Odmítla jste některá test na cukrovku v těhotenství?

ajina17
13. bře 2012

Zajímalo by mě kolik tu je maminek co odmítlo test na cukrovku..

ajina17
autor
13. bře 2012

@natynkaz přesně tak jak máš jiný názor než ostatní tak to je v háji 😔 taky nikdy na takový test nepujdu jen pokud by to výslovně Dr. doporučil jinak ne!!

natynkaz
13. bře 2012

@jaa Koukám, že my dvě bychom si rozuměly. 🙂 Taktéž nejsem pro očkování všeho možného. Celkově jsem proti očkování a kdyby bylo na výběr, tak by moje děti neměly ani to povinné. 😕

weri1
13. bře 2012

@natynkaz jen dotaz, kdybychom se rozhodly nočkovat nikdo, kam bychom došly? do jaké doby? kde se umíralo i na kašel

ale to už patří jinam

weri1
13. bře 2012

@ajina17 když jsem pro něco rozhodlá ,tak nemusím zakládat diskuse a ptát se....

veselatka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ajina17
autor
13. bře 2012

@weri1 ptala jsem se na to jestli nědo odmítl test cukru..a ptala jsem se proto že jsem rozhodnutá..chtěla jsem vědět váš názor a ne to že mě tu ukamenujete..

cacenka_d
13. bře 2012

spis nechapu, proc ho odmitat, jde o tehotenskou cukrovku je to kvuli prckovi ne kvuli tobe preci a vypit kelimek necoho preslazeneho prece neni takovy problem ne? jeste pochopim, ze ma nekdo strach z jehel, ale tohle mi prijde nevim zbytecny nejit, pokud to teda nemas treba dalku domu od laborky

natynkaz
13. bře 2012

@weri1 Jen dotaz....jak je možné, že epidemie různých nemocí se vyskytují většinou u přeočkované populace??? A neházet prosím na pár jedinců, kteří nebyli očkovaní, protože tich pár, kteří třeba ze zdrav. důvodů být očkovaní nemohli nemůžou za epidemie,.....
Jak mi vysvětlíte plné ústavy dětí, které neměly to štěstí a zareagovaly na očkovací látku tak, že mají následky do konce života???
Proč se nedoporučuje očkovat těhotnou ženu na TBC, ale 4dennímu miminku v porodnici jí klidně píchnou?? Není to pro to, že důsledky se poté hodí na to, že je to holt vrozené??
Proč se u mého syna 1,5 měsíce po očkování hexou objevilo astma a skončil na foukátkách?? Ani primář v nemocnici mi nedokázal do očí říct, že to není po očkování! ...
.... Hodně jsem se o tento problém zajímala. NEOČKOVALA BYCH 2 SKUPINY DĚTÍ!! Nemocné, to je jasné, a poté zdravé!!

ajina17
autor
13. bře 2012

@cacenka_d z jehel mám hrůzu teda jen odběry krve mi vadí..kdyby jen jednou ale 3x uf..ale nemám strach jen z toho přijde mi to zbytečné..je fakt , že se může cukrovka objevit i déle po 7.měsíci a to se už nezjistí..tudíž se to neléčí..

werumka
13. bře 2012

@cacenka_d No, ono to je z 50% i kvůli matce, protože při nekompenzované cukrovce hrozí, že zůstane i po porodu.

ajina17
autor
13. bře 2012

@werumka kolikrát zůstane i když se cukrovka léčí..

weri1
13. bře 2012

@natynkaz já mám na to jinej názor a přít se tady nehodlám, ptž to nikam nevede.... 😉

jaa
13. bře 2012

@weri1 tady jde spíše o to,že se tu očkovaly vakcíny,které už všechny vyspělé státy stáhly. A,očkuje se tu příliš brzy. A,dost vakcín je hraně škodlivosti složení.. Asi málokdo ví,že obsahují olovo,kyseliny atd..Že dokáží rozbourat celý imun.systém.jen očko na TBC je pro ten uzlíček taková nálož,jako,kdyby ji měl dospělý chlap. U nás jsou tři případy,kdy po státem hrazené tri vakcíně děti částečně ochrnuly a zastavil se jim vývoj a vrátily se o pár měsíců zpět.Bohužel marketing a lobing velkých farm.firem je dobrá masáž pro neznalé..že se tu očkovalo i starými vyřazenými vakcínami,to ví také málokdo..Šlo jen o to,je prostě udat.aby se nemusely vyhodit..TED je boom příušnic..A,zajímavé,že hlavně u očkovaných...opět závadné vakcíny...Já jsem dala Prevenar a tetravakcínu.S tím,že je má malá naočkované až co nejdéle šly..

@natynkaz
Koukám,že čteme stejné publikace..Opravdu je to o tom,že naši lidé si berou info v reklamách a ne ve svět.zdr.organizacích a studiích předních svět špiček..

natynkaz
13. bře 2012

@weri1 Já nikomu jeho názor neberu, ale musí to být opravdu JEHO názor a ne jen slepičkování doktorů, kteří na očkování jen hrabou pod sebe. 😉 Nebýt očkování, tak na tom lékaři tak dobře nejsou, že? Ale to je jiná kapitola. 🙂 A jinak, píšete o kašli....copak se na černý kašel neočkuje?? A kolikpak je tu teď případů, že? 🙂 Ono kdyby byly ty očkovací látky alespoň účinné .... A měly alespoň 50:50 (pozitiva : negativa)..... 🙂

pampeliska1
13. bře 2012

@ajina17 pokud je test prováděn podle WHO (svět. zdrav. organizace), tak stačí brát krev pouze 2x, protože pouze z těchto dvou hodnot se pak určuje výsledek. Ale to jen tak na okraj k těm odběrům.

ajina17
autor
13. bře 2012

@pampeliska1 Aha a proč se to teda jinde nedělá? Švýcarsko,Anglie atd...

pampeliska1
13. bře 2012

@jaa @natynkaz myslím si, že už tady řešíte/řešíme témata, která sem nepatří. Jasně, je to o tom, co a proč člověk odmítne, ale otázka očkování je tak rozsáhlá, že je to na další diskuzi..
Jen chci napsat, že to, že test na cukrovku považuju za důležitý neznamená, že si nechám od doktorů kde co nakukat a všemu věřím.. Z očkování mám strach už teď a to ještě není mimi na světě 😖

natynkaz
13. bře 2012

@pampeliska1 Já pouze odpovídala na dotaz od weri1. 😉 Jinak bych tady tento "problém" nerozváděla. 🙂

pampeliska1
13. bře 2012

@ajina17 tak to ti fakt nepovím, protože to jsem si nikdy nezjišťovala, jak se řeší těh. cukrovka jinde.
Jinak Anglii bych moc za "příklad" nedávala... Můžeme být rádi za to, jakou zdrav. péči tady máme a za jaké prachy..Ale to už je jiná kapitola.

ajina17
autor
13. bře 2012

@pampeliska1 jinde se tolik vyšetření v těhu nedělá a kord cukrovka..tak to asi tak důležité není...tak to je jedno každý má na to svůj názor..a já ho beru at je jaký koliv.. 🙂

jaa
13. bře 2012

@pampeliska1 tak,alepon jednu radu na závěr:očkovat jen pokud je dítko absolutně zdravé alespon týden před plán.očkováním. 😉 A,termíny ty delší. Mám štěstí na dětskou sestru,která o tom hodně ví a dost jezdí na školení a byla ráda,že někdo jen nekouká na reklamy,ale řídí se i informacemi ze světa. Polsední prevenar,hexu a tetru jsem dala,co nejdéle a malá neměla ani teplotu. Oproti těm,co jsem dávala hned a malá měla 40,2..

To očkování tu bylo dáno do souvislosti s testem na cukrovku s tím,že se matka může ,pokud je riziková,nebo pokud má příznaky cukrovky,se rozhodnout sama,jak s tím naloží. 😉

weri1
13. bře 2012

mě krev brali dvakrát, na začátku a konci

weri1
13. bře 2012

můžeš odmítnout víc věcí než je jen cukrovka

jaa
13. bře 2012

@pampeliska1 Jinak,ano ve státech kolem nás se netestuje skoro nic.Vyjímka je Švýcarsko,kde se kvůli prevenci u matek starších 35 let,bere plodová voda.je to absencí ústavů pro tělesně postižené.Pokud se ukáže test pozitivní a matka si dítě nechá,což je tam vyjímka,tak musí sepsat souhlas a´i stím,že dítěti zajistí náležitou péči její rodina.

pampeliska1
13. bře 2012

@ajina17 to pro mě opravdu není argument, že JINDE se to nedělá.. Vím, že ve V. Británii se nedělá ani kombinovaný prvotrimestrální test, tak ho taky odmítneš?
No nic, končím diskuzi, jdu spáát 😉

jaa
13. bře 2012

@weri1 Ano,dneska je velká výhoda v tom,že můžeš odmítnou cokoli. Nikdo tě do ničeho nesmí nutit. Což se mi potvrdilo i díky porodnímu plánu..taky se mnou museli vše konzultovat.bez mého souhlasu nesměli nic. I k sc jsem usela dát souhlas..A,je fajn,když i ti dr vědí,že nejste člověk neznalý a berou vás a snaží se..

jaa
13. bře 2012

@pampeliska1 záleží,jestli ajina bude těhu tady,nebo někde jinde..Já už bych sem do toho asociálního státu další dítě nepřivedla.. ☹

marketa97
13. bře 2012

Já přispěju takhle: Mně ten test holky dokonce chutnal. Ani jsem to nezapíjela, sestřička ze mě byla vyvalená když jsem jí řekla, že je škoda kazit tu chuť vodou :D Jsem divná, já vím, tak mě tu neukamenujte 🙂

weri1
13. bře 2012

@jaa já neměla porodní plán....a ptali se mě co chci a co ne a i na sc se mě ptali,což moc neberu, ptž jak já mám vědět jestli ho potřebuji nebo ne? já laik mám říct ano chci sc?

weri1
13. bře 2012

@jaa a proč ne? máš 4 děti, kdyby si měla jedno a tohle si řekla, tak to beru....ale takhle ? nic ve zlém

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru