Odběr plodové vody, bolí to?

neominka
22. srp 2013

Ahoj, 2. zari jdu na odber plodove vody . Boli to????? a po odberu museim lezet dlouho????

berenika39
22. srp 2013

ahoj, posílám link na diskusi, která už tu je, najdeš tam určitě spoustu příspěvků, které tě uklidní. neboj se předem, nebolí to, je to jen tlak a uvidíš mimčo na utz, oni to umí, trvá to jen chvilinku. taky jsem byla☹. potom to chce pár dnů klidový režim, ležela jsem asi dva dny kvůli dráždivé děloze. hlavně at to dopadne dobře a výsledky jsou v pohodě, držím palce.
https://www.modrykonik.cz/diskuse/vysetreni/amn...

neominka
autor
22. srp 2013

dekuji🙂

zuzikajdicek
22. srp 2013

Ahoj,zrovna včera jsem na tom byla,jen to štípne jako kdyby ti brali krev....pak jsem musela sedět půl hodky v čekárně at se ti třeba nezatočí hlava tot vše...doktor jen řek at mám 24 hod.klidový režím je nutné mít klid a odpočívat doma na lůžku

baraka1
22. srp 2013

Hlavně se opravdu nestresuj. Já jsem byla objednaná na 19.8., což byl termín na který jsem čekala tři týdny. Hlavně ke konci jsem byla už dost nervozní a noc před odběrem jsem skoro nespala jen se převalovala. K ránu mě začalo pobolívat břicho, byla jsem nevyspaná, nervy na pochodu. Před odběrem jsem musela ještě na jedno genetickou konzultaci, čekala jsem skoro dvě hodiny. Výsledek byl ten, že odběr mi nakonec neudělali právě pro tu bolest břicha. Myslím, že celé to bylo ze stresu, protože druhý den jsem byla samozřejmě v pořádku. Další termín mám až 30.8, tak buď především v klidu, protože to čekání je hrozné :(. Teď se hlavně bojím, abych toho 30.8 nedopadla stejně.

Jinak mi říkali, že klid tak 2-3 dny, ale nemusíš být přímo "upoutána" na lůžko, stačí polehávat, nechodit do práce nic těžkého nezvedat....

janicka85
22. srp 2013

neominka ahoj, asi tě překvapí můj názor, ale na odběr u prvního dítěte mě upozornila známá - abych nechodila a jsem jí vděčna. Dítěti to nepomůže, pouze bude s tebou ten stres prožívat a můžeš o miminko přijít. Případně začneš mít problémy a budeš muset do konce těhotenství ležet. Nevím proč tě na to doktoři posílají, viděla jsem chlapečka, kterém uu odběru propíchli nožičku, není to pro mimčo nic příjemného.
Tady vůbec nejde o to, zda to bolí -. to určitě bys zvládla ,ale o to, že je to nebezpečný a může se ti narodit miminko, které bude vystresované, což je škoda.

janicka85
22. srp 2013

rozhodně ten odběr není povinný

dreana
22. srp 2013

@janicka85 já teda nesouhlasím.. Já na odběr plodovky pujdu, dokonce si ho vyžádám.. máme v rodině Downuw syndrom a ja chci mít jistotu že je mimčo zdravé.

A myslím že to nemá až takový vliv jak píšeš.

janicka85
22. srp 2013

mám pocit, že nikdo z doktorů nepřemýšlí o tom ,jak to prožívá ten malý prcek, což je škoda 🙂

janicka85
22. srp 2013

dreanajá ti rozumímk ale co když bude zdravé, ale pak uplakané. A co když zdravé nebude, co potom ????

berenika39
22. srp 2013

@janicka85 no takový názor si může dovolit někdo, kdo si je jistý, jak se zachová, pokud by se nedejbože potvrdily negativní výsledky ze screeningu. a rozumím tomu, že odběr se dá odmítnout, ale
@neominka se ptala, jestli to bolí. to není otázka , jestli má, nemá jít.....

fiallinka
22. srp 2013

@janicka85 jasně, odběr vody určitě může stresovat i dítě - ale jsem si téměř jistá, že dlouhodobá nejistota a stres matky v případě, že na odběr nepůjde (to samozřejmě mluvím jen o těch, které jsou tak psychicky nastaveny) je pro děcko asi mnohem větší stres než jednorázový vpich do jeho plodového obalu.

fiallinka
22. srp 2013

Jo - a mně to celkem zabolelo, příjemné to nebylo ani fyzicky ani psychicky, ale zvládnout se to dalo. Ležela jsem chvilku v ordinaci, pak tři dny doma opravdu klid, další dny mírný režim.

neominka
autor
23. srp 2013

@janicka85 ja jdu na odber protoze, screening nedopadl dobre.
mam hodnoty ktere se trosinku vymykaji :-/ 1:4 hrozi Down:-/ takze plodova voda byla pro me jasna volba...ja musim vededet, ze je dite v poradku...!!!!! A na odber plodove vody chodi temer kazda druha maminka. Ja verim, ze je vse v poradku a nic nehrozi po odberu plodove vody. Nesyckuji dopredu, jen jsem chtela vedet, na jakou popripade bolest se mam pripravit. Verim a citim, ze je miminko naprosto v poradku🙂 Ale pro me je to jistota a ja v nejistote zit proste neumim- to by me nervy sezralo...

neominka
autor
23. srp 2013

@dreana ahoj🙂 souhlasim s tvym nazorem. Na screeningu se hodnoty malinko lisi, ale nic divokeho:-/ prvni dva dny jsem byla naprosto odrovnana, ale odber plodove jdu a ani na chvili jsem nezavahala. 1:4 hrozi Down, doktor rikal, ze nadeje je velika. ze dopadli dobre i 2:4. takze jsem se sebrala a nemyslim vubec negativne-verim, ze je miminko v poradku:-* ale plodova voda me da jistotu. A kdyz budu dodrzovat klidnej rezim nemuze se nic stat .-)
Dekuju za podporu🙂 Spis chci vedet, zda odber bude bolet, abych vedela do ceho jdu

dreana
24. srp 2013

@janicka85 když zdravé nebude, potom potrat, pro mě jiná volba prostě není

meggiesek
24. srp 2013

@neominka ahoj, budu ti taky drzet palce, at to dobre dopadne!

kuratkol
24. srp 2013

@neominka ja jsem na odber plodove vody byla. Je to spis neprijemne, jak se snazi dostat tou jehlou dovnitr a propichnout ty obaly, aby se nabrala voda. Daleko vetsi strach jsem mela o miminko, aby se mu neco nestalo, nepichli ho a tak. Urcite to zvladnes, je to chvilka. A jako bonus budes na 100% vedet, jake pohlavi to bude. Cekani na vysledky je ale peklo.... Clovek se proste boji...

bonniev
25. srp 2013

holky, po přečtení diskuze mám pocit, že to je jako se vším.. buď bude člověk myslet pozitivně a nebude se hrabat v tom co kdyby se stalo tohle a tamto... jsou maminky, které prostě chtějí vědět, že mají zdravé miminko a potom přistoupí k tomuto vyšetření jako k ujištění se, že je vše v pořádku.. je to jako na začátku těhotenství, jdete na první ultrazvuk, abyste přece měli jistotu, že máte plod v děloze a ne mimo... (samozřejmě je to méně bolestivé než odběr plodovky) a to je podle mě se vším v celém těhotenství.. mysleme pozitivně ženy.. ať to všem dobře dopadne!!! 🙂 😉

neominka
autor
26. srp 2013

snazim se myslet pozitivne, ale je to tezky. Dneska na kontrole me doktorka rekla, ze ty hodnoty dobry nejsou, ze1:4 je zly:-/// tak jsem se sesypala:-/ doktor co me delal screening me k tomu vic ani rict nemohl, protoze i tam jsem se sesypala. za dva dny to bylo dobry a uz jsem myslela jen na to ze detatko je zdrave. I po dnesku se snazim bejt silna, ale to cekani je hrozny. A taky vim, jak se zachovam pri pozitivnim vysledku.
To cekani ubira sil-je to dobry, neni to dobry. A to mam 21.9. svatbu, takze je to strasny:-////

baraka1
30. srp 2013

@neominka V pondělí ti držím palce. Já byla na odběru dnes a neboj, opravdu je to spíš nepříjemné a trvá to chvíli. Určitě to dobře dopadne.

blahova_andrea
30. srp 2013

holky já nevím. já se teda bolesti (některé ženy to prý vážně bolí a i omdlévají) a následků pro sebe i mimčo bojím taky (naštěstí se mě to zatím netýká), ale spíš mi vadí to, že člověku dají jen procento možnosti poškození plodu, my se pak měsíce stresujeme jestli si to máme nechat, pak jestli to teda bude vpořádku a nakonec se nám narodí naprosto zdravé dítě. neřekla bych, že ten vpich nebo jedna neprospaná noc je větším stresem než to, co následuje potom ☹ ty testy jistě mají smysl a mnoha rodičům pomohly, ale sama za sebe si nejsem jistá jestli bych na ně šla, kdyby mě posílali.
PS: nepíšu na základě vlastní zkušenosti, ale zkušenosti přítele, který to absolvoval s první ženou a dcerou ☹ plus dále z doslechu, tak se omlouvám, jestli píšu mimo mísu.

neominka
autor
3. zář 2013

@blahova_andrea Plodova voda dopadla spatne :-/ Downuv syndrom se potvrdil a nejen ten, miminko ma tezkou srdecni vadu. Zitra nastupuju do nemocnice:-/ Nikomu tohle nepreju-NIKOMU! Je to nejhorsi co se me v zivote stalo:-/
Ale i priste kdyby nedej boze opet bylo byt minimalni riziko bez vahani na plodovou vodu jdu znova.
My si zaplatili 3500 kc na rozsirenou kombinaci VV a v budoucnu pokud by se situace opakovala okamzite bych na ni sla znova.
takze ti co cekaji na vysledky drzim moc palecky, at dopadnou lepe jak my:-///
Hrozne to u srdce boli, ale asi nam osud jeste nepral...

kamino
3. zář 2013

@neominka Holcicko,to je mi strasne lito,drzela jsem ti palce,tvou diskusi jsem cetla,take mam AMC za sebou a prala jsem ti,aby bylo vse v poradku...nevim co napsat,jen to,ze verim,ze priste to bude uz v poradku... Urcite !!!
Hlavne,ze se na to prislo vcas a muze se predejit komplikacim... Drz se,bude lip !!!!

neominka
autor
3. zář 2013

@kamino preju hodne stesti at dopadnete dobre!!!
Dekuju za podporu, boli to ale beru to jako ze priroda to tak chtela. Co jinyho nam obema s laskou zbyva...

kamino
3. zář 2013

@neominka my uz dopadli,ted vedle me spi skoro 14 mes.vytrznik...ale take jsem mela nahnano,prcek je z Pronatalu, je mi uz ke 40 a vedela jsem,ze tohle je asi posledni moznost...ty jsi mlada,bude dobre,uvidis...vse ma nejaky duvod. Je to strasne krute,ale za par mesicu bude dobre a ty se nam pochlubis // 😉

blahova_andrea
4. zář 2013

@neominka To je mi strašně moc líto ☹ Já to taky nikomu nepřeju. Osobně si myslím, že maminkám a malým dětem by se nic zlého dít nemělo. Není to spravedlivé. Ale co na světě je, že? Kamarádce se narodil syn se srdeční vadou, kterou nikdo dřív nezjistil. Naštěstí se to dalo operovat a dnes už je snad v pořádku. Kéž by takto šlo vyřešit všechno ☹ Přeji ti strašně moc síly a velkou oporu v rodině. Snad se tvé tělo vzhledem k mládí dá brzy do kupy a příště to vyjde a bude z toho dokonalý zdravý uzlíček. Moc vám držím palce!

mariedavidova
2. led 2017

Dobrý den chci se vás na něco zeptat zítra jdu na genetiku a nevím jestli budou brát plodovou vodu. Strašně se bojím sem epilepticka a mam panickou hrůzu nevím co mě čeká, sem hodně mladá a neskusena, může te my prosím poradit? Děkuji

denny111
1. únor 2017

dobrý den tak ja jsem pět hodin po odběru plodove vody a chtěla bych napsat vubec to nebolí a je to chvilička takže mamči žádný strach🙂

verunkanatalka
2. únor 2017

@denny111 Ahoj,máš pravdu.Nebolí to,jen jsem cítila tlak.Nervy jsou to čekání na výsledky,ale ten pocit,když mi přišly a mimi je v pořádku-za mě stojí.

denny111
2. únor 2017

jj taky jsem rada nakonec ze jsem tam šla a ted už jen čekáme na výsledky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru