Odmítla jste některá test na cukrovku v těhotenství?

ajina17
13. bře 2012

Zajímalo by mě kolik tu je maminek co odmítlo test na cukrovku..

jaa
13. bře 2012

@weri1 Já,vzhledem k tomu,že jsem z lékařské rodiny,tak fušuju a hodně.. 😉 Ono stačí téma očkování a je to to samé...co tady.Vše je věcí názoru a hlavně znalostí..

werumka
13. bře 2012

@pampeliska1 Právě, zase mi to jen připomnělo fakt, že v zájmu "všemu předejít" se zapomínají řešit věci individuálně... nevím, zda je to tím, že mají lékaři méně času nebo něčím jiným. Ale připadá mi, že v tom našem zdravotnictví chybí trocha té kreativity 😀 Myslím, že je důležité gestační diabetes odhalit a je to na místě. Ale zároveň si nemyslím, že jedinou alternativou je zátěžový test.

timbouctou
13. bře 2012

@weri1 jo, a my si půjdem doplnit cukr s dortíkem a čokoládovým latté 😵 tady v chráněné kavárně dělají namky

weri1
13. bře 2012

někdo tu psal, že dřív testy taky nebyli a žijeme.....a já můžu říct, plno maminek na testu bylo a taky žijeme 😝 i miminka

weri1
13. bře 2012

@timbouctou klíďo přijedu, ráda poznávám nové "kraje" 🙂

jaa
13. bře 2012

@pampeliska1 Do budoucna mohou být tyto děti ohroženy dalšími komplikacemi – například mají vyšší riziko mozkové dysfunkce, syndromu poruchy pozornosti a hyperaktivity, dětské obezity a v dospělosti také cukrovky 2. typu. Naopak není pravda, že těhotenská cukrovka zvyšuje riziko vrozených vývojových vad. Ty vznikají do 8. týdne nitroděložního vývoje, zatímco typická těhotenská cukrovka se objevuje až v pozdějším období, obvykle ve druhé polovině těhotenství. Riziko vrozených vývojových vad je zvýšeno u dětí žen s cukrovkou přítomnou již před těhotenstvím.

pampeliska1
13. bře 2012

@werumka nj, někteří lékaři chtějí mít udělanou "čárku" za každou těhotnou a pak to tak dopadá.. S tou kreativitou máš pravdu 😀 - když to se ale musí CHTÍT 😉

timbouctou
13. bře 2012

asi bychom si měly jít všechny lehnout. Nebo vy nemáte budíček v půl šesté?

veselatka
13. bře 2012

u dvou mých předchozích těhu se nechodilo,a u toho posledního (2roky)my sám lékař dal na výběr,zda chci jít -nemáme v rodině výskyt,dvě těhu bez problémů,dle něj nebyl důvod ,takže jsem nešla

simimo
13. bře 2012

@jaa Jen o velikost plodu nejde, jde o víc, ale to vysvětlí lékař. a není vůbec pravidlo, že když má matka v těhu cukrovku, tak má velké dítě.

pampeliska1
13. bře 2012

@jaa přeskočila jsi to AKTUÁLNÍ, co dítěti hrozí - kopíruji z té samé stránky:
Jak zvýšený přísun cukru, tak zvýšená hladina vlastního inzulinu však představují pro dítě určitá rizika. Cukr je zdrojem energie a inzulin je růstový hormon, proto dítě rychleji roste a přibývá na váze – zvětšují se jeho zásoby tuku, rostou svaly a kosti. Porodní váha takových dětí bývá více než 4000 g, říkáme tomu makrosomie. Při spontánním porodu takového dítěte hrozí poranění ramínek (dystokie), zlomenina klíční kosti a u matky větší porodní poranění hráze. Porodníci proto v těchto případech volí porod císařským řezem. Dítě je velké, ale jeho vnitřní orgány mohou ve vývoji zaostávat. Při nedostatečně léčené cukrovce může totiž dojít k nedozrání vnitřních orgánů plodu. Po porodu se proto u dítěte mohou objevit dechové obtíže, poruchy srdečního rytmu, horší průběh novorozenecké žloutenky a další komplikace. Miminko je v prvních dnech po porodu také ohroženo hypoglykémií – tj. sníženým obsahem cukru v krvi. Bylo totiž zvyklé na zvýšený přísun cukru od maminky, ale přestřižením pupeční šňůry tento přísun náhle končí. Hladina inzulinu v jeho těle je však ještě nějakou dobu zvýšená a způsobí náhlý pokles hladiny cukru v krvi. Závažná hypoglykémie se projeví křečemi a poruchou vědomí, léčbou je infúze glukózy. Soubor těchto příznaků u dítěte matky se špatně léčenou cukrovkou (velký novorozenec s nejrůznějšími poporodními komplikacemi) se nazývá diabetická fetopatie.

natalie77
13. bře 2012

@ajina17
právo máš na všechno....
Ale pokud to není amniocentéza, redukce plodu u mnohočeného těhotenství a jiné, kde je určité riziko...tak prostě nechápu, proč odmítat něco, co mi jen potvrdí, že je vše ok a že moje dítě bude zdravé...což je v dněšní době to úplně nejvíc, co si můžeme přát.
Ale není to o věku, je to o prioritách a o tom, že pokud už máš za sebou různé nezdary, přijde ti to jako naprostá banalita..a je dětinské se tím zaobírat 😉. Ten věk Ti upřímně závidím..to se přiznám 🙂. Ale raději budu stará a řešit důležité věci než blbosti 😉.
Takže tak...ale jinak dobré téma na to, jak se pěkně před spaním poštěkat 😀 😀 😀 😀 😀 .

natynkaz
13. bře 2012

Ano, odmítla jsem při druhém a teď taktéž nepůjdu. Nepřesvědčilo mě nic, proč bych tam měla jít. Je to zátěž jak pro maminku, tak i pro miminko. Na moji otázku, zda je to bezpečné pro miminko mi doktor nedokázal odpovědět a jeho odpověď se skrčenýma ramenama byla ta, že je to zátěž i pro miminko. Když pominu toto, tak mě nepřesvědčila metoda, kterou se to dělá .....všude mají jiný postup. Jak je to možný? Někde vypijete čistej "hnus", někde si můžete přinést čaj, někde dají do vody, někde je povolen citrón, někde se pije půl litru, někde jen 2 dcl, někde se to může zapít vodou, .....někde musíte sedět a ani se nehnout, někde můžete jít na celou dobu do města,.... někde si stačí ráno přinést 2 koblížky a na lačno je tam sníst......atd, atd, atd. Proto mi přijde, že je to nepřesné a vlastně na nic. 😕 Další z faktorů je ten, že test se dělá do 28. tt. Ale někdy se projeví cukrovka až déle a na tu samozřejmě nepřijdou. Kdo mi zaručí, že když půjdu na test teď a bude vše OK, tak že za týden, dva, tři jí vlastně mít nebudu??? Šla bych pokavaď by k tomu byl důvod....lékaři se něco nezdálo, vyšla špatně moč,.... Jinak nevidím důvod. Toť můj názor. 😉

jaa
13. bře 2012

Mě třeba vyšly tripl testy v pořádku a dr mě chtěl poslat na plodovku..Povídám mu :proč,když je vše v pořádku?No,jen preventivně...Posílá se od 35let+.Já byla 34... Běžný člověk neví,že to je o tom,dohodit kolegovi kšeft. v tomto státě se dělá moc věcí jen tak preventivně..A,to ohužel není dobře.

werumka
13. bře 2012

Ty vado, nestrašte mě, já jsem syna nejednou nakrmila glykémií, která byla několikánásobně nad hranicí normy 😀 😀

timbouctou
13. bře 2012

@werumka co sis dala dobrého? Kilo cukru v hrnku čaje? 😀

jaa
13. bře 2012

@pampeliska1 Ta rizika tam nějaká jsou.Ale to není utypu,kde stačí držet mírnou dietu.To už je na píchaný inzulin a tvrdou dietu.A,už u matky se projeví příznaky,které naznačují,že není vše v pořádku.V takovém případě musí být nález i v moči,pokud matka donese opravdu tu ranní.

jaa
13. bře 2012

@natynkaz Já také nebyla a nebyla jsem jediná. A,nejednou se stalo,že ten test byl zavádějící a při opakování se již cukrovka neprokázala. Je to stejné,jako se všemi testy...

werumka
13. bře 2012

@timbouctou Né, to si dávám jen na hypo 😀 😀 Myslela jsem, že moje snášení sladké chuti je bezedné, ale jednou jsem to fakt přehnala až mi z toho bylo šoufl 😀 😀 Tu pětadvacítku jsem si střihla při nemoci. A né jednou 😀 Nejenže jsem toho chudáka v břiše pekla horečkama, ale ještě navíc krmila cukrem. Chudák 😀

timbouctou
13. bře 2012

@werumka děti vydržej hodně, já při prvním pěkně rotavirus a při druhém zničehonic zánět středního ucha a píchalo se 😝 😀

jaa
13. bře 2012

@timbouctou Jinak,já jsem měla celé těhu ,už od 6tt velké stahy dělohy.Což si dr asi ani v kartě nepřečetl.Proto jsem odmítla vše na stažení dělohy.Za dva dny byla v pův stavu. 😉 A,ohledně lékařů....asi nemá smysl moc rozvádět..Díky nim mám problémy po sc ještě více,jak tři roky po porodu..Kdy mi při ztrátě cca 2 litrů krve zapomněli dát dvakrát po sobě transfůzi a já čtvrtý den skolabovala.Nebýt shody náhod,už tu nejsem.Selhaly by mi orgány z důvodu odkrvení.Důsledky mám pořád...Takže nějaký test na cukr,je proti tomu,co jsem si zažila po sc....jen pohádka..

veselatka
13. bře 2012

@natynkaz když jsem se rozhodovala, ptala jsem doktora,kolik měl pozitivních záchytů z OGTT (tenhle test)-tak prý ani jeden 😕

weri1
13. bře 2012

@timbouctou nene až v devět 😀 a dnes 3 hodiny odpo spánku

natynkaz
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
werumka
13. bře 2012

@timbouctou Přesně tak, tímhle heslem jsem se taky řídila, jinak bych musela být v depresi celý těhotenství 😀 A to i navzdory tomu, že jsem brala antidepresiva 😀 😀

timbouctou
13. bře 2012

@jaa taky nechápu, co některý holky na cs maj, jedna od nás si ho dala třkrát 🤐 já nejdřív skoro porodila normálně, pak se malej rozhodl že toho má dost a že půjde, až to nebude tlačit. Tak to bych ani nejhoršímu nepříteli nepřála. Tak nějakej mladej namakanej dr do mě strkal ruce až po lokty, že dá malýmu na hlavičku sondu, pak ji nemohl najít, tak tam štrachal, chuťovka. A nakonec jsem teda za cs byla ráda, ale jak jsem byla rozsakrovaná ze všech stran, tak se to taky blbě hojilo a taťka si musel vzít měsíc dovču.

natynkaz
13. bře 2012

@veselatka Ahoj, co ty tady? 🙂 Já se začetla do diskuze o atopáku a pak náhodou koukla sem, tak jsem trošku přilila olejíček do ohýnku, protože mi to přijde, že jakmile máš jiný názor, tak si hned špatná. Nejlépe nepřemýšlet, nekoukat napravo nalevo a jít s davem. 😀
Mě přijde divné, že se to všude dělá jinak. 😕 To přece pak neukáže nic. (nebo hodně zkreslené) Dle mého je to jen taková šaškárna. A navíc prý stačí stres a hned to ovlivní výsledky,... 😕

jaa
13. bře 2012

@natynkaz je to stejné,jako to očkování.každý dá bezhlavě vše,co mu trh nabízí,ale nepídí se po analízách světových odborníků...Já zase ano..a jsem ráda,že sestra u Dr je toho samého názoru,jako já.

@timbouctou tak to také nechápu.Už bych do dalšího nešla..opět bych byla černá ovce,která po sc chce rodit přirozeně..🙂 U mě byl zanedbaný už UTZ,kde bylo jasně vidět,že je placenta nízko a malé se svou váhou a hlavně velkou kebulí se tam prostě nemohla vejít... A,jak říkám,následky mám pořád.Rozervanou dělohu,prasklou placentu atd Srůsty a čeká mě plastika svalů,které špatně sešily atd...

jaa
13. bře 2012

@natynkaz jsem pro testování rizikovýc a pak u těch,kde se projeví některý z příznaků.Ale, tam většinou stačí vzít krev a dr hned ví,jestli se něco děje.

weri1
13. bře 2012

@timbouctou já jsem taky sc a teda nic moc....měsíc jsem myslela, že mě ta bolest nikdy nepřejde

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru