Odmítla jste některá test na cukrovku v těhotenství?

ajina17
13. bře 2012

Zajímalo by mě kolik tu je maminek co odmítlo test na cukrovku..

zvalentova
13. bře 2012

@hotaska souhlasím s holkama, cukr v moči jsem neměl ani jednou, ale těhu cukrovku diagnostikovali. Na druhou stranu to u mne není problém. Už ani nevážím, vím co mám jíst a pohoda.

ajina17
autor
13. bře 2012

@karchinka četlajse to tam..odborníci ti toho napovídají..ale je to věc každé 😉 moje máma má 4 děti nejmladší jsou 4 roky..ani jednou na tom testu nebyla..a jsme všechny OK a máma taky 🙂

ajina17
autor
13. bře 2012

@editah222 Jak říkám každý má svůj názor můj je takový.. názor měnit nebudu 😉

editah222
13. bře 2012

@ajina17 však já ti tvůj názor neberu 🙂
Můj názor je, že radši si dát sladký humáč a mít zdravé děti než se tomu vyhnout a pak se celý život třeba trápit.

ajina17
autor
13. bře 2012

@editah222 málo kdy se vyskytne něco proti,ale stát se to může kdykoliv to je fakt ... 😉 každá z nás se rozhodne dle sebe 🙂

nae
13. bře 2012

@hotaska Moc sa do poradne nosi aj kvoli moznosti pritomnosti bielkoviny v moci.

zdeniii
13. bře 2012

@ajina17 ahojky já jsem ho odmítka... teda ty jis mlaďounká tak bys na něj ani jít nemusela, teda mě dr v prvním těhu neposla protože mi ještě nebylo 25 ale teď už jo, ale nešla jsem...

veronika.h
13. bře 2012

Já jsem to měla stejně jako @majatob , po poradě s Dr jsem na test nešla, nejsem riziková pacientka a měla jsem problém zajistit si hlídání pro starší dítko😝

ajina17
autor
13. bře 2012

@zdeniii Nevím mě to prostě přijde zbytečné 🙂..jinak já ještě těhu nejsem ...

nae
13. bře 2012

Ja som test chcela odmietnut, ale nakoniec to osud zahral namiesto mna. Objednali ma az na 27. tyzden tehotenstva, a den pred nim som dostala crevnu virozu - vracanie, hnacka (prujem)... takze na test som nesla. Odrovnalo ma to na tyzden (unava, nechutenstvo apod.) a kedze clovek by mal ist na ten test, ked je zdravy, proste som nakoniec nesla, lebo uz som bola mimo casove obdobie, kedy sa test vykonava. Moj gynekolog s tym nerobil absolutne ziadne "cavyky" - mam v preukaze napisane akurat, ze neabsolvovala zo zdravotnych dovodov.

paolin
13. bře 2012

u prvního nikdo nic neříkal, u druhého taky ne, ale stejně bych odmítla. měla jsem rizikové těhu a ještě někde sedět x hodin s malým dítětem..

zdeniii
13. bře 2012

@ajina17 aha no vidíš jsem si toho ani nevšimla. Taky mi to přijde zbytečné pokud nejsi riziková skupina 🙂

crca
13. bře 2012

@ajina17 u mě to bylo naopak,byla jsem smířená s testem,ale čekala jsem dvojčátka a tak abych tam nemusela trčet a trpět,tak mě dr.vzal jen krev s tím,že pokud by vyšla trochu pozitivně,tak bych musela jít,ale vyšla o.k a já nic nepodstupovala 😉

ajina17
autor
13. bře 2012

@crca no vidíš 🙂 super řešení.. 🙂

crca
13. bře 2012

@ajina17 a to jsem teda nevěděla,že to takhle jde, 😅 ...proč to taky tak nedělají u všech 😅

vierocka2
13. bře 2012

ja byla, ale stejne to k nicemu nebylo, udelalo se mi spatne a vsechno bylo vebku 🙂. znovu uz jsem nesla.

ajina17
autor
13. bře 2012

@crca jo no to by byla fajn 🙂..ale oni dělají odběry a když to nevyjde tak by se určitě měla podstoupit ten test na cukrovku..a když vyjdou ok tak není nutn tam chodit si myslím..

hotaska
13. bře 2012

@nae budu se opakovat, ale přesto ....... já vím, proto jsem taky psala: MIMO JINÉ k zjištění cukru ..... 😉

ptjj
13. bře 2012

@ajina17 preju ti, aby bylo vsechno v poradku a tys nemusela ptotom litovat sveho rozhodnuti, ale nic to nemeni na tom, ze tvuj postoj naprosto, ale naprosto nechapu...............nase maminy neabsolvovaly spoustu testu, ktere my absolvujeme proto, abychom mohly byt klidnejsi, pripadne s tim neco delat, pokud nejaky problem je..........to, ze o nem nase maminy tehdy ani nevedely neznamena, ze neexistoval a ze s nim jejich deti nemely nasledne problemy..........to, ze zrovna tvoje mamka porodila 4 zdrave deti bez testu na cukrovku, mohlo byt tim, ze byla zdrava (coz ty byt nemusis), ale taky mohla mit jen velikanske stesti 😉..........kazdopadne, nemusime vsichni chapat vsechno, jen pridavam svuj postoj.........good luck 😉

selu
13. bře 2012

ja ho chtela odmitnout u prvniho ditete ale ne z toho duvodu, ze bych mela strach, ze to nedam, ale tehdy mi PA navykladala o tom, jaky je to sok pro mimi v brisku, nicmene se na me dr koukal jako z jara a nechapal, ze bych spis pak ohrozila dite, kdybych cukrovku mela, test v pohode, dalo se to vydrzet uplne v klidu a u druheho ditete jsem uz nic odmitat nechtela a rup ty boty cukrovka 😒 takze ja bych neodmitala...

paolin
13. bře 2012

@ptjj dost věcí ve zdravotnictví se dělá taky především proto, aby si někdo nabalil kapsu a ne pomohl jiným. Bohužel :o(

ajina17
autor
13. bře 2012

@ptjj Pokud máš všechny odběry krve v pořádku tak je zbytečné chodit na cukrovku.. a zase zbytečně stresovat jak to dopadne není pro miminko nic příjemného,ale ani pro maminku..

ilonne
13. bře 2012

@ajina17 To je blbost, pokud máš odběry v pořádku, neznamená to, že by ti cukrovka později nevyletěla. Proto se dělá mezi 24 a 27tt. Samozřejmě, je každého právo na test nejít, odsuzovat kvůli tomu nikoho nebudu, ale nepiš prosím mylné informace.

terkaz
13. bře 2012

Neodmitla. Nebyl duvod. Kdyby se na ni pripadne prislo pozde, vycitala bych si to...

ajina17
autor
13. bře 2012

@ilonne ježiš marja jak ti mám vysvětlit, že se do 25 let nedělá!! a kdyby to třeba žena ve 20 letech měla tak co??nepomůže jí to k ničemu protože v tomto věku se to prostě nedělá..

tyrisa
13. bře 2012

A zase jedna diskuze,kde se urputně někdo snaží prosadit názor.Je každého věc jestli podstoupí test na cukr,nebo ne.Pochybuju,že by si to dovolila mamina s vyskoým rizikem cukrovky,ale že spousta z vás šla to vám samozřejmě chválím,akorát přestante s komentářema jak jsme nezodpovědné,když o tom fakt nic nevíte.

ilonne
13. bře 2012

@ajina17 Tak poslední a končím, nikdy jsem ti nepsala, že test se dělá i u těhulí do 25 let. I když mám za to, že doporučení diabetologické komory je dělat ho plošně. Naopak ty tu píšeš, že pokud jsou všechny odběry v pořádku, tak je zbytečné dělat OGGT, protože dle tebe tu cukovku daná těhule nemá. Takže "jéžismarjá" mi nevkládej do úst něco, co jsem nikdy neřekla, respektive nenapsala. Já ti pouze vyvracím tvůj argument o krevních testech. A teď dobrou noc.

ajina17
autor
13. bře 2012

@ilonne Nikde není ani slovo, že jsi to psala ty..ale v poho..prostě si dělejte co chcete..já si taky budu dělat co chci.. 😉 Muj názor je takový no 🙂 tak co..tvůj je jiný a já ti ho neberu..

hasky24
13. bře 2012

@tyrisa přesně tak 😉 😉

ptjj
13. bře 2012

@paolin @ajina17 Jak rikam, at si kazdy dela, jak uzna za vhodne a pripadne nasledky si pak nese sam, ja bych si to nelajzla, nevidim duvod proc riskovat zbytecne, byla bych vic ve stresu, kdybych na ten test nesla nez kdyz budu cekat na vysledek.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru