Odmítla jste některá triple test?

anka.
23. říj 2007

Ahoj holky, odmítly jste ho některá? A jak vám eventuelně vyšel (pozitivníxnegativní)? Děsí mě, že je hodně falešně pozitivních výsledků...

e.k.t
29. led 2008

ahojky, tak jsem se konečně dověděla jaké jsem měla ty výsledky triplu
AFP 0,68
HCG 1,22
UE3 0,62

riziko dle věku 1:533
pro DS 1:312
Kombinované 1:118

e.k.t
29. led 2008

jo a teď jsem našla výsledek NT tak jsem měla 2,0 tak to moc riziko nesnížilo

e.k.t
29. led 2008

a teď to nejlepší výsledek plodovky je zdravé normální mimi. a bude to holčička, manžel je šťastný jako blecha

licina
29. led 2008

e.k.t.

Tak to moc gratuluju................ 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

e.k.t
29. led 2008

jo děkuji moc. doufám že i ostatní budou mít takto dobré výsledky

e.k.t
30. led 2008

krásné dobré ranko

numerenka
30. led 2008

Ahojky holky, moc vás zdravím.
Já bych měla jít za dva týdny na ty tripple testy,abych pravdu řekla, tak když jsem si přečetla celou diskusi,tak jsem se začala sterovat 😒
V první trimestru ( 12tt) jsem byla na ultrazvuku a na krevních testech a vše dopadlo dobře 🙂
Snad to dobře dopadne 😒

e.k.t
30. led 2008

mělo by to dopadnout dobře, a když tak ta plodovka nebyla tak strašná, taky jsem se bála, ale nebolelo to a dodržela jsem režim a jsme v pohodě, přeji pevné nervy, nebojte bude to dobrý

mery.luu
20. únor 2008

ahojky,
holky měla jste některá zvýšené nebo hraniční AFP ? Já jsem tady pročítala, že spíš měly mamky zvýšené HCG, ale já měla hraniční AFP..riziko 1:1100 . Dr. mě na amnio neposílá... že prej riziko postižení je mnohem menší, než riziko odběru plodové vody...nevím co si mám o tom myslet...Byl nebo je na tom někdo podobně s hodnotami
A F P ??? Ostatní hodnoty i sreeneng v I. trimestru (bez certifikace) jsem měla v pořádku....

lukin
21. únor 2008

mery.luu: Já nevím, které jsem měla já zvyšené hodnoty, ale je pravda, že doktor ti to řekl správně 🙂 U amnio máš 10x větší šanci, že potratíš, než že budeš mít postižené mimi. Takže v tvém případě je amnio naprosto zbytečné a moc velký risk.

cipin
21. únor 2008

Ahoj holky, nečetla jsem celou diskuzi, pže toho je moc. Dneska jsem byla na tripplech a měla jsem pocit, že všude psali, že se berou tak 3 - 4 zkumavky krve. Mě brali jen jednu, tak se chci zeptat, jak jste to měly vy... Díky moc 😅

mery.luu
21. únor 2008

ahojky cip 😉
no mě sice brali taky asi 3-4 zkumavky, ale nebyla v tom jen ta genetika, byl v tom i krevní obraz a biochemické vyšetření...

licina
22. únor 2008

Mery.luu:

ahojky, já jsem měla zvýšené HcG, tak jsem se o tom snažila něco najít......,no, nikde nic moc nebylo.
Ale jeden lékař mi řekl, že vzhledem k tomu, že se jedná o tripl test, tak se výsledek posuzuje jako celek a ne každá hodnota zvlášť. Pokud Ti celkový výsledek vyšel negativní, tak buď v klidu.
A Tvoje riziko Downa je malé...... Na amnio se posílá, když máš riziko vyšší než 1:250.

mamysek
22. únor 2008

ja mela jit na plodovku protoze mam 35 let ale nasla jsem.jen na gen.ult a tam rikali ze je to dobry.tak budu verit ze bude zdravy.

eva77
23. únor 2008

ahoj holky, i já jsem měla pozitivní triple test a musela jsem jít na odběr plodové vody, ale nebojte se toho. Zákrok je bezbolestný a výsledek stojí za to!!! Čekáme chlapečka a je naprosto zdravý... 😀 ... Jenom by se mělo po odběru odpočívat, já jsem ležela i den v nemocnici, pravda je že těch 14dní bylo nekonečných a bála jsem se zavolat na výsledky, ale moje Dr. to vyřešila za mě... Zavolala tam mým jménem a když jsem slyšela že je vše o.k. hrozně jsem si oddechla...

lukin
23. únor 2008

eva: A jaké jsi měla riziko?
pro ostatní: I když vyjde plodovka dobře, tak nikdy není jisté, že čekáte zdravé miminko. Pár případů znám. Na plodovce se zjišťují pouze nejzákladnější postižení, ale třeba ledviny či tak něco, se nezjišťuje.

eva77
23. únor 2008

Luki, tak výsledky si opavdu nepamatuji, protože jsem z toho byla tak strašně vyplašená a čísla mi nic neříkají z důvodu, že se pohybuji v naprosto jiných pracovních kruzích. Ledviny, srdíčko, prstíčky nám kontrolovali na základě ult. a vše bylo také v pořádku. Je důležité, že miminko má všech 46 chromozomů a jsou krásně vyrýsované, i z toho zjistí zda je nějaká choroba...

lukin
23. únor 2008

eva: Třeba jo, ale nikdy není jistota, že se narodí zdravé mimi. Např. i při porodu se může přidusit a je to KO. Nebo může onemocnět listerií, nebo taky znám jednu, které amnio vyšlo dobře, ale pak měla chřipku a narodilo se ji nemocné mimi, takže nikdy není jistota zdravého miminka. Však v dnešní době se rodí nemocných dětí celých 5 procent podle výzkumu.
Ale abys to nepochopila špatně, není to vůbec nic proti tobě. Jen říkám, že nikdy není 100procentní jistota, že se narodí mimi v pořádku.

eva77
23. únor 2008

Luki, ale žít s tím že se mi narodí nemocné mimi taky není moc dobré ☹ , takže já si říkám, že mám zdravé dítě v sobě a tobě přeji to samé 🙂 ... Vůbec teď nepřemýšlej pesimisticky, nebo to na sebe přivoláš ☹ , takže hlavu vzhůru...

lukin
23. únor 2008

eva: Ne, neboj, já taky nemyslím pesimisticky, věřím, že mé mimi bude zdravé, ale chtěla jsem těmi příspěvky jen říct, že ani amnio není zárukou toho, že se narodí zdravé dítě, víš? 🙂 Ale každé přeju zdravé miminko, samozřejmě i tobě 😉

eva77
23. únor 2008

Luki, jistotu nemáš v ničem v životě 🙂 a proto si to budeme jenom přát 🙂 . Ty za chvíli rodíš, držím ti moc palečky, aby ti všechno vyšlo a pak nám napiš...co tvoje holčička a jaký to všechno bylo 🙂

lisounek
12. bře 2008

Holky prosim Vas nevite co znamena v tripple testech vysoke HCG?? Vim, ze se posuzuji jako celek a ja je mam pry pozitivni kvuli tomu HCG, ale ten pomer mi dr. nerekla.... ☹ pry se muze jednat o mladsi tehotenstvi...diky moc 🤐

licina
12. bře 2008

lisounek:

Já jsem měla HcG zvýšené a test atypický. Když jsem to zjišťovala, tak mi bylo řečeno, že jsou to Tripl testy, tudíž se posuzují jako celek. Jedna zvýšená hodnota nic neznamená....
Navíc jsou nepřesné. Ale jestli jsi měla ve 12TT UTZ a nuchální projasnění a bylo vše dobré, tak se nestresuj.
Jinak ve 20. týdnu je velký UTZ a tam Ti miminko zkontrolojí od hlavy až k patě...
A uvidíš, všechno bude dobré.... 🙂

lisounek
12. bře 2008

licina: dekuju za odpoved..no ja vim, ze se to posuzuje jako celek, ale jen jsem prave byla zmatena, co to jako muze znamenat...a vim, ze jsou casto falesne pozitivni, ale presto je z toho clovek takovej nesvuj...navic muj dr. se na me vybodl a ten specialni ultrazvuk do toho 13 tt mi neudelal ani neposlal a ja to nevedela a zjistila to az pozde...ten ve 20 tt uz jsem si to zaridila sama, tak budu mit klid, ale zrejme me stejne ceka plodova voda ach jo... ☹

kacka.va
12. bře 2008

lisounku: já mám dojem, že ten speciální UTZ v 1. trimestru se nedělá automaticky. Plno maminek má jen obyč. ultrazvuk

paolin
12. bře 2008

holky, kamosce vysly tripply 1:150 a dle plodovky ma zdrave mimco! uz by ty testy mely fakt zrusit.. 😔 chudera byla dva tydny uplne vydesena strachy ☹

petruna
12. bře 2008

lisounek : ja mela taky zvysene jen HCG v triple testech...
na konzultaci v Gennetu mi dr.rekla, ze v pomeru k moji posledni MS by to bylo v norme, ale podle UTZ ze je mimco vetsi a tim padem uz to HCG je moc vysoky a proto hned riziko DS. 😠
HCG v tehotenstvi stoupa a v urcity dobe ma klesat...no a kdyz stari myho tehotenstvi brali podle UTZ, tak se jim HCG proste zdalo vysoke - ze neklesalo podle tabulek...
Amnio jsme odmitly, protoze geneticky ultrazvuk byl v poradku a pak mi v Genetu delali nove triply a ty uz taky byli v poradku.
Uplnou jistotu, ze je malej zdravej budu mit sice az po porodu, protoze i tak me nahlodali, ale nelituju, ze jsem na amnio nesla.
Jako rikat mamine, ze ma riziko postizeni jen proto, ze je mimco na UTZ o tyden vetsi nez podle MS, to mi pride kravina.

kacka.va
13. bře 2008

paolin: 1:150 to není ještě tak hrozné, takových případů je většina. Já měla 1:35 a podle plodovky máme taky zdravou holčičku

lisounek
13. bře 2008

petruna: dekuju moc za vysvetleni...no ja jsem prave nemela u sebe ultrazvuk, tak me na nej poslala a testy nabrala jeste jednou, takze pak to pry porovna se starim plodu podle ultrazvuku a ze je mozne, ze je to tehotenstvi mladsi nez vedou dr. vypocty a tim ze by se vysvetlovalo i vyssi HCG. Stejne nechapu, jak to muzou brat podle nejakych tabulek, kdyz je kazdy clovek taky uplne jiny a to same je to i s temi miminky si myslim...

kacka.va: ja vim, ze ten specialni ve screening se nedela kazdemu a ze nekdy si to i ty zensky plati, ale me nastvalo, ze mi ani nerekl, ze takova moznost je a ze jsem se nemohla sama rozhodnout. Vsude co ctu, tak je to sijovy projasneni vcelku bezny... 😒

juliet
13. bře 2008

speciální ultrazvuk - tzv. NT screening v 1. trimestru se nedělá automaticky, musí se tam objednávat a zaplatit si ho. A taky se nedělá všude, myslím jen v Praze, Olomouci, Brně a Zlíně

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru