Odmítla jste některá triple test?

anka.
23. říj 2007

Ahoj holky, odmítly jste ho některá? A jak vám eventuelně vyšel (pozitivníxnegativní)? Děsí mě, že je hodně falešně pozitivních výsledků...

esuska
13. kvě 2009

katy,
určo písnu jak to probíhalo.

katy.v
13. kvě 2009

Esusko, jinak nevím, jestli to víš, ale kamarádky a známé mi poradily, že se po tom odběru plodovky má dost odpočívat. Tak 2-3 dny nejlépe úplně v klidu v posteli. Tak jen, abys na sebe byla opatrná! 😉

broucek26
14. kvě 2009

Holky chci vás uklidnit, taky mi vyšly špatné výsledky TT, ale nakonec je vše v pořádku 🙂 Byla jsem na odběru v Gennetu Praha, kde se bohužel první odběr nepodařil, takže po měsíci jsem šla znovu, ale druhý už byl v pořádku 🙂 Za zrychlené výsledky na Downa jsem nic neplatila a po 14ti dnech byly všechny výsledky hotové. Také jsem první den, kdy mi to sdělili probrečela, ale nakonec to člověk musí nějak unést a vydržet.

Většinou dopadají výsledky dobře, takže se nic nestrachujte. Doporučuji však po zákroku být minimálně dva - tři dny v posteli, a pak ještě být tak 3 dny v klidu doma. Po druhém amniu jsem to nedodržela (byla jsem doma jen dva dny) a taky jsem si to pěkně vychutnala. Bolelo mě pořád břicho a byla jsem hrozně unavená. Je opravdu důležité si po takovém zákroku odpočinout. Ale to poznáte samy, protože vás bude bříško pobolívat.

Moc vám holky držím palce, aby to nebolelo a nebojte, dopadne to dobře 😉

medvik
14. kvě 2009

AHoj holky. NT mi vyšlo dobře, ale v tripplu mám nízkou hodnotu AFP. Domluvili jsme se na amniu, přeci jen se nechci celé těhotenství nervovat. Zítra to budu mít za sebou a hodlám fakt týden odpočívat.

wacinka
14. kvě 2009

tak mně TT vyšly poprvé také špatně a to vinou zdravotní sestry, která do žádanky napsala špatné datum odběru a špatnou délku těhotenství. Na amnio jsem odmítla jít jen jsem souhlasila s velkým genetickým ultrazvukem jelikož my jsme byli s manželem rozhodnutí, že si mimi necháme i kdyby nebylo v pořádku. , nakonec druhý den si manžel všiml ve výsledcích že jsou tam špatná data, tak jsem začala zjišťovat co a jak. Volala jsem přímo do laborky kde krev testují a tam mi řekli, že stačí napsat třeba jen o den špatné datum a výsledky jsou zkreslené. Musela jsem nahlásit správná data a volala tam za hodinu a vše bylo negativní. Lékař se mi omlouval, že za to nemůže... ale ten stres který si člověk vytrpí je hrozný. Nakonec jako útěchu nám řekl, že pokud chceme, tak máme do brna na ten genetický ultrazvuk jet, že je to větší zážitek než u něj na malém, když už je to nahlášeno na pojišťovně.
Před tím než jsme šli na ultrazvuk, jsme si šli do laboratoře vyzvednout nové výsledky se správnými údaji a mně to nedalo a ptala jsem se zda se jim už něco podobného stalo, tam mi řekli, že je to skoro na každodenním pořádku a že když si na to ta maminka nepřijde sama, tak často ji donutí jít na amnio a je to zbytečené. Takže já jsem ponaučená a teď si kontrolují veškeré žádanky, které sestra někam posílá.
Ultrazvuk byl opravdu úžasný malá je v pořádku a i genetik, který nám ultrazvuk dělal, se divil, že si na takhle důležité žádance nedá sestra záležet. 😉 Já už jen vím, že ve druhém těhotenství tyhle testy odmítnu.
Takže tohle je můj zážitek z úžasných TT.

katy.v
14. kvě 2009

Broucku, tak hlavně, že je vše v pořádku a miminko je zdravé! Já jdu na amnio zítra a mám v plánu ležet celý zítřek i víkend, ale v pondělí jsem chtěla jít už do práce. Celej den v práci sedím a jsem v klidu, tak snad není nutný jít na PN...

Wacinko, nejsi první případ o kterém slyším, že někdo něco zblbnul v údajích.. Je to katastrofa, na jak lehkou váhu to oni berou 😠
Jen nevím, kde si ty údaje zkontrolovat. Já dostala jen žádanku na to vyšetření, ale tam nejsou žádné hodnoty ani údaje...
Wacinko, bezva, že jste taky zdravoučcí! 😉

abrcetle
14. kvě 2009

Ahoj holky. I mně nevyšel TT tak, jak by měl a tak jsem včera byla na amniu. 😒 Snad bude vše ok. Vidím, že maminek, ktré chodí na AMC je opravdu docela dost.

katy.v
14. kvě 2009

Abrcetle a jaký ten odběr byl? Vydržet se to asi dá, ne? NT screening jsi podstoupila?

abrcetle
14. kvě 2009

Ahoj Katy. Odběr byl no prostě vydržet se to dalo, žádné umrtvení nebo něco. Říkala jsem si, že si spousta lidí projde horšími věcmi než jedním píchnutím do bříška a že na to posílají takovou spoustu maminek, že se snad miminku nic nestane - což bylo taky to jediné, co mě od tohoto vyšetření odrazovalo. Jinak NT jsem podstoupila a bylo úplně v pořádku. Ve fakultce mi ale řekli, že ani NT není 100%-ní a že když mám zvýšenou hodnotu (měla jsem zvýšenou hodnotu HCG) tak že mi to opravdu doporučují. Jinak bylo tam se mnou spoustu maminek, kterým to asi zjevně příliš nevadilo, ale mně se po samotném zákroku docela motala hlava a nebylo mi asi tak hodinu moc dobře. Teď je to již fajn, jen nemůžu sedět, docela mě to bolí když sedím, ale jinak nic. Do práce nejdu 3 týdny. Můžu dělat z domu, tak to taky chci praktikovat.

abrcetle
14. kvě 2009

Doufám, že ti bude Katy lépe než mně a že ti vše dopadne dobře. Ty jsi byla na NT?

katy.v
14. kvě 2009

Já měla NT negativní a TT vyšly pozitivní. Taky se nebojím toho píchance nebo tak, ale spíš aby pak všechno bylo v pohodě. Moje Dr. mě vystrašila i rizikem potratu, tak to jsem byla opravdu vyděšená, ale to asi jen musela zmínit a upozornit mě, jinak prý to riziko je úplně zanedbatelný.
Takže říkáš, že bříško bolí... To mě mrzí, tak ti přeji, ať bolest co nejdřív přejde, ale hlavně to nejdůležitější ZDRAVÉ MIMUŠKO!!!! 🙂 😵
Zítra až to budu mít za sebou a trochu se z toho vzpamatuji, tak se připojím a dám vědět.

abrcetle
14. kvě 2009

Určitě se ozvi, ale jak říkám, dnes je to už o dost lepší... Budu na tebe zítra myslet, to pomáhá. Tak hodně štěstí a odvahy a držím pěsti, ať je vše v pořádku. 🙂

broucek26
14. kvě 2009

Katy ten vpich bolí asi jako každý vpich do kůže. Ale je to tak rychlé, že to tu chvilku vydržíme každá 😉 Potratu se neboj, dnes už je to tak častá záležitost, že ti doktoři už to umí. Moc a moc držím palečky.

abrcetle: Taky mě právě po tom bolelo bříško, ale to se za dva až tři dny ztratí. 🙂

aurecon
14. kvě 2009

broucek: Doktoři to sice umí, ale i přesto se může zanést infekce a může dojít k potratu. Podle statistiky je riziko potratu 1:100.

broucek26
14. kvě 2009

aurecon ano, riziko potratu je 0,5 %, ale nestrašila bych holčiny, které na to jdou.

esuska
14. kvě 2009

katy ahoj
tak amnio bylo v pohodě, nebolelo - fakt ani trošku, mudra byla mooooc milá a klidový režim mi vysvětlila, že v posteli být nemusím, jen se trošku víc šetřit, ale když se budu cítit ok, tak můžu i na prochajdu.
Zítra budem vědět výsledky dauna, tak ještě nervy do zítra, ale gen. utz byl naprosto ok, tak nám říkala aby jsme byli v klidu.

broucek26
14. kvě 2009

Esusko tak gratulace, že už to máš za sebou. Jestli jste měli podezření na Downa, tak to bude určitě v pohodě. 😉

katy.v
15. kvě 2009

Ahoj holky, tak já už to mám taky za sebou. Bylo to docela v pohodě, teď už jen 14 dní čekat na výsledky. Ale podle utz nám řekla Dr., že to vypadá dobře. Jinak jsme měli zvýšené riziko taky na Downa a to 1:190, normálně to prý bývá 1:800. Zatím se cítím dobře a nic mě nebolí... 🙂

abrcetle
15. kvě 2009

Broucek 26: Máš pravdu, je to den ode dne lepší. Dnes jsem už mě bříško bolelo opravdu jen občas - jinak je v pořádku.

Katy.v: Držím ti pěsti, ať je vše ok... určitě to tak bude. 🙂

esuska
15. kvě 2009

Ahoj holky,
jsem tu s výsledky jak jsem slíbila. Jsou ok a čekáme holčičku. 😀 🙂 Jak jsem si oddechla ani nemůžu popsat.

broucek26
15. kvě 2009

Katy super, že už to máš za sebou. Downa by ti měli říct už druhý den. 😉

abrcetle: to jsem ráda, vím jak je to nepříjemné a taky jsem byla ráda, když to přešlo. 🙂

esusko: gratuluju k holčičce a hlavně k dobrým výsledkům 😉

katy.v
18. kvě 2009

Esusko, taky srdečně gratuluji ke krásným výsledkům a k holčičce! Je to bezvadný!!!

Broučku, řekli mi, že budu na výsledky čekat klasicky 14 dní, takže až 29.5. ☹

katy.v
18. kvě 2009

Esusko a vy jste si něco dopláceli, že jsi měla ty výsledky tak rychle??

abrcetle
18. kvě 2009

Ahoj Katy, tak jak je?

esuska
18. kvě 2009

Katy, nedopláceli sami nám řekli, že ten daun je do 24 hodin, tak ať si druhý den cinknem a že komlet rozbor bude za 14 dní, ale u nás byl daun jediné podezření na něco, jinak vše vyšlo ok. Ale někde na netu jsem četla, že některá zdr. zařízení chtějí za ten zrychlený daun 2000, takže to záleží asi kam jdeš.

broucek26
18. kvě 2009

katy my jsme měli taky automaticky bez placení downa do druhého dne. To je teda hnus, že ti to řeknou až za těch 14 dní. Přitom už to musí vědět teď 😠

abrcetle
19. kvě 2009

Esuska, broucek: Mně to taky řeknou až za čtrnáct dní a to doktor, který dělal odběr tvrdil, že spíš za 3 až 4 týdny. Nechápu, pokud to vědí za 48 hodin, tak proč tuto možnost maminkám nenabízejí. Začínám mít pocit, že ti doktoři snad ani nejsou lidi - nebo alespoň někteří.

broucek26
19. kvě 2009

abrcetle: tak tomu nerozumím. Ty buňky, které z toho mají vyrůst, tak na downa se dají poznat do druhého dne a ostatní choroby při čistém odběru jsou po 14-ti dnech. Pravda, my jsme na ty první nepodařené výsledky taky čekali měsíc, ale to jen kvůli tomu, že jsme to měli silně kontaminované krví a buňky nerostly. A nakonec ani nevyrostly, proto jsme šli podruhé.

amandab
19. kvě 2009

Ahoj holky...chtěla bych se zeptat,dnes jsem si volala o výsledky 2 krve a doktorka mi řekla,že mám jednu hladinu trochu zvýšenou,ale celkové výsledky jsou v pořádku a že mě pošle do Budějovic na nějaký lepší ultrazvuk.Neřekla mi ani co mám zvýšené a co mi hrozí,ale když mě neposlala na tu AMC tak nevíte co by to mohlo znamenat?Děkuju za každou odpověď

k.ate
19. kvě 2009

amandab - já měla celkově triply taky negativní, jen mírně zvýšenou hladinu AFP (2,09 a norma je do 2,5), dr. říkala, že to může u malýho znamenat rozštěp (naštěstí na ultrazvuku nic, co by tomu nasvědčovalo nenašla) a poslala nás na kardiologii (tam nám udělali podrobný vyšetření srdíčka a cév, co do něj vstupujou), i když říkala, že z jejího ultrazvuku se jí zdá, že je všechno OK... A bylo to stejný jak u tebe... Jedna hodnota zvýšená, ale na AMC to nebylo... Podle mě tyhle vyšetření potom dělají spíš jen tak pro jistotu, kdyby náhodou... 😕

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru