• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Odhad váhy dítěte. Dá se na nej nějak spoléhat?

12. září 2012 
Chtěla bych se zeptat, jak často vám říkají odhad váhy miminka? Má dr. nemá utz (vnější) a ani mi neměřila pánev (né, že bych měla strach, jsem myslím dost široká).
A myslíte, že se na to dá nějak spoléhat? Dost jsem slyšela, že odhady byly i o půl kila mimo - k čemu tedy to potom je, když to má takový velký rozptyl?
3. únor 2010 v 15:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Muj dr. mi rikal,ze to biometricke mereni a z neho vypocitana vaha je "odhad s odchylkou az 300gramu "
3. únor 2010 v 15:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Craw jéé taky dubňátko? :slight_smile: Mě dělali jedinej odhad váhy ve 23tt, to měl maličkej 480g a od tý doby jsem neměla ani UZ, jen dr kontroloval čípek, takže odhad váhy taky netuším, a o měření pánve si můžu nechat jen zdt. Další KO mám ve 33tt,tak jsem zvědavá, jestli se tím bude vůbec zabývat...
A spoleh na to myslím taky moc není, jak píše j.cien, odchylka může bejt dost velká...
No, sama jsem zvědavá :slight_smile: Jediný tip, aspoň pro přehled, je tabulka váhy na maminkam.cz i když taky jen orientační...
3. únor 2010 v 15:47  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
tercie: já měla právě taky jen ve 22tt a to 460g a od té doby jen kontrola čípku atd. a další utz mám 30+6 tak uvidíme:slight_smile: ty tabulky jsou opravdu jen hodně orientační - je to takový průměrný mimi.
3. únor 2010 v 16:13  • Odpověz  • To se mi líbí
craw a nechodíme ke stejnýmu dr? :grinning:
3. únor 2010 v 16:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Nám gynekolog už od 30.tt odhad nedělal, až mi ho udělali v porodnici, kde odhadli 3900 g a malá měla 3880 :grinning:
3. únor 2010 v 16:23  • Odpověz  • To se mi líbí
crawler nam nedelali odhad jeste ani jednou :slight_smile:
3. únor 2010 v 16:24  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
tercie: jejda to bych to do KV měla daleko - i tak ke gyndařce jezdím vlakem 30minut a dalších 30 pěšky :stuck_out_tongue_closed_eyes:

medvik: téda, tak tomu říkám trefa:grinning: a to už bylo v rámci chození na monitor nebo jsi šla sama ze své vůle, abys věděla, jak mimi roste? nebo na žádanku?

adelka: možná sladká nevědomost:slight_smile: - né ...ono stejně ty mimi tloustnou a rostou individuálně právě až hhlavně ve 3.trim., takže mě ten odhad z 22tt taky není k ničemu :grinning:
3. únor 2010 v 16:47  • Odpověz  • To se mi líbí
crawler: tak mě se opravdu o půl kila sekli..odhad byl 4,5kg a nakonec měl 4030g. Prý je to plus minus pl kila, takže mohl mít taky 5 :confused: Měří se to podle stehenní kosti, obvodu bříška ahlavičky..no a my jelikož jsme měli vtší tu hlavičku (36cm), tak nám vyšel asi i větší ten odhad :wink:
3. únor 2010 v 16:49  • Odpověz  • To se mi líbí
no mne sa sekli o 900g... :unamused: v nemocnici tesne pred porodom mi vraveli,ze mala ma okolo 4 kg a ked sa narodila mala 3150g. tak to je riadny rozdiel si myslim... :confounded: :grinning:
3. únor 2010 v 16:53  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
mili: aha ten systém, jak se váha určuje jsem netušila...takže to spíš vypadá, že jednou jim to vyjde, a párkrát se seknou...

mrka: no tak už je prakticky rozdíl kilo a to je teda sado...!

já že někdy se rozhoduje o CS a váha dítěte v tom hraje roli, ale jak můžou rozhodovat o tak důležitý věci, když je to tak nepřesné? :sweat_smile: Pak se může stát, že nechaj rodit "úzkou" rodičku mimi má třeba o 700g víc a je průšvih a pak mají co dělat, aby to zvládli kleštěma...Vím, ž dřív taková diagnostika vůbec neexistovala, ale přijde mi, že teda když už ji dělaj a rodičce tuhle informaci dávaj, tak by měla být přesnější... :astonished:
3. únor 2010 v 16:59  • Odpověz  • To se mi líbí
crawler: to bylo za hospitalizace, před porodem :wink:
3. únor 2010 v 17:00  • Odpověz  • To se mi líbí
U nás se teda taky pořádně sekli. :unamused: Měla jsem cukrovku, takže v posledním trimestru mi dělali uzt a odhady co 14 dnů a pořád se to víceméně shodovalo (několik různých přístrojů i doktorů), vypadalo to na porod mimča pod 4kg. Poslední utz mi dělali asi 18 hodin před porodem, odhad 3800g. Druhý den se narodil kluk jako buk a měl 58cm a 4600g! :sweat_smile: Tomu teda říkám rozdíl...
3. únor 2010 v 17:28  • Odpověz  • To se mi líbí
holky, začínám mít vítr z těch odchylek... je pravda, že do porodu mám daleko, ale při měření pánve jsem měla 16,6 cm (ten rozměr mezi posledním obratlem a stydkou kostí) doktor mně řekl, že to vypadá spíše na císaře... ale že to se ještě uvidí, jak bude to mimčo velké... navíc v mém blízkém okolí teď 2 holkám predikovali mimi o 0,5 kg lehčí, než bylo ve skutečnosti... co teď? :confounded:
3. únor 2010 v 17:30  • Odpověz  • To se mi líbí
jaynee - tak to sa ti sekli tak ako mne, len tebe naopak. porodila si tazsie babo,ako ti hovorili- ja lahsie. teda ale vystrasili ma riadne,lebo moj gynekolog mi vravel,ze bude mat okolo 2800 a v nemocnici o dva dni sup 4 kila. poriadne som sa zlakla... no ale aspon si sa nemusela bat a zvladla si to aj bez toho :wink:
3. únor 2010 v 17:50  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
nám se v den porodu sekli o půl kila, říkali, že to bude 4 kilovka a malej měl jenom 3500 :grinning:
3. únor 2010 v 17:52  • Odpověz  • To se mi líbí
No ja myslím že tu váhu stanovuju podla stehennej kosti nejako, lebo mne to hovoril ked meral stehennu kosť aj v 21 tt aj teraz v 31 tt. A neviem či je to spolahlivé lebo čo sa mu tam ukazovalo tak stehennu kosť som mala dlhu na 30+5 tt ale obvod hlavičky aj bruška na 31+1 tt... tak mpžno bude mať len krátke nihy :unamused: Tak Sklenaríkova to nebude :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale podla mna je pri pôrode najdôležitejší ten obvod hlavičky nie???
3. únor 2010 v 17:58  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
marketecka: právě z toho důvodu jsem diskuzi založila - není to sice můj případ (teda ani mě neměřili), ale je mi líto těch, které právě tohle řeší - je to zbytečný stres navíc ;-/ přeju ať to dopadne co nejlépe :slight_smile:

vejula: jsem se lekla, proč o mě mluvíš, páč jsem za svobodna Sklenaríková, ale pak mi došlu, že myslíš krásnou Adrianu :grinning:

hlavička je zřejmě nejdůležitější, ale robustnější dítě většinou znamená velkou hlavičku - ještě jsem neviděla mimi, které by mělo drobnou hlavičku a silnější tělíčko, takže obavy z velké váhy jsou myslím zároveň i obavy, jak se bude prořezávat ven ta melounkovitá hlavička :grinning:
4. únor 2010 v 08:36  • Odpověz  • To se mi líbí
http://www.mudr.org/web/odhad-porodni-vahy

zkuste se podívat na tuto stránku, ale nevím jestli se tomu dá věřit :sweat_smile:
4. únor 2010 v 10:29  • Odpověz  • To se mi líbí
tak mě to teda nevyšlo :slight_smile:
4. únor 2010 v 10:34  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte

teda mne ten prepocet vobec nevysiel. Akurat vcera som mala sono- Podla hlavicky a bruska je maly 20+3 a 20+4 dni no podla stehennej kosti je az 22+0 - takze ma asi nejak dlhsie nožicky. No a hmotnost podla sona je 406g a podla tej tabulky az 1026 g co je na 21 tyzden hlupost, je to nerealne.
4. únor 2010 v 11:45  • Odpověz  • To se mi líbí
tak mně toto těhu vyšlo podle tabulky skoro 2,8 kg, což mi přijde blbost, ale první těhu mi vyšlo 3,72 a malý se narodil s 3,65 kg, tak doufám, že je to náhoda, když vám to taky nevyšlo, protože jinak budeme mít ještě za 10 týdnů tak 5 kilo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. únor 2010 ve 12:07  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte...
tak mne vahu maleho odhadli skoro presne :grinning: stvrtok som bola na utz a povedali ze ma okolo 3800g a v nedelu sa narodil a mal 3560g...tak ma len potesilo ze nebol taky macko ako vraveli :slight_smile:
6. únor 2010 ve 13:21  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ljuba: díky za odkaz, ale pochybuju o jeho přesnosti:slight_smile: Váha mimíska mi vyšla 2,7kg a vzhledem k tomu, že TP mám až za 2 měsíce a kousek, tak bychom se vyšplhali asi na 6kg :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...Hádám, že momentálně by mohl mimís mít kolem 1,3kg? ??(jsem 29+5)
8. únor 2010 ve 14:37  • Odpověz  • To se mi líbí
mě dělala moje dr. odhad váhy pokaždé, když jsem u ní byla na kontrole. Ale obzvláště u konce je těhu to je skutečně jenom odhad, protože to miminko se nedá už tak dobře změřit. Rozptyl může být až 500g. 2 dny před porodem mi udělali v porodnici odhad váhy malého na 3280g - 3500g, po narození měl malý 3040g.
Ve 28+2 jsme vážili cca 911 g, ve 31+4 1340g.
8. únor 2010 ve 14:55  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
my jsme měli odhad 14 dní před porodem 3,60, pár dní před porodem 3,80 a malý měl 3,65, tak se docela trefili, ale je to plus mínus toho půl kila.
8. únor 2010 v 15:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Mi dělá gynDr odhad váhy od 20tt při každé kontrole. Nebo já se ho spíš zeptám sama kolik malý váží. Ve 20tt měl 330g a teď ve 26tt přesně kilčo.
U Adélky mi řekli odhad 3400g a malá měla 3450g takže to odhadli skoro na chlup přesně :wink:
8. únor 2010 v 15:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, odkaz na zahranicni stranky http://babymed.com/Tools/Ultrasound/second_trimester/Default.aspx,
je tam rozptyl jak velke ma miminko byt :slight_smile:
8. únor 2010 v 15:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte, mne tipovali v 40tt 2,80kg a mala sa narodila s vahou 3,95kg :dizzy_face: :grinning:
9. únor 2010 v 09:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Teda andreo to je rozdíl víc jak kilo, nestraš
9. únor 2010 ve 13:32  • Odpověz  • To se mi líbí
mne povedali 4 hodiny predtym nez som porodila ze bude mat 3600 g zhruba a ze bude basketbalistka... a narodila sa 2810 g a 46 cm palculienka :grinning:
9. únor 2010 ve 13:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek