsem to na internetu a všude bylo,že se to neproplácí.Až sestřička v Prenatalu mě řekla,že to VZP proplácí. Jsem teď objednaná i na 3 screening a ten prý taky hradí VZP. Souhlasím,každá kačka dobrá!!! 😉

craki
2. pro 2014

@krikra3 Moje pojišťovna 213 to ma na netu uvedene jako ultrazvukové vyšetření plodu v 1. trimestru a propláceji 1 000 😉

pivatko
3. led 2015

už zde ten dotaz zazněl,ale nenašla jsem odpověd,tak se zkusím zeptat i já 😀 jde o ten záznam na usb jestli jste spokojené a je to dobrá kvalita? platí se za to 300,to jsem ochotná dát za krásnou fotku,tu první nemáme nic moc,děkuju za odpověd

katysch
10. únor 2015

Holky já se tak těším!Jdu tam ve čtvrtek a popravdě teda nevím koho mi přidělí,ale snad to bude o.k..Můžete mi někdo říct,jak to nějak cele probíhá?A jestli semnou může jít maminka s manželem?A holky řekli vám tam automaticky co to bude?Já to totiž vědět nechci a nerada bych přišla o překvápko ☹ Moc děkuju za každý tip ♡

ipkh
16. bře 2015

@katysch jak probihalo to vysetreni? Ceka me pristi tyden...dekuji

katysch
16. bře 2015

@ipkh Přijeli jsme tam o 20minut dříve a nemohli jsme vůbec zaparkovat.Nakonec můj šikovný manžel objevil parkoviště,které je kousek od toho hned na proti.(V Brně to tolik neznáme)Je to jen tip,kdyby jste taky nevěděla.V objednaný čas sem šla hned na řadu a to na braní krve.Byla tam moc milá sestřička,které sem jen odpověděla na pár otázek tipu odkud jsem,kolik vážím..atd.Pak nás poslala hned na ultrazvuk ,který je hned naproti.Nikdo neměl nic proti ,že jdou se mnou dva doprovody a myslím,že kdyby šli i 4 je jim to jedno 🙂 Lehla sem si na lehátko a před námi byla televize na které já i maminka s manželem mohli koukat na prcka.Doktorka byla přísnější,ale na všechno co sem chtěla vědět odpoěděla.Žádný problém.Vše nám bylo detailně popsáno a byli jsme tam asi 15minut.Dostala sem jednu fotečku a zprávu... odpoledne mi volaly výsledky a pak mě informovali a celou zprávu poslali na mejla.Někdo mě strašil,že tam bude psáno i pohlaví,ale není to tak.Myslím,že je to skvělje zážitek a pro manžela i pro nastávající babičku to bylo super sem ráda,že taky šla.Hlavně se nebojte a ptejte se.Holky tu psali,že narazili i na nějakou protivu,ale nemějte strach a když Vám to bude nepříjemné,tak se ozvěte!Člověk za to dává nemálo peněz,tak at se snaží ne?🙂 🙂 Přeji hodně štěstíčka!

ipkh
18. bře 2015

@katysch Děkuji moc za info.
Přemýšlím nad cestou vlakem, manžel je po úraze ruky a musela bych odřídit 80 km já, což se mě moc nechce. Vlakem jsme tam za 50 min. a tramvají by to taky nemělo být daleko...
Včera jsem se ještě doobjednala na doporučení dr.na genetickou konzultaci, prý je to hned u sebe. Tam jdeme hodinu po utz.
Babičky by asi taky ráda jela, ale nevím jestli se mě chce jí s sebou brát....

lizaira
25. bře 2015

ahojky, genetička hrůza. Ale pak má opačnou zkušennost s dr. Vondráčkovou, byla super a ještě mě moc uklidnila. Byla jsem spokojená 🙂

ipkh
25. bře 2015

Tak nas to oboji ceka zitra, ale nevim ke komu jdeme. Utz jsem mela domluveny uz od unora, ale na genetiku to bylo na posledni chvili, tak jsem byla rada, ze to je jeden den... 🙂

lizaira
25. bře 2015

Mně po odběru dost bolelo břicho, jela jsem s přítelem autem. Cestou zpátky v pololehu a pod nožkama stoličku 🙂 To byla rada od kamarádky 😉 Od nás je to do Brna nějakých 75km a byla jsem ráda že jsem zvolila cestu autem.

lizaira
25. bře 2015

Píšu o odběru plodové vody 🙂

ipkh
25. bře 2015

Ja plodovku jen kvuli veku odmitan, zitra krev a utz - casna diagnistika a na genetice konzultace... Dneska je mi od rana bidne, po nervech s sms od mamky i segry jsem zase zacala spinit, tak vaham jestli to auto preci jen nebude lepsi...

lizaira
25. bře 2015

pročpak se nervuješ?

veroushek
2. dub 2015

@janula2008
@mariv moje gynekoložka mi řekla, že rozhodně jenom k Vlašínovi, tak jsem to řekla do telefonu, když jsem se objednávala a stejně mě objednali k někomu jinýmu a když jsem se ujišťovala, že je to Dr. Vlašín, tak mi řekli, že ne, tak jsem jim řekla, že v tom případě tam nejdu, že moje gyn. mě poslala výhradně jen k němu. Sestra byla na mě protivná jak psí prdel, ale nakonec mě objednala k němu. Pokud tam příjdu a budu mít zas jinýho doktora, tak mají smůlu, prostě nepujdu :D aj kdybych měla utéct přímo z ordinace. Je to moc peněz.

nevestaak
8. dub 2015

Holky, na co je dobré se ptát při NT screeningu? Jdu příští týden a napadá mě akorát jestli je to holka nebo kluk 😀 Nevím ke kterému doktorovi jdu, netušila jsem, že Dr. Vlašína je tak vyhlášený....snad to bude ok. Díky moc za vaše rady 😉

ipkh
9. dub 2015

@nevestaak ja jsemse neptala na nic a ani na pohlavi. Dr. Vlasin nam rekl co bude kontrolovat a co se hlida a vse rovnou popisoval. Co zrovna kontroluje, zda je to v poradku, jak je co velke, pustil tlukot srdce...
Az na konci se ptal jestli mame nejake otazky. Kdyz jsme rekli ze ne, tak se ptal jestli si nechame prekvapeni co to bude...
Fotku nam pak dal automaticky pri vraceni prukazky a se zpravou...

verdonika
13. kvě 2015

Ahoj holky, ráda bych se podělila o svou zkušenost z Prenatalu byla jsem ted v pondělí. NT screening vyšel pozitivně na ds 1:230. Z důvodu krve jinak mimi v pořádku. Tak jsem jela na genetický pohovor spřípadným odběrem plodové vody. Dr. genetička byla velmi strohá zeptala se na naši rodinou anamnézu přehodnotila riziko a to vyšlo 1:464 takže dobře.K těm rozdílným výsledkům mi taky nic neřekla. Pak nastalo samotné vyšetření. Čekala jsem jak mi u diagnostického ult budou popisovat co je co atd. Ale omyl. Dostali nový přístroj na kterém se očividně teprve učili. Jedna dr radila druhé co má dělat. Jezdila mi sondou po břichu, ale vůbec nic neříkala jen zkoušela kolik to má zvuků, kolik barev na monitoru..kde zmenší nebo zvětší obraz.. k dítěti nic. Až potom přeměřovala nožičku, při prvním měření jsme krásně odpovídali týdnům 16+2tt a teď se jí mimi zdálo o pár dnů menší 15+4tt. Zeptala jsem se co to znamená.. žádná odpověď.. pak opět dr začala no snad to měříme správně a je to dobře nastavené. Odběr naštěstí proběhl v pořádku. Tak nevím zda jsem moc hysterická. Za 14 dnů tam jedu znova na měření a rovnou mi i sdělí výsledky. Jména doktorek raději nebudu sdělovat, ale doufám, že půjdu k jiné.

veroushek
13. kvě 2015

@verdonika tak to je děs!!! a to sis platila a nebo už na pojišťovnu? Protože se chodí do 14. týdne a pak ve 20. týdnu.. nebo ne? jako já jsem ten typ člověka, kterej potřebuje něco málo popovídat... Když jsem byla ve 12. týdnu, tak jsem měla dobrou zkušenost, i když teda personál se s nikým moc nemazal :D a člověk měl pocit, že je tam spíš otravuje. Za 1450kč mohli být aspoň trošku milejší :D Ale doktor byl v celku jedinej slušnej člověk. Každopádně nic moc jsme se taky nedozvěděli, jen pohlaví a že je vše v pořádku, což bychom zjistili i v tom 20. týdnu. Takže to za ty prachy nestálo. Kdyby mimíškovi něco bylo tak co? My bychom se ho nezřekli ani neusmrtili, je to naše miminko, takže tak.. Jen bychom se to dozvěděli později. Takže u dalšího miminka tam nejdu...

mynije
13. kvě 2015

Já teda dneska absolvovala NT+ u pana dr. Vlašína a musím teda říct, že personál strašně příjemnej, všechno mi vysvětlily sestřičky a pan doktor byl taky skvělej aji jsme se s ním zasmáli s manželem 🙂 takže my naprostá spokojenost... 🙂

olga1407
13. kvě 2015

Mate nekdo zkusenost s panem dr. Pavlem Francem? Jdu k nemu na ultrazvuk ve 30 tydnu.

verdonika
13. kvě 2015

NT+ screening jsem měla u svého dr. Ten mě na základě krevních testů riziko 1:230 do Brna na Veveří na diagnostický ultrazvuk, který neproběhl a případný odběr plodovky ten proběhl. Naštěstí jsem nic neplatila. Jedeš tam vystresovaná, vše vidíš černě a oni se k tobě chovají jako by jsi tam ani nebyla. Chápu, že pro ně je to rutina ale jsou specializované centrum kde by se ti měli věnovat. Takže teď vůbec nevím co si mám myslet o tom měření? Nevíš o někom u koho by mimísek rostl pomaleji? U dalšího taky nepodstoupím to co teď.

bara_doc
21. kvě 2015

Na NT jsem byla u MUDr. Pavkové a byla dobrá, neměla jsem s ní žádný problém (riziko 1:4600). Byla velmi milá, vše pěkně vysvětlila. U MUDr. Vlašína jsem byla cca v 16tt na UTZ zjištění pohlaví jako samoplátce. To byla taková sranda! Je přísnější, ale prostě machr (I když jsem na UTZ byla objednaná na 18:15 a vzal nás až 18:50)!! V 21tt jsem byla opět u MUDr. Pavkové a jako poprvé, byla super. Příští týden jdu na kontrolu a budu se na další UTZ objednávat, tak uvidíme, ke komu mě objednají.

bayli
8. črc 2015

@bara_doc ahoj, uz jsi byla na ultrazvuku ve 30tt? A nechala jsi si natočit dvd? Co tam vsechno zkoumají? Diky

bara_doc
8. črc 2015

@bayli Ano, byla jsem, ale až v 32tt. Objednali mě tak. DVD jsem si točit nenechala. Máme jen 3D fotku - tu se mu podařilo zachytit nádherně! Zkoumal polohu plodu, velikost, váhu, orgány, placentu, množství plodové vody.

bayli
8. črc 2015

A u koho si byla? A tu 3D fotku ti nabídli sami? Já prave nevim jestli mam taky, protoze mám horsi prozvucnost..

bayli
8. črc 2015

@bara_doc a kolik to 3D foto stoji? Na strankach prenatalu to nemuzu najit...

mynije
9. črc 2015

@bayli mám pocit 200Kč

bara_doc
11. črc 2015

@bayli barevná 200,- černobílá 50,-.. Byla jsem i Franze tuším a musela jsem si o ni říct... Ale natočil ho moc pěkně, tak je fotka krásná...

decra
14. črc 2015

zdravím, doufám,že nevadí, že vstupuji do konverzace, ale mám dotaz. Příští týden jdu taky na Veveří na UTZ ve 20. týdnu, z 12. týdne mám dobrou zkušenost, sice nevím jméno paní doktorky, ale byla ochotná, vše nám popsala a dokázala odpovědět na všechny dotazy mého muže (užíval si to víc jak já),ale k mé otázce..nevíte, jestli se mnou do ordinace pustí kromě manžela ještě i mou mamku? bude nám dělat řidiče a byla by šťastná, kdyby mohla vnoučka vidět. Jenže mám obavy, jestli tam pustí se mnou dva lidi, ale zase se mi nechce vybírat, kdo půjde a kdo bude čekat na chodbě :(

terry1512
14. črc 2015

@decra neboj pustí,měla jsem ji tam taky i s manželem. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru