Odmítla jste některá triple test?

anka.
23. říj 2007

Ahoj holky, odmítly jste ho některá? A jak vám eventuelně vyšel (pozitivníxnegativní)? Děsí mě, že je hodně falešně pozitivních výsledků...

elana
18. kvě 2008

PaPP je "pregnancy associated placental protein", nově nabíraný marker v 10.tt, jeho hodnocení spolu s ultrazvukem zaměřeným na přítomnost nosní kůstky a velikost šíjového projasnění zachytává plody s Downovým syndromem. Plus se zjišťuje, že jeho nízká hladina je nespecifickým znakem možně patologického těhotenství, ale jak a s čím přesně koreluje, to je zatím otázka. Jen prostě maminky, co ho měly moc nízký, často pak např. potratily.

Co jsem Ti píšu do IP.

sarkal
21. kvě 2008

Jak to tady čtu tak mám veliký strach.Dneska jsem byla na tripl testech a výsledky budou až v pondělí.Už teď umírám strachy a nedovedu si představit co budu dělat když to nebude dobré.Vždyť to miminko je už tak velké,hýbe se a je jen moje.Moc se bojim.A mám strach,že vyjdou falešně pozitivní a já se budu jen nervovat.

evaje
21. kvě 2008

Tak já už se nervuju. Byla jsem na vyšetření v I. trimestu a vyšlo dobře. Teď po tripl testech mě přišlo z gen. amb, že se jim mám ozvat, sreening positivní, zvýšené riziko down 1 z 45. Tak jsem z toho jelen a šílím strachy. Čemu mám věřit??? Na plodovku nejdu. Byla jsem tak v klidu a v jistotě, že vše bude v pohodě... Prcek už na mě sem tam klepne, tak doufám, že je zdravý. S prvním synem jsem podstoupila triply a stresovala jsem 14 dnů do výsledků. Teď jsem šla raději už v I. trim, ať jsem klidnější a takhle to dopadlo. Mě asi klepne...

sarkal
22. kvě 2008

Tak to Ti vůbec nezávidím!!Já jsem dnes od dvou ráno nespala,pořád jsem přemýšlela co by bylo kdyby s mimčem něco nebylo vpořádku.Tolik se na něj s manželem těšíme,máme pro něj už spoustu věcí.A to výsledky budou až v pondělí a v neděli mám narozky,jak si je mám užít s takovýma nervama?Ještě bych se chtěla zeptat,možná je to nesmysl,ale myslíte že pozitivní tripl test má vliv třeba to,že jsem před otěhotněním trpěla výtoky a teď už jsem si tím také prošla,nebo třeba zánět čípku atd.?Hrozně se bojím....

slunickooo
22. kvě 2008

Evaje - každý právě říká, že důležité je, když vyjde v pořádku ten screening ve 12 tt, že triple testy vychází často falešně pozitivně, dost holkám se to takhle stalo, na plodovku taky nešli a velký genet. UTZ ve 20 tt pak ukázal taky, že čekají zdravé míminko - určitě to je dobrý.... držím moc palečky. Já jdu na tripple taky př. týden a taky se už začínám bát aby vyšli dobře, ale kámoška mi právě říkala, když mi vyšel dobře ten NT screening at tohle už vůbec neřeším

sarkal
22. kvě 2008

Jak já závidím všem co mají tyhle testy za sebou.Já jsem screening v 1.trimestru bohužel nepodstoupila,ani mi nebylo nic takového nabídnuto a nevěděla jsem,že to vůbec je.

kyri
22. kvě 2008

sarkal: v klídku, jak píšeš - mimčo je "jen tvoje" ty si rozhoduješ o tom, co s ním bude a navíc pokud by ti vyšly pozitivní tripply, tak to v 90% případů nic neznamená - kamarádka na tom byla, vyšly jí pozitivní, stihli jí krev nabrat znovu, a to už bylo v pohodě ... (někdy stačí i odstup i několika hodin, aby byl výsledek úplně jiný)

evaje: průkaznější je ten první screening - pokud ti vyšel dobře, tak buď v klidu, určo čekáš zdravé mimi 😵

sarkal
26. kvě 2008

Tak dneska se dozvím jak mi vyšel,mám už od rána hrozné nervy,snad to bude dobré.A držím moc palečky všem kdo na tom jsou jako já.

lukin
26. kvě 2008

sarkal: Jen chci říci, že je úplně jedno, jak ti to vyjde. Mám takový názor, že akorát stresují a nic víc. Přeju ti zdravé miminko 😉

c.xsara
26. kvě 2008

Ahoj holky, mám otázky. Ve kterém týdnu vás doktor poslal na krevní testy ? jakékoli, nemyslím teď zrovna tripple...já na poslední kotrole a první poradně byla v 11 plus 6 a řekl, že je vše OK a mám přijít za 4 týdny a na krev mě neposlal (u nás to nebere sestra, ale chodí se do laboratoře) tak se ptám, jestli se mám o to připomenout dřív nebo počkat do za ty 3 týdny jdu na kontrolu....děkuji za odpovědi

lukin
26. kvě 2008

xsara: Mě brali krev hned na začátku kvůli nemocem atd. - berou ji každé. No a pak v tom 16 týdnu tripply.

c.xsara
26. kvě 2008

lukin: aha, tak na ty tripple je asi čas, ale znervozňuje mě, že mě neposlal kvůli těm nemocem a to je u nás nejlepší gynekolog - primář...zítra tam jdu pro nemocenský lsítek, tak se poptám. Děkuji za odpověď-

lukin
26. kvě 2008

xsara: Oni ti nebrali ještě ani jednou krev? Na tripply se chodí až v 16. týdnu, což přesně odpovídá době, kdy tě pozval.

lenkabu
26. kvě 2008

xsara: mně brali všechny krevní testy i s tripply najednou v 16 tt..třeba to tvůj dr dělá taky tak. 😉

c.xsara
26. kvě 2008

lukin: ne, nebrali, jen stěry z čípku, tak nevím.
lenkabu:jééé, tak to jsi mě uklidnila, tak to asi taky tak udělá najednou. Děkuji ti

lenkabu
26. kvě 2008

xsara: ono to ničemu nevadí, ty první odběry jsou na pohlavní nemoce a krevní skupinu a klidně se to může nabrat až v 16 tt...a aspoň mně píchli jen jednou 😀

c.xsara
26. kvě 2008

lenkabu: tak to mě asi taky, mě bylo divné, že by třeba zapoměl, a přitom on je pečlivý navíc, u nás nebere krev setra ale chodí se do laborky, tak asi aby to bylo najednou...Může se tě zeptat odkud jsi?

smardik
26. kvě 2008

c.xsara: mě taky nebral krev vícekrát, ale nechal to až na 16týden na tripple testy 🙂

c.xsara
26. kvě 2008

Holky, moc vám děkuji, hrozně jsme mě uklidnily.Děkuji vám všem. 😵

sarkal
26. kvě 2008

Tak tripple testy jsou v naprostém pořádku!!!!Ufff....to byli nervy

lenkabu
26. kvě 2008

xsara:z Hradce Králové 😉

evaje
26. kvě 2008

Jo jo, holky, ty první odběry jsou jen na pohlavní choroby a KS. Může se brát až s triplama. Jen mě trošku udivuje, že vám doktoři nenabízí možnost screeningu v I. trimestru. To je myslím jejich povinost.
Já jsem se trochu uklidnila, protože dr. na genetice mi řekla, že pokud vyšly první odběry dobře, tak je to asi Ok, taky mě řekla, že triply musí dělat a pokud vyjdou výsledky špatně, tak jako mě, že mi musí ze zákona nabídnout amniocitézu. Potvrdila mě, že je v mém případě zbytečná a pak mě to ještě řekla i moje dr. Úplně stejným způsobem. Říkaly, že kdyby mohly, tak by po dobrých výsledcích v I. tim už nedělali tripl testy, ale že je dělat musí každé mamině, pokud je neodmítne. Takže jsem klidná. Jo a ty testy v I.trim jsou přesnější.

k.bett
27. kvě 2008

Holky nevíte za jak dlouho vám řeknou vysledek z krve toho triple testu?

sarkal
28. kvě 2008

Já jsem je měla za pět dní,ale asi to bude všude jinde.O výsledky jsem si volala,sice mi sestra řekla,že když něco bude špatně tak zovolá,ale kdo má čekat.

evaje
28. kvě 2008

Mě přišel po týdnu dopis. Kdyby nic nepřišlo, znamená to, že je vše OK. Čili, když nic nedojde a nebo nezavolají, tak jsou testy v pořádku a výsledky budeš mít u svého doktora.

k.bett
28. kvě 2008

Holky díky tak to je dobre tyden to zmáknu... 🙂 😉 snad me z toho neklepne do ty doby... 😀

díky za odpovědi.

slunickooo
2. čer 2008

Ahoj holky,

dneska jsem si voalla na výsledky triplů a
nějaké hodnoty jsou prý nižší ,
ale sestra říkala, že nechtějí ani další odběry, ani plodovku, jen prý že si mě prý bude mudr. víc hlídat ultrazvukama, že není potřeba ani hned k němu jít, tak nevím - na jednu stranu se docela bojím, na druhou si zase říkám, že kdyby to bylo špatný, tak mě bud vezmou znovu krev nebo ženou na plodovku. Na kontrolu prý že mám přijít klasicky jak mám, tzn. př. pondělí ... takže tak

Měla jste to některá??

murecka
2. čer 2008

Ahoj holky, se mnou se nepárali vůbec, sestřička mi dneska poslala sms, že výsledky dopadly dobře a to bylo všechno. Na to, že to trvalo 10 dní, celkem skromná věta. Na kontrolu jdu příští středu, tak se snad dozvím víc.

lukin
2. čer 2008

murecka: A co bys ještě chtěla dalšího vědět? 😀 Však to je super zpráva, ne? 🙂

murecka
2. čer 2008

Já vlastně ani nevím, napřed mě doktorka varovala, že ten test bude nejspíš falešně pozitivní, když jsou to dvojčata a když jsem ze začátku špinila a pak krvácela, tak jsem čekala, že se sestřička trochu rozepíše(třeba hodnoty a tak) 😀. Ale možná si říkala, že bych se v tom zbytečně vrtala a zas je zahrnula tisícema otázek, tak si to usnadnila 😉. Jsem ráda, že to dopadlo tak, jak to dopadlo, teď mě čeká za 2 týdny velkej UTZ ve 20.tt, tak snad i tam bude všechno v pohodě.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru