Odmítla jste některá triple test?

anka.
23. říj 2007

Ahoj holky, odmítly jste ho některá? A jak vám eventuelně vyšel (pozitivníxnegativní)? Děsí mě, že je hodně falešně pozitivních výsledků...

lisounek
13. bře 2008

juliet no ja nevim, ja jsem z maleho mesta a tady se bezne dela, jenze ja jsem to zjistila pozde.... 😒

juliet
13. bře 2008

tak hlavně aby bylo všechno OK teď 😉

lisounek
13. bře 2008

no prave 😢

kacka.va
13. bře 2008

mně o tom taky Dr. neřekl a zjistila jsem to až když mi dělali triply. A já z okolí spíš znám případy, když o tom maminy nevěděly, že se to vůbec dělá.

hynka
13. bře 2008

ahoj holky, Dneska mi byli sděleny výsledky Tripple. - prý v normě, ale mně děsí napsané riziko M.Down. 1:270, v poznámkách. Výsledené riziko je vyšší než riziko pouze k věku matky (1 z 980); nerozumím tomu. ☹ Je mi 29

mandulka
13. bře 2008

Ahoj holky,já teprve na výsledky čekám.Už 14dní.
Ale raději,kdyby mi teď vyšly falešně positivní než falešně negativní... 😔 a přišlo se na to až po porodu ☹

hynka
13. bře 2008

Mandulka: jaktože žekáš tak dlouho? Já je měla do týdne a to posílali krev do Brna

lisounek
13. bře 2008

ja je mela taky do tydne, lec teda pozitivni a ted cekam na repete... 😒

mandulka
13. bře 2008

Hynka:mě řekli do 10dnů a včera to bylo 14dní od odběru.
Ale uklidnila mě petula od nás ze srpnovek08,že jí to taky posílali do Hradce a čekala taky dýl.
Ale řekla jsem si,že pokud nejpozději v pondělí nic nedorazí,tak si zavolám k DR.abych měla klid.

hynka
13. bře 2008

lisounek: a jake jsi mela riziko downa, že ti to vyšlo pozitivní?
Mandulka: někde to asi trvá dýl. Mně taky nejdřív řekli do 14 dnů, nakonec to bylo do týdne.

lisounek
13. bře 2008

ja nevim, jestli jde o downa, ja mela vysoke z tech tripplu HCG a ten pomer nevim... 😖

hynka
13. bře 2008

Aha, já tomu stejně nerozumím. A prý ty tripple testy nejsou moc spolehlivé, co jsem tady četla, takže nemá cenu se stresovat.

lisounek
13. bře 2008

jj no jsou pry casto falesne pozitivni, ja tomu taky nerozumim, ted mi je jeste opakovali a kdyztak bude plodova voda, to je zase jistota...sice neprijemne, ale jistota

majucha
13. bře 2008

holky, mě teď tripply čekají v pondělí, kamarádka co je odemně tři týdny s těhotenstvím napřed už dva dny brečí, protože jí vyšly špatně a když si volala, aby se objednala na amnio, tak ta kráva sestra jí řekla, že bude mít postižený dítě ještě než jí objednali, já nemám slov jako...
na šíjový projasnění mě doktor taky neposlal, vůbec by mi o něm neřekl kdybych se ho sama nezeptala a navíc mi ho pak v podstatě rozmluvil, že je to reklamní trik těch, co to dělaj, aby si vydělali a že to je stejný jako tripply... že tam teda posílá max 200 maminek do roka a to ještě jenom ty co jim už bylo 35... no chápete to... já teď vůbec nevim co si o tom všem mám myslet, přestávám tomu rozumět... lisounku, ten utz v tom 20.týdnu je nějaký speciální nebo na něj posílají automaticky a jak dopředu ses tam objednávala? Já už vážně nechci nic prošvihnout a už ani nevěřím, že doktor dělá všechno pro moje dobro... a ty tripply v genetu myslíš zopakujou i kdybych neměla třeba doporučení svýho doktora (protože ten mi ho určitě nedá...)?

jabber
13. bře 2008

majucha - ultrazvuk ve 20. a 30. týdnu je automatický - kontrolují se na něm orgány miminka, srdce, ledviny atd. a případné vady, určitě by tě na něj měl poslat a kdyby ne, tak si o něj řekni. Jinak pokud svému dr nevěříš, tak bych ho vyměnila, což teda chápu, že v průběhu těhotenství je asi hloupé, ale tak do budoucna...

Tady o těch prenatálních vyšetřeních píšou:
http://www.9mesicu.cz/index.php?ins=ta&art_deta...

Mě to šíjové projasnění taky nedělali a dr mám výbornou...

mandulka - přesně, taky myslím, že je lepší když vyjdou i třeba falešně pozitivní a člověka víc hlídají a podstoupí ještě nějaká další vyšetření, než když vyjdou negativní a může to být taky falešné... 😒

Holky, přeju vám pevné nervy při čekání na výsledky a držím palce 😉

uci
14. bře 2008

ahoj holky, tak sa pridavam, mam po odbere a cakam na vysledky (snad uz v ut. alebo str.)
lis: akorat dnes mi jedna kamoska hovorila, ze jej kamoska mala tie triple presne ako ty pozit. a potom jej robili tie opakovane a tie uz boli ok, takze urco to dopadne dobre 😉

lisounek
14. bře 2008

majucha: tim ze ta tva kamaradka breci si moc nepomuze, ja vim, ze se to lehko rika, ale muj manza rika, ze problem se ma resit az nastane a je pravda, ze ty tripply muze ovlivnit spoustu veci a ta plodovka je neprijemna, ale zase presna a pak bude jasno, at je to jak chce....a pristup nekterych lekaru je vec druha, ale s tim taky nic nenadelame...ja teda ani neverim, ze by me muj gynekolog na ten velky ultrazvuk ve 20 tt poslal, ted me tam nastesti posle dr. z genetiky, ale i tak uz jsem to mela pojisteny..muzes se podle me objednat kamkoliv - u nas to delaji v nemocnici, zatim ale pockej co a jak bude... hodne stesti vsem 🙂

uci: je to pravda tech pripadu je hrozne moc, me rikala, ta dr. z genetiky, ze chodi kazda 5 zenska na amnio diky tripplum....a ze to nemusi nic znamenat, tak snad by nelhala.... 😕

paolin
14. bře 2008

holky, co mi rikala Mudr, tak pojistovna hradi 3 UTZ v tehu-ve 12.tt, ve 20.tt a ve 30.tt. ten prvni je zakladni, druhy kvuli genetickym vadam a tretim se sleduje prospivani miminka. doktorka mi tedy vzdy na UTZ davala zadanku, ale objednat se muzu i bez ni. nejak neznam nikoho, kdo by na prvnim UTZ nebyl. spis screening krve ve 12.tt je na vyzadani a placeny. podle doktoru je tedy screening sije ve 12.tt spolehlivejsi, nez tripply.
jinak zvysene HCG muze znamenat moznost postizeni Down syndromem. ale taky to muze byt proste prirozena vyssi hladina hormonu v tele.
o pristupu doktoru no comment. clovek se nekdy az nestaci divit...
to cekani na vysledky je trapeni maminek. kolikrat muzou zdravemu mimcu ublizit tim zbytecnym stresem.
po zkusenostech s prvnim ditetem, jsem si u druheho bez vahani zaplatila screening krve ve 12.tt. uz zadne tripply!

lisounek
14. bře 2008

paolin: to mas pravdu, tak pri dalsim tehotenstvi uz taky budu vedet co a jak, ale tohle je fakt sila....me spis slo o to sijove projasneni, ale to uz zpet stejne nevezmu...ja jsem zezacatku krvacela, takze mi bylo receno, ze i diky tomu pak muzu mit pozitivni tripply protoze hladina hormonu vylitne nahoru...a taky to tak je...ted cekam na druhy tripply...a pak amnio zrejme ...

kacka.va
14. bře 2008

holky, přesně jak psala Jabber. Ten velký ultrazvuk okolo 20. a 30. týdne je automatický, takže se nebojte, že by to lékaři opomněli. A plodovky se případně taky nebojte, nic to fakt není a to jsem na strkání jehel do mého těla dost choulostivá.
A taky souhlasím, že je lepší falešně pozitivní test, než falešně negativní.

lisounek
14. bře 2008

kacka.va: tobe taky brali amnio??

kacka.va
14. bře 2008

taky taky

lisounek
14. bře 2008

uff a hlavne, ze pak uz v pohode...ty uz se muzes tesit pomalu na miminko 🙂

kacka.va
14. bře 2008

měli jsme riziko Downa 1:35

lisounek
14. bře 2008

aha me ty cisla nic nerikaji, me ani ten pomer nikdo nerekl... 😒

lisounek
14. bře 2008

to je hodne?? kolik by melo byt normalne prosim ?? 😕

kacka.va
14. bře 2008

normálně bych měla mít asi 1:1000 nebo tak nějak, jak jsem to tam četla. tohle je hodně blbý výsledek. Ten poměr říkají na té genetické konzultaci, kam se chodí před odběrem plodové vody.

lisounek
14. bře 2008

ja jsem byla na geneticke konzultaci uz a rekla mi jen, ze je to vysoky HCG a tim ze je to vysoky cely, ze proto jsou to tripply...ale v pondeli budou dalsi vysledky, tak se kdyztak zeptam....diky 😉

fiha to bylo ale dost a plodovka pak ok jo?? no to je bezva .....

paolin
14. bře 2008

Kacko, tak to tedy obrovska gratulace!

lisounku, ja taky krvacela a ani mi nikdo nerikal, ze by mely vysledky byt o to horsi..v doktorech, aby se clovek vyznal..! screening krve jsme meli negativni.
tak at to dopadne jen dobre!

lenk
14. bře 2008

ahoj holky,

jsem tu prvně a sem rada že se mohu s někym poradit nebo aspon vyměnit nazor. Je mi 25 let a vyšel mi pozityvni triple test, pry mam jednu hodnotu niši .. prosim nevite některa co to asi znamena a měla ste některa stejny vysledek??

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru