Odmítla jste některá triple test?

anka.
23. říj 2007

Ahoj holky, odmítly jste ho některá? A jak vám eventuelně vyšel (pozitivníxnegativní)? Děsí mě, že je hodně falešně pozitivních výsledků...

niebau
5. led 2008

ahojte, můžu se k vám přidat.
Já mám zkušenost s trippl testem takovou že na mě dr. zapoměl, jsem těhotná poprvé a nevěděla jsem že se ten test provádí kolem 16tt, ( jinak bych se přihlásila), ptala jsem se sestry když jsem byla ve 21tt kdy mi ho budou dělat, koukla se do průkazky a řekla že už je pozdě.
Tak vůbec nevím co si mám o tom myslet, píšete že je lepší na test nejít, tak nevím...

paolin
5. led 2008

hm, tak to je tak na stiznost na lekarskou komoru..

jabber
5. led 2008

niebau - to bych toho doktora hodně rychle teda vyměnila, protože kdoví na co zapomene příště 😠 - tohle se nemůže stát. Není na něj spoleh.

listicka77
6. led 2008

Niebau, to je nepříjemné. Já na triplu nebyla, ale to bylo proto, že jsem ho chtěla odmítnout, nemá pro mě význam, nechala bych si jakékoliv dítě. U tebe to jaksi rozhodl tvůj doktor za tebe. Teď se už nemá cenu nervovat, protože s tím nic neuděláš. Ber to tak, že se stává i to, že se narodí postižené dítě ženě, které tripl vyšel ok, takže ani negativní výsledek nic nezaručuje. A pozitivní výsledek znamená kopec nervů a skoro vždy zdravé dítě (a k tomu riziko potratu po amnio atd.). Držím palce, ať si zbytek těhotenství prožiješ v klidu a na konci tě čeká úžasné děťátko. 🙂

petule24
11. led 2008

ahoj děvčeata, tak si to tu pročítám a přemýšlím co a jak... ve ST jsem podstoupila odběry na triplík a ve ČT budou výsledky. Trochu se bojim, protože v partnerově rodině se u neteře objevilo SMA, ale stejně, ani její mamice na to tehdy z krve nepřišly a přestala chodt až ve dvou letech.. O tom, že existuje nějaky screening v prvním trimestru jsem ani nevěděla ☹, a ani vlastně nevím co to znamená. Pokud bude mít někdo tu trpělivost mi to vysvětlit, budu ráda.
Já teď tedy čekám na ty výsledky, tak uvidíme. Mně odebírali krev a měla jsem (a mám) pořádnou rýmu, sestřičce jsem to řekla, ale říkala, že to výsledky ovlivnit nemůže - no, nejsem zdravotník, ale myslím si, že každá změna ve stavu těhulky krev ovlivnit muže (jako u netěhulek). Pokud by to vyšlo špatně, nevím jestli bych plodovku podstoupila, ale myslím si, že spíš ne, protože vím i o riziku potratu v návazosti na plodovku... Tak pevně věřím, že bude vše v pořádku. Ráda bych podstoupila 3D ultrazvuk, tak mi to snad bude umožněno.
Na druhou stranu mám kolem sebe pár kamarádek, kterým tripl vyšel špatně a na plodovku některé šly, jiné ne, ale všechny mají zdravé děti.

mery.luu
13. led 2008

ahojky,
holky kolik jste platily za genetické testy v 1. trimestru??? Poslal vás na ně Dr. sám, nebo jste si o to řekly??

gimulka
14. led 2008

Ahoj holky, na tripple testy jdu teď ve středu. Kolik se bere krve? Od malička to nesnáším...už teď vím, že se jim tam složím...

licina
14. led 2008

Gimulka:

Já jsem na to s tou snášenlivostí hoooodně podobně.....
Minulý čtvrtek jsem šla na odběry a už ve dveřích jsem hlásila, že to nebude dobrý. Když mi před odběrem měřil tlak, tak jim tlakoměr 3 x napsal Error.
Pořád jsem se uklidňovala tím, že všude píšou, že těhule má víc krve než netěhule, tak bych to snad nemusela ani poznat.....
Brali mi na triply 3 zkumavky a 1 x na toxoplazmózu, ta ale byla z mojí iniciativy. Říkala jsem si, když už, tak už...
Musím říct, že pan doktor krev brát umí. Nekoukala jsem se a za pár vteřin bylo po všem a já jsem opravdu nic nepoznala. Ani malinko se mi nezatočila hlava....
Teď budu jen čekat na výsledky.....

pavlina05
14. led 2008

mery.luu já byla na NT v Brně a platila jsem 1200,-

mery.luu
15. led 2008

Ahojky těhulky,
tak to mám za sebou. Hodnota NT na ultrazvuku byla 1,3mm. Kolik jste měly vy ostatní??? Jen pro srovnání.....Úplně jsem se Dr. zapoměla zeptat, za jak dlouho budou výsledky z krve. Za jak dloho jste je měly vy???

many
15. led 2008

mery - to jsi byla ale na screeningu ne 😉 já měla NT 1,6 mm ale je tu přímo i téma,tak tam můžeš mrknout,co tam psaly holky - ty výsledky,ale je to OK
jinak výsledky z triplů se už dozvím ve čtvrtek 😀

many
15. led 2008

gimulka - neboj,berou málo krve,je to rychlovka 😉

mery.luu
15. led 2008

many - aha tak díky za objasnění. Já udělala z vola kozu - vid???

many
15. led 2008

né v poho,já si pak všimla,že jsi tu předtím psala o screeningu 😀 já nevěděla,jestli sis to nespletla 😀

pavlina05
15. led 2008

many! No tak já se výsledky tripplů dozvím až 6.2! asi až na prohlídce ☹ To budu také už 21 tt

many
17. led 2008

tak výsledky dopadly dobře 😉

licina
17. led 2008

Ahoj holky,
vyznáte se někdo v hodnotách z tripl testů??
Prosím o radu.
Já mám:
Výsledek: skríning negativní
Riziko M.Down: 1 z 1700 (v termínu)
Riziko NTD: 1 z 5000
Poznámky: I když je základní riziko M.Down pouze vzhledem k věku matky vyšší (1 z 620), po kombinovaném zhodnocení MS-AFP,uE3 a T-hCG a věku je výsledné riziko sníženo.

Hodnota MS-AFP:43,47 iu/mL , 1,13 Mom
Hodnota uE3: 7,51 nmol/L , 1,12 Mom
Hodnota total hCG: 40,04 iu/mL , 2,16 Mom

Já mám zvýšenou hodnotu total HCG - normální je 2,00 - takže je to o cca 7%
Ale nejdůležitější pro měření je hodnota MS-AFP - a tu mám dobrou
Ty ostatní 2 jsou jen pomocné pro nějaké výpočty....

Znáte někdo hranici normálních hodnot???

licina
21. led 2008

Dobré ráno holky,

jak Vám dopadly triply????

many
21. led 2008

lici - ještě se ti takhle nidko neozval ☹ ale to je určitě dobrý 😉

lukin
21. led 2008

Podle mě to máš v pohodě 🙂 Však máš riziko jen 1:1700, což je skoro nic.

licina
21. led 2008

lukin:

jo, jo, riziko není nijak velké, holky píšou, že mají třeba 1:25.
Ale spíš mě zaráží, že mám skríning atypický..............

kalerat
25. led 2008

ahojte holky,

tak toho čeho jsem se obávala je tady, mám špatné výsledky trippl testů. Příští pátek jdu na genetickou konzultaci, včera jsem se byla objednat. Sestřička, se mě ptala, zda přemýšlím nad amniocentézou, tak jsem řekla, že spíše ne.
Přesto mě pro jistotu objednala na odběrový den. No jen co jsem vyšla, jsem pěkně a slzičky mi tekly i když jsem jela šalinou domů. Večer jsme se o tom bavili s manželem. NT nám vyšlo dobře, i dr. říkal, že by to mělo být vše ok. Snažím se zachovat chladnou hlavu, ale je to těžké. Nejhorší je ta samota, to člověk přemýšlí opravdu nad vším.

lukin
25. led 2008

kalerat: A jak přesněs ti vyšly ty testy? Jaké riziko? Neboj, vše bude v pořádku. Někde jsem četla, že zvýšené riziko vychází každé čtvrté.

kalerat
25. led 2008

Lukin: Riziko down 1z150, dle věku 1z1100.

lukin
25. led 2008

kalerat: Ničeho se neboj, mě vyšlo riziko 1:190, ale nevím, jestli to je už podle věku či ne. Je mi 22. Na amnio jsem nešla. Záleží na tom, zda by sis nechala i postižené mimi. No ale riziko 1:150 je fakt malé, takže buď v klidu 🙂 Některé mívají i 1:2.

kalerat
25. led 2008

Lukin a byla jsi na genetické poradě?

lukin
25. led 2008

kalerat: Ne, nebyla jsem vůbec na ničem. Odmítla jsem amnio, tak mě neposlal ani tam.

kalerat
25. led 2008

Já jdu právě na genetickou konzultaci příští pátek, amnio můžu samozřejmě odmítnout.

e.k.t
25. led 2008

amnio můžeš odmítnout, nikdo tě nutit nebude, já na něj šla a výsledky budu mít v úterý. není to nic strašného, riziko při dodržení rad je minimální. hlavně ležet a nic nedělat a pak se ještě aspoň týden šetřit.

martinka79
25. led 2008

☹ pokud se někdo bojí rizika a chce větší jistotu tak bych amnio doporučovala. také to u mne nic nebylo a to mám 6leté dítě, které vyžaduje své. Nebojte se. ale chápu, že někdo to nechce. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru