Odmítla jste některá triple test?

anka.
23. říj 2007

Ahoj holky, odmítly jste ho některá? A jak vám eventuelně vyšel (pozitivníxnegativní)? Děsí mě, že je hodně falešně pozitivních výsledků...

lenk
14. bře 2008

jste tu některa??? ☹

labut
14. bře 2008

lenk, nedělej si starosti. tripl test je opravdu hodně zastaralý test a vychází dost nespolehlivě. já mám zase nějakou hodnotu vyšší, takže mě čeká kontrolní ultrazvuk, kde se měří dítě atd, jestli je vše ok nebo ne. Většinou ale vše dopadne dobře.

kacka.va
14. bře 2008

jojo, plodovka pak v pohodě 🙂
paolin: dííííky, taky jsme si oddychli 🙂

kacka.va
14. bře 2008

lenk: no záleží jak ti ten výsledek vyšel. skládá se to ze tří částí a podle toho se určuje jaké máš riziko na určité potenciální postižení.

kacka.va
14. bře 2008

lenk: to že máš pozitivní test ještě neznamená, že bude mimčo postižené, je to jen varování, aby se udělali další vyšetření nebo testy - pro jistotu.

lenk
14. bře 2008

Ja vim holky , ale ono se neda nato přestat myslet mam to tam přeně takhle : hodnota MS- AFP 0,42
hodnota uE3 0, 80MOM, A POSLEDNI JE TOTAL HCG 0, 61 MOM . PRY TA PRVNI JE NIZKA ..NEVIM SI RADY.

lenk
14. bře 2008

ODEBRANI PLODOVÉ VODY SEM ODMITLA , A TET NEVIM JESLI SEM UDĚLALA SPRAVNĚ ☹ . ALE ODMITLA SEM JI PROTO ŽE LÉKAŘKA NA GENETIKU MI ŽEKLA ŽE NENI NUTNA ALE NEJSEM SI JAKSI JISTA JESTLI SEM UDĚLALA SPRAVNĚ....BYLA STE NĚKTERA NA GENETICE V USTI?? A JAK TAM NAVAS ZAPUSOBILI??

kacka.va
14. bře 2008

a kolik ti vychází riziko?

kacka.va
14. bře 2008

a na jakou nemoc?

lenk
14. bře 2008

RIZIKO NA M.DOWN 1 Z 970, A NA NTD 1 Z 12000, TAK NEVIM

kacka.va
14. bře 2008

no tak to bych si z toho vůbec hlavu nedělala

jabber
14. bře 2008

lenk - jestli máš pocit, že bys AMC radši chtěla, tak jí normálně zavolej, že sis to rozmyslela...
A dej si pryč ten caps lock nebo ti to admini smažou 😉 🙂

kacka.va
14. bře 2008

při riziku 1:970 si myslím, že je to dosti zbytečný

lenk
14. bře 2008

no nevim jestli stim budou souhlasit , ja sem totiž podepslala že ji odmitam .. . ta lékařka mne stoho uplně odradila .že pry bych mohla potratit ..atd.

hynka
14. bře 2008

To je divné, já měla riziko down 1:270, NT 1:3300 a bylo to v normě, tak jak to dělají. 😒

kacka.va
14. bře 2008

no a proč chceš na amnio při tak nízkém riziku??

kacka.va
14. bře 2008

tady se řeší amnio většinou při riziku 1:200 a horším.

lenk
14. bře 2008

nevim, o ditě sme bojovali a hodně se oni bojim , nemohla sem otěhotnět 5 let a pak to dopadlo tak že sem postoupila IUI. tak se moc bojime.. myslite že je to tedy pořadku??

jabber
14. bře 2008

lenk - riziko potratu po AMC je asi 1%, já nevím, možná by to pro klid duše za to stálo....aby ses takhle nenervovala až do porodu

kacka.va
14. bře 2008

být tebou tak to vůbec neřeším, kdybys podstoupila amnio, tka máš skoro 5x větší riziko, že potratíš, než že budeš mít postižené mimčo

jabber
14. bře 2008

lenk - ale jak píše kacka, riziko máš nízké, triple test vychází špatně docela často a nic to neznamená...

jitulka
14. bře 2008

Ahoj holky,mam taky strach. Jsem v 10+5 a ještě mi tedy nedělají žádné testy. Ale mam epilepsii a i přesto, že mi má neuroložka změnila léky, které by neměly v těhu miminku vadit. Tak mi v po volali z genetiky, že nejsou zrovna OK a že se uvidí podle ultrazvuků. Jsem na dně, mam hrozný strach, že bychom mohli o miminko přijít ☹

kacka.va
14. bře 2008

a jo, já to vypočítala blbě, to riziko potratu je ještě větší když je to vztažené k riziku downa 1:970

kacka.va
14. bře 2008

jitulko: co není ok, že ti volali z genetiky? triple testy ti ještě nedělali, když jsi v 10+5, ne?

jitulka
14. bře 2008

ještě mi nedělali nic. Ale řekli mi, že je zvýšené riziko roštěpu a že ty léky by mohly mimču vadit. No, jsem z toho docela zoufalá.

kacka.va
14. bře 2008

no některé rozštěpy jsou vidět na utz a uvidíš pak podle triplů, jak ti to vyjde

lenk
14. bře 2008

a co vlastně znamena to NTD??

jitulka
14. bře 2008

já vím, že sama nic nevymyslím. Ale hrozně se na miminko těším a je fakt hrozný, když člověk žije v nejistotě :o(
Můžu se ještě zeptat. Je mi už asi měsíc špatně. To je normální, ale bojím se, že to co jím není vyvážená strava a že miminku bude něco scházet. Ale když mě je orpavdu, tak zle, že jsem ráda, že vůbec něco sním ☹

jabber
14. bře 2008

lenk - NTD je rozštěp páteře.
jitulka - hlavně se nenervuj už teď, uvidíš, že to dobře dopadne 😉

jabber
14. bře 2008

jitulka - myslím, že málo maminek má v těhotenství vyváženou stravu 😀 , mě teda špatně nebylo vůbec, ale zase byly věci, co jsem nemohla ani cítit. Řešila jsem to vitamínama pro těhotné a hlavně aby měly dost kyseliny listové 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru