Odmítla jste některá triple test?

anka.
23. říj 2007

Ahoj holky, odmítly jste ho některá? A jak vám eventuelně vyšel (pozitivníxnegativní)? Děsí mě, že je hodně falešně pozitivních výsledků...

vicky24
23. čer 2012

@ebsian Na NT screeningu by šlo odhalit třeba edwardsův syndrom. Downa možná taky, ale dítě s DS může mít úplně zdravé srdce, jen zhruba 40-50% dětí s DS má postižené srdce. To mi právě v pátek říkal primář na UTZ srdce. Sice mě nepotěšil, ale je to realita. Bohužel.

ebsian
23. čer 2012

@vicky24 Jenom se můžu modlit, aby na tom podrobném utz nebylo nic víc vidět, než minule. Tím myslím, aby se potvrdilo to, že dle utz nemá známky DS.
Už teď mám zničené těhotenství, dokud nebudu vědět, jak to je. Nejhorší depka sice opadla, říkám si, je to negativní a to, co bylo špatné byla pouze ta krev. Jenže to má svůj důvod zase.
Utěšujě mě, že utz byl naprosto v pořádku. Ale člověk neví..Už aby to bylo. do 11.7. dalekooo 🙂

ebsian
23. čer 2012

@vicky24 Na ten Edwards. mi vyšlo riziko 1:42000 tuším..A ten Pat. 1:129000
ale hodnoty z krve ukazovaly právě to hodně zvýšené HCG a snížené PAPP-A. SICE PAPP-A těsně nad spodním limitem..Ale HCG vysoko nad limitem limit je tuším 1 a já měla 2.6
Stejně nechápu, proč tu krev brali v ten den..Všem ostatním to brali o 2 týdny dřív,.

pejullka
23. čer 2012

@ebsian já bych nad tím takhle nepřemýšlela, byla jsem rozhodnutá, že podruhé nepůjdu, ale nedalo mi to, jistota je jistota.

ninanela
23. čer 2012

@ebsian Ani nevieš akodlho a stále som to riešila,ale bola som tak zničená a zufalá,že by som to konca tehotnstva nevydžala.Ešte nemusím mať vyhraté,a akosi stále myslím opatrne.A keď som sa rozhodla pre amnio,tak som hľadala len pozitívne ohlasy na pracovisko a lekárov.Prečítala som veľa článkov pre aj proti,veľa odborných publikácií.Chcela som mať jasno,ale bez odbru to nešlo.Tiež som si predstavovala hrozne scenare,ako mi bude odtekat plodová voda po zákroku,ako budem krvácať.Zvládla som to vďaka manželovej pomoci.Je lakár a vo všetkom mi pomáhal.Dokonca chcel zrušit internet,aby som už nečítala negatívne príspevky a riziká.Bol veľkou oporou.

ebsian
23. čer 2012

@pejullka
@ninanela Jestli se jim nebude něco zdát, na amnio půjdu. Ta nejistota by mě taky zabila. V tu chvíli si člověk už těhu neužívá a jenom přežívá..Určitě bych na tom byla ještě hůř, než teď. Takže jestli amnio doporučí, půjdu. A bez řečí.

vicky24
23. čer 2012

Jo holky, je to vážně hodně stresující, celý ten koloběh testování v těhotenství. Kdo to vážně hodně špatně nese, doporučila bych mu amnio. Ten stres není pro miminko dobrý. Ale zase, když je někdo rozhodnutý, že by na potrat nešel, tak je možná lepší se na ty testy vykašlat. Ono zase tolik postižených dětí se nerodí. To je třeba si uvědomit, že je to obrovské síto a jen pár ženám se to potvrdí. A UTZ ve 20 týdnů odhalí těžká postižení.

ebsian
23. čer 2012

@vicky24 Ale já jdu už na začátku 18tt a pak je tam psané, že absolvuji už jen utz u oš. gyndaře. Takže ten velký bude asi už v tom 18tt. Asi se sichrují a raděj mě vezmou v nejbližším termínu co to jde.

vicky24
23. čer 2012

@ebsian S tím HCG je to těžké, ono může být zvýšené, když má třeba žena nějaký zánět v těle. Nebo třeba cystu. Taky hladina HCG v těle různě kolísá. Dokonce jsem se dočetla, že záleží jak dlouho ta zkumavka s krví stojí, než se dá testovat. Atd. Tak přeji, ať to dobře dopadne.

Jinak jestli chceš vědět, jaké jsou průměrné hodnoty u děti s DS, tak ti pošlu odkaz, ale za sebe - raději nevědět, zbytečně se tím člověk více stresuje a stejně to nic neznamená.

ebsian
23. čer 2012

@vicky24 Cystu mám. 😉

ebsian
23. čer 2012

@vicky24 Pošli mi je. Myslíš hodnoty krve? Nebo všech znaků?

vicky24
23. čer 2012

Hodnoty z NT screeningu. http://www.levret.cz/publikace/casopisy/mb/2004... tady na poslední stránce, tab. 5 Tak cysta, vidíš, to bude tím 😉

Jo akorát - to NT neznamená 2,02 mm, ale 2,02 MoM a já jsem to třeba u sebe neměla převedené na MoM. To je třeba nad 3,5 mm, ono totiž taky záleží v kterém týdnů se to NT měří. S celkovou temeno-kostrční délkou plodu se zvyšuje. Proto se to přepočítává na medián. MoM.

ebsian
23. čer 2012

@vicky24 Nějak se mi to nechce načíst ☹

ebsian
23. čer 2012

@vicky24 Nemůžeš mi ty hodnoty napsat, jestli se ti to zobrazí? Mně to nejde načíst. ☹

vicky24
23. čer 2012

@ebsian Máš je v interní poště. Jinak je to PDFko, nevím, proč ti to nechce načíst.

ebsian
23. čer 2012

@vicky24 Já nevím, ale stejně ty hodnoty nechápu. Limit u HCG je do 2MoM a Papp-A do 0.4MoM? Chápu to dobře.?
Moje hodnoty jsou HCG 2.697MoM
PaPP-A 0.544
Nosní kůstka přítomna a šíje 1.91

vicky24
23. čer 2012

No to nejsou limity, ale průměrné hodnoty u dětí, kde ten DS byl. Tkaže průměr byl PAPP 0,4 MoM. No a šíjové projasnění, záleží, kdy bylo měřeno, v jakém týdnů. Tam je horní limit 3,5 mm

vicky24
23. čer 2012

A taky není dáno, že kdo má tyhle hodnoty, tak má dítě s DS, jsou to prostě jen průměrné hodnoty. Jinak jestli ti najede tohle pdf http://www.fetalmedicine.com/fmf/FMF-czech.pdf tak na straně 24, obr. 6. je graf s hodnotami NT a rizikem pro DS.

kalipso
23. čer 2012

@ebsian pokud by na srdíčku byla nějaká vážná vada, tak by v tom 13tt už něco bylo vidět, ale přeci jen v 20tt je srdíčko už zase více vyvinuté a větší, tak je vidět všechno lépe. Proto se také pořádně kontroluje až v tom 20tt. Ale opravdu si nemyslím, že když jsi měla v 13tt všechno v pořádku, že by se mělo něco někde teď honem pokazit. 🙂

girafka
21. srp 2012

Ahoj holky, ráda bych se zeptala jestli je normální, když jsem byla dneska(16tt) u své dr. a ta mi pouze řekla, že se mám objednat na utz ve 20 týdnu. Vůbec žádná zmíňka o tripl testech. Screening v 1. trimestru mi vyšel negativní 1:40100. Na zprávě z toho prvního screening mám napsáno, že nejvhodnější doba k odběru krve je do 30.8. Ale právě že ta moje doktorka mi k tomu nic neřekla. Jsem z toho trochu rozhozená 😢

vilibalda
22. srp 2012

@girafka Screening v 1. trimestru Ti vyšel nádherně, tak se většinou tripl testy už dále nedoporučují. Takže spíš myslím, že máš rozumnou Dr., která nedělá zbytečná vyšetření. Pokud by Ti totiž náhodou vyšel tripl test pozitivně, jen by ses zbytečně stresovala a děsila amniocentézy. Pokud jdeš ve 20tt na utz na specializované pracoviště, tak to stačí 🙂

arinikac
22. srp 2012

@girafka a ostatní, já jsem šla na ten dobrovolný screening v prvním trimestru, vyšel negativní a moje paní doktorka říkala, že už mě nebude na tripple testy posílat a jsem za to ráda. Mohou vyjít falešně pozitivní, nejsou tak spolehlivé a jsem ráda, že jsem to nemusela riskovat. Navíc ten Tvůj výsledek je úžasný. Já měla třeba 1:14868.

girafka
24. srp 2012

@vilibalda
@arinikac
moc vám děkuju za odpovědi..hned jsem klidnější..a určitě máte pravdu, nač se zbytečně stresovat. Člověk si to má hlavně užívat🙂

mirjanka79
28. srp 2012

@darjanka Jak to dopadlo? Já jsem měla tripple pozitivní 1:70, amnio jsem odmítla, pozítří mě čeká utz na minor markery, tak doufám, že bude vše v pořádku.

darjanka
5. zář 2012

@mirjanka79 Ahoj, dopadlo to dobře, mam naprosto zdravého chlapečka, dokonce jsem zvládla přirozený porod ( první jsem měla císaře). Držím ti palce, ať je vše v pořádku a veřím, že to tak bude.

mirjanka79
6. zář 2012

@darjanka Díky, to mě uklidnilo. My byli na genetickém utz minulý pátek a dle toho je vše v pořádku. Tak snad to všechno dobře dopadne. Ať se vám daří. Díky 🙂

brigule
5. říj 2012

Já jsem na triple test prostě nešla a pak jsem to jen doktorce oznámila, když se divila, že výsledky ještě nedorazily. Vzala to úplně normálně, a ještě se mě tak opatrně, skoro bojácně, ptala, zda mi nebude vadit jít na test na cukrovku nebo zda ho taky budu chtít odmítnout.
Můj důvod byl ten, že špatný výsledky triple testu vedou jen k dalším vyšetřením, které vedou k tomu, zda se miminka ženská zbaví nebo ne. K ničemu jinýmu. A to jsem rozhodně nechtěla, proto byl pro mne triple test od začátku zbytečný. Kdybych podstoupila odběr plodové vody a zjistili by něco špatnýho, stejně bych si mimi nechala tak proč tam vůbec chodit. Akorát bych byla ve stresu.
Vadí mi, že se všude říká a píše, že všechny tyhle testy (triple, plodovka) jsou pro jistotu že je mimi v pořádku. Pořád jenom "pro jistotu, pro jistotu". Jako by absolvování tripl testů a plodovky byla preventivní léčba miminka. Ale když je nález špatný? Co pak? To, že vše vede jen k rozhodnutí se mimi zbavit nebo ne, se už téměř nemluví... Podle mě kdo si mimi chce nechat, nemusí tam vůbec chodit.

adelka21
15. lis 2012

Nt screening ano, triple testy ne, nechápu, že se jeste doposud nebyli pojistovny schopny preorientovat, a ze neproplácí NT screening a triple testy proplácí, kdyz se už všeobecne ví, že NT screening je víc prukazny a přesnější.

miranda77
8. únor 2013

@mirjanka79 jak probíhá ten UTZ na minor markery???

pepibubu
8. únor 2013

Ano, já. Při Pepovi vyšly falešně pozitivní, a ty nervy a přesvědčování na amc bych nepřála nikomu. U druhého jsme se dohodly s mudr, že když vyjde v pohodě NT, tak triply dělat nebudeme. A tak se stalo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru