Odmítla jste některá test na cukrovku v těhotenství?

ajina17
13. bře 2012

Zajímalo by mě kolik tu je maminek co odmítlo test na cukrovku..

ilonne
14. bře 2012

@editah222 Tak já to naštěstí zmákla jen na dietě, viz předchozí příspěvek, porodné váha 3130g 🙂 .

jasekd
14. bře 2012

Koukam, jak se debata o oGTT zase zvrhla... Ktere tema na MK uz dneska neni kontroverzni? 😅 Podplaceni lekari, domaci porody a to, jak je v zahranici vsechno super... Mily gestacni diabetes kamsi zapadl a pokud tu chce nekdo najit poradne informace k tematu, ma smulu.
K veterinarce na pohotovosti... V nemocnici nemuze slouzit veterinar. Nevim jak v zahranici 😅 , tady ne. Prispevek jsem zbezne cetla, ale nemyslela to dotycna nestastna pani, ze lekar, ktery u jejiho syna nepoznal, o co jde, byl "nejaky veterinar", ze proste nebyl odbornik na svem miste? Rozhorceni nestastne zeny, ktera misto idiot, neschopny doktor atd napsal "veterinar". Tady se nekdy vsechno bere tak doslova, az to boli. Jiste ze se obcas stane nejak afera jako nedavno s falesnou zubarkou, ale pravidlem to neni, tak se tech nemocnic nebojte 😉
Ad oGTT, ja absolvovala odber nalacno a pak po te standardni snidani, ci jak se to rika, klasicky oGTT ne. Souhlasim s tim, ze GD skutecne ni jen o tom, ze se narodi vetsi dite, kez by byl... Souhlasim s tim, ze diabetes neni poznat, nemuzu si rict, citim se dobre, cili mi nic neni... Souhlasim s moznosti informovaneho odmitnuti kazdeho vysetreni, nasledky nese kazdy sam. Vzdycky tady bude skupina lidi, ktera bude chtit vysetreni co nejvic a beda, kdyz doktor nejake neudela, a druha skupina, ktera bude kricet, ze doktor dela vse jen a jen pro prachy.
@jaa nejsem odbornik na diabetes, ale nedomnivam se, ze GB souvisi s tim, ze se matka spatne stravuje.

jasekd
14. bře 2012

@mmmiska83 Mam dve kamaradky , co rodily 5 kg dite (prirozene) a GD nemela ani jedna.

mmmiska83
14. bře 2012

@ilonne po jídle to bylo kolem 6,6, tak to jsi mě potěšila 🙂 prababička malého má cukrovku,tak jsem měla půjčený glukometr 🙂

jasekd
14. bře 2012

@jaa GD samozrejme, oml. se za preklep.

jaa
14. bře 2012

@helulela Také se loučím..Testy jsou nepřesné a zavádějící..A,jak vidíš,ne každý je podstupuje.. 😉

@mmmiska83 Já musela i s tou 3500 na sc..Holt velká hlava a placenta na špatném místě. ☹

@editah222 píši o stravovacích návycích celé naší populace a tím zvýšeným rizikem i pro matky. stačí zabrousit do diskuzích ohledně stravování batolat a je jasné,že ty problémy budou a možná ještě větší... ☹

mmmiska83
14. bře 2012

@jasekd uff... tak to musely být borky 🙂 že to zvládly...ale u nás se tak velké děti rodívají císařem ne?nebo si to vybraly jako dobrovolně? že budou rodit přirozeně

jasekd
14. bře 2012

@mmmiska83 Nerodi nutne, neni to pravidlem , to se posuzuje individualne. Jedna uplne v pohode, druha nepopisuje porod nejak hrozne, ale mela vetsi ztratu krve, takze pak dostala transfuzi, ale ani jedna nerekla, ze by to bylo tak hrozne, ze by sly znova na cisare, kdyby mohly. Akorat oba porody byly hlidanejsi a vedel o nich primar, kdyby neco. Ani jedne se nikdo na nic neptal, jedna mi pak rikala, ze si na ranni vizite chtela zazadat o sekci (lezela s odtekajici vodou), ale pak se to rozjelo a uz ji to ani nenapadlo.

mmmiska83
14. bře 2012

@jasekd tak to jsou fakt šiklulky 🙂 já bych se asi bála...a stejně při mé postavě by určitě pánví to mimi neprošlo 🙂

ajina17
autor
14. bře 2012

@katka_brno No dyk to řikám, že to je zbytečné vyšetření.. dá se to zjistit i jinak tak co 🙂

megy
14. bře 2012

@mmmiska83 věř, že neměla, můj otec navíc měří méně než já 🙂

anieanne
14. bře 2012

V prvním těhotenství jsem byla a nedala to, tak mi pak jen můj gynekolog udělal z krve glykovaný hemoglobin. U druhého těhu jsme se rovnou domluvili na tom hemoglobinu, a na klasický OGTT jsem vůbec nešla.

jabluncanka
14. bře 2012

Já na test šla a druhý den potratila ve 26tt...nechci nikoho strašit,ale pokud se mi podaří ještě jedno dítko,rozhodně test odmítnu a raději se domluvím buď na zapůjčení glukometru,nebo si budu každý týden sama doma píchat a odevzdávat glykemický profil...

taknevim
14. bře 2012

@jabluncanka omlouvám se jestli je to nevhodné,ale myslíš,že jsi potratila kvuli tomu,že jsi šla na test?

helcenka
14. bře 2012

Tak já přidám také svůj příběh.
Na zátěžovém testu jsem byla asi rok před tím, než jsem byla těhu, to kvůli tomu, že jsem u mudry měla cukr moči (nakonec to bylo zřejmě tím, že den předem jsme měli oslavu a já se přecpala dortíkem - a to i hoooodně pozdě večer) - no nicméně ten test pro mě byl šílený, nejenomže jsem se po té cukrové vodě 2x pozvracela, tak ty 3 hodiny, co jsem nesměla jíst byly naprosto šílené, nakonec jsem jim tam omdlela a domů mě musela odtáhnout mamka a po cestě jsem jí omdlela znovu. Pak jsem musela zůstat 2 dny doma z práce, protože jsem nebyla schopná dojít ani na WC.
Takže v prvním těhu jsem test odmítla, mudr. mi řekl, že na to mám právo, a že tedy cukr pohlídáme v krvi.
Při druhém těhu jsem byla u jiného dr., nakonec jsme se také dohodli, že test nepodstoupím, místo toho jsem tuším 4x šla na odběry krve, a tam mi zjistili opak, tedy velmi nízkou hladinu cukru v krvi. Takže jsem musela zvýšit příjem sacharidů. Proto asi moje dítko miluje sladké pokrmy 😀 😀 😀 .

Mimochodem cukr v moči se může ukázat, i když si třeba dáte večer sladkou večeři, takže je to opravdu hodně nepřesný testík.

Tož asi tak můj příběh.

timbouctou
14. bře 2012

@mmmiska83 moje kamarádka měla staršího kluka 4,5 kg a pak holku 5,2 kg 😠 a doktoři v Podolí vůbec neřešili, že když bylo starší dítě velké tak že mají hlídat váhu, takže porodila Lucku normálně, dokonce bez nástřihu. Sama z toho byla potom tak v šoku, když zjistila, co vyprdla, že si normálně poručila ještě ten den panáka 😀 😀

weri1
14. bře 2012

@timbouctou u mě věděli že Beník bude velkej a stejně mě chtěli nechat přenášet 12 dnů ....nakonec jsem rodila 40+6 a váha 4270g 😅

timbouctou
14. bře 2012

@helcenka to já měla u obou těhu tak nízkou hladinu cukru, že mi vůbec test ani nenabízeli, jen při druhém mi dr dělala na glukometru 😀 ani odběr nalačno jsem nezvládla 😀

timbouctou
14. bře 2012

@weri1 Alex 3330, Metík 4000 😀 a i po cs měl při odchodu z poro 4200 jak se cpal 😀

diviska
14. bře 2012

@ajina17 já odmítla a až budu zase někdy těhotná, odmítnu zase

timbouctou
14. bře 2012

@diviska
@ajina17
proč se tyhle věci odmítaj? Je to nějakej šprajc jenom nebo máš důvod?

mmmiska83
14. bře 2012

@helcenka mno tak taky myslím, že bych dopadla jako ty, kdybych neodešla z čekárny na test ogtt domů....🙂 jinak já jsem hrozně mlsná celý život,denně musím mít sladké,takže kdybych měla lehce zvýšený cukr..tak by to bylo určitě z toho....Má obvodní mě taky několikrát testovala na cukrovku nějakým odběrem a vždy to vyšlo negativně 🙂

timbouctou
14. bře 2012

@mmmiska83 řeknu ti, že mě by to zabilo na stopro, kdybych nemohla cukr. To bych nemohla čaj ani kafe ani čokoládku a to už nemluvím o cole, tu teda se sladidly do huby nevemu 😝

diviska
14. bře 2012

@timbouctou můj důvod byl jasný - nechtěla jsem zbytečně zatěžovat ani sebe ani miminko. Už poměrně hodně dlouho jím zdravou stravu, cukr nahrazuji a představa, že do mě někdo narve nalačno glukózu byl pro mě dost šílený. Navíc moje doktorka sama řekla, že to toleruje, a zeptala se, jestli budu souhlasit alespoň s náběrem krve ve 36tt ( to jsem nakonec nestihla - rodila jsem ve 35tt). Taky se dost mluví o tom, že toto plošné testování i nerizikových maminek je kvůli statistice, aby byl průkazný vzorek .. pokud ty chceš, tak se nech testovat, ale neodsuzuj maminky, který testy odmítají, je to jejich rozhodnutí

weri1
14. bře 2012

@timbouctou tak druhý by mělo tak 5 kg 😀

llluckaaa
14. bře 2012

Ne, test jsem neodmítla. Proč bych to dělala? OGTT považuji za jedno z mála vyšetření v těhotenství, kdy se s pozitivním výsledkem dá předejít komplikacím při porodu a poškození zdraví miminka. Cukr v moči jsem pozitivní nikdy neměla, v rodině cukrovku nemáme, sladké skoro nejím a OGTT mi gestační diabetes odhalil. Takže já jsem rozhodně ráda, že jsem na vyšetření šla a neohrožovala na zdraví svoje miminko.

timbouctou
14. bře 2012

@diviska přece neodsuzuju, je to tvý svědomí, já bych si to teda na triko nevzala. Jen mě to zajímá, protože to nechápu. Vlastně tebe chápu, když cukr vůbec nepoužíváš tak by to asi bylo fakt šílený 😝 Takže dík za vysvětlení 🙂

timbouctou
14. bře 2012

@diviska ps: mě si můžeš v těhu testovat jak chceš, nic nenaměříš, nevydržím bez jídla víc jak hodinu, at sním cokoli

llluckaaa
14. bře 2012

@jaa Těhotenská cukrovka nezávisí na tom, jak se někdo stravuje. Já jím totiž docela zdravě a stejně jsem jí měla.

jabluncanka
14. bře 2012

@taknevim Jsem přesvědčená,že ano,protože je to celkové přetížení organismu,především slinivky a ledvin... 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru