Odhad váhy dítěte. Dá se na nej nějak spoléhat?

crawler
3. únor 2010

Chtěla bych se zeptat, jak často vám říkají odhad váhy miminka? Má dr. nemá utz (vnější) a ani mi neměřila pánev (né, že bych měla strach, jsem myslím dost široká).
A myslíte, že se na to dá nějak spoléhat? Dost jsem slyšela, že odhady byly i o půl kila mimo - k čemu tedy to potom je, když to má takový velký rozptyl?

j.cien
3. únor 2010

Muj dr. mi rikal,ze to biometricke mereni a z neho vypocitana vaha je "odhad s odchylkou az 300gramu "

tercie
3. únor 2010

Craw jéé taky dubňátko? 🙂 Mě dělali jedinej odhad váhy ve 23tt, to měl maličkej 480g a od tý doby jsem neměla ani UZ, jen dr kontroloval čípek, takže odhad váhy taky netuším, a o měření pánve si můžu nechat jen zdt. Další KO mám ve 33tt,tak jsem zvědavá, jestli se tím bude vůbec zabývat...
A spoleh na to myslím taky moc není, jak píše j.cien, odchylka může bejt dost velká...
No, sama jsem zvědavá 🙂 Jediný tip, aspoň pro přehled, je tabulka váhy na maminkam.cz i když taky jen orientační...

crawler
autor
3. únor 2010

tercie: já měla právě taky jen ve 22tt a to 460g a od té doby jen kontrola čípku atd. a další utz mám 30+6 tak uvidíme🙂 ty tabulky jsou opravdu jen hodně orientační - je to takový průměrný mimi.

tercie
3. únor 2010

craw a nechodíme ke stejnýmu dr? 😀

medvik
3. únor 2010

Nám gynekolog už od 30.tt odhad nedělal, až mi ho udělali v porodnici, kde odhadli 3900 g a malá měla 3880 😀

adelka89
3. únor 2010

crawler nam nedelali odhad jeste ani jednou 🙂

crawler
autor
3. únor 2010

tercie: jejda to bych to do KV měla daleko - i tak ke gyndařce jezdím vlakem 30minut a dalších 30 pěšky 😝

medvik: téda, tak tomu říkám trefa😀 a to už bylo v rámci chození na monitor nebo jsi šla sama ze své vůle, abys věděla, jak mimi roste? nebo na žádanku?

adelka: možná sladká nevědomost🙂 - né ...ono stejně ty mimi tloustnou a rostou individuálně právě až hhlavně ve 3.trim., takže mě ten odhad z 22tt taky není k ničemu 😀

mili84
3. únor 2010

crawler: tak mě se opravdu o půl kila sekli..odhad byl 4,5kg a nakonec měl 4030g. Prý je to plus minus pl kila, takže mohl mít taky 5 😕 Měří se to podle stehenní kosti, obvodu bříška ahlavičky..no a my jelikož jsme měli vtší tu hlavičku (36cm), tak nám vyšel asi i větší ten odhad 😉

mrka2
3. únor 2010

no mne sa sekli o 900g... 😒 v nemocnici tesne pred porodom mi vraveli,ze mala ma okolo 4 kg a ked sa narodila mala 3150g. tak to je riadny rozdiel si myslim... 😖 😀

crawler
autor
3. únor 2010

mili: aha ten systém, jak se váha určuje jsem netušila...takže to spíš vypadá, že jednou jim to vyjde, a párkrát se seknou...

mrka: no tak už je prakticky rozdíl kilo a to je teda sado...!

já že někdy se rozhoduje o CS a váha dítěte v tom hraje roli, ale jak můžou rozhodovat o tak důležitý věci, když je to tak nepřesné? 😅 Pak se může stát, že nechaj rodit "úzkou" rodičku mimi má třeba o 700g víc a je průšvih a pak mají co dělat, aby to zvládli kleštěma...Vím, ž dřív taková diagnostika vůbec neexistovala, ale přijde mi, že teda když už ji dělaj a rodičce tuhle informaci dávaj, tak by měla být přesnější... 😲

medvik
3. únor 2010

crawler: to bylo za hospitalizace, před porodem 😉

jaynee
3. únor 2010

U nás se teda taky pořádně sekli. 😒 Měla jsem cukrovku, takže v posledním trimestru mi dělali uzt a odhady co 14 dnů a pořád se to víceméně shodovalo (několik různých přístrojů i doktorů), vypadalo to na porod mimča pod 4kg. Poslední utz mi dělali asi 18 hodin před porodem, odhad 3800g. Druhý den se narodil kluk jako buk a měl 58cm a 4600g! 😅 Tomu teda říkám rozdíl...

marketecka
3. únor 2010

holky, začínám mít vítr z těch odchylek... je pravda, že do porodu mám daleko, ale při měření pánve jsem měla 16,6 cm (ten rozměr mezi posledním obratlem a stydkou kostí) doktor mně řekl, že to vypadá spíše na císaře... ale že to se ještě uvidí, jak bude to mimčo velké... navíc v mém blízkém okolí teď 2 holkám predikovali mimi o 0,5 kg lehčí, než bylo ve skutečnosti... co teď? 😖

mrka2
3. únor 2010

jaynee - tak to sa ti sekli tak ako mne, len tebe naopak. porodila si tazsie babo,ako ti hovorili- ja lahsie. teda ale vystrasili ma riadne,lebo moj gynekolog mi vravel,ze bude mat okolo 2800 a v nemocnici o dva dni sup 4 kila. poriadne som sa zlakla... no ale aspon si sa nemusela bat a zvladla si to aj bez toho 😉

romana29
3. únor 2010

nám se v den porodu sekli o půl kila, říkali, že to bude 4 kilovka a malej měl jenom 3500 😀

vejula
3. únor 2010

No ja myslím že tu váhu stanovuju podla stehennej kosti nejako, lebo mne to hovoril ked meral stehennu kosť aj v 21 tt aj teraz v 31 tt. A neviem či je to spolahlivé lebo čo sa mu tam ukazovalo tak stehennu kosť som mala dlhu na 30+5 tt ale obvod hlavičky aj bruška na 31+1 tt... tak mpžno bude mať len krátke nihy 😒 Tak Sklenaríkova to nebude 😝 ale podla mna je pri pôrode najdôležitejší ten obvod hlavičky nie???

crawler
autor
4. únor 2010

marketecka: právě z toho důvodu jsem diskuzi založila - není to sice můj případ (teda ani mě neměřili), ale je mi líto těch, které právě tohle řeší - je to zbytečný stres navíc ;-/ přeju ať to dopadne co nejlépe 🙂

vejula: jsem se lekla, proč o mě mluvíš, páč jsem za svobodna Sklenaríková, ale pak mi došlu, že myslíš krásnou Adrianu 😀

hlavička je zřejmě nejdůležitější, ale robustnější dítě většinou znamená velkou hlavičku - ještě jsem neviděla mimi, které by mělo drobnou hlavičku a silnější tělíčko, takže obavy z velké váhy jsou myslím zároveň i obavy, jak se bude prořezávat ven ta melounkovitá hlavička 😀

ljjuba
4. únor 2010

http://www.mudr.org/web/odhad-porodni-vahy

zkuste se podívat na tuto stránku, ale nevím jestli se tomu dá věřit 😅

pajka888
4. únor 2010

tak mě to teda nevyšlo 🙂

romy01
4. únor 2010

ahojte

teda mne ten prepocet vobec nevysiel. Akurat vcera som mala sono- Podla hlavicky a bruska je maly 20+3 a 20+4 dni no podla stehennej kosti je az 22+0 - takze ma asi nejak dlhsie nožicky. No a hmotnost podla sona je 406g a podla tej tabulky az 1026 g co je na 21 tyzden hlupost, je to nerealne.

ivika18
4. únor 2010

tak mně toto těhu vyšlo podle tabulky skoro 2,8 kg, což mi přijde blbost, ale první těhu mi vyšlo 3,72 a malý se narodil s 3,65 kg, tak doufám, že je to náhoda, když vám to taky nevyšlo, protože jinak budeme mít ještě za 10 týdnů tak 5 kilo 😝

martinex
6. únor 2010

ahojte...
tak mne vahu maleho odhadli skoro presne 😀 stvrtok som bola na utz a povedali ze ma okolo 3800g a v nedelu sa narodil a mal 3560g...tak ma len potesilo ze nebol taky macko ako vraveli 🙂

crawler
autor
8. únor 2010

ljuba: díky za odkaz, ale pochybuju o jeho přesnosti🙂 Váha mimíska mi vyšla 2,7kg a vzhledem k tomu, že TP mám až za 2 měsíce a kousek, tak bychom se vyšplhali asi na 6kg 😀 😝 ...Hádám, že momentálně by mohl mimís mít kolem 1,3kg? ??(jsem 29+5)

olgas
8. únor 2010

mě dělala moje dr. odhad váhy pokaždé, když jsem u ní byla na kontrole. Ale obzvláště u konce je těhu to je skutečně jenom odhad, protože to miminko se nedá už tak dobře změřit. Rozptyl může být až 500g. 2 dny před porodem mi udělali v porodnici odhad váhy malého na 3280g - 3500g, po narození měl malý 3040g.
Ve 28+2 jsme vážili cca 911 g, ve 31+4 1340g.

ivika18
8. únor 2010

my jsme měli odhad 14 dní před porodem 3,60, pár dní před porodem 3,80 a malý měl 3,65, tak se docela trefili, ale je to plus mínus toho půl kila.

misicka85
8. únor 2010

Mi dělá gynDr odhad váhy od 20tt při každé kontrole. Nebo já se ho spíš zeptám sama kolik malý váží. Ve 20tt měl 330g a teď ve 26tt přesně kilčo.
U Adélky mi řekli odhad 3400g a malá měla 3450g takže to odhadli skoro na chlup přesně 😉

elly01
8. únor 2010

Holky, odkaz na zahranicni stranky http://babymed.com/Tools/Ultrasound/second_trim...,
je tam rozptyl jak velke ma miminko byt 🙂

andrea12737
9. únor 2010

Ahojte, mne tipovali v 40tt 2,80kg a mala sa narodila s vahou 3,95kg 😵 😀

ivika18
9. únor 2010

Teda andreo to je rozdíl víc jak kilo, nestraš

libka1
9. únor 2010

mne povedali 4 hodiny predtym nez som porodila ze bude mat 3600 g zhruba a ze bude basketbalistka... a narodila sa 2810 g a 46 cm palculienka 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru