Odmítla jste některá triple test?

anka.
23. říj 2007

Ahoj holky, odmítly jste ho některá? A jak vám eventuelně vyšel (pozitivníxnegativní)? Děsí mě, že je hodně falešně pozitivních výsledků...

martina76
8. čer 2009

Setyx neboj, pokud ti dr vyvolávala menstruaci agolutinem, tak ten v těhu nevadí právě naopak. Buď menstruaci vyvolá nebo podpoří začínající těhotenství. Má kamarádka byly v 6 tt na akutní operaci slepého střeva a agolutin jí píchali pro udržení těhotenstv týden a vše dopadlo OK. Ty antibiotika nevím, ale to tě určo uklidní genetik 😉 Jinak holky vám všem držím palce a gratuluji k dobrým výsledkům 😉 Mě triply čekají zítra tak mám taky nervy v čoudu /bojím,bojím/ Já jsem po gen. testech v prvním timestru a tam bylo vše OK, ale spousta holek co tu čtu měla i po tomto vyšetření triply pozitivní tak mám docela strach. Jsem po dvouch potratech a mám Leidenskou mutaci, takže si píchám každý den do bříška Fragmin. Je to vytoužené těhotenství ale místo radosti jsem spíš uzlíček nervů. 😉

katy.v
8. čer 2009

Caki, úplně vím o čem mluvíš, měla jsem stejný pocity a nepřekonatelnou radost! Však než jsem to vstřebala, tak jsem jen bulela štěstím 😀 Užívej si to, je to nádhera!
My už máme vybranej kočárek 🙂 😵

katy.v
8. čer 2009

Marti, tak to jsou dobré zprávy pro Setyx, to je bezva!

Je mi líto, že ty máš takové komplikace... ☹ Hodně štěstí, moc ti přeju, aby jste ty i miminko byli v pořádku!! Drž se, kočko a hlavu vzhůru!!

abrcetle
8. čer 2009

Ahoj caki, mooooooooooc gratuluju!!! 🙂 To je super ze jsi taky ok i s malou, mooooc ti to přejeme 😀 Tak a teď šup šup honem utrácet !!! 😉 😀 😀 😀

saronka
8. čer 2009

caki gratulace velikáááá
jinak mám to za sebou vůbec to nebolelo a tak..v gennetu moc fajn, jinak dle utz vše vypadá dobře a asi to bude holka, zítra budu vědět výsledky na downuv syndrom, ostatní až za 14 dní..

saronka
9. čer 2009

ahooj, tak první výsledky jsou v pořádku a čekáme holčičku...🙂) mooc se mi ulevilo...snad za 14 dní i výsledky ostatních věcí budou ok.

katy.v
9. čer 2009

Saronko, výbornýýýýýý 😀 😵 Gratuluju!!! Další šťabajzna do klubu, to bude skoro samá holčina 🙂
Určitě i ostatní výsledky budou ok 😉

saronka
9. čer 2009

katy dííky moc..moc jsme si holčičku přáli ale nějak nedoufali.,.. sama jsme si myslela, že čekáme kluka 🙂)

katy.v
9. čer 2009

Vidíš, u nás to bylo naopak, my oba chtěli kluka, já byla přesvědčená, že to bude kluk a nakonec taky princezna 🙂 Ale je to jedno, hlavně, že jsme zdravý 😵

caki
9. čer 2009

saronka: super...moooc gratuluju...tak to ted bude uz vse o.k., vsak jsi mela hlavne podezreni na Downa vid...jupi...a fakt, dalsi holcicka...
Ja uz dneska heeezky nakupovala... 😉

abrcetle
9. čer 2009

Saronko, takt o je super! To je báječný, že ti to řekli takhle brzo a absolutně úžasný, že se už nemusíš strachovat a nervovat.... Moooooooooooc obrovská gratulace k holčičce.

sabinina
12. čer 2009

Ahojky,
můžete mi prosím poradit?Dnes mě dokto poslat na genetické vyšetření do gennetu,jsem objednaná až 7.7. Mám podezření na downům syndrom.Je mi 25 a riziko mi vyšlo 1:98.NT hodnotu mám 2,53.Doktor říkal,at se nenervujeme,ale znáte to..nevíte jaké jsou hodnoty v normě??a zda je možné se objednat někde dřív??Nechci tak dlouho čekat. ☹ ještě mám napsané že mám vysoký free-b-hCG 181 ng/ml...

aneta52
13. čer 2009

Nikdo neví???prosím poradte.. ☹

aneta52
13. čer 2009

jejda,napsala jsem do jiné diskuze,moc se omlouvám...

saronka
15. čer 2009

Ahoj Sabi budu ti držet palce... já měla rizko 1:140, byla jsem také v gennetu a velká spokojenost.. škoda, že te nevzali dříve.. to čekání na vyšetření je dlouhé... jinak hned druhý den ti řeknou výsledky na Downuv syndrom, a za 14 dní kompletní, na ty já ted čekám..určitě to bude dobré uvidíš...

saronka
22. čer 2009

Ahoj holky..tak výsledky jsou v pořádku juchůůů

s.petulka
13. črc 2009

Ahojky Holky jsem tady poprvé mám 24 roku před 14 dny mi vyšel špatně UT měla jsem vyšší NT 3,5mm na Downa a krev mi vyšla pozitivně. 22.7 jdu na odběr plovové vody.Jsem stoho celá špalná jsem na zhroucení holky má stím někdo podobné zkušenosti mám strašněj strach ☹

vladik
17. črc 2009

Ahoj, mě ty testy dělali taky a vyšel pozitivně na DS. Byla jsem tak z toho nervózní, že jsem se na ten odběr plodovky strašně těšila. Vůbec to nebolí. Byla jsem v Ústí nad Labem, byli tam ochotný a všechno mi vysvětlili, že se nemusím ničeho bát. Ani to píchnutí jsem necítila. TEď doufám mám jistotu, že je všechno v pořádku (vůbec nic nenašli). Akorát vím, že budeme mít 100% chlapečka. Už tedy druhého. Ale jak říká naše babička. "Co by jsme dělali s tolika auty a pištolami." Syn je nadšený, že bude mít bráchu., i když já jsem malinko přemýšlela o holčičce. Ted jsem hlavně strašně ráda, že bude zdravý. Je to opravdu nejdůleřitější. Běž na ty testy a ničeho se neboj, ať tak nebo tak budeš mít jistotu.A pro klidný zbytek těhotenství to stojí!!!!!!!!
Ahoj

lukza
23. zář 2009

Ahojky holky prosím vás setkla jste se některá že vám vyšel vysoký AFP mě v I trimestru vyšla genetika negativní a tedka s tripl testu mě vyšlo vysoké AFP 2,02MoM a je tam napsané vysoké riziko na roštěpy jinak jsou všechny VVV v pořádku na UTZ jdu až za týden a mám strach aby se tam nepotvrdily roštěpy vyšly vám někomu v tomto tripl falešně pozitivně.nebo nevíte jak moc jsem nad hranicí normy děkuji moc za odpověd a všem přeji pěkné těhu a jak koukám tak některým i brzký porod takže vše co budete za pár rodit tak hlavně hodně zdravíčka a žádné komplikace.

verisek
9. lis 2009

ahoj holky, dnes jsem byla taky triple testech, mam za sebou NT screening v 1 trimestru, v Prenatalu v Brne, urcite nektere znate, test dopadl vyborne, miminko bylo prohlidnuto ze vsech stran a vse bylo v poradku, tak jsem se ptala sve gynekolozky jestli musim na triple testy a ona , ze radsi joooo, no tak ted trnu, protoze nevim co bych delala kdyby vysly blbe ☹

ofina1
9. lis 2009

Ahoj Verisku neobávej se četla jsem že triple testy jsou jen na 60% spolehlivé. A vychází hodně maminám špatně. Já jsem zrovna jedna z nich . Šla jsem na plodovku a na výsledky ted čekám, ale určitě bude vše v pořádku.

miselaniki
11. lis 2009

Ahoj holky, je tady některá které dobře vyšel NT screening ve 12tt a pak už nešla na tripple testy? Mně doktor řekl, že nevidí důvod to dělat když ty první testy mají vyšší spolehlivost než tripple test. Jdu pak ve 20tt na velký UTZ a na UTZ srdíčka.

pepibubu
11. lis 2009

Ahoj, já mám v plánu že pokud bude NT v pořádku, tak na triply nejdu. A řekla jse mto i na gyndě, a nemají s tím žádný problém. A dokonce v těhu průkazce mám chlíveček "screening vvv první NEBO druhý trimestr.... a z vylučovací spojky nebo si troufám odhadnout,, že jaksi předpokládají, že si ženská vybere, čemu věří víc.

andelka
11. lis 2009

No, já mám taky pocit, že mi doktor říkal, jestli chci jít na testy ve 12tt placené nebo v 16tt hrazené. Šla jsem na NT, donesla mu pak zprávu, že jsou negativní a na další kontrolu jsem objednaná na začátek 17tt a o triplech neříkal nic. Tak uvidím. Ale mermomocí na nich netrvám. dostala jsem akorát žádanku na odběr krve na krevní skupinu, RH, protilátky, pohlavní nemoce apod., to mi ještě nedělali, u nás v ordinaci to nedělají, posílají do speciální odběrové místnosti, která funguje pro více doktorů.
Já teda víc věřím NT, 40% falešné pozitivity u triplů je na mě trochu moc a stejně za 4 týdny po nich je velký UTZ.

verisek
11. lis 2009

40% falesne pozitivni? to snad neeeeeee 😕

andelka
11. lis 2009

veri: No, snad jsem se nepřeklepla, ale myslím, že ne. Negativní výsledek je dobrý, pozitivní výsledek je "špatný". Občas se mi to plete. Ale na zprávě z NT mám napsané, které testy dále doporučují a které ne a píše se tam, že tripply jsou zatíženy 40% falešnou negativitou a ještě výrazně vyšší falešnou pozitivitou. To znamená, že vyjdou špatně příliš mnoha ženám, jejichž miminko je ve skutečnosti v pořádku a ženou je na speciální testy, které nemusí být bezpečné a ještě jsou těhulky stresované.
Kamarádce taky vyšly triply špatně, šla na odběr plodovky a samozřejmě miminko je naprosto v pořádku, už je i na světě. Jediné pozitivum na tom bylo, že jim řekli na 100% co čekají.
Skoro všude už dneska píšou, že od triplů se ustupuje ve prospěch NT screeningu.

verisek
11. lis 2009

ja byla na NT, dopadlo super, jenze mje doktorka me hnala i na triple testy, prej radeji 😒 tak ted cekam na vysledky, pokud by vysli spatne, nevim co bych delala ☹

andelka
11. lis 2009

veri: Ony klidně můžou vyjít špatně a ve skutečnosti žádný problém nebude. Akorát ti nabídnou amnio, aby se to podezření potvrdilo nebo vyvrátilo. V drtivé většině případů se vyvrátí. Neboj se dopředu, určtě to bude v pořádku.

wobludka
8. pro 2009

Tak tak, dnes jsem byla v poradně a dr. mi potvrdila, že triply jsou opravdu jen orientační. Je to tím, že se zkoumá jen krev. Náš genetik, přední kapacita, říká, že u Downa je vždycky nějaké podezření na ultrazvuku, že pokud vyjde blbě krev a utz je jasně negativní, tak není třeba se ničeho obávat 😉 Já mám prvotrimestrální screening ukázkový, triply 1:460, což je na hranici. Plodovka prý není třeba, jen jsem si domluvila pro jistotu genetický utz (miminko je z IVF+ICSI, v případě prokázání případného postižení jsme rozhodnutí si ho nenechávat, tak proto). Sestře vyšly triply úplně stejně, ale jelikož nebyla na prvotrim. screeningu, plodovku jí doporučila (máme stejnou dr.).
Krev ovlivňuje strašně moc faktorů, u prvotrim. screeningu jsem koukala, jak to genetik vyplňuje - je tam milion položek, něco malinko změníte a už je výsledek diametrálně odlišný. Např. když jsme zaškrtli, že je mimčo z ivf, bylo riziko 1:8tis., když jsme připsali, že jsem měla pro vyvolání ovulace pregnyl (což je při ivf samozřejmé), tak vyšlo 1:27tis - řádově úplně jinak!
Takže buďte klidné, dr. říkala, že měla v poslední době Downy dva a oba se podařilo zachytit při prvotrim. screeningu. Mít triply 1:4, tak se taky klepu, ale to se stává výjimečně - doufejme, že jen v těch případech, kdy to právě ok není 😉

pamik111
8. pro 2009

Veri: Určitě se nestresuj. Pokud Ti NT screening vyšel dobře, tak je to určitě v pořádku! 🙂 Pokud by bylo něco špatně, tak tady by se to prokázalo. Neboj, je to O.K.! 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru