Odmítla jste některá triple test?

anka.
23. říj 2007

Ahoj holky, odmítly jste ho některá? A jak vám eventuelně vyšel (pozitivníxnegativní)? Děsí mě, že je hodně falešně pozitivních výsledků...

amandab
19. kvě 2009

k.ate-Když já právě ani nevím co mám zvýšeného,neřekla mi to.Jsem z malého města,takže tu nemáme asi takové vybavení jak v těch Budějkách,tak proto mě asi posílá tam,říkala,že na tom jejich ultrazvuku se ukáže jestli je to ok,doufám,že ano,dost mě to vystrašilo

abrcetle
19. kvě 2009

Broucek: Tak to jsem z tohu trošku naštvaná 😠 a doktorky se na to zeptám. Jestli to říkat mohou a nedělají to, jen aby měli víc práce, pak je to od nich opravdu hodně ošklivé. Asi se po tom začnu pídit... A jestli ty výsledky mohou sdělovat v Praze, pak proč by to nemohli dělat v Hradci Králové?

katy.v
20. kvě 2009

Ahoj holky! Asi je to opravdu tak, jak jste tu psaly, záleží na zařízení, kde si tyhle testy necháte dělat. V Brně na Veveří je taky možnost vědět to do druhého dne, ale to stojí 1950,-Kč. Je to trapný, že někde ti to řeknou zdarma a někde ne! My taky máme jen zvýšenou hodnotu na toho Downa, takže už to v laboratoři určitě vědí. Holt se nedá nic dělat a musíme čekat.
Esusko a jaký hodnoty na toho Downa jste měli? My máme 1:190 😖

Amando, může to být taky třeba hodnota HCG. Škoda, že ti to doktorka neřekla, aby sis o tom mohla něco přečíst. Nechceš jí ještě zavolat a zeptat se jí na to?

esuska
20. kvě 2009

Katy,
mi 1:40! To mě toálně vyděsilo, ale když jsme pak byli v Gennetu, tak genetička se strašně rozčilovala, že to vypočítali z údajů na žádance od mojí doktorky, ty žádanky píšou sestry, no a sestra jaksi "zapoměla" napsat, že jsem měla screening v prvním trimestru a jeho hodnoty a že byl ok, že mimi je od začátku dle UTZ o 1 týden menší, takže by to výsledně hodilo úplně jiný číslo, ale stejně ne natolik velký, abych se prý pro amnio nerozhodla, ale asi by mě míň vyděsilo třeba 1:300 než 1:40.
Držím palce při čekání 😉

broucek26
20. kvě 2009

abrcetle určitě tam zkus zavolat. Třeba už ty výsledky budou mít.

My měli riziko na downa 1:90

marinka
20. kvě 2009

katy, ale když vám NT vyšly negativně, tak tripply musí být falešně pozitivní, ne? Screening v prvním trimestru je přece mnohem přesnější než tripply! 😕

amelie001
20. kvě 2009

Ahoj holky,

přidávám se s názorem k marince-screening v prvním trimestru je nejpřesnější metoda určování VVV,triply když vyjdou i pozitivně,tak na to ohled moc neberou,aspon u nás ne.Mě doktorka řekla,že si nemám dělat hlavu z triple testů,že vycházejí často falešně pozitivně.Měla jsem z nich strach a nakonec dopadly všechny testy v pořádku.Takže se nebojte a držím pěsti!!! 😵 😵

marinka
20. kvě 2009

amelie, tak to máš rozumnou doktorku, to je super 😉 U nás se právě taky klade důraz na ten screening a kdyby mi pak vyšli tripply pozitivní a NT negativní, tak by mě na plodovku nikdo neposílal. Já bych to teda i odmítla..

amelie001
20. kvě 2009

marinko-je to fajn,že ta metoda je tak dobrá že rozezná ty vady tak brzo,akorát až v druhém trimestru jde určit rozštěp neurální trubice,ten v prvním trimestru určit nejde.Moje sestřenka má termín cca o dva týdny později a je to zdravotnice,taky měla strach z triplů a myslím si stejně jak ona že je to zbytečné stresování matek falešně pozitivníma výsledkama.Jo ale jsou i maminy které na screening nejdou,tak je po špatných triplech posílají na plodovku.

katy.v
20. kvě 2009

Marinko, je to tak jak píšeš, ty NT jsou přesnější, já to vím, ale přes to jsme se s manželem rozhodli pro amnio, protože ty obavy v nás stejně jsou. Ptala jsem se na ty rozdílné výsledky testů Dr. genetičky, když jsme šli na tu amniocentézu a řekla mi, že se na NT a TT měří jiné hodnoty!! To podle mě málokdo ví, každý si myslí, že jsou ty hodnoty stejné. Sice NT je lepší a důkladnější, ale jistota je jistota. Samozřejmě doufám a věřím v to, že máme zdravé miminko!

marinka
20. kvě 2009

katy, chápu tě, člověk chce mít jistotu, že miminko je zdravé, aby se nemusel až do konce těhotenství stresovat. Ale já mám z té plodovky strach, nešla bych na ni.. Držím vám palce, aby to bylo všechno v pořádku a plodovka dopadla na jedničku s hvězdičkou 😵

hanule
20. kvě 2009

Ahoj holky,já jsem byla dnes u své doktorky,která mi řekla,že mi vyšly triple testy pozitivně,ale v 11.týdnu jsem byla na screeningu a ten jsem měla negativní.Tak mi taky řekla,že se nemám stresovat,že to nic neznamená,že ty TT jsou pozitivní,že přesnější metoda je ten screening.Posílá mě na genetické vyšetření,ale tu plodovku,říkala,že by si asi nenechala dělat,že když mám ten screening v pořádku,že se jí to zdá zbytečné,ale samozřejmě to záleží na mně,jak se rozhodnu.Tak nevím co mám dělat,ale taky z té plodovky mám strach.Na tom screeningu mi vyšel Down 1/655.

caki
20. kvě 2009

ahoj holciny, prosim, nemate nektera zkusenosti s amnio v Hradci Králové? Vypada to, ze me to totiz nemine...zitra jdu k dr., dnes jsem si volala k sestre a triply vysly pozitivne...ale cisla a co a jak vubec nevim...

aurecon
20. kvě 2009

hanule: Ještě že máš dobrou doktorku. Riziko 1:655 je šíleně malé (pomalu jakoby ani žádné riziko nebylo). Takže souhlasím s doktorkou a na amnio bych nešla. Za ten risk to rozhodně nestojí.

marinka
20. kvě 2009

hanule, souhlasím s aurecon a na plodovku bych určitě v tomto případě nešla! Riziko je opravdu maličké a je zbytečné riskovat odběrem plodovky..

lilili2
21. kvě 2009

hanule: můj doktor říka,l že když TT vyjdou pozitivně, že pak dělá nějaký podrobný utz kde se dá taky zjistit jestli je mimi zdravé. Tak se na to zeptej.Taky říkal, že odběr plodovky je riskantní. ☹

hanule
21. kvě 2009

holky děkuju za uklidnění.Zítra jsem objednaná na genetický ultrazvuk a konzultaci a prý když pak budu chtít,tak by mi hned vzali i tu plodovku.Ale zatím jsem rozhodnutá ji odmítnout.Uvidím ještě jak dopadne ten ultrazvuk.V těch TT mi vyšlo zvýšené riziko NTD,ale nevím co to přesně znamená.

katy.v
21. kvě 2009

Hani, taky si myslím, že to riziko je minimální. Ten genetický utz, to je přesně ten utz, kde se ti na mimi podívají a řeknou jak to vypadá. Dělá se to před amnio. Mně ho taky dělali a řekli mi, že to vypadá vše v pořádku, ale člověk nikdy neví.
Každopádně jestli máš strach z toho odběru plodovky, tak tě můžu uklidnit, že to opravdu nic není. Samozřejmě taky bolest nemám ráda asi jako každý, ale tohle opravdu není nic strašnýho. Prostě píchanec do břicha. Trvá to ani ne minutku. Píchne ti to, odebere a zase vytáhne. Rozhodně se nemáš čeho bát 🙂 😉 Hodně štěstí, ať už se rozhodneš jakkkoli! 😵

katy.v
21. kvě 2009

Jinak ohledně riskantnosti toho odběru. Mně to moje Dr. taky říkala, ale je to úplně minimální riziko, jen na to prostě musí upozornit, aby se chránili. Myslím, že v dnešní době je to už docela běžná věc a oni určitě ví, jak na to. Ale nejdřív mě to taky vystrašilo, takže chápu všechny obavy z tohoto zákroku.

spimira
21. kvě 2009

Mě vyšly testy taky pozitivně na Downa riziko 1:50, proto jsem se rozhodla na plodovku jít.Katy.v má pravdu nic to není, samotný odběr nebolí, po odběru se musí akorát dodržovat klidový režim. Tento týden mi přišli výsledky, čekáme zdravého chlapečka 🙂 takže máme obrovskou radost.
Pokud to riziko je tak vysoké jak má hanule, tak bych taky nešla, navíc TT vyšly dobře. Přeji ti hanule hodně štěstí, ať vám to dobře dopadne 😉 .

drahuskat
21. kvě 2009

Ahoj holky, můžu se prosím zeptat, jak dlouho se čeká na výsledky Tripple testů?

marinka
21. kvě 2009

spimira, tak to je super, gratuluju ke zdravému chlapečkovi 😵 😵

katy.v
21. kvě 2009

Spimiro, ze srdce gratuluji ke zdravému chlapečkovi a přeji ti, aby sis zbytek těhotenství užila v klidu a pohodě a pak se vám celé rodince dařilo!! 🙂 To je pro mě zase uklidňující, že jsi měla vyšší riziko než já a jste OK!! 😵

Drahuško, já měla výsledek TT za týden, ale asi to bude jak kde..

drahuskat
21. kvě 2009

Katy děkuji moc za odpověď.

katy.v
21. kvě 2009

Za nic 😉 Držím pěsti, ať jsou testíky negativní!!! 🙂

drahuskat
21. kvě 2009

Děkuju moc, snad to bude v pořádku, kombinovaný screening ve 12. týdnu jsme měli negativní, tak doufejme, že i teď to dopadne ok, i když - nedá se to brát moc vážně, protože jak jsem se dočetla, že ty tripple testy vychází z velkého procenta falešně pozitivní... tak mám pocit, že je to spíš než k užitku, dobrý leda k tomu pořádně vystašit nastávající maminky...

abrcetle
21. kvě 2009

Drahuško, u nás (HK) je to tak, že se čeká 14dní až 3 týdny. ☹

spimira
21. kvě 2009

to katy.v :
neboj se vše budete mít určitě v pořádku, my jsme taky měli velký strach. Jinak nám na genetice doktor řekl, i když jsme měli riziko 1 : 50 že by se obával tak u rizika 1: 10, 7, 5, 2 Přeji ať Vám to vyjde a vše je v pořádku 😉
to drahuskat :
my jsme čekali v Ostravě 3 týdny, výsledky přišli o 2 dny dříve. Přeji ať se vám to podaří 🙂

lilili2
21. kvě 2009

Já byla na TT v úterý a v pondělí už budou výsledky 100% (sestřička říkala, že si můžu zavolat už v pátek, že by je měli mít). Tak už jsem trochu nervózní.

katy.v
21. kvě 2009

Spimiro, tak to je bezva, že ti to takhle doktor řekl. Ty čísla co uvedl jsou hodně daleko od našeho 1:190, takže je to super! Díky za info!

Lili, neboj se a hlavně se zbytečně dopředu nestresuj!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru