• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Odmítla jste některá test na cukrovku v těhotenství?

30. listopadu 2016 
@fiiif ....a vážně stonalo a umíralo.....že?

Jak může někdo myslet tento rádoby argument vážně.... :sweat_smile:
8. srp ve 14:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@werumka to nevím, nejspíš ne.. ale tak četla jsem na netu a i on mi říkal, že diabetická cukrovka bývá většinou u žen s obezitou, vyšším věkem a genetickým předpokladům..já ani do jedné této skupiny nezapadám. Takže mi řekl že je podle něj zbytečné se stresovat nějakým vyšetřením, nalačno pít sladkou břečku aby mi z ní bylo špatně =D ale že je to moje rozhodnutí
8. srp ve 14:40  •  čeká miminko, termín má v lednu 2017 (33. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí
@koncita Babička má dvě dcery, její maminka měla 3 děti a její maminka 4..nikomu nic nebylo, narodili se v pořádku. mamka sice zažila jeden potrat, ale to s tím nemělo souvislost a má taky dvě zdravé dcery..takže.. ano myslím to vážně, moderní maminky se snaží žít podle příruček a snaží se do nich nacpat i svoje děti.. dřív nic takového nebylo a děti se normálně rodili
8. srp ve 14:44  •  čeká miminko, termín má v lednu 2017 (33. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@fiiif To jsou samozřejmě vyšší rizikové skupiny. Ale jak jsem psala, tehotenska cukrovka je věc hormonů. A to, jak dokáže Tvoje slinivka utáhnout tu nálož hormonů, je věc individuální. Slinivka každé ženy v těhotenství musí pracovat o 50-100% víc oproti normálu. Některá to holt nezvládne. Rekl Ti třeba doktor, že do rizikové skupiny spadají i ženy, co první tři měsíce berou vysoké dávky Utrogestanu? Nebo ty, co se lecily prednisonem? Nebo ty, co podstupovaly hormonální léčbu?
8. srp ve 14:44  • Odpověz  • To se mi líbí (3)
@werumka Říkat mi to nemusel..jsem zdravotní sestra v Bohunicích na gynekologyckém oddělení..
8. srp ve 14:46  •  čeká miminko, termín má v lednu 2017 (33. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí
@fiiif Já A to v praxi znamená co? :slight_smile: jsem moc nepochopily, jakou provázanost to spolu má :slight_smile:
8. srp ve 14:48  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@fiiif dřív toho nebylo mnohem víc.....ale to je fuk, to by bylo na dlouho. Tak hlavně, abys měla pohodové těhotenství a zdravé děťátko, předpokládám, že nechodíš na ultrazvuky, screeningy a podobné výmysly moderních maminek.
8. srp ve 14:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Na ultrazvuky samozřejmě chodím.. a podstoupím klasický vyšetření krve atd.. ale zrovna u tohoto testu se spousta lidí pozastavuje a znám spoustu maminek co test odmítly, ať už měly jakýkoliv důvod.. proto si myslím že je to na každé z nás..
8. srp ve 14:50  •  čeká miminko, termín má v lednu 2017 (33. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí
@fiiif Vidíte a sestra mojí babičky zemřela krátce po porodu - z pěti dětí se dospělosti dožily tři. Dcera sestry mé babičky podlehla ještě v děloze hemolytické nemoci novorozence a tetě se narodil syn s Downovým syndromem....takže ano, rodili se, ale úmrtnost a podíl VVV byli určitě vyšší...
8. srp ve 14:51  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@fiiif ano, s tím souhlasím, je to na každé z nás. Mě jenom vždycky vytočí, když někdo odmítá něco, o čem toho evidentně moc neví a navíc něco, s čím pak může mít problém hlavně miminko.
8. srp ve 14:53  • Odpověz  • To se mi líbí (3)
@fiiif Však opravdu jít nemusis :slight_smile: jen si prostě najdi alternativu, která bude dostatečná a Tebe nebude stresovat, to je celé. Pokud na test pujdes, dej si záležet s výběrem laborky mnohde ten test dělají špatně a je to pak k ničemu.
8. srp ve 14:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@fiiif Teď jsem si všimla, zes psala, že máte cukrovku v rodině. Kdo konkrétně? Prarodiče? Rodiče? Nebo vzdálenější rodina?
8. srp v 15:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@fiiif Panebože, řešit tady naše maminky a babičky - zkus se jich taky zeptat, jaká byla v té době úmrtnost miminek (i rodiček), potratovost apod.
8. srp v 15:12  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Kup si domu glukometr, sem tam se dobni pred snidani a po ni. Takhle to pripadne planuju ja, kdyby nekdy...
8. srp v 15:59  •  čeká miminko, termín má v březnu 2017 (27. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
gllukometr mam a merim se pravidelne a protože mam cukr naprosto normalni nepovazuju za nutne na ten test chodit.. =) mimochodem, tatka cukrovku ma, ale pry te typ který je dan dedicne, takze pokud je vse ok je ten test zbytecny
9. srp ve 21:52  •  čeká miminko, termín má v lednu 2017 (33. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí
@fiiif Dědičné jsou do určité míry všechny typy cukrovky :wink: pokud má diabetes 1. typu, pak máš zvýšené riziko vzniku tohoto typu. Pokud má DM2, pak máš zvýšené riziko klasického gestacniho diabetu. Pokud se meris, v tuhle dobu na to ještě kašli. GDM se manifestuje až po 25. týdnu, teprve pak můžeš namátkově měřit. Hodnoty u GDM pak stoupají strmě po 30. týdnu. Rozlož si to tak, abys zbytečně neplacala proužky :wink:
9. srp ve 22:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Milé dámy, můžu děkovat sobě, že mám zdravou holčičku, díky tomu že jsem ten ten odmítla. Malá se mi narodila na konci 36 tt. Při screningu, který dělají v porodnici nám byla zvětšená prava ledvina. Kdybych test podstoupila tak by ji hrozilo selhání ledvin a kdoví jestli by vůbec byla s námi. Celé tehu jsem si hladinu cukru hlídala sama a občas zašla do laborky jako samoplatce. Vše mám potvrzeno od své gynekolozky a dětské dr. Děkuji svého zdravému rozumu že jsem test odmítla, když mě do něj nutili, dnes mám doma skoro 10.mesicni princeznu
11. srp v 08:25  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
Ja nechapu proc se z toho testu na cukr dela takovy horor. Taky jsem se bala, a to jsem bez genetickych predpokladu a stihla. Jen co se tyce veskerych testu ohledne mimi tak jdu na vsechny. Nejde jen o me, uz jsme dva. Zvetsene ledviny a jine nesrovnalosti u mimi se zjisti jeste pred tim nez se ma tento test podstoupit. Ano drive take nemeli moznost takoveho mnozstvi vysetreni, ale take se nerodili jen zdrave deti. Rozhodnuti je na kazdem, ale myslete na to, ze uz nejde jen o vas. Mate v brisku novy zivot. To nejbolestivejsi nas ceka-porod. Taky na nej ze strachu nepujdete?:wink: Preji vsem zdravicko.
20. lis v 18:28  •  čeká miminko, termín má v únoru 2017 (32. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@sara8159 bohužel se zvětšená ledvina zjistila až po narození při novorozeneckem screeningu...takže nezjistí...nejvíc mě baví kecy těch, který o tom ví houby...a krafou nesmysly...
20. lis ve 21:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Myslím že je to čistě na každém z nás aby se svobodně rozhodl zda nějaké vyšetření odmítne nebo ne. Na ten test jsem nešla a nikdo z mého okolí ani lékaři na tom nevidí nic špatného.. To jen ta doba..
27. lis v 10:22  •  čeká miminko, termín má v lednu 2017 (33. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Taky jsem zrovna neskala nadsenim, kdyz jsem sla na test na cukrovku. Ale kdyz uz tu takova moznost dnes je, proc toho nevyuzit a vedome ohrozovat dite? Ze se citite dobre, absolutne nic neznamena! Ani ze jste mlade nebo stihle... Ale kazdy je odpovedny sam za sebe...
27. lis ve 13:02  • Odpověz  • To se mi líbí
Já jsem na OGTT nešla ale abych měla přehled tak jsem jela od 28tt do 34 tt "cukrovkářský režim" kdy jsem si každý týden měřila hladinu cukru v krvi po celý den glukometrem.Moje PA mi to tak doporučila.Nikdy jsem neměla ani jednu hodnotu zvýšenou.Kdyby ano tak to budu řešit.
27. lis ve 13:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@mrs_v mozna vas budu i ja nasledovat... u prvního tehu jsme na testu byla, ale..... nejdříve mi bylo spatne z nejedeni... mela jsem to cele tehotenstvi, musela jsme jist pravidelne, jinak mi bylo spatne....na testu jsme omdlela.. ještě, ze tam se mnou byl manzel a chytil me včas a donesl na luzko do ordinace....test dopadl dobře, ale myslim, ze zrovna tato situace mohla diteti ublížit.... nevim proto, zda ted podruhe jit ci nejit....kazdopadn pokud ano, pujdu s doprovodem manžela a dvoleteho syna.. nemame totiž hlidani.... pokud nepujdu, holt si nastolim dietku (nevim sice co obnasi, ale zvladnout se urcite da)...
30. lis ve 14:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek