Odběr choriových klků. Kdy se to dělá?

maximka33
27. pro 2011

ahoj holky, protože mi jedno těhotenství nevyšlo z důvodu VV, doporučili mi, abych u dalšího těhotenství prošla odběrem choriových klků, což je vlastně taková raná plodovka. chtěla bych se zeptat těch, co to prodělaly, kdy se to dělá a co to vlastně znamená. Určitě na to půjdu, protože je to zaručeně spolehlivější než triple testy. a odběr plodovky se pak dělá až v druhém trimestru, což bych už podruhé nechtěla zažít, že to nedopadne dobře takhle pozdě. díky za zkušenosti.

aaadus
27. pro 2011

@maximka33 ahoj, já jsem na to byla u prvního (vysoké riziko Downova syndromu) Je to odběr z placenty (jestli si to dobře pamatuju) a dělá se do 13tt. Odběr probíhá stejně jako u plodovky, teda přes břicho dlouhou jehlou. Mě osobně to docela dost bolelo a nebylo mi potom zrovna nejlíp. Tím tě ale nechci strašit, každý to snáší jinak 😉

maximka33
autor
2. dub 2012

@aaadus ahojky, tak u mně je to teď aktuální, tak jsem se chtěla zeptat, jestli je z toho poznat pohlaví tak jako z plodovky?

aaadus
2. dub 2012

@maximka33 ahoj, ano jde z toho zjistit pohlaví když o to požádáš

skusa
2. dub 2012

Ahoj, ano jde to poznat. Já jsem se zrovna dnes dozvěděla výsledky z CVS - naštěstí negativní, i když riziko jsem měla 1:19 a zároveň mi sdělili, že čekáme holčičku 🙂

maximka33
autor
2. dub 2012

@aaadus
@skusa
díky holky. kdy přesně jste to absolvovaly, v kterém týdnu a za jak dlouho byly výsledky?

skusa
3. dub 2012

při odběru choriových klků jsem byla 14+0, což byl pátek a výsledky byly v pondělí s tím, že kompletní výsledky budou ještě asi za tři týdny

aaadus
3. dub 2012

@maximka33 já jsem byla 12+6, odběr v pátek, výsledky byly v úterý

veruka
3. dub 2012

Byla jsem na CVS v HK ve 13+3týdnu,bylo to ve středu,ale pže byl víkend,výsledky jsem se dozvěděla až v pondělí,naštěstí byly dobré,riziko jsm měla 1:25.Dozvěděla jsem se i pohlaví.Odběr mě taky dost bolel,měla jsem,ale nizounko placentu.Po 3 dnech už mi bylo celkem OK.

maximka33
autor
3. led 2013

Můžu poprosit o vaše čerstvé zkušenosti? v kterém týdnu a jak jste to prožívaly?

neuzilka
9. led 2013

já jsem na tom byla ve 13tt, trochu to bolelo, ne ten vpich ale to jak to odebíral, ale dalo se to vydržet a potom mi vůbec nic nebylo.. mám doma dvouletého kluka a manžela po operaci páteře takže jsem musela normálně fungovat a vše bylo OK.
První výsledky jsme měli do 48hodin, ale na ty velké čekáme ještě teď, byla jsem tam 17.12., prý by měli být zítra... tak je to hrozně dlouhé čekání a nervy 🙂

maximka33
autor
9. led 2013

@neuzilka díky, to je ale dlouhé čekání.. ve 13tt mám jít na genetickou konzultaci, a uvidí se, jestli je cvs potřebné..

neuzilka
9. led 2013

no držím palečky 🙂 já byla dvakrát na UTZ a oba dopadli na jedničku, tak čekám a jsem nervní...co ti budu povídat

maximka33
autor
9. led 2013

@neuzilka no myslím, že kdyby byly špatné výsledky, tak to víš hned.. my to tak měli u plodovky. takže určitě to bude dobrý 🙂

kami77
8. bře 2013

@maximka33 Ahoj, absolvovala jsem CVS pred 2 lety ve 14 tt, vysledek byl behem nekolika dnu,uz si nepamatuji presne.Tehotenstvi vsak neskoncilo dobre, mimi melo VVV a tak jsme museli na indukovany potrat v 19tt.U nasledujiciho tehotenstvi jsem mela riziko M.Down 1:123, ale odmitla jsem CVS i AMC i kdyz mi to doktor doporucoval. Ted mam uz 11 mesicu naprosto zdravou holcicku.Rozhodla bych se stejne a i kdyz predchozi tehotenstvi skoncilo predcasne pro VVV a u tohoto mi bylo jiz 37 let, tak nas genetikove do AMC ci CVS nehnali...

luci138
18. říj 2016

Ahoj, vy co jste byli na CVS jak dlouho stě potom byli doma. Já už jsem skoro tři týdny a moje gynekoložka se na uschopneni moc netvari, tak jsem jen chtěla vědět jestli je to po tomto zákroku normální

ivchez
24. říj 2016

@luci138 ahoj prosím te já jdu na odběr tuto středu kvuli podezření na VVV rozstep břicha. Za jak dlouho ti řekli aspoň nějaké vysledky a mela jsi po odběru nějaké problémy?

luci138
24. říj 2016

@ivchez já byla kvůli downovu syndromu ten dokážou vyloučit ještě s tím pattinsonovym a edwardsovym do dvou dnů. Volali mi hned druhý den. Celkové výsledky trvali asi dva a půl týdne. Vyloženě problémy jsem neměla, byla jsem unavená a moje doktorka mi nařídila přísný klidovy režim, když jsem si šla pro neschopenku a opravdu jsem ho potřebovala. Jen jsem ležela a uvařila nic víc nedělala. Stále v jsem na neschopence a ve středu jdu na kontrolu tak uvidím jestli mě 4 týdnech pustí do práce. Hlavně se drž vyšetření je nepříjemný ale trvá opravdu jen chviličku. Držím palce ať je to jen falešný poplach jako u mě a máš dobře zprávy

gepe
24. říj 2016

@luci138 kdyz jsem byla na CVS, tak odber byl v patek. Vikend jsem prolezela v posteli (sama doma) a pak akorat po nedeli tyden nezvedala malou a jine zatezove veci. Misto po vpichu jehly jsem drzela v cistote stale. Nic vic.

gepe
24. říj 2016

@gepe @@ivchez to bylo pro Tebe.. a bez problemu. Hodne stesti.

luci138
24. říj 2016

@gepe je vidět že hodně záleží na doktorovi. Tak kde mi to odebírali říkali, týden klidovy režim a dělat jen na co se budu cítit, ale moje gyndarka mi řekla 14 dní přísný klidovy režim.

alikoaliko
24. říj 2016

Mně udělali CVS hned během 1. screeningu kvůli vysokému NT. Výsledky byly do 48 hod., pak cca za měsíc podrobné. Neschopenku jsem dostala a už jsem na ní zůstala... Vyloženě klid jsem dodržovala tak týden, po týdnu jsem měla kontrolu u své gyn. a když řekla, že je vše v pohodě, začala jsem zase normálně fungovat.

gepe
24. říj 2016

@luci138 Me delal odber Brestak, klidovy rezim tyden. Vikend v posteli jsem mela, protoze manzel byl s malou na akci Apalucha 😅

ivchez
24. říj 2016

@gepe já právě nikdy ani o tomhle vyšetření neslyšela, takže vůbec netuším co mne čeká a ani nikdo koho znám na tom nebyl. Tak jsem nervozni. Na neschopence už jsem od 4tt kvuli krevním srazeninam v okolí placenty. Musela jsem jen ležet a ted mi tam chtějí strkat jehlu 😮

luci138
24. říj 2016

@gepe já byla taky u břešťáka, u nás v kraji se to vůbec nedělá proto jsem musela do Prahy a proto je asi i mně dktoka tak opatrná, ale nechtěla jsem čekat měsíc na plodovku. Naštěstí mě o tom vyšetření informoval doktor na prvotrinestealnim screeningu.
@ivchez já na tom byla stejně a tím že jsem kvůli tomu musela jet 100 km tak jsem se bála ještě víc. Jsou to dvě nepříjemný minutky a pak budeš zase ležet. Kdybych měla mít v druhým těhotenství zase sparny výsledky, tak na to jdu okamžitě znovu, za ten klid to stojí zy dvě minutky vydržet

ivchez
24. říj 2016

@luci138 díky moc hned jsem klidnější. Já právě taky nechtěla čekat na plodovku, tak jsem se dnes pi konzultaci rozhodla jít na tohle az aspoň víme zda ty vady co jsou vidět jsou vinou chromozomu nebo dawna. Pokud nebudou tak můžeme doufat, ze se třeba růstem spraví nebo se dají po narození operovat. To nám teprve řeknou jak mimi povyroste. Takže nás čeká 7 týdnů, aby nám řekli co to to naše dítě vůbec má a jaké má šance.

luci138
24. říj 2016

@ivchez takže to ani nevedi příčinu? To tě čeká ještě dlouhé čekání, snad ti dobře dopadne. Ten můj chlap dva dny nemluvil jen z podezření na Downův syndrom i když tomu fyzicky nic nenapovidalo, po tomhle bych mu asi volala rychlou

ivchez
24. říj 2016

@luci138 ma screeningu našel doktor velký močový měchýř ma byt do 5,6 a ma 9 a nemá uzavřenou břišní stěnu vidí tam omfalokelu. Může to být jen pupeční kýla nebo rozštěp. Takže chcou vyloučit vadu chromozomu. Chlap se drží, pořad věří v kýlu. Já první dva dny jsem probrečela když ma mne doktor vybalil, že by se třeba muselo těhotenství ukončit. Teď jsem si dosáhla pověstného dna a doufám, že se na nás usmeje štěstí.

luci138
24. říj 2016

@ivchez tak já ti budu držet palce aby to byla ta kýla, děj vědět až se něco dozvíš

ivchez
24. říj 2016

@luci138 určitě se ozvu. Držte mi palce ve středu.

ivchez
26. říj 2016

Ahojky,tak ráno jsme tam čekali 2,5 hodiny na příjmu, pak mne konečně volali. Doktor se mne ptal zda vim proč tam jsem, tak říkám, protože máme asi pupeční kýlu. On se podíval na obrazovku a řekl, ze kýla to určité není, ze vidí rozštěp břicha. Takže zatímco mi říkal vše co je s tím spojené, mi tekly slzy, odběr nebyl dvakrat příjemný, ale bylo to rychlé. Lekar byl šikovný a rychlý. Cestu z nemocnice ani nevím, protože jsem bulela v autě jak želva. Objednali mne za měsíc na sono srdce a pak mi řeknou co tedy bude, nebude....
Ve čtvrtek jdu na kontrolu a musíme se poradit s mým doktorem jak to vidí on. Zaplatim si ten 3d ultrazvuk co na něm uvidíme.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru