Odmítla jste některá test na cukrovku v těhotenství?

ajina17
13. bře 2012

Zajímalo by mě kolik tu je maminek co odmítlo test na cukrovku..

timbouctou
14. bře 2012

@jabluncanka to do ledvni prakticky nedojde. Spíš bych to viděla na vývojovou skrytou srdeční vadu. Sousedka taky musela porodit v 25tt mrtvé dítě. Není to žádný med, ale cukrová voda s tím nesouvisí.

timbouctou
14. bře 2012

no dobrý, tak se uvidíme zase zítra 😀

petraprostejov
14. bře 2012

@karchinka Ano, spousta vyšetření se nedělala, teď se dělají. Proto dostává cca 86% žen při porodu alespoň nějaký lék, přes 30% z toho jsou antibiotika, přes 60% žen dostane oxytocyn, aniž by se jich někdo ptal a aniž by to bylo pro ně nějakým přínosem. Jo, porodníci mají rychleji volný sál pro další rodičkua nebo mají rychleji pokoj. Kontrakce jsou silnější a dítě je ohroženo nedostatkem kyslíku (delšími, silnějšími a častějšími kontrakcemi). Ano, technika jde kupředu, proto roste počet císařských řezů: http://www.prirozeny-porod.eu/monitorovani-a-na...
A s tou novorozeneckou úmrtností... Kdyby čeští porodníci na rozdíl od světa netvrdili, že časná smrt miminka do 1 kg je POTRAT, tak by se dostali na čísla srovnatelná s většinou světa... Ve světě "porod" a "živě narozené dítě" defuinují hranicí 500 g...

jabluncanka
14. bře 2012

@timbouctou Dítě bylo naprosto zdravé podle pitevní zprávy...pokud by to nedošlo do ledvin,nevyskytovaly by se renální glykosurie(cukr v moči). 😒

timbouctou
14. bře 2012

@petraprostejov no vidiš, a moje dítě bylo ohroženo nedostatkem kyslíku A PROTO mi udělali cs. Máš načteno, ale až se ti mimčo bude cpát ven mezi kontrakcema, tak budeš prosit o císaře. A nebo po 30 hodinách kontrakcí, když už nevládneš jediným svalem v břiše a máš tlačit, taky ti oxytocyn bude dobrej. Všeho dočasu.

petraprostejov
14. bře 2012

@ajina17 Já test odmítla. Nicméně abych přiblížila okolnosti: jsem těhotná v zahraničí. V rozpisu kontrol jsem měla napsáno na daný termín: "zátěžový test na cukr, pokud u těhotné jsou nějaká rizika". Vzhledem k tomu, že nemám cukrovku v rodině a že moje těhotenství naštěstí probíhá ukázkově, tak jsem žádná rizika neviděla. Doktor zmínil, že test uděláme. Když jsem položila dotaz, jestli mám nějaká rizika, když je v papírech psáno, že se bude dělat test jen tehdy, když nějaká budou a já o žádných nevěděla, tak mi řekl, že je dítě průměrně velké, takže jestliže nemám diabetes v rodině, tak pokud bude dobrý cukr v krvi, tak zátěžový test dělat nemusíme, i když ho jinak dělá plošně.
Prostě nehodlám miminko ničím ohrožovat, ale taky nevidím důvod dělat jakékoliv testy zbytečně a plošně aniž by to mělo nějaké opodstatnění...

weri1
14. bře 2012

já taky byla ráda za císaře....malej nesestupoval, zkoušeli vše na rozjetí porodu, byla jsem ráda, chtěla jsem rodit normálně, po 15 hodinách se mě zeptali, jestli ho chci, řekli mi pro a proti....hrozili i kleště, to bych nedopustila....nemyslím si,že císař se dělá jen tak pro parádu...určitě doktoři radši zvolí spontání porod

petraprostejov
14. bře 2012

@timbouctou
1. co budu nebo nebudu dělat, to nech na mě 🙂
2. nikde jsem nepsala, že je oxytocyn nebo císařský řez k ničemu a že nikdy nemají opodstatěnní... Ale sorry, nikdo mi nevysvětlí, že oxytocyn potřebuje přes 60% matek... To se do "objevu" umělého oxytocynu rodilo 60% dětí postižených? rozhodně ne...

petraprostejov
14. bře 2012

@pampeliska Hahaha, bavím se nad zmínkou o velkém dítěti a nutností císařského řezu... Když se tu podíváš do diskuze matek, které měly velké dítě, tak spooousta z nich ho porodila naprosto přirozeně. Jena maminka třeba psala, jak byl odhad velikosti dítěte podle UZ 3,5 kg a reálná hmotnost byla 4,89 kg. a to už je ZNAČNÁ odchylka. Sestře zase předpověděli podle uz přes 3 kg a malá měla 2,64 kg. Takže jsme se s manželem shodli, že dělat císaře jen proto, že je miminko podle UZ velké, je nesmysl... Ale i na toto mají i různí odborníci různé názory.
Stejně jako např. na vaginální porod koncem pánevním... Jedni navykládají, jak je to jasná indikace císaře, druzí k tomu nevidí JEDINÝ důvod...

petraprostejov
14. bře 2012

@jaa Jo, o tom to je... Matce nic není, nespadá ještě do rizikové skupiny, tak ji "pro jistotu" pošlem na test s 1% rizika potratu... ☹ Ale jak vidíš, velká část lidí jsou ovečky a když pan doktor řekl, tak proč nad tím nějak přemýšlet, že...
No a když reklama řekne, že bychom byly krkavčí matky, kdybychom naše nebohé dcerunky nechránily úúúžasným očkováním před rakovinou děložního čípku, tak přece krkavčí matky opravdu nebudeme, že... Jo že umřelo spoustu dětí po očkování, že se neví, na jak dlouho to chrání, že imunologové poukazují na to, že když oslabíme 2 viry, které rakovinu působí, tak snížíme konkurenci pro ten 3. atd. atd., to už reklama neříká, tak buďme stádečko, žádné krkavčí matky a hlavně nemějme "moc načteno", ono by se to třeba nemuselo někomu líbit, být "moc chytrá", mít názor a nad věcmi přemýšlet se ve stádu nehodí. Takoví jedinci se těžko dojí, těžko se s nimi manipuluje a vůbec je s nimi zbytečně moc práce 😉
Díky za Tvé příspěvky...

petraprostejov
14. bře 2012

@natynkaz Tak já bych neočkovala kde co zbytečně, ale vzhledem k debatám s manželem, který o těchto věcech hodně ví, tak věřím, že jsou očkování, která jsou potřebná (tetanus, TBC,...). A když mi toto řekne člověk, který má ve zvyku rizika čehokoliv spíš bagatelizovat, že s TĚMATO nemocema sranda není, tak tomu věřím... Ale ty debaty na toto téma byly dlouhé a argumenty zajímavé...
Každopádně mediální masáže jako rotaviry, rakoviny atd. odmítám...

kakie
14. bře 2012

Ahoj, tak to tu pročítám a asi patřím ke krkavčím matkám 😝 diabetes mám v rodině a OGTT jsem v prvním těhotenství absolvovala s verdiktem - nízká hladina cukru v krvi. Nebylo to pro mne nic příjemného, prostě mi test vůbec neudělal dobře. Proto jsem také ve druhém těhotenství test odmítla, čímž jsem svého gynekologa naštvala, a tak jsem se nakonec rozhodla pro řešení šalamounské, dohodla jsem se s diabetologem, že udělá rozbor krve a pokud bude nízká hladina cukru v krvi, mučit mě nebude. Vlk se nažral a koza zůstala celá 😀

@petraprostejov já teda nejsem zastáncem zbytečných očkování a konzumování léků, ale rakovinu děložního čípku mám za sebou a možná je to z mé strany zbytečná hysterie, ale dceru očkovat nechám. Myslím, že pokud je to v anamnéze (a víckrát než jednou), tak se klidně ke stádečku přidám. Pokud existuje alespoň malé procento, že se jí to vyhne, tak proč ji trápit.

petraprostejov
14. bře 2012

@kakie ...Protože zrovna tak existuje malé procento, že po očkování umře, že bude mít po očkování neurologické problémy, protože existuje riziko, že se oslabí 2 viry, které se "praly" o to, který bude silnější a konkurovaly si navzájem a ten 3. bude o to silnější, agresivnější a o to míň věcí mu bude bránit v napadení člověka. Proto, že nikdo neví, jestli když se naočkuje dítě ve 13 letech, jestli bude chráněno ještě v 18 nebo 25 - 35 nebo 45 letech. Proto bych do toho nešla.
Podotýkám, že mám na čípku vřídek, který doktoři hlídají a že mi většina příbuzných umřela na rakovinu. Přesto bych do takového očkování nešla z důvodů, co jsem napsala. Ale ano, taky jsem nad tím uvažovala, než jsem tyto informace našla...

kakie
14. bře 2012

@petraprostejov neříkám tak ani tak, sbírám informace... ale pokud by to mělo zabránit tomu, čím jsem procházela já, tak to pro mne je rozhodně důvod ke zvážení všech možností. Konec konců, máme na to ještě 11 let a kdo ví jak to pak bude...

jaa
14. bře 2012

@petraprostejov Děkuji za podporu.. Já brala také očkování jako spásu..Holt, člověk stárne a najde si čas na opravdu odborné světové publikace.Nejsem z těch ,co si nechají vše natlouci do hlavy bez vlastního názoru. Když jsem dala článek o očkování do naší diskuze na Fb,tak se plno maminek od očkování odvrátilo..A,očkují jen to ,co se musí..Opravdu to není sranda a naše společnost se o všem informuje jen okrajově a vynáší se přednosti,před riziky☹
Oxytocin jsem také odmítla. Po vzoru vyspělých zemí jsem si udělala porodní plán a tam veškerou chemii zakázala. S tím,že pokud bude ohroženo dítě,nebo já,budu se řídit tak,abych zachránila obě..
Jinak,prostě každý test je zátěží pro matku i pro dítě.A,pokud nemá matka v pořádku ledviny,tak takovýto test může napáchat více škody,než užitku☹((

ilonne
15. bře 2012

@jaa Tak zrovna o očkování je dobrá knížka Doba Jedová, máme doma a to je mazec, co do toho všechno nacpou, ale to je do jiné diskuze.

ajina17
autor
15. bře 2012

@petraprostejov jj máš pravdu je to tak..prostě se to dělá zbytečně...to je můj názor a jsem ráda, že su tu najdou i tací co s tím souhlasí 🙂

ajina17
autor
15. bře 2012

@timbouctou Tak řeknu ti to asi takto..Myslím, že to je snad každého věc..Nebo snad ne?? Skoro ve všech státech se to nedělá... a většinou se to dělá jen, když jsou velká rizika..

ajina17
autor
15. bře 2012

@diviska souhlasím s tebou také odmítnu..a každému je po tom prd...Přísun cukru si preventivě mohu stáhnout sama 🙂

aemmi
15. bře 2012

@ajina17 já jsem se vyhodnotila jako neriziková a nešla jsem na něj, sice žádanku od Dr. jsem měla, ale prostě jsem tam nešla, on se o to pak dál nezajímal...

elana
15. bře 2012

@jaa píšeš: "stejně tak mají Dr smlouvy s distributory léků a obv.materiálů... "

moc by mě zajímalo, kolik těch na smluv jsi viděla na vlastní oči? nebo jsou to jen dohady, myšlenky, teorie...které spadají do momentální módy považovat vše za bussines apod.? já třeba jsem z doktorský rodiny (proto jsem taky na medicínu nešla 😅 ) a teda opravdu o žádných dohodách a smlouvách nevím, moje mamka je konkrétně pediatr, takže jak se teď pořád všude dočítám, jak mají doktory podplacený, aby dávali Nutrilon, Rotarix apod., tak tady já jsem si stopro jistá, že nic takovýho nefunguje, mamina ze zásady žádný konkrétní mlíko ani nedoporučuje (aby ji právě někdo neobvinil) a (bohužel😀😀) jsme nikdy ani nebyli na žádný dovolený zaplacený třeba firmou, co dělá Rotarix apod. Jediný profit, který z toho celého "bussinesu" má, je pár propisek s logem a občas, když se firma hodně práskne přes kapsu, tak pěkný hrneček.

omlouvám se, jestli už je diskuze jinde, už jsem se včera nedostala a dneska dočítám

ajina17
autor
15. bře 2012

@aemmi tak to má být 🙂 taky tak udělám 🙂

llluckaaa
15. bře 2012

@elana Souhlasím s tebou, taky nemyslím, že jsou všichni doktoři podplacení a předepisují to, co jim nejvíc vynese. Náš pediatr to určitě nedělá, o UM mi řekl jen to, abych ho často nestřídala, a jakou značku si vyberu, nechal na mně. Do žádného očkování mě netlačil, co jsem chtěla naočkovat, o to jsem si řekla sama.

Hm, dobré, tak podle této diskuze patřím do stádečka hloupých ovcí, které si nechají vše nakecat a nad ničím nepřemýšlí. Až do dneška jsem si myslela, že jsem "alternativní" 😀

ilonne
15. bře 2012

@weri1 @timbouctou Díky bohu za oxytocin, po dvou kapačkách se konečně po 36 hodinách strávených na porodním sále dostala Anežka na svět. S oxytocinem apgar skore 10-10-10, řvala hned jak byla venku, takže určitě málo kyslíku neměla. A díky tomu jsem porodila přirozeně a ne CS, i když po 30 hodinách jsem prosila, ať udělají cokoliv, hlavně ať už je venku 😀 . Celou dobu jsem měla křížové kontrakce po 4-5 minutách.

elana
15. bře 2012

@llluckaaa přesně tak, jako v každém oboru se asi najdou vykukové, co si to umí obšlápnout a domluvit, taková naiva zas nejsem...ale většina těch "obyčejných" doktorů je určitě slušná a pracujou podle svýho nejlepšího vědomí a svědomí, takže bych je určitě neházela do jednoho pytle. A už teprve mi přijde směšný podezírat gynekology z toho, že si mastí kapsu na tom, že pošlou maminu vypít na biochemii sladkou bžundu a tam jí 2-3x vezmou krev (často jen z prstu). To je fakt vejvar, když si představím, kolik z tohoto "náročného" procesu asi pojišťovna proplácí, tak když si vezmu, co si vykáže (tj. co je proplaceno) provádějící pracoviště, tak opravdu si troufnu říct, že kdyby se měl z toho odesílající doktor najíst, tak by asi brzo umřel hlady.

megy
15. bře 2012

@mmmiska83 zklamu tě, ani otec nebyl větší. má cca 168cm. jo a u mé sestry taky nezjistili diabetes a porodila 4,05 kg synovečka při výšce 165cm. prostě to hold máme v genech tyto váhy. žádné nemoci🙂

llluckaaa
15. bře 2012

@elana Já jsem četla, že Ogtt vyjde na 50 Kč 😀 Musím se zítra zeptat kámošky, co dělá v laborce, kolik se za test účtuje, abychom tu nevařily jen z vody 😉

llluckaaa
15. bře 2012

@petraprostejov Kde jsi přišla na to, že OGTT má 1% rizika potratu? Nebo jsi tam psala o něčem jiném?

elana
15. bře 2012

@llluckaaa tak to by mě fakt zajímalo, to je snad i míň, než jsem si myslela 😅 Já když jsem šla jako samoplátce na hcg, tak mě to stálo asi 200kč (materiál-jehla, zkumavka, odběr krve, práce stroje, laborantek a "hlava", co to podepsala a celé zaštítila).

llluckaaa
15. bře 2012

@elana Taky bych si myslela, že to stojí víc. Minimálně stovku...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru