Odmítla jste některá triple test?

anka.
23. říj 2007

Ahoj holky, odmítly jste ho některá? A jak vám eventuelně vyšel (pozitivníxnegativní)? Děsí mě, že je hodně falešně pozitivních výsledků...

lukin
25. led 2008

martinka: U mě šlo spíš o to, že bych si nechala jakékoliv mimi a taky to, že při amnio je riziko potratu a mém případě 2x větší, než že bych měla postižené dítě.

e.k.t
25. led 2008

šla jsem na amnio přes to že jsem věděla že na potrat nepůjdu ať je výsledek jaký chce, doktoři nám řekli že bez jejich pomoci děti mít nebudeme, a stal se zázrak, tak nemám o čem přemýšlet, jen chci zjistit informace a být připravena

kalerat
25. led 2008

e.k.t a vy jste měli jaké riziko?
Přesně jako u vás nám dr. říkal, že u nás to přirozeně nepůjde...

e.k.t
25. led 2008

no já nevím, protože moje dr výsledky vůbec nedostala, asi se někde zasekly cestou. Na odběru jsem byla 13.12. s tím že mi genetik řekl, že pokud nebudou volat do konce prosince je vše ok. Nevolali tak jsem byla taky v pohodě. Volali 8 že 9 se mám dostavit na genetiku a pokud mi nebrání víra nebo jiné závažné důvody, tak mi bude udělána amnio. Genetik mi řekl, že mám první dvě hodnpty hodně nížší a poslední je o něco vyšší. Je ni 32 tak nevím

kalerat
25. led 2008

Já taky nevím jakou hodnotu mám zvýšenou,ale mám tam napsáno to riziko Downa ☹

e.k.t
25. led 2008

rozhodnout se musíš sama, ale asi bych radikálně amnio neodmítala. protože se jinak buděš nervovat celý zbytek těhotenství. Ale pokud by museli píchat přes placentu tak to bych teda odmítla a ptala bych se po jiních možnostech a narovinu bych řekla že mám strach že o mimi příjdu a proto to nechci riskovat. Doktoři jsou lidi a měli by to uznat jako důvod. Držím pěstičky. Hlavně se zbytečně netrápit. Na to jsem to měla skvělé, když jsem řešila jen jednu noc. A bylo by fajn, kdyby tě někdo po odběru dovezl domů abys byla v klidu a bez námahy, hned do postele a být minimálně do druhého dne opravdu v posteli a pak ještě minimálně týden nic nedělat a hodně odpočívat. Tím se snižují rizika. Většina mamin, které měly problém tento režim nedodržela. Přeji pevnou vůli a šťastnou volbu.

kalerat
25. led 2008

Takže pokud se to píchá přes placentu, tak to není dobré???
Já vím, že se musím rozhodnout sama, uvidíme na základě pohovoru. Půjde tam se mnou manžel,takže odvoz domů bude.

pipinka
25. led 2008

holky můžu se zetat co je to tripple test?

kalerat
25. led 2008

Test na možné vývojové vady plodu

e.k.t
25. led 2008

kalerat, je tam právě to riziko že se naruší funkce placenty nebo nějaká jiná potíž, není to nějak velký problém, ale je nejčastější ze všech komplikací kromě teda po nedodržení šetřícího režimu. dobře riziko asi 1%. Když se nedotknou placenty tak při dodržení režimu je riziko 0,05% a to je ten rozdíl. Jinak neboj se jich ptát, jestli myslí že je riziko a jaké, a že máš opravdu strach abys nepotratila. věřím že ti to osvětlí a budou se ti dobře věnovat

pipinka triple je vyhledávací test kdy se z krve a hormonů odhaduje riziko vybraných postižení, ale to že vyjdou nedobře neznamená že máš nemocné mimi, ale že je tady nějaké riziko a s tím se potom pracuje, dělají se další vyšetření kde se zjistí co a jak.

pipinka
25. led 2008

děkuji, zase jsem o něco chytřejší 🙂

kacka.va
25. led 2008

kalerat: plodová voda se ani jinak odebírat nedá. Podle mně když se dodrží klidový režim, tak se nic neděje.
ekt: a jak se chceš nedotknout placenty, když jí musí propíchnout??

suzia
25. led 2008

kalerat ja mam uplne stejne riziko jako ty.1:150 a to je mi 21let.Na AMC jsem byla opravdu to nic neni jen to cekani na vysledky je hrozne.Ale je to jen malo oproti tomu kdybych mela cekat do porodu jestli bude vse ok.Dnes jsem tam volala po 10 dnech a prej az koncem pristiho tydne je to fakt strasny...jedna pani mi tady psala ze kdyby se neco delo ze by mi do tydne volali ze vysledky na downa maji hned jako prvni a pak dodelavaji zbytek tak se malinko uklidnuju mate s tim nekdo zkusenost??Jinak jsem byla na odberu v Hk.

kalerat
25. led 2008

suzia tak koukám, že máme stejné riziko, mě jen 28 let. Tak přeji ať je vše v pořádku 🙂

e.k.t
25. led 2008

kačka nemusí se jí vůbec dotknout. já ji mám na zadní stěně, nebo je na boku nebo je u pupíku. podle toho kde je tak píchají z jiné strany, nekhorší je když je zepředu, to pak nejde jinak. pak je tam to riziko.

kacka.va
25. led 2008

No a jak ti to teda píchne, když je vepředu?

e.k.t
25. led 2008

když je vepředu tak hledá místo na okraji aby to riziko bylo menší, ale jinak uložená placenta je v pohodě.

kacka.va
25. led 2008

já upřímně ani nevím, kde jí mám a ani mně to moc nezajímá 😀

e.k.t
25. led 2008

ještě je jedno nebezpečné uložení, a to ve spodní části tzn, že by částečně nebo cele vadila v porodu miminka a na to by tě dr upozornil, v tomto případě je vždy indikován císařský řez. Ale to už by jsi snad věděla. Bylo by to moc nebezpečné pro mimi i pro tebe. Tak držím pěsti ať je vše ok.

kalerat
25. led 2008

ekt tak já předpokládám, že kdyby u nás k AMC došlo, tak dr. bude vědět co dělá.

suzia
25. led 2008

kalerat- dekuji a tobe taky hodne stesti at se rozhodnes jakkoliv....A vis 100%ze na AMC jit nechces nebo vahas??Ceho se bojis???

veronikapulkertova
25. led 2008

Ahojky holky, jsem v 16.tydnu, muj vek je 24. Projasneni sije mi dopadlo dobre, ale pro jistotu jsme zazadali po TTP testech o geneticke testy. Byla jsem objednana za 3 tydny. Vcera mi volala sestricka, ze z TPP testu vyslo, ze mam zvysene riziko Downova syndromu, ALE ZE TY VYSLEDKY(HODNOTY) BYVAJI VYSSI a preobjednala me na drive. Kdyz jsem se z toho dnes trochu vzpamatovala a volala tam, abych se zeptala, jake hodnoty vysly, JINA sestricka odpovedela, ze tam je napsano jen, ze mam vyssi riziko. Ale sestricka co volala vcera tvrdila,ze hodnoty byvaji i vyssi nez mam ja? Jsem na tom psychicky hure, kdyz vim,ze mi to sestricka nechce rici. Myslim,ze mam pravo to vedet? Mam jeste vetsi strach,nez kdyby mi to rekli.

lukin
25. led 2008

veronika: Mi to taky nechtěli říct po telefonu, neradi to sdělují přes telefon. Taky se možná chrání, aby je někdo nenařknul, protože vykládat o zdravotním stavu kdekomu se nesmí, a přes telefon nepoznají, zda se jedná přímo o tebe. Takže klid 🙂 Aspoň já si to tak zpočátku vysvětlila 😀

licina
25. led 2008

Holky, mě vyšel Tripl test atypický - zvýšené hCG - dnes po velkém UTZ je vše O.K. Takže hlavu vzhůru!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

suzia
25. led 2008

A znate nekdo nekoho komu vysly tiply spatne a pak i plodovka??,Pri jakem riziku??? myslim 1:200 nebo 1:50 ...

kacka.va
25. led 2008

verčo a co by ti sestřička jako nechtěla říct? Říkala jsem to už několikrát na několika diskuzích a říkám to i teď, někdy fakt sestřičky nevědí nic víc, než co vám řeknou, u mého doktora měli jen informace, komu vyšly testy blbě a případně jaké vyšlo riziko, víc nic, o přesných výsledkách jsem se bavila přímo s genetikama na genetické konzultaci.

licina
25. led 2008

Je to pravda. V mém případě sestřička nevěděla vůbec nic a doktor mi toho taky moc neřekl a odkázal mě na odbornější místa....

lukin
25. led 2008

U mě to doktor věděl, nejspíš záleží na každém pracovišti zvlášť.

kalerat
25. led 2008

suzia já neříkám že na 100%,nevím bude záležet na situaci.
Já vůbec ve svém okolí nevím o nikom komu vyšly blbě trippl testy.

Licino to je super, gratuluji 🙂

suzia
25. led 2008

Licina:jj GRATULUJI MOOOC ale kdyz jsem videla Tvoje riziko toliik bych si prala mit ho misto toho sveho mela jsi ho opravdu malinkate

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru