Odmítla jste některá triple test?

anka.
23. říj 2007

Ahoj holky, odmítly jste ho některá? A jak vám eventuelně vyšel (pozitivníxnegativní)? Děsí mě, že je hodně falešně pozitivních výsledků...

vikvik
26. říj 2007

tlapko ja mela NT 1,6mm a doktor rekl, ze to je super, NB 2,9mm, to bys tam mela mit taky nekde zapsane, to je velikost nosni kustky... ono je treba se ptat, kdyz ti nekdo rekne nejake cislo, jestli je to dobry, prumerny, blby nebo co :o) ja jsem drzka a ptam se na vsechno 🙂

tlap.ka
26. říj 2007

no tak já mám jen to NT, žádný NB jsem nenašla, to bude asi tím, že mi nedělali ten screening, o kterém tady píšete. Je škoda, že nestačí jen NT k tomu, aby nás nechali doktoři na pokoji celé těhotenství a už nás nikam jinam neposílali 🙂 no já už se teda budu taky ptát, zatím jsem byla ten blbec, kterej jde poslušně tam, kam ho pošlou 😉

vikvik
26. říj 2007

oni ti hlavu neutrhnou, maximalne se na tebe budou divat jakoze "aaa tady mame dalsi chytrou nactenou z internetu" ;o) mozna tu nosni kustku u tebe nezmerili... ale verim, ze zkonstrolovali, jestli tam vubec je! to prej snizuje riziko downova syndromu 3x ci co...

tlap.ka
26. říj 2007

no asi jo, asi tam hledali a prohlídli všechno, do papíru napsali, že se anatomie zdá normální, tak snad je všechno ok 🙂 jinak jak tady všichni píší o Dawnicích - no podle mě je to to "nejlehčí" z toho, co se může vyskytnout za postižení, i když zase je to věc názoru.

listicka77
26. říj 2007

Je to fakt nechutný, že leckdy, když se žena o něco zajímá, něco si zjistí a pak se ptá (nebo má nedejbože dokonce vlastní názor), tak ti doktoři reagují takhle. Prostě pan doktor je od toho, aby se staral o mé těhotenství a mně do toho vlastně nic není... Tak takové bych fakt nakopala!

vikvik
26. říj 2007

tlapi mi taky prijde ze downuv syndrom neni duvod k zabiti, ale... nekomu se to proste do perfektniho zivota nehodi...a co by na to rekli lidi, ze...

listicko takove bych nakopala taky, ale pak by se o nas bohuzel nemel kdo starat :( ale myslim, ze uz se to zacina fakt menit... aspon u tech, co chteji vydelavat a hrat si na VIP servis, protoze s takovym pristupem by to daleko nedotahli.
listicko a na tom scanu ve 20tt tydnu jsi byla?

tlap.ka
26. říj 2007

vik, jak jsem tady už několikrát na několika diskuzích psala, máme u nás velký ústav pro postižený lidi a jsem s nima občas i v kontaktu a musím říct, že to jsou sluníčka a rozhodně nemají zkažený život ani oni ani jejich rodiče 🙂

vikvik
26. říj 2007

ja vim, znam dve rodiny, co je maji a jsou stastni. jedna ta pani rika, ze se to musi prozit, aby clovek vedel, jak moc lasky ti to dite da a jak moc ho je clovek schopny milovat.

lu777
26. říj 2007

Lištičko, já když jsem byla tenhle týden v Podolí (kvůli tlakům, můj dr. nebyl k mání), tak tam byli tři porodní asistentky, já a mladý doktor.. já si připadala dost divně, když on nám tam jako všem ženským začal o něčem dělat přednášku a ty PA poslouchaly, ani nedutaly.. byla to tak divná situace.. jsem si představila, jak tři ženské a jedna doktorka vypravují chlapovi, co a jak s penisem 🙄 😀

kacamar
26. říj 2007

lu777, díky za palečky. Ode dneška vím, že čekáme zdravou holčičku 🙂 🙂

Holky, neodsuzujte jiné za to, že mají jiný pohled na život než vy. Každý není tak spjatý s přírodou jako vy. A i já osobně doktorům věřím, ikdyž jsou protivní a neinformujou, určitě nechtějí dělat něco, co by pro pacienta bylo špatné a ubližovalo mu to.
Upřímně vás obdivuju za to, že byste dokázali porodit postižené dítě, třeba i s vadou neslučitelnou se životem. Ale ne každý na to má povahu, zázemí a já nevim co ještě.
Klidně mě ukamenujte, toť můj názor.

tlap.ka
26. říj 2007

kacamar - moc gratuluju 😉
za názory se v dnešní době snad už nekamenuje, ne? 😉 a myslím, že každý pochopí, že jsme každá prostě jiná a každá máme jiný názor 🙂

kacamar
26. říj 2007

tlapko, díky moc 🙂

No upřímně nemyslím si, že mi tady ten můj názor projde jen tak. Sleduj diskuzi a uvidíš 😕 😕

lu777
26. říj 2007

moc gratuluju Kacamar 😵 😵 😵

Kacamar, mně u dr. vadí věci jako že mi měří tlak a když se zeptám co naměřili, tak mi to nechtěli říct! 🤐 to si připadám jak v Monty Pythonovi, kde v Zázraku zrození říkají té matce před porodem: "nechte to na náš, my jsme experti" 🤐 😀 ... a po porodu prostě vezmou dítě ji tam nechají na té koze přivázanou.. jako je to humor, ale fakt to silně připomíná chování některých zdravotníků, bohužel..

já měla únavový syndrom, po doktorech jsem chodila několik let a musím říct, že mám hodně negativních zkušeností, kdy doktoři leccos zanedbali.. a totéž můžu uvést bohužel i za moji maminku nebo mého dědu 😔 nebudu to tu rozepisovat, ale jsem vyléčená z toho věřit někomu jen proto, že něco vystudoval.. můj muž třeba taky vystudoval IT, ale neznamená to ještě, že umí vyřešit jakýkoli problém s počítačem 😉 .. lidi by měli být mnohem víc zodpovědní za své zdraví, bylo by to jen pro jejich dobro si to uvědomit a starat se o něj

jinak s tím postiženým dítětem: já bych před dvěma třemi taky asi reagovala jinak.. teď zjišťuju, že začínám jinak myslet a začínám chápat, že matky dokážou někdy neuvěřitelné věci pro svoje děti.. mateřský cit je velká síla - bohudíky, protože kolikrát je fakt potřeba 😔

vikvik
26. říj 2007

kacamar moc gratuluju ke zdrave holcicce!
nikdo te kamenovat nebude, spis se te zeptam, co budete delat, kdyz ta ted zdrava holcicka v roce vazne onemocni (boze nepreju ti to, ale ciste hypoteticky) a zustane mentalne a fyzicky postizena? zmeni se vase povaha a zazemi?
ja jen rikam, ze se dneska toleruji vrazdy jen proto, ze se deji jeste uvnitr delohy a ze je to neprirozena selekce.
kamaradcina kamaradka na potrat sla, v 19tt, neodsoudila jsem ji za to, nerekla jsem ji nikdy, ze to delat nemela... jen mi to prislo lito.
ale na druhou stranu nez aby ty deti vyrustaly bez lasky, tak snad mozna vubec

tlap.ka
26. říj 2007

kacamar - sleduju tuhle diskuzi a vím, že je to tady na ostří nože,ale tak je to i v životě, každý si prostě stojí za svým názorem, ale myslím, že kamenování nebude 🙂
lu777 - jo zkušenost s doktorama prostě ovlivní člověka na celý život a důvěra se pak hledá těžko a dlouze. Pravdu máš v tom, že my ženský jsme hodně silný bytosti a jako maminy jsme ještě silnější 🙂

vikvik
26. říj 2007

lu> nojo, doktori jsou proste jenom lidi, ale to s tim tlakem je teda huste! (asi proto si merim tlak doma :o)
a mozna je to fakt vekem, mozna tim, jak moc si clovek to mimco preje atd. protoze ja uz ted mam dojem, ze bych pro toho cvrcka ve me umrela a asi i proto si neumim vubec predstavit, ze bych se ho zbavila jen proto, ze by z nej nikdy nebyl univerzitni profesor.

listicka77
26. říj 2007

Kacamar, taky gratuluju ke zdravému mimi. Já tě určitě kamenovat nebudu. Naprosto chápu, že někdo prostě nechce postižené dítě. Je to každého volba. Jen mi vadí takové názory jako "nechápu, že někdo může odmítnout amnio... nic to není, zvládne to každá". A pak mi vadí, že lékaři a společnost vytvářejí strašný tlak. A za normální se považuje jít v takovém případě na potrat, protože to je "pro všechny včetně toho chudáčka dítěte lepší" (to člověk slyší dost často - nejvíc na tom nesnáším, jak si ti lidé osobují právo tvrdit, že to dítě by mělo nešťastný život - jak to proboha vědí?). Takže když se rodiče rozhodnou, že to dítě chtějí, tak si to musí ještě navíc před kdekým obhajovat. Kdyby se klima ve společnosti trochu změnilo, tak by třeba víc ženám přišlo normální si postižené dítě nechat.

vikvik
26. říj 2007

listicko mas nanestesti uplnou pravdu, propaganda rika, ze normalni je se TOHO zbavit a pak se chlubit, jak mame nizke procento narozenych postizenych deti.
ale uz se nebudu rozcilovat 🙂 kazdy ma svoje vlastni svedomi.

lu777
26. říj 2007

Vivik, hezky jsi to napsala.. no o tom to asi je, že když je dítěti třeba 20 týdnů v děloze, tak se zabít podle zákona smí, ale když je mu 20 týdnů od chvíle, kdy se vylouplo a dostalo rodné číslo, tak je to vražda..
já můžu říct, že když jsem viděla na utz, co miminko umí ve 12.tt, tak jsem zírala..a teď už tedy naprosto nechápu jaktože je zákonné ho zabít 😔
nemluvě o tom, že v té době už dávno cítí bolest atd. 😔

lu777
26. říj 2007

no právě, je to většinou postavené tak, že člověk jakoby nemá na výběr, to je na tom to nefér, přesně takhle to popisovala i kamarádka, říkala, že na ni vytvářeli hrozný tlak..
ale tak ono tady ta tolerance není v hodně směrech, já se hodně pohybuju mezi cizinci, protože manžel je Američan a tak máme známé z různých zemí a na západě je fakt tolerance větší.. ať už k pojetí mateřské (někdo je doma dva měsíce, jiný napořád a živí manžel) nebo třeba k věkovému rozdílu mezi manželi nebo třeba k tomu, že někdo je vegetarián a nebo vegan..
asi je to tím, jak nás ten komunismus semlel a tak jsme pořád ještě zvyklí, že musím být stejní a nevybočovat 😒

kacamar
26. říj 2007

Děkuju všem za gratulace!!

Takže:
Vikvik, to že čekáme zdravou holčičku je informace z amniocentezy, ale neznamená to, že je to stoprocentní. Např.: hluchotu, slepotu, apod. žádné testy nezjistí a přesto říkám: máme zdravou holčičku a těšíme se na ní. A jestli se někdy mému dítěti stane něco špatnýho a ochrne nebo bude postižené, tak ho rozhodně nezabalím do igelitky a nevyhodim do popelnice, jak si o mě nejspíš myslíš, ale přijmu to jako něco, co se prostě mělo stát. Taková věc se může stát komukoliv a nikdo na to není předem připraven a neví jak by reagoval. Můžeš ty o sobě 100% říct, že by ses nesesypala a byla bys schopná se o nemocné dítě starat 24 hodin denně celý jeho (tvůj) život?

listicka: tak názor, že nechápu jak někdo může odmítnout amnio, rozhodně nemám. Naopak chápu to velice dobře. A pokud na to má někdo žaludek (myslím na stres kolem zdraví nenarozeného dítěte), tak ať nechodí. Upřímně říkám, že podruhé už bych šla jen velmi nerada. Přežít se to dalo, ale nervičky byly. U odběru jsem strachy ani nedýchala a pak se další 3 dny strachovala potratu. Ale tu aspoň částečnou jistotu jsem prostě potřebovala pro svůj klid v duši. Takže bylo to hodně nepříjemné, ale rozhodně mě do toho nikdo nenutil, bylo to jen moje osobní rozhodnutí. Naopak Dr. na genetice mě informovala dostatečně, byla milá a odpověděla na všechny moje otázky ( i takové se mezi nima najdou)

lu777
26. říj 2007

Kacamar, tak to jsi natrefila na dobrou doktorku.. já jsem taky měla kliku, šla jsem do Pronatalu k dr. Břešťákovi a tímto mu tady dělám reklamu, byl taky velice sdílný a na nic si nehrál

kacamar
26. říj 2007

lu777, no u nás v Usti je genetika jedna. Takže mohu doporučit i Listicce, páč je taky z Ustí 😀 😀 Jinak Dr. Soukupová. Lidi v čekárně se děsně rozčilovali, že je tam každý půl hodiny, ale ono to jedno sezení opravdu trvalo půl hodiny a kdybych tam mohla být hodinu, tak se vůbec nezlobim. A tu půl hodinu se opravdu jenom mluvilo a mluvilo. A to jsem tam takhle byla 2x a v úterý jdu ještě pro papír s výsledkama. Dneska jsem volala na výsledky a neříkala mi je sestra. K tel. zavolala doktorku, která se mnou konzultovala a ta si se mnou zase asi 10 minut povídala (ikdyž 100% už měla narvanou čekárnu). Takže na přístup si nemůžu stěžovat.

lu777
26. říj 2007

no to já se nerozčiluju, když musím čekat - pokud to za to stojí jak říkáš 😉

vikvik
26. říj 2007

kacamar> nerozciluj se, ja jsem to nemyslela zle, jen me opravdu zajimalo, co si o tom myslis... protoze ja proste mezi tim potratem ted a zabalenim do igelitky nevidim rozdil. tak se proste zajimam o to, jaky v tom treba ty ten rozdil vidis... nic osobniho, nic utocneho.
a sesypala bych se, ale ne kvuli tomu, ze bych se o to dite musela starat, ale protoze bych tezce nesla, ze trpi :( a priznavam, ze kdyby to bylo hodne spatne, tak bych si i prala, aby umrelo, ale ne kvuli me abych mela pokoj, ale aby to melo za sebou...
tak to je super, ze ta genetika takhle funguje! pozitivni taky cist neco o peknem pristupu!

kupi
27. říj 2007

Petruno, moc,moc dík za odpověd!!

listicka77
27. říj 2007

Kacamar, však to taky nebyla narážka na tebe, ale na - tuším - Kamčuli, která se tu tvářila jak reklama na amnio. Jinak opravdu to má každý pocitově jinak, mé známé vyšlo riziko Downa 1:30 a na amnio šla, i když by si dítě nechali. Ale prostě to chtěla vědět, aby se mohla duševně připravit (naštěstí vše ok).
Dík za doporučení genetiky, ale naštěstí ji nepotřebuju. 😉

kacamar
27. říj 2007

Jo v poho holky. Mě fakt nic špatnýho u doktorů nepotkalo zatim a všude se ke mě většinou chovají citlivě. Je fakt, že sami o sobě toho moc nenakecají, je to pro ně rutina. Ale když se člověk ptá a zajímá se, tak nějaké info pustí. Toť moje zkušenost. Tak přeju všem pohodové těhu a zdravoučké mimísky 😉
Listi: já bych ani reklamu na amnio dělat nemohla, páč žádný extra zážitek to fakt nebyl.

petruna
28. říj 2007

tak jsem vás dolouskala...
vikvik : já taky nevidím rozdíl v tom, zabít dítě v děloze a po narození. pro mě je to opravdu to samé....
a taky patřím k těm, co by se spíš vyrovnali s přirozenou smrtí dítěte nebo s jeho postižením než s tím, že bych já ,jeho matka, musela nad ním vyřknout ortel : ano, zabijte ho, takové já nechci , o takové se nezvládnu starat....
listi : taky nesnáším názor , že pro takové děti je lepší se nenarodit a že vlastně matky co je porodí jsou sobecké, protože nedaly dítěti na výběr, jestli to chce mít rychle za sebou nebo žít jinak než ostatní...
děti s downovým syndromem jsou většinou mnohem šťastnější stvoření než kdejaký zdravý člověk, to mi prostě nikdo nevymluví a jde fakt jen o to, že žijeme v době, kdy lidem víc než na životě vlastního dítěte záleží na tom, co si o něm pomyslí sousedi "když budou mít mongola" a že nebudou moct žít pohodlný život co si vysnili...
ale taky to neznamená, že bych holky, co jdou na amnio nebo pak jdou na potrat nějak odsuzovala, jen je mi prostě líto, spíš mě to štve, že je taková doba, že se považuje za normální zabít dítě, když ještě není na světě....a ještě se odsoudí matka, která to dítě chce, i když je postižené...
často slyším příběhy maminek postižených dětí, že lidi reagují : a to to doktoři nepoznali, abyste mohla jít na potrat ? A když jim maminka třeba vysvětlí, že o postižení věděla a že si prostě dítě chtěla nechat, tak je za krávu, co zatěžuje společnost.
Taky se to obecně považuje za selhání doktorů, když se narodí postižené děcko, to se jim prostě nehodí do jejich statistik...
Doktoři nechtějí mít v tabulkách narozené postižené děti, proto maminky psychicky tlačí k tomu, že potrat je to nejlepší, co mohou udělat...a už se nikdo nestará o její psychiku, když zabije dítě, které už kopalo, vnímalo apod...

petruna
28. říj 2007

jeste k tomu zabití v deloze...
ono je to jakoby snazsi, zabit dite, kdyz ho ta maminka nevidi na zivo, ale to nemeni nic na tom, ze to detatko v deloze trpi a citi bolest....
a maminka pak casto dela (aby se z toho nezblaznila) jakoby vubec nikdy nebylo...proste se ho snazi vytesnit ze sveho zivota nebo se presvedcovat, ze to tak pro to dite bylo lepsi...
ale me fakt pride pro dite nejlepsi, kdyz umre samo prirozene, protoze treba ma vadu se kterou nemuze zit, nez ze ho jeho vlastni maminka necha zabit....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru