Odmítla jste některá triple test?

anka.
23. říj 2007

Ahoj holky, odmítly jste ho některá? A jak vám eventuelně vyšel (pozitivníxnegativní)? Děsí mě, že je hodně falešně pozitivních výsledků...

verulik
14. bře 2012

Ahoj holky, já dnes byla taky na triplech a dle dr. z toho důvodu protože krev ze screeningu byla nějaká špatná a doporučuje to. Prý tam mám nějakou nerovnováhu u jednoho hormonu, hraniční jsou 2 a já mam 3 ale nevim čeho(celkove vyšel screening negativní) ale asi si to chce pojistit. Tak teď budu týden v nervech jestli se dr. ozve nebo ne kdyby tam něco našli. 😒

bruni
14. bře 2012

@jihajiha no právě, zbytečně moc vyšetření a pak zbytečné nervy 😝 ach jo Už se mi k doktorum ani vůbec nechce, nejraději bych přišla před porodem a do té doby klid. Pořád něco zkoumají a jen se čeká zda to či ono je dobré nebo ne.

petja
19. bře 2012

tripple sem nepodstoupila,páč mi bylo nabídnuto NT v 11tt.Kdyby nebylo,nešla bych ani na tripply,není to objektivní,v potaz se bere příliš málo kriterií na právě objektivní výsledek

darjanka
19. bře 2012

Já tripply nevědomky podstoupila, doktorka mi nabrala krev a neřekla ani na co, pak volala, že jsou pozitivní 1:85 na Downa.... na genetice mě nutili do plodovky, odmítla jsem jí. Doufam, že můj chlapeček je zdravý.....

danaruj
20. bře 2012

@verulik ahoj, jsem na tom stejně, měla jsem zvýšenou hladinu hcg, taky mě poslali na TT a já čekám na výsledky..věřím, že to bude u obou ok 🙂

mysickaaa
20. bře 2012

Ahojík! já odmitla screening i triple test....nechtěla jsem to podstoupit, když stejně vím, že bychom si miminko nechali v každém případě, tak nač se zbytečně nervovat, když to vychází falešně pozitivní....

verulik
20. bře 2012

@danaruj já taky pevně doufám, že výsledky budou v pohodě.Tak tfuj tfuj 🙂

svoba
27. bře 2012

Mně ty triply ani nenabízeli. Absolvovala jsem screening, ten dopadl dobře. 🙂

gabuli202
15. čer 2012

Ahoj holky, tak já jsem podstoupila screening, ten mi vyšel 1:50 000, takže jsem na tripply nešla a ani nepůjdu, Gyndařka mi taky řekla, že se jí to zdá zbytečný, ještě k tomu, když jsem měla takové dobré výsledky ze screeningu.

petja
15. čer 2012

Já byla screen v 11tt,takže mi jeje ani nenabízeli,kdyby se nenaskytl ten ,tripple bych odmítla

kalipso
15. čer 2012

Přestože jsem byla rozhodnutá na triply nejít (negativní NT screening), doktorka mě ukecala... a teď jsem akorát na sebe naštvaná, samozřejmě jsou pozitivní! 🙄 V příštím těhotenství na ně nejdu ani náhodou, ať si je strčí za klobouk!!! Nestojí to za to 😔 Nic, prostě je ignoruju a hotovo 🙂

eficenka
15. čer 2012

@kalipso
taky sem nebyla, více než 1/3 to vychází pozitivně, takže test naprd.... HLavní je NT 🙂

jessika
15. čer 2012

Já jsem měla NT 1/19000, tak jsem tripply odmítla, doktorka mi to schválila. Kdyby mi NT vyšel špatně, asi bych šla, ale bála bych se falešně pozitivního výsledku.

medi_ivca
15. čer 2012

Ja jdu na screening pristi tyden - 13tt. Pokud bude sreening negatovni, na TT nejdu. Ptala jsem se v nemocnici kam jdu na sreening, jestli se mam objednat i na odber krve na TT a sami mi rekli, ze ne. Pokud je screen negativni, oni pak TT nedelaji. Takze se modlim at je vse v poradku. Pak se konecne po dlouhe dobe trosku uklidnim 🙂

martinasapos
21. čer 2012

Jsem 13 a 1/2tt a zatím mi doktor nic takového nenabízel jak TT tak screening 😨 Kdy je pro tyto testy správné období?

petja
21. čer 2012

@martinasapos myslím 16tt

martinasapos
21. čer 2012

takže 'do'16tt , protože u spousty z vás čtu že byly i dříve.Čekám první a jsem ze všeho samozřejmě vyjukaná 😉

wahu
21. čer 2012

@martinasapos NT screening se dělá do 13+2, tripply v 16tt

měla jsem NT 1:25 000 a triply jsem odmítla

vicky24
23. čer 2012

Ahoj, napíšu vám svou zkušenost.
Teď už triple test jako takový je pouze, když žena nejde na screening v 1 trimestru. A triple testy jsou opravdu hodně falešné a navíc 4 z 10 DS ani neodhalí. Doporučuje se screening v 1 trimestru a pak krevní testy v 16 týdnů (což je klasický triple test), ale on se kombinuje s výsledky z NT screeningu. Říká se mu integrovaný test (kombinují se tam hodnoty AFP, HCG, a z NT screeningu hodnoty PAPP-A a šířka šíjového projasnění NT) tady je o tom víc http://zdravi.e15.cz/clanek/postgradualni-medic... tenhle test má největší záchytnost DS, s údajně nejmenší falešnou pozitivitou. Jsou případy, ale není jich mnoho, kdy screening v 1 trimestru dopadl negativně, ale po integrovaném testu bylo to riziko větší než 1:300, čili pozitivní výsledek. A opravdu ženy, které šly na amniocentézu, tak se jim DS potvrdil. Samozřejmě ne všem.

Já osobně jsem měla NT screening úplně v pohodě, riziko 1:12000 na DS, ale po odběru krve v 16 týdnů mi riziko na integrovaném testu vyskočilo na 1:160. Genetička mi nedoporučila odběr plodové vody, ale podrobný genetický UTZ a UTZ srdce. Zatím jsem byla pouze na UTZ srdce a bylo vše v pořádku, teď mě ještě čeká v pondělí genetický UTZ, tak uvidím.

ebsian
23. čer 2012

@vicky24 No tak to jsi mě nepotěšila..Mně vyšla krev u screeningu naprosto blbě, HCG vysoké jako prase 😒 No a díky UTZ, kde bylo pro změnu vše v normě v pořádku je riziko na downa 1:774, sice negativní, ale i tak nic moc výsledek. Jdu 11.7. na podrobný utz ještě.

No a tím, že vyšel screening negativní, tak se u mě triple test nekoná. Takže jsem přesně ten případ třeba, kdy by to mohlo takto nastat..

Tak musím věřit tomu podrobnému utz. Je fakt, že u mě tu krev mohly ovlivnit betablokátory na léčbu vys. tlaku, které jsem užívala do 3tt.

ebsian
23. čer 2012

@vicky24 Jo a doporučení na podrobný utz srdce a hlubokých cév tam mám psané taky..Takže tím myslí moje srdce a cévy předpokládám?? Taky to tam mám ve zprávě.
A to jsi byla kde na to sono srdce a cév?

kalipso
23. čer 2012

@ebsian ne, myslí tím vyšetření srdce a cév miminka, u downa bývá často nějaká vada na srdíčku. Udělají ti to všechno v rámci toho podrobného ultrazvuku.

ebsian
23. čer 2012

@kalipso Aha, ono to tam bylo tak psané, že to vyznělo jako moje. Už jsem si říkala, že to dělají kvůli riziku, že ta placenta špatně vyživuje..Díky sníženýmu PAPP_A.

ninanela
23. čer 2012

Ahoj,tak ja som mala jednu hodnotu a to PAPP-a sniženu a sreening v I trimestry vysiel pozitívny na DS 1:248.Mam za sebou amniocentézu teraz v pondelok.Ale dlho som uvazovala ci ist alebo nie.Ale co som vytrpela a nespavala,tak som sa rozhodla do toho isť.Samozrejme som si našla špec.pracovisko a výbornu Dr,ktoru som poznala ešte z minulosti.Zaplatili sme si rýchle výsledky a na druhý deň sme vedeli,že čakáme dcérku a je v poriadku.Všetky ostatné výsledky budu o 14 dní.A amniocentéza?Vobec som ni necítila,žiaden tlak či bolesť.Do 10s bolo všetko za mnou.Teraz som 6 dní po zákroku,nič mi nieje.Zabudam sa šetrit,nič nebolí.Najradšej by som robila všetko ako predtým,ale nechcem riskovať.Som rada,že som vyšetrenie podstupila a konečne začala žiť.Mala som sťastie na lekárov,genetikov,ktorí ma ujistili,že nič zlého sa nestane.Konečne kľudne spávam,dokonca som schopná prespať celé poobedie.Čaká nás ešte UZV v 20t.Viem,že veľa kočiek invazívne vyšetrenie odmietne,ale mne ozaj veľmi pomohlo.A triple testy su pre mňa nepodstané. Prajem správne rozhodnutie a spokojné tehotenstvo.

vicky24
23. čer 2012

@ebsian Není to příjemné, já vím, mě to taky nepotěšilo. Mi sice genetička tvrdila, že se jim nikdy z negativního screeningové testu v 1 trimestru nenarodilo dítě s DS, ale já jsem bohužel na internetu našla pár případu kazuistiku - kdy z toho nakonec DS byl. Ale tím tě nechci strašit, to jsou vážně výjimky. Taky jsou případy, kdy se DS tváří úplně jako zdravé dítě a přes to obrovské síto prostě propluje a žádný test ho nezachytí. Ale zase - vážně výjimky. Já měla vlastně veškerá vyšetření i NT screening, konzultaci s genetičkou, UTZ srdce na fakultní nem. v Ostravě. A teď mě právě čeká v pondělí genetický UTZ. Ale už doktor, který se koukal na srdce, tak se díval na pár minor markerů DS a neviděl tam nic typického pro DS, nicméně to pořád ještě nic neznamená. Já jsem rozhodnutá, že bych na potrat nešla, jen pokud by tam byla opravdu nějaká hodně těžká vada. A ta by na UTZ šla odhalit.

ebsian
23. čer 2012

@ninanela O zázkrok by mi nešlo, ale riziko potratu 1:100? Při mé smůle bych o to přišla zrovna já..A to se mi na tom fakt nelíbí. Ale když nebude jiné cesty, tak co nadělám, že.

pejullka
23. čer 2012

@ebsian neboj, já na plodovce byla 2x a nikdy se nic nestalo

ebsian
23. čer 2012

@vicky24 Na srdíčko se dívala už v tom 13tt na screeningu, myslíš, že tam by už něco mohlo být vidět? Nebo na to bylo brzy?

ebsian
23. čer 2012

@pejullka Měla jsi štěstí, ale 1:100 to prostě pořád je, to riziko potratu..Na někoho to přece dle statistiky musí kápnout.

vicky24
23. čer 2012

@ebsian Jsou tam pak další faktory, které to riziko zvyšují, nebo snižují. Třeba když žena v těhu trochu špinila, tak je to riziko větší, atd. Udržována těhotenství jsou taky s větším rizikem. A nejde tam ani tak o potrat, jako třeba to, že se tou jehlou může ten plod poškodit, třeba nějaká končetina. Riziko sice malé, ale je. Já bych do toho asi taky nešla. Přece jen mám riziko větší, že bych po amnio potratila, než že by se mi narodilo dítě s DS (1:160).

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru