Odmítla jste některá triple test?

anka.
23. říj 2007

Ahoj holky, odmítly jste ho některá? A jak vám eventuelně vyšel (pozitivníxnegativní)? Děsí mě, že je hodně falešně pozitivních výsledků...

petruna
2. lis 2007

kacka.va : to vubec nic neznamena, fakt !!!!!
a mezi nami, ja bych se ani neradovala, kdyby mi vysli dobre. na netu jsem nasla nekolik holek, co downa maji a triply meli v poradku...
triply jsou na prd !!!!!

karla6
2. lis 2007

Kacka.va, Petruna má pravdu. Tohle, co teď právě úplně zbytečně prožíváš (opakuji ÚPLNĚ ZBYTEČNĚ!!!), je právě ten důvod, proč jsem rozhodnutá své dítě nenechávat testovat jako pokusného králíka.
Ty čekáš úplně zdravé miminko, které je naprosto v pořádku a děláš mu teď pořádný záhul tím, do jakých stresů ses právě dostala. A úplně zbytečně kvůli testům, které vlastně nic neřeknou.

karla6
2. lis 2007

Jít na tripple testy je totéž jako hodit si na své děťátko korunou. Je to úplně stejná blbost.

kacka.va
2. lis 2007

já bych byla nejradši, kdyby takovéhle falešné testy vůbec nedělali, akorát je pak z toho člověk mimo. Snažím se zachovat klid, v úterý budu vědět víc.

karla6
2. lis 2007

Kacka.va, vítej mezi nás.
Bohužel jsi na to přišla takto. Je hrozně těžké udržet klid, když tě takto vyděsí. Na to je naše zdravotnictví expert.
Hlavně si musíš uvědomit, že je tvoje miminko úplně v pořádku a tímto způsobem děsí doktoři spoustu žen, kterým se pak rodí úplně zdravé děti.
Všechno je to hrozný nesmysl! Teď už chápeš, proč jsem tak tvrdá a jsem tak zaměřená proti těmto testům?

kacka.va
2. lis 2007

karla: 🙂

tlap.ka
2. lis 2007

kacko, přesně jak tady píšou holky, žádný nervy z toho, i když to je asi těžký,ale většina testů fakt vychází špatně a plodovka je pak v pohodě,teda jako výsledky. Já kdybych si předem zjistila, že jdu na tripply,tak bych je nejspíš odmítla, nevím, teď už je to jedno, mě prostě poslali na krev a bylo to. Ale stejně uvnitř jsem byla od začátku přesvědčená, že mám zdravý miminko a tomu věřím, i kdyby mi říkali kdo ví co.Tak hlavu vzhůru, všechno bude v pořádku 🙂

listicka77
2. lis 2007

Kacko, uvidíš, co přesně ti tam vyšlo. Pokud bys pak uvažovala, že na amnio nechceš (furt je tam to riziko úplně zbytečného potratu), tak ještě můžeš zkusit jít na nějaký hodně dobrý UTZ, v 17 tt už by mělo být i něco vidět (třeba Down se často pojí se srdečními vadami, ale sdamozřejmě že to není vždy, a to by třeba vidět bylo - jinak samozřejmě nějaké fyziognomické rysy asi těžko).

gaba3
5. lis 2007

Ahoj holky, přidávám se. také si myslím, že tripple testy jsou nepřesné! já byla ve 12tt na NT+ a tam mi to vyšlo výborně, v 16tt jsem byla na krvi u své gynekoložky a po telefonu mě minulý týden sestra vylekala, že testy vyšly hodně špatně, že musím do Brna....v tu dobu jsem si myslela, že se zhroutím ☹ Tak jsem se nedala a hned volala doktorce, testy jsou negativní, ale se zvýšeným rizikem DS, ale že když mi to na NT+ vyšlo dobře, tak tam znovu nemusím a že tripple testy nejsou tak spolehlivé jako šíjové projasnění a odběr krve mezi 11-14tt... Zítra jdu na UZ, trochu se bojím, aby se tam něco neukázalo, ale věřím, že to bude ok. a mé poučení při dalším miminku? Odmítnutí tripple testu. jen nás děsí a my se pak stresujeme a stresujeme naše drobečky a těhotenství si vůbec neužíváme!! Kacko, věř tomu, že mimísek je úplně v pořádku a zdravej!

petruna
5. lis 2007

gaba : neboj, urcite mas mimco zdravy. Taky chci u pristiho mimca triply odmitnout...a zaplatit si jen NT ve 12 tt. I kdyz jsem vedela , ze byvaji casto falesne pozitivni, stejne jsem do geneticke konzultace mela stres a to nechci svym detem delat...zvlast, kdyz je to stres vyvolany doktorama...

gaba3
5. lis 2007

petruna: díky 🙂 ozvu se, co a jak na UZ, ale prcek kope jako divej, cítím že to bude ok 😉 Slyšela jsem, že triply ovlivňuje dost věcí, já třeba v tom 16tt, když mi brali krev, měla šílenou alergii a rozjel se mi po celém těle ekzém, tak by to třeba taky mohlo mít souvislost.... nevím.

petruna
6. lis 2007

gaba : jo, jo...ja zas slysela, ze to muze ovlivnit nepravidelna MS, hormony na stitnou zlazu a kdesi cosi...a to ja vsechno mam...
ono je hrozne snadny tolik matek vydesit vselijakyma rizikama a pak kasirovat 40000 za amnio (od pojistovny) a ohanet se tim, ze maminky budou mit alespon do porodu klid a jistotu, ze je mimi OK.
To je podle me blbost. Jistotu mit nebudu ani po amnio,ale o tom uz jsme tu napsaly romany.. 🙂

kacka.va
6. lis 2007

tak nám vyšel poměr 1:35 ☹

listicka77
6. lis 2007

Kacko, to je fakt nepříjemné. Co gynekolog? Automaticky předpokládá, že půjdeš na amnio? A co ty? Jak to cítíš? Půjdeš tam? Je mi moc líto, že ses do takové situace dostala. 😢

trpezliva
6. lis 2007

Ahojte, mne dnes vyslo riziko DS 1:270 ☹ . A doktorka ma automaticky poslala na amnio..bola som u geneticky, vlastne ta mi napisala papier na buduci utorok. ALe ja asi nepojdem, ved je tam vysoke riziko potratu a moje vysledky nie su az take zle. NT bolo 1.8 mm. AFP mi vyslo super, len to HCG je zvysene na 74 800.
kacka, drzim palce!!

niko
6. lis 2007

ahoj holky, dnes jsem taky podstoupila screeningové vyšetření, vyšlo negativně 1/42000.
ale nevím jaké jsou průměré hodnoty NT, NB, nevíte co znamená zkratka BPD??

byyz
6. lis 2007

niko NT by mělo být do cca 2 mm (ale někde berou už 1,5 za rizikový, někde až 2,5...), NB nevím, a BPD je biparietální distance - průměr hlavičky

kinsli
6. lis 2007

Ahojky holky, tak my měli NT 0,9 mm. Jinak na ty tripple testy jdu za týden. Nevíte kolik se odebírá krve???

kinsli
6. lis 2007

trpezliva: na to amnio bych být tebou šla. Nepřijde mi jako rizikový. A hodnota 1:270, no nevím kámoška šla na amnio i když měla 1:700. Prý ten odběr nebolí jen to tlačí a budeš mít 100% jistotu, že je prcek zdravý 😉

listicka77
6. lis 2007

Kinsli, promiň, ale asi nemáš dostatek informací. Riziko potratu po amnio je cca 1% (takže 1:100). A to, že budeš mít zdravé dítě, to ti amnio taky nezaručí - rozpozná jen chromozomální vady a rozštěpy.

kacka.va
6. lis 2007

listicko, kdyby mi vyšlo něco pozitivnějšího, tak bych možná na plodovku nešla, ale takhle jsem to podepsala bez mrknutí oka.

ygreen
6. lis 2007

Ahoj holky, tak mě dělali NT + odbery krve v 10+0tt na Bulovce. Měla jsem žádanku od doktora a nic jsem neplatila. Vyšlo nám 1,3mm. Můj lékař dělá mezi 12 a 14tt projasnění sám každé těhulce u sebe na utz, tak doufám, že se dobré výsledky potvrdí a já pak budu snad úplně klidná.
Někdy uvádějí, že dobré výsledky jsou až do 3,5 mm.
Já souhlasím s kinsli: já bych určitě po špatných výsledcích na amnio šla. I když Vás chápu. Někoho to zbytečně stresuje a taky když se mimi zadaří později, tak je to vše takové více stresující.
A pokud vím, tak na amniu vám sice neřeknou, že je mimi 100% zdravý, ale řeknou vám, jestli nebude mít některou z nejčastějších vrozených vad.

kacka.va
6. lis 2007

já jsem podepisovala seznámení s rizikem 0,5 % riziko potratu

ygreen
6. lis 2007

kacka myslím, že všeobecně se říká do 1%, ale věřila bych doktorům 🙂 A rizika 0,5% bych se nebála - to už jsou horší rizika u porodu 😉 A uvidíš, že to dopadne dobře a ty budeš už až do konce těhu v klidu a bez stresu 🙂

listicka77
6. lis 2007

Někde se uvádí 0,5 a někde 1%. Nevím, jak je to možné, ta statistika se přece nějak musí vést, ne?
Kacko, ať ti vše dobře dopadne! 😉

kinsli
6. lis 2007

kacka.va, přeji Ti, aby vše bylo v pořádku, ale uvidíš, že prcek bude na 100% zdraví a budeš mít alespoň klid 😉 Pak můžete bouchnout rychlé špunty a řádně to oslavit 😉

lukin
7. lis 2007

listicka77: Mě můj doktor říkal o 1 %. Každopádně si myslím, že to je dost velké riziko potratu na to, že ani po dobrém výsledku z amnio dítě zdravé být nemusí. Jenže mám dojem, že hodně žen si právě myslí, že když jim výsledky dopadnou dobře, tak budou mít zdravé miminko, ale to se pletou.

kacka.va
7. lis 2007

tak jdu na tu plodovku už zítra ☹

lu777
9. lis 2007

na tohle jsem náhodou narazila, opravdu to ilustruje nepřesnost testů v těhotenství
http://www.mojedite.cz/diskuse_detail.php?id=49...

petruna
9. lis 2007

kacka.va : kamarádka mela taky riziko 1:35 a ma zdravou holcicku (na amniu nebyla) a vim, i o vetsich rizicich a taky byli deti zdrave, ale delej jak myslis. Nikdo te tady nebude presvedcovat, abys na amnio nechodila, je to kazdeho vec. Pokud te to uklidni tak jdi, ale riziko potratu se opravdu vetsinou uvadi 1:100 tedy 1 %, znam dost pripadu (ale ne osobne, kdy po amnio o miminko prisli (zdrave), taky je tam velke riziko predcasneho porodu, kdy pak vlivem toho muze mit miminko vselijake nasledky. Predcasny porod taky neni zadna sranda...
doktori tam posilaji kazdou druhou, i s malym rizikem, hold tam kde to provadeji maji od pojistovny za kazdy odber 40000,- kc a jasne ze to moc neboli a neni to fyzicky narocny zakrok.
"jen" psychicky a to hlavne pro miminko.
No nic...
chapu, ze chces mit jistotu, ze mimi nema treba downa apod....hodne vad amnio ale stejne nezjisti...
kazdopadne moc drzim palce, aby jsi byla jedna z mnoha, kdo nepotrati, neporodi predcasne a bude mit zdrave miminko !!!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru